Forum Mieszkańców Zabrza  

Ogłoszenie 

Poprzedni temat :: Następny temat

Co sądzisz o Straży Miejskiej

Czy tolerujesz strażników miejskich, jako "stróżów prawa" ?
Tak
37%
 37%  [ 22 ]
Zdecydowanie nie
46%
 46%  [ 27 ]
Jest mi to obojętne
15%
 15%  [ 9 ]
Głosowań: 42
Wszystkich Głosów: 58

Autor Wiadomość
Akwarysta6 
Forumowicz

Dzielnica miasta: Centrum

Wysłany: Sob 07 Cze, 2008   

Wiekszość z Was tak bardzo narzeka na SM. Ciekawe jednak gdzie byście dzwonili w sprawie pijaków siedzących na ławkach i zaczepiających Wasze dzieci, w sprawie ludzie zaśmiecających nasze lasy, w sprawie bezdomnych zwierząt i w sprawie złego parkowanie, które często jest przyczyną wypadków?? Gdybyście zadzwonili na Policję, to by Was wyśmiali, że oni się sprawą np. zaśmiecania nie zajmą. Oczywiście powiedzieli by Wam to, jeśli byście się na Policję dodzwonili, bo zasadą w Zabrzu jest, że dyżurny podnosi słuchawkę a potem i od razu się rozłącza, żeby nie musieć przyjąć zgłoszenia jak się już odezwie. Zastanówcie się SM jest właśnie od takich spraw, którymi się nie chce zająć Policja, bo nie ma na to czasu, ani ludzi. Pozdrawiam. :)

Nemo 
Obywatel Zabrza

No właśnie gdyby policja miała więcej ludzi o ilość strażników to miała by czas na te pierdoły.
Akwarysta6 napisał/a:
bo zasadą w Zabrzu jest, że dyżurny podnosi słuchawkę a potem i od razu się rozłącza, żeby nie musieć przyjąć zgłoszenia
Kilka razy w roku zdarza mi się wykonać taki telefon i nigdy nie spotkało mnie to o czym piszesz.

If 
Obywatel Zabrza

Dzielnica miasta: os.Janek

Akwarysta6 napisał/a:
Wiekszość z Was tak bardzo narzeka na SM. Ciekawe jednak gdzie byście dzwonili w sprawie pijaków siedzących na ławkach i zaczepiających Wasze dzieci, w sprawie ludzie zaśmiecających nasze lasy, w sprawie bezdomnych zwierząt i w sprawie złego parkowanie, które często jest przyczyną wypadków?? Gdybyście zadzwonili na Policję, to by Was wyśmiali, że oni się sprawą np. zaśmiecania nie zajmą. Oczywiście powiedzieli by Wam to, jeśli byście się na Policję dodzwonili, bo zasadą w Zabrzu jest, że dyżurny podnosi słuchawkę a potem i od razu się rozłącza, żeby nie musieć przyjąć zgłoszenia jak się już odezwie. Zastanówcie się SM jest właśnie od takich spraw, którymi się nie chce zająć Policja, bo nie ma na to czasu, ani ludzi. Pozdrawiam. :)

nigdy sie nie spotkałam z ignoancją policji, a nigdy nie dzwonie na SM, swoja drogą to SM spisuja tylko stałych pijaczków któych wiedza gdzie spotkać a co do zanieczyszczania lasów to jeszcze nei wiedziąłm żeby jakikolwiek miejski zainteweniował kiedykolwiek, a mieszkam przy lesie.. częsciej ludzie zwacają uwagę tym co śmiecą

wolff 
Obywatel Zabrza

Dzielnica miasta: spoza Zabrza

Akwarysta6 a ile Ty masz lat ? 4?, 5? bo nawet 6 latek już wie że każde podniesienie słuchawki telefonu alarmowego powoduje automatyczne włączenie cyfrowego zapisu - nie tylko rozmowy ale rejestrowane są: nr telefonu dzwoniącego oraz co do sekundy włączenie, czas rozmowy i zakończenie, rejestrowany jest też sam fakt włączenia dzwonka telefonu. Takie bzdury to możesz opowiadać kolegom w piaskownicy.

Killatha 
Starszy forumianin

Dzielnica miasta: Helenka

Wysłany: Sob 11 Paź, 2008   

Hmm, na policję narzekać nie mogę, choćbym nawet bardzo chciała. Gdybym miała coś napisac to byłyby to same superlatywy. Co do straży miejskiej- w centrum ich widać, na obrzeżach już niekoniecznie, a tam też są potrzebni.

AndrzejJakus 
Forumowicz

Wysłany: Sob 11 Paź, 2008   

Straż Miejska ma wspomagać Policję. Podobnie jak OSP wspomaga Straż Pożarną. Chodzi o to, że Policja nie wyrobiłaby się ze swoimi zadaniami gdyby miała jeszcze dodatkowo uganiać się za pijaczkami, graficiarzami, etc.

Xenomorph
[Usunięty]

Wysłany: Nie 21 Gru, 2008   

Dzisiaj syn znajomej (wiek ok. gimnazjum) dostał od SM mandat 50 zł za rzucenie śnieżką w kolegę. Przy okazji usłyszałem też op policjantach, którzy wlepili kobiecie mandat za przeklnięcie po przewróceniu się przez złamany obcas. W tym momencie mam ochotę porównać tych panów do pewnej części ciała, ale nie zrobię tego ze strachu przed mandatem, albo czymś gorszym.

luk 
Obywatel Zabrza

skąd on dzisiaj śnieg wziął? :P

Co do podanych przypadków, to pewnie trafili na zly dzien funkcjonariuszy i tyle :wink:

Nemo 
Obywatel Zabrza

Xenomorph napisał/a:
dostał od SM mandat 50 zł za rzucenie śnieżką w kolegę
na jakiej podstawie? Za terroryzm? Debile jakieś... Nieletni może dostać mandat ??

Xenomorph
[Usunięty]

Sorry, nie dzisiaj tylko chyba wczoraj (a dokładniej przedwczoraj, bo już jest po północy). Wisi mi to, czy mają zły dzień, czy nie. Takie coś, to już jest kretyńskie wyżywanie się i jak dla mnie nadużywanie władzy. Mogę się założyć, że to byli jacyś nowi, którzy myślą, że SM służy do łatania dziury budżetowej.
Ostatnio dostałem mandat od policji, za przejście nie na pasach. Mogli mi dać pouczenie, bo był późny wieczór i jeździło tam jedno auto na 5 minut, ale powiedzieli mi, że dostali zadanie stać tam i łapać tych co przechodzą nie na pasach. Szlag mnie trafia jak takie coś słyszę. Albo się tępo tłumaczyli (w co wątpię, bo odniosłem wrażenie, że mają mnie gdzieś), albo to łatanie dziury budżetowej rzeczywiście stało ich priorytetowym zadaniem. W końcu to łatwiejsze od pilnowania porządku i łapania przestępców, a jaki z tego zysk!

[ Dodano: Nie 21 Gru, 2008 ]
Nemo napisał/a:
Xenomorph napisał/a:
na jakiej podstawie? Za terroryzm? Debile jakieś... Nieletni może dostać mandat ??

Stwierdzili, że to było rzucenie przedmiotem, widocznie jest to wielkie zagrożenie dla życia...
A co do wieku, to nie wiem dokładnie, może jest pełnoletni, napisałem na oko że wiek gimnazjalny.

If 
Obywatel Zabrza

Dzielnica miasta: os.Janek

Nemo napisał/a:
Xenomorph napisał/a:

Ja zawsze sie wywinełam jak jeszcze dowodu nie mialam ale chyba moze dostac skoro mnie proszono o pokazanie legitymacji szkolnej :P

Everlast 
Obywatel Zabrza

Dzielnica miasta: Helenka

Kodeks Wykroczeń
Funkcjonariusze Straży Miejskiej upoważnieni są do nakładania mandatów karnych za wykroczenia określone w :
1) Kodek Wykroczeń:
- zakłócanie spokoju, porządku publicznego lub nocnego spoczynku przy pomocy krzyku, hałasu, alarmu, lub innego wybryku albo wywołanie zgorszenia w miejscu publicznym /art. 51 §1 KW/,

- niestosowanie się do wydanych z upoważnienia ustawy przepisów porządkowych o zachowaniu się w miejscach publicznych /art. 54 KW/,

- kąpanie się w miejscu, w którym jest to zabronione /art. 55 KW/,

- umieszczenie w miejscu publicznym do tego nie przeznaczonym ogłoszenia, plakatu, afiszu, apelu, ulotki, napisu lub rysunku albo wystawienie na widok publiczny w innym miejscu bez zgody zarządzającego tym miejscem / art. 63a §1 KW/,

- niedopełnienie obowiązku umieszczenia w odpowiednim miejscu lub utrzymania w należytym stanie tabliczki z numerem porządkowym nieruchomości ( również nieoświetlonej), nazwą ulicy lub placu albo miejscowości przez właściciela, administratora, dozorcę lub użytkownika nieruchomości / art. 64 KW/,

- umyśle uszkodzenie lub usuwanie ogłoszenia, afiszu lub plakatu wystawionego publicznie przez instytucję artystyczną, rozrywkową lub sportową albo uniemożliwianie zaznajomienia się z takim ogłoszeniem, afiszem lub plakatem / art. 67 § 2 KW/,

- nie dokonanie odpowiedniego zabezpieczenia miejsca niebezpiecznego dla życia lub zdrowia człowieka / art. 72 KW/,

- wystawianie lub wywieszanie ciężkich przedmiotów albo rzucanie nimi, wylewanie płynów, wyrzucanie nieczystości albo doprowadzanie do wypadania takich przedmiotów lub wylewania się płynów – bez zachowania należytej ostrożności / art. 75 § 1 KW/,

- niezachowanie zwykłych lub nakazowych środków ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia

/ art. 77 KW/,

- drażnienie lub płoszenie zwierzęcia i doprowadzenie do tego, że staje się niebezpieczne /art. 78 KW/,

- zaniechanie wbrew obowiązkowi oświetlenia miejsc dostępnych dla publiczności, w tym również złośliwe lub swawolne wyłączanie oświetlenia /art. 79 KW/,

- przejeżdżanie pojazdem lub konno albo przepędzanie zwierzęcia gospodarskiego przez wał przeciwpowodziowy w miejscu do tego nie przeznaczonym lub wzdłuż po wale, na którym nie ma drogi o dostatecznie mocnej nawierzchni oraz pasanie na wale przeciwpowodziowym zwierzęcia gospodarskiego / art. 80 §1 pkt 1 i 5 KW/,

- niszczenie lub uszkodzenie urządzenia służącego do ochrony brzegów wód morskich lub śródlądowych, a w szczególności wszelkiego rodzaju umocnień lub roślinność ochronną
/ art. 81 KW/,

- nieostrożne obchodzenie się z ogniem lub naruszenie przepisów ustawy z dnia 24 sierpnia 1991 r. o ochronie przeciwpożarowej ( Dz. U. z 2002 r. Nr 147, poz. 1229) oraz pozostawienie małoletniego do lat 7 w okolicznościach umożliwiających mu wzniecenie pożaru / art. 82 KW/,

- nieoznaczeni w sposób odpowiadający wymaganiom i łatwo dostrzegalny, zarówno w dzień, jak i w porze nocnej, jakiejkolwiek przeszkody w ruchu drogowym, urządzenia lub przedmiotu znajdujących się na drodze lub też miejsca prowadzonych robót, jeżeli to może zagrozić bezpieczeństwu w ruchu albo utrudnić ruch na drodze / art. 84 KW/,

- prowadzenie pojazdu na drodze publicznej lub w strefie zamieszkania bez wymaganych treścią art. 51 i 52 p.r.d. świateł lub pozostawienie pojazdu bez wymaganego oświetlenia
/ art. 88 KW/,

-dopuszczenie, wbrew obowiązkowi opieki lub nadzoru nad małoletnim do lat 7, do przebywania dziecka na drodze publicznej lub na torach pojazdu szynowego / art. 89 KW/,

- tamowanie lub utrudnianie ruchu na drodze publicznej lub w strefie zamieszkania
/art. 90 KW/,

- zanieczyszczanie drogi publicznej lub na tej drodze pozostawienie pojazdu lub innego przedmiotu albo zwierzęcia w okolicznościach, w których może to spowodować niebezpieczeństwo lub stanowić utrudnienie w ruchu drogowym / art. 91 KW/,

- nie zastosowanie się do znaku lub sygnału drogowego albo do sygnału lub polecenia osoby uprawnionej do kierowania ruchem lub do kontroli ruchu drogowego /art. 92§1 KW/,

- prowadzenie na drodze publicznej pojazdu bez uprawnienia /art. 94 KW/,

- prowadzenie na drodze publicznej pojazdu bez wzmaganych dokumentów / art. 95 KW/,

- dopuszczenie przez właściciela, posiadacza, użytkownika lub prowadzącego pojazd do prowadzenia pojazdu na drodze publicznej osoby nie mającej wymaganych uprawnień
/ art. 96 § 1 pkt 2 KW/,

- naruszenie innych przepisów o bezpieczeństwie lub o porządku ruchu na drogach
publicznych / art.97 KW/,

- niezachowanie należytej ostrożności podczas prowadzenia pojazdu poza drogą publiczną i zagrożenie bezpieczeństwu innych osób, lub niezastosowanie się do przepisów regulujących korzystanie z dróg wewnętrznych lub innych miejsc dostępnych dla ruchu pojazdów /art. 98 KW/,

- zajmowanie bez zezwolenia drogi publicznej lub pasa drogowego, urządzenia lub budynku drogowego, na cele nie związane z gospodarką i komunikacją drogową; niszczenie lub uszkodzenie drogi publicznej lub drogi w strefie zamieszkania, przynależności lub urządzeń drogowych; usuwanie lub niszczenie zasłon odśnieżnych; prowadzenie robót w pasie drogowym bez zezwolenia lub wbrew obowiązkowi nieprzywrócenia tego pasa do stanu użyteczności / art. 99 § 1 KW/,

- zaorywanie lub w inny sposób zwężanie pasa drogowego lub pasa przydrożnego; włóczenie po drodze publicznej lub porzucenie na niej przedmiotów albo używanie pojazdów niszczących nawierzchnię drogi; uszkadzanie rowów, skarp, nasypów lub wykopów albo samowolne rozkopywanie drogi publicznej; wypasanie zwierzęcia gospodarskiego w pasie drogowym / art. 100 KW/,

- uchylanie się od obowiązku oczyszczania i usuwania z odcinków dróg publicznych o twardej nawierzchni, przechodzących przez obszary o zabudowie ciągłej lub skupionej poza miastami i osiedlami, błota, kurzu, śniegu lub lodu /art. 101 KW/,
- uchylanie się od obowiązku utrzymania w należytym stanie zjazdów z dróg publicznych do przyległych nieruchomości / art. 102 KW/,

- szczucie psem człowieka / art. 108 KW/,

- nieprzestrzeganie wymogów sanitarnych w czasie handlowania środkami spożywczymi metodą obwoźną lub obnośną, w tym także wprowadzanie do obrotu środki spożywcze, które w takim handlu są zabronione / art. 112 KW/,

- niewykonywanie obowiązków utrzymania czystości i porządku w obrębie nieruchomości lub niestosowanie się do wskazań i nakazów wydanych przez właściwe organy w celu zabezpieczenia należytego stanu sanitarnego i zwalczania chorób zakaźnych / art. 117 KW/,

- naruszenie w przedsiębiorstwie handlowym lub usługowym przepisów o obowiązku uwidaczniania cen lub ilości nominalnej / art. 137 § 1 KW/,

- umieszczenie w miejscu publicznym nieprzyzwoitego ogłoszenia, napisu lub rysunku albo używanie słów nieprzyzwoitych / art. 141 KW/,

- niszczenie lub uszkadzanie roślinności, trawnika lub zieleńca na terenach przeznaczonych do użytku publicznego, czy też dopuszczenie do niszczenia ich przez zwierzęta znajdujące się pod jego nadzorem, a także usuwanie, niszczenie lub uszkadzanie drzewa lub krzewu stanowiącego zadrzewienie przydrożne lub ochronne albo żywopłot przydrożny / art. 144 § 1 i 2 KW/,

- zanieczyszczanie lub zaśmiecanie miejsca dostępnego dla publiczności, a w szczególności drogi, ulicy, ogrodu, trawnika lub zieleńca / art. 145 KW/,

- wydobywanie żywicy lub soku brzozowego, obrywanie szyszek, zdzieranie kory, nacinanie drzewa lub w inny sposób je uszkadzanie, zbieranie mchu lub ściółki, zbieranie gałęzi, kory, wiór, trawy, wrzosu, szyszek lub ziół albo zdzieranie darni, zbieranie grzybów lub owoców leśnych w miejscach, w których jest to zabronione, albo sposobem niedozwolonym /art. 153 KW/,
- wjeżdżanie pojazdami silnikowy, zaprzęgowym lub motorowerem do lasu w miejscu, w którym jest to niedozwolone, albo pozostawienie takiego pojazdu w lesie w miejscu do tego nie przeznaczonym / art. 161 KW/,

- puszczanie w lesie luzem psa, poza czynnościami związanymi z polowaniem/ art. 166 KW/,

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------
Xenomorph
" Ostatnio dostałem mandat od policji, za przejście nie na pasach. Mogli mi dać pouczenie, bo był późny wieczór i jeździło tam jedno auto na 5 minut, ale powiedzieli mi, że dostali zadanie stać tam i łapać tych co przechodzą nie na pasach. Szlag mnie trafia jak takie coś słyszę. Albo się tępo tłumaczyli (w co wątpię, bo odniosłem wrażenie, że mają mnie gdzieś), albo to łatanie dziury budżetowej rzeczywiście stało ich priorytetowym zadaniem. W końcu to łatwiejsze od pilnowania porządku i łapania przestępców, a jaki z tego zysk! "

1. Mogli dać pouczenie bo to też zgodna z przepisami forma ukarania, ale nie dali. Decyduje o tym f-sz
2. I właśnie to jedno auto mogło cię potrącić
3. Co to znaczy tępo się tłumaczyli ? 8) ja wogóle dziwię się, że z tobą dyskutowali - popełniłeś wykroczenie to pouczenie lub mandat i do domu, a nie rozmowa dlaczego etc etc.
4.Wierz mi, że łatanie dziury budżetowej nie ma to żadnego znaczenia.
5. Piszesz że " W końcu to łatwiejsze od pilnowania porządku " i sam sobie zaprzeczasz - oni pilnowali właśnie porządku

Reasumując: dziwię się takim art i ludziom jak ty, którzy mają wieczne pretensje do tych którzy zrobili swoje. Jak byś dostał pouczenie to byś skakał z radości i opisywał na forum że policja jest cool, a że dostałeś mandat to policja jest fee. Zastanów się trochę nad tym co piszesz, a niektóre rzeczy czasami trzeba wziąć po męsku " na klatę " i za nie odpowiedzieć.
Jak byś jechał samochodem i ktoś znienacka wtargnął by ci na jezdnię i spowodowałoby to nagłe hamowanie to byś miał pretensje do policji stojącej obok, że nie zareagowali ! !!

Pamiętaj - łatwo oceniać innych a nie siebie. Ale zawsze najlepiej jest z siebie zrobić sierotę losu.

haszczyc
[Usunięty]

Everlast, dokladnie masz racje w 100% sie zgadzam ja tam policje lubie i szanuje :) robia co do nich nalezy

dratewka 
Obywatel Zabrza

Dzielnica miasta: Rokitnica

straż miejska mogłaby pomagać nam belfrom trochę, bo jak nasi uczniowie łamią przepisy i opuszczają teren szkoły podczas lekcji to nie ma chętnych by wlepić mandacik, który zapłacą ich rodzice - a chyba mogą to zrobić, jeśli nic nie pokręciłam :wink:
na przystankach autobusowych (belka) widnieją tabliczki , które informują o zakazie palenia w tym miejscu - oczywiście Polacy mają problem ze wzrokiem, albo z czytaniem / odbiorem pewnych znaków i... trochę mało SM w tym miejscu, żeby pogonić, upomnieć tych ludzi, zanim się nie nauczą 8)

Xenomorph
[Usunięty]

Everlast, Nie mówię o całej policji, tylko o tych nowych, ze starszymi policjantami zawsze dało się normalnie dogadać.
Everlast napisał/a:
Co to znaczy tępo się tłumaczyli ? 8) ja wogóle dziwię się, że z tobą dyskutowali - popełniłeś wykroczenie to pouczenie lub mandat i do domu, a nie rozmowa dlaczego etc etc.

Mi nie chodzi o sam mandat, tylko o to, że zamiast patrolować niebezpieczne miejsca, to stoją tam gdzie można łatwo nabić se licznik wystawionych mandatów.
A czemu się tak wkurzam? Bo normalni ludzie dostają mandaty za pierdoły, a jak idzie w nocy pijana banda dresów i rzuca mięsem na cały głos, obrażając przy tym policję, to olewają to, w końcu łatwiej uwalić tych spokojnych ludzi (to taki przykład, którego byłem świadkiem). Po prostu większość z nich zachowuje się jak maszynki do wlepiania mandatów a nie jak ludzie.

Odpowiedz do tematu