Forum Mieszkańców Zabrza  

Ogłoszenie 

Domena www.zabrze.slask.pl na sprzedaż. Chcesz być właścicielem domeny ? KONTAKT: rutek(@)outlook.com

Poprzedni temat :: Następny temat

Co sądzisz o Straży Miejskiej

Czy tolerujesz strażników miejskich, jako "stróżów prawa" ?
Tak
37%
 37%  [ 22 ]
Zdecydowanie nie
46%
 46%  [ 27 ]
Jest mi to obojętne
15%
 15%  [ 9 ]
Głosowań: 42
Wszystkich Głosów: 58

Autor Wiadomość
OCZY 
Obywatel Zabrza

Dzielnica miasta: Centrum

Wysłany: Wto 03 Cze, 2008   

wolff napisał/a:
OCZY napisał/a:
Gdańska? Heh jakoś tego nie widzę, będą czaić się w osiedlowym żywopłocie? :pimp: No chyba że przy wjeździe do ILUZJI.

Tylko że Gdańska zaczyna się już od Mikulczyckiej i to chyba o ten odcinek im chodzi - multik, szkoła i ograniczenie do 40km/godz.

No fakt, zapomniałam o tamtym odcinku :)

lamor 
Obywatel Zabrza

Xenomorph napisał/a:
Zbyt duże ryzyko, bo cholera wie, jak takie sądzenie wygląda w praktyce i jakie szanse ma tam zwykły człowiek przeciwko SM.

Swego czasu wjechałem na ul. Powstańców (obok UM) celem zaparkowania. Niestety jako, że nie znalazłem żadnego wolnego miejsca zawróciłem. Z braku miejsca do wykonania takiego manewru musiałem częściowo wjechać na ul. Boboli (jednokierunkowa) aby wycofać i ustawić sie prawidłowo do kierunku jazdy. W tym momencie stojący sobie obok UM panowie z SM podbiegli do mnie, grzecznie zapukali w szybkę i zaproponowali mandacik za złamanie przepisów ruchu drogowego. W związku z moja odmową zaproponowali złożenie wniosku do Sądu Grodzkiego - na co wyraziłem zgodę :wink: Panowie bardzo mocno się zdziwili i poinformowali, że w Sądzie moge przegrać na co im odpowiedziałem, że i owszem - mogę przegrać ale oni również, więc szanse są 50/50. Po dłuższej chwili zastanowienia (myslenie chyba nie jest ich dobra stroną), bez słowa odstąpili od wypisywania jaichkolwiek papierków.
Reasumując, moim zdaniem opłaca się w takich przypadkach odmowa mandatu i wyrażenie zgody na Sad Grodzki (oczywiście tylko wtedy gdy jestesmy przeświadczeni o braku winy z naszej strony)

stAn 
Obywatel Zabrza

Dzielnica miasta: spoza Kraju

lamor napisał/a:
moim zdaniem opłaca się w takich przypadkach odmowa mandatu i wyrażenie zgody na Sad Grodzki

mysle ze sad grodzki to taka sama przyjemnosc dla straznieka jak i dla ciebie, w koncu sam musi sie tam stawic i przeciw tobie swiadczyc, pewnie ma wiele lepszych rzeczy do roboty zamiast sie po sadach wloczyc.

romekm 
Obywatel Zabrza

Chciałbym sie odnieść ogólnie co do strażników miejskich. Już kiedyś ktoś napisał, że byłoby lepiej aby dać ich do policji i zlikwidować strażników miejskich.

Też tak uważam, byłoby to dobre rozwiązanie.Przy obecnym zakresie "władzy" taki strażnik miejski mówiąc szczerze cały czas się obija, a będa policjantem przynajmniej zwiększy to nasze bezpieczeństwo a i środki finansowe będą lepiej rozlokowane.
www.inoi.pl - Najlepszy hosting dla firm!

wolff 
Obywatel Zabrza

Dzielnica miasta: spoza Zabrza

romekm napisał/a:
Chciałbym sie odnieść ogólnie co do strażników miejskich. Już kiedyś ktoś napisał, że byłoby lepiej aby dać ich do policji i zlikwidować strażników miejskich.

Też tak uważam, byłoby to dobre rozwiązanie.Przy obecnym zakresie "władzy" taki strażnik miejski mówiąc szczerze cały czas się obija, a będa policjantem przynajmniej zwiększy to nasze bezpieczeństwo a i środki finansowe będą lepiej rozlokowane.

Romek - najpierw musiałbyś ich posłać do szkoły policyjnej a podejżewam że co niektórych nawet najpierw do szkoły średniej po maturę.

romekm 
Obywatel Zabrza

No to zrobilo by sie selekcje i lepszych z srednim dało na przyspieszony kurs, jak sie chce to sie wykombinuje

lamor 
Obywatel Zabrza

Wysłany: Śro 04 Cze, 2008   

romekm napisał/a:
lepszych z srednim dało na przyspieszony kurs

Na przyspieszony kurs bycia policjantem???? Nieźle to wykombinowałeś.... hehehe. To coś tak jakby np: Listkiewicza z PZPN wysłać na przyspieszony kurs projektanta i budowniczego stadionów piłkarskich. :wink:

wolff 
Obywatel Zabrza

romekm napisał/a:
No to zrobilo by sie selekcje i lepszych z srednim dało na przyspieszony kurs, jak sie chce to sie wykombinuje

Tylko że po tej selekcji nie został by nikt.
Przyspieszony kurs mówisz? No to nadal miałbyś do czynienia z niedouczonym dupkiem tylko że w mundurze policjanta a nie S.M. Na dodatek z duzo większymi uprawnieniami i z prawem noszenia broni ostrej - nooooo to dopiero mielibyśmy dziki zachód. Co 100 m szeryf. :hahaha:
Romek, pomyśl nim coś napiszesz. Zapytaj Everlast-a ile trzeba w szkole policyjnej wylać potu, zarwać nocy i przejść stresów aby zostać zwykłym "krawężnikiem" nie mówiąc już o policyjnej szkole wyższej np w Szczytnie.

romekm 
Obywatel Zabrza

A jakie wogóle są wymagania co do strażników miejskich,kto może nim zostać??

Tak czy inaczej lepiej przydzielić ich do patroli z policją, drogówki czy coś w tym stylu, w tej chwili marnujemy tylko pieniądze.

wolff 
Obywatel Zabrza

romekm napisał/a:

Tak czy inaczej lepiej przydzielić ich do patroli z policją, drogówki czy coś w tym stylu, w tej chwili marnujemy tylko pieniądze.

A tam niby będą pracować charytatywnie i umundurowanie oraz wyposażenie sami sobie kupią? Policja i tak "cienko przędzie" a Ty im chcesz wcisnąć jakichś niedouków na utrzymanie. Romuś - myśl!!!

romekm 
Obywatel Zabrza

To może poprostu całkowicie znieść Straż Miejską i kase przelać na konto Policji ??

Bez żadnego kombinowania.

wolff 
Obywatel Zabrza

romekm napisał/a:
To może poprostu całkowicie znieść Straż Miejską i kase przelać na konto Policji ??

Bez żadnego kombinowania.

Ja jestem za - podpiszę się za tym "oboma rencami". Teraz tylko przekonać o tym radnych i panią prezydent - życzę powodzenia. :lol:

If 
Obywatel Zabrza

Dzielnica miasta: os.Janek

Wysłany: Czw 05 Cze, 2008   

wolff napisał/a:
romekm napisał/a:

Romek - najpierw musiałbyś ich posłać do szkoły policyjnej a podejżewam że co niektórych nawet najpierw do szkoły średniej po maturę.

No dokłądnie .. jest pewna zależność że z policja da się porozumieć tak ze stażnikami paktycznie nigdy :/

Mój tata zawsze się śmieje że SM to pasożyty, coś w tym jest .. bo na dobą sprawę nikt nie traktuje ich poważnie a nie spotkałam jeszcze inteligentnego traznika miejsckiego.

Swoją drogą jakiś czas temu u mnie na osiedlu łaziła staż obywatelska :) jak mnie taki pan chciał spisac za wyoprowadzanie psa bez smyczy to go wyśmiałam i sobie posżłam :) groził mi policją to powiedziałam ze sama moge zadzwonić :D i na tym skończyła sie dyskusja :)

Kox 
Obywatel Zabrza

Wysłany: Sob 07 Cze, 2008   

wczoraj miałem do czynienia ze straza miejska i jestem zaskoczony.ale od początku,jakiś życzliwy zgłosił że samochody parkujace blokuja chodnik ( oczywiscie odkad pamietam czyli od 18-20 lat zawsze samochody tak parkowały i nikomu to nie przeszkadzało).Panowie przyjechali i dopadli mnie pod drzwiami u sasiada którego też już "spisywali". Okazało sie że pan strażnik ma bardzo życiowe podejście do sprawy,powiedział że to tylko jego praca,a że zdarzaja sie ciezkie przypadki to on musi niestety ludziom zatruwać życie. Dla niego to te samochody moga tak stać ale skoro dostali zgłoszenie to musieli przyjechac. Skonczyło sie na pouczeniu i prośbie przestawienia samochodu w jego obecnosci.

OT: czy straż miejska/policja moze/musi mi powiedzieć na czyje zgłoszenie przyjechali? bo zapytałem kto zadzwonił to mi powiedzieli że mi nie moga powiedzieć,ale jesli sytuacja bedzie sie powtarzała i daja mi mandat to dopiero wtedy mi powiedza jakby to jakas roznica była

OCZY 
Obywatel Zabrza

Wysłany: Sob 07 Cze, 2008   

Dzisiaj w nocy Straż Miejska była pomocna poniekąd mi także. Wezwani ok 3:40 do potrąconego bądź wyrzuconego z samochodu psa (Mikulczyce, okolice mijanki tramwajowej), przyjechali po dość krótkim czasie (20 min) i grzecznie zabrali psa do schroniska. Byli mili, poinformowali dokładnie co zrobią z tym nieszczęśnikiem, a dzisiaj ja to sprawdzę, czy faktycznie tak się stało.

Odpowiedz do tematu