Forum Mieszkańców Zabrza  

Ogłoszenie 

Domena www.zabrze.slask.pl na sprzedaż. Chcesz być właścicielem domeny ? KONTAKT: rutek(@)outlook.com

Poprzedni temat :: Następny temat

Co sądzisz o Straży Miejskiej

Czy tolerujesz strażników miejskich, jako "stróżów prawa" ?
Tak
37%
 37%  [ 22 ]
Zdecydowanie nie
46%
 46%  [ 27 ]
Jest mi to obojętne
15%
 15%  [ 9 ]
Głosowań: 42
Wszystkich Głosów: 58

Autor Wiadomość
rutek 
Administrator

Dzielnica miasta: spoza Zabrza

Wysłany: Nie 27 Lis, 2005   Co sądzisz o Straży Miejskiej

Już kiedyś poruszaliśmy temat pracy Strażników Miejskich.
Dzisiaj chciałem was zapytać co o nich myślicie?
Czy są nam niezbędnie potrzebni? Może lepiej te pieniądze i tych ludzi przerzucić do Policji.
Ja szacunkiem i miłością do Strażników Miejskich nie pałam, w przeciwieństwie do Policjantów.

Savio 
Moderator

Wysłany: Nie 27 Lis, 2005   

Straż Miejska powołana została m.in. do "pilnowania" porządku i to w dosłownym tego słowa znaczeniu. Finansowana jest przez samorządy i przez nich rozliczana. Uprawnienia jednak straży miejskiej, w porównaniu do policjantów są bardzo znikome, chociaż wzrastają co jakiś czas.
Myślę jednak, że środki, jakie samorządy poświęcają na finansowanie działalności Straży Miejskiej byłyby skuteczniej wykorzystywane przez Policję. Strażników Miejskich przebranżowić na policjantów zwiększając stan etatowy policji. Tacy funkcjonariusze mają odpowiednią już wiedzę, żeby w innym mundurze pracować w terenie. Efekt - więcej środków i więcej policjantów w terenie. Prace "porządkowe", które są wykonywane przez strazników przy odpowiedniej reorganizacji mogliby przejąć dzielnicowi pod warunkiem, że zostaliby odbiurokratyzowani.
Sądzę, że powołanie "specyficznej straży marszałkowkiej" w poszczególnych miastach nie jest tak do końca celowe stąd moje powyższe wywody... :)

OCZY 
Obywatel Zabrza

Dzielnica miasta: Centrum

A ja nie pałam miłością ani do jednych ani do drugich, ale nic mi straż miejska nie przeszkadza wręcz przeciwnie. Nie rozumiem co ma na celu przerzucenie ich do policji i zmienienie im nazwy? Nie ważne jak sie nazywa, ważne że jest i że dzięki niemu czuje sie bezpieczniej. Amen.

dratewka 
Obywatel Zabrza

Dzielnica miasta: Rokitnica

osobiscie czesciej widze Straznikow Miejskich "w akcji" niz Policjantow, moze to przypadek, ale niech są, pracuja, wywiązuja sie z obowiązkow...:grin:

cybeer 
Obywatel Zabrza

OCZY napisał/a:
Nie ważne jak sie nazywa, ważne że jest i że dzięki niemu czuje sie bezpieczniej. Amen.

Oczy przypuszczam ze w tym przypadku jak sie kto nazywa ma kolosalna roznice. Roznica miedzy slowem Policjant a Straz MIejska jest jest tu kolosalna.
Osobiscie sadze, ze pieniadze wydane na Straz Miejska powinny zostac wykorzystywane przez Policje.

LadyO 
Obywatel Zabrza

myślę, że działania straży miejskiej nie są tak do końca bezcelowe. być może nie mają takich uprawnień jak policja lecz ich "wszędobylstwo" działa trochę jak zasada "stracha na wróble". osobiście dpceniam ich wkład w walkę z nieodśnieżonymi chodnikami i źle zaparkowanymi samochodami. myślę jednak, że wcielenie tych służb w szeregi policji, nie wyjdzie na dobre, ponieważ można przypuszczać, iż niektórzy strażnicy miejscy "awansowani" na policjantów stracą swój zapał. za sprawą awansu społecznego i otrzymania wyższych uprawnień osiądą na laurach i przestaną chcieć zajmować się sprawami "niższej rangi", czyli pilnowaniem porządku w takim zakresie, jak to robią obecnie. nie uogólniam - oczywiście - lecz sądzę, że taka sytuacja jest możliwa.

lamor 
Obywatel Zabrza

Parafrazując smerfa Marudę "Nie cierpię Straży Miejskiej". Widzę ich tylko w Centrum Zabrza na dobrze oświetlonych ulicach, gdzie raczej nic sie nie dzieje. W miejscach "zagrożonych", tam gdzie sie zbierają menele lub "nudzi" się młodzież Strażników nie uświadczysz. Najwięcej popisów dają na targu przy Boboli, legitymując handlarzy, lub odprowadzając samochody rzekomo parkowane w miejscach zagrażających bezpieczeństwu. Przykład: nie tak dawno odprowadzono z ul. Boboli Samochód który wg ich tłumaczenia stał zbyt blisko przejścia dla pieszych (nie stał na przejściu), ale samochody zaparkowane zbyt blisko skrzyżowań, tak że wyjeżdżającym z ulicy podporządkowanej zasłaniają cała widoczność jak stały tak stoją... tam strażników już nie widać. Kiedyś zadzwoniłem na Policję z uwagi na burdy na ulicy pod moimi oknami, Pan Policjant poinformował mnie żebym sobie zadzwonił na Straż Miejska bo to ich działka a Pan Dzielnicowy jest akurat zajęty. Zadzwoniłem na Straż Miejską i co usłyszałem?? Usłyszałem, że nikt ze straży nie będzie interweniował bo jest już po godz. 20.00 i oni juz nie pracują tylko prowadzą dyżur przy telefonie. "Bezpieczeństwo pełna gębą":thumbdown: . A zachowują sie jak udzielni książęta. Jestem przeciw Straży Miejskiej.

Aither 
Obywatel Zabrza

A ja lubie te instytucje i pracownikow :) osobiscie nawet chcialabym pracowac w Strazy Miejskiej gdyby ochoczo przyjmowali kobiety :) a tak niestety nie jest :)

komendant SM
Forumowicz

Wysłany: Pon 28 Lis, 2005   Straż Miejska w Zabrzu

Witam wszystkich internautów !
Przypadkowo odwiedziłem forum i z wielkim zaciekawieniem zapoznałem się z Waszymi opiniami dotyczącymi instytucji straży miejskiej i jej roli w zapewnieniu porządku publicznego w naszym mieście. Zachęcam wszystkich do dalszej dyskusji w tym temacie na naszej stronie internetowej : http://www.strazmiejska.zabrze.pl/ksiega.php3

Państwa opinie i uwagi - i te pozytywne i te krytyczne - będą mi niezwykle pomocne w dalszym kierowaniu jednostką powołaną do ochrony porządku publicznego w mieście Zabrze. Zapewniam wszystkich internautów, że na wszystkie pytania i na każdy wpis udzielę osobiście odpowiedzi . [b]

lamor 
Obywatel Zabrza

Wysłany: Pon 28 Lis, 2005   

Nie wiedziałem, że Komendant SM J. Wiaterek jest kobietą. Prawie jak Kopernik... hehehe

dariana
Forumowicz

Wysłany: Pon 28 Lis, 2005   straż miejska,a policja

Osobiście nie przepadam ani za jednymi,ani drugimi,ale kto ś musi pilnować porządku :lol: . Jednak bardziej skłaniam sie ku skuteczności działania Straży,ponieważ dwukrotnie bardzo pomogli, w bardzo nietypowych sprawach. Myslę,że to zalezy na kogo sie trafi, przecież tam też pracuja różni ludzie,z różnymi humorami i różna motywacją do pracy-jak wszędzie.
pozdrowienia dla Strazy Miejskiej w Zabrzu :aloha:

Aither 
Obywatel Zabrza

Osobiscie mialam stycznosc jeden raz w Zabrzu ze Starza Miejska, wracajac z urlopu mialam otwarty plecach i wychodzilam z PKP zwrocili mi uwage, ze jest rozpiety a na wierzchu byly dokumenty, niby do ich obowiazku nie nalezy raczej zwracanie rozmarzonym turystom uwagi o otwartym plecaku - no ale dzieki temu zoszczedzilam sobie klopotow :)
No i ten... raz o malo co nie dostalam mandatu :) ale udalo mi sie z tego wywinac :rotfl:

Everlast 
Obywatel Zabrza

Dzielnica miasta: Helenka

Ja o instutucji jaką SM nie mam określonego zdania, ale o ich " przyzwyczajeniach " i ludziach tam pracujacych - mam. Jednak tego nie bedę poruszał na łamach stron www. Co do Komendanta SM to ... Pan wie dobrze i ja wiem doskonale, ze na zadane pytania nie udziela pan odpowiedzi samodzielnie tylko robi to pracownik ;) czyż mam rację hm ?

PS:
Proszę o poprawną aktualizację swojego Profilu.

dratewka 
Obywatel Zabrza

Dzielnica miasta: Rokitnica

nieistotne chyba kto odpisuje, wazne aby nie lekcewazyc piszących :grin:
fajnie ze sam komendant sie pofatygował na ta stronę :thumpsup:
a kazda opinia bedzie cenna dla SM, z pewnoscia....

rutek 
Administrator

dla tych którzy nie lubią przeszukiwać forum:
http://zabrze.slask.pl/viewtopic.php?t=331

Odpowiedz do tematu