Forum Mieszkańców Zabrza  

Ogłoszenie 

Domena www.zabrze.slask.pl na sprzedaż. Chcesz być właścicielem domeny ? KONTAKT: rutek(@)outlook.com

Poprzedni temat :: Następny temat

Co sądzisz o Straży Miejskiej

Czy tolerujesz strażników miejskich, jako "stróżów prawa" ?
Tak
37%
 37%  [ 22 ]
Zdecydowanie nie
46%
 46%  [ 27 ]
Jest mi to obojętne
15%
 15%  [ 9 ]
Głosowań: 42
Wszystkich Głosów: 58

Autor Wiadomość
Aither 
Obywatel Zabrza

Dzielnica miasta: spoza Zabrza

Wysłany: Śro 30 Lis, 2005   

Ale nie rozumiem Cie Everlast... to co jesli Straznik widzi takie cos... to znaczy ze ma przejsc obojetnie bo to nie nalezy do jego kompetencji? Rozumiem nie jest przeszkolony jesli chodzi o narkotyki... ale czy to ma oznaczac u Straznikow "znieczulice" ? Nie ucinajmy skrzydel... Ty jestes Policjantem i widzisz prace SM z innego punktu widzenia a Straznik ze swojego... Jestescie dwiema instytucjami, ktorych czesc kompetencji troszke sie pokrywa, jednak dzialacie w jednym celu :) abysmy czuli sie bezpieczniej w miescie, zaloze sie ze wiekszosc obywateli nie wie do konca co moze Pilicjant a co Straz Miejska. Oczywiscie nie neguje Twojego zdania :) abys zle mnie zrozumial :)
Pozdrawiam :)

Gość

Wysłany: Pią 16 Gru, 2005   

Uważam, że Straż Miejska jest potrzebna- nawet bardzo. Wiedzą co do nich należy - pomagają Policji w prostych sprawach. I należy ich usznować!!!!! :thumpsup:

Kox 
Obywatel Zabrza

Dzielnica miasta: Centrum

Wysłany: Śro 26 Lip, 2006   

odświeże temat :)
otóż zawsze straż miejska kojarzyła mi sie z uganianiem sie za "staruszkami sprzedającymi koperek" i zakładaniem blokad na koła.Niestety po raz pierwszy od powstania tej instytucji chciałem skorzystać z ich usług i zostałem zbyty.Otóż od tygodnia kobieta z przyległego bloku wystawia psa na balkon kiedy nikogo nie ma w domu,pies szczeka cały dzień i połowe nocy bo np w tej chwili też szczeka,wczoraj napierał do 1 w nocy.Szczekanie jest tak piskliwe że sie wytrzymać nieda.Zadzwoniłem więc na straż z prośbą żeby wysłali kogoś i pouczyli że jest to uciążliwe itp.Dowiedziałem sie że szczekanie psa to nie jest zbrodnia i oni nic zrobić nie mogą.Wszystko byłoby OK gdyby nie to że u moich 2 znajomych była straż bo komuś w dzień przeszkadzało że pies szczeka.Wiec nie rozumie czy trafiłem na jakiegoś dziwnego dyżurnego czy prawo jest zależne od dzielnicy. W każdym razie mój stosunek do straży ze złego zmienił sie na bardzo zły.

twardy
[Usunięty]

Wysłany: Śro 26 Lip, 2006   

Przyzwyczaj się do tego - niestety.

SM (sado Maso?) zachowuje sie jak straż w głównej mierze tam gdzie im to jest wygodne: a to przegonic pijaczka z ławki, dowalić mandat za złe parkowanie czy tez wspomnianej przez Ciebie staruszce z koperkiem na sprzedaż. Czyli krótko mówiąc tam gdzie sie nie narobią a potrzebne punkciki do kajetu dla szefostwa są w stanie wykazać.
Jesli idzie o sprawy grubszego kalibru, gdzie musieliby zaangażować troszkę wysiłku nie tylko fizycznego, np. uciązliwi sąsiedzi, awantury domowe czy pojazdy zaparkowane w niedozwolonych miejscach i utrudniające np wyjazd (jak i wiele innych) - często maja to w doopie. Tak, po prostu w doopie. Przecież zawsze można nie dojechac na interwencję, dojechać po fakcie (czytaj za 4 godziny) albo wynaleźć powód dla którego powinno się gadac z policją - bo podobno są ''za krótcy''.

I uwierz mi - nie jest to wada tylko zabrzańskich strażników.
Z doswiadczenia mogę Ci powiedzieć, że gliwiccy czy też z rudy śląskiej mają identyczne podejście.

Jednak, mimo wszystko odpowiadając na pytanie ankiety - tak, toleruję ich. Jak obłażącą farbę na oknach sąsiada - niby to brzydkie, ale nie moje. :)

Nemo 
Obywatel Zabrza

Wysłany: Czw 27 Lip, 2006   

twardy_pl napisał/a:
Jednak, mimo wszystko odpowiadając na pytanie ankiety - tak, toleruję ich. Jak obłażącą farbę na oknach sąsiada - niby to brzydkie, ale nie moje. :)

Stawiam piwo za ten tekst :D

Kox 
Obywatel Zabrza

żebym nie został uznany za upierdliwego,jakby to sie raz zdarzyło,2,3 to ok,ale tego sie zniesc nie da,wczoraj ten kojot wył do 1-20 ;/ straży brak

Nemo 
Obywatel Zabrza

Kox napisał/a:
straży brak

Zgłoś to do TOZ'u bo wygląda na znęcanie się nad zwierzętami

Crovv 
Zabrzanin +

Dzielnica miasta: Zaborze

ja jestem ciekawy co moj pies robi jak mnie w domu nie ma :] .
Mam nadzeije ze nie wyje .
Co do tematu , Panowie w zielonych autach w miare wszystkiego sa tylko ludzmi .
Znam ich a raczej paru , ktorzy patroluja ulice przy ktorej pracuje .
Spoko , lubie ich za blokady na koklach:P . Oczywiscie to jeden z ich obowiazkow dopilnowac by przestrzegano kodeksu drogowego .
Tyle ze jak koles ostatnio kupil u mnie klawiature z myszka za ok 100 zl nie odszedl z tym 100 m i juz tego nie mial , nie bylo panow zielonych ani niebieskich .
Po telefonach wezwaniach nie pojawili sie przez 30 min ,...... predzej przyjechali Niebiescy na sygnale , ktorzy przygarneli chlopaczka wzieli i pojezdzili z nim po miescie , mimo to niestety nie ujeto sprawcy . No coz szkoda , tyle ze reakcja a raczej brak takich ludzi z SM w centrum miasta , tam pownno tego byc pelno co 5/10 minut patrol pieszy i co 30 minut by car .
Przeciez to wizytowka miasta nie powinno tam byc burd , syfu itp . Powinni zadbac o to by miasto wygladalo a raczej "wizytowka " prezetowala sie jak najlepiej .
Na dzis mam pare pytan :
1. Oni to raczej kalorii nie licza ... ciekawe jak kogos beda gonic
2. Dlaczego do blokady mandatow za zle parkowanie sa pierwsi a nie daja chociaz upomnienia pijaczynom ,
3. Dlaczego mandaty za parkowanie a nie za to ze dany pan ma placone za sprzatakie chodnika i tego nie robi bo kase przepije a prace ma W D!!!! a potem chodniki wygladaja strasznie .
4. Chcialem panowie i panie z SM powiedziec ze tak samo jak my dla was i wy dla nas jestescie , wiec jesli ktos komus cos zwinie oczekuje wrecz natychmiastowej reakcji a nie 30 minutowego przyjazdu badz lepiej ......... Hamburgery naprawde moga poczekac .

Everlast 
Obywatel Zabrza

Dzielnica miasta: Helenka

100zł na klawiaturę i mysz? no no kolego drogi jesteś :lol: ---------- a wracając do tematu... Tak masz racje panowie i panie z SM chyba zapomnieli lub udają, że nie widzą, iz upomnienie czy też pouczenie także jest forma kary i nie zawsze trzeba " sprzedawać " MKK.

Co do wagi: po 20 latach obijania się oficerowie MON muszą schudnąć :loll: tak więc podejrzewam, ze nowa władza moze także spojrzy " ostrym " wzrokiem na swych podwładnych i wyda takowe zarządzenie :roll:

Nie wiem czy zauważyliście ale były Komendant p Wiaterek był że tak powiem " maniakiem internetowym " ( oczywiście na jego plus ) :D i udzielał się na tym forum jak i na forum SM --a teraz ? zobaczcie sobie forum SM w Zabrzu --- totalna kicha - 3 zarejestrowanych użytkowników.

a na koniec taki drobny niuans: nie tak dawno zadzwoniłem na 986 prosząc o interwencję ( byłem anonimowy ) Pan dyzurny powiedział mi ze jedyny radiowóz jaki posiada w chwili obecnej jest zajęty i musze czekać ok. godziny czasu. Podziekowałem na pomoc :lol: i pojechał do centrum Zabrza. Idąc deptakiem zobaczyłem ów jedyny radiowóz SM - był pusty gdyż panowie jedli sobie na zewnątrz kurczaka.
Wiem wiem że jestem okropny bo zapewne byli głodni :lo2: lub mieli przerwę i do nich żalu nie mam - ale do niekompetentnego człowieka który totalne bzdury przez telefon opowiada,

pozdrawiam SM ale tych naprawdę dobrze pracujących i dzięki Bogu troszkę ich tam jest.

Ezechiel 
Forumowicz

Wysłany: Sob 12 Sty, 2008   

Crovv napisał/a:
...ludzi z SM w centrum miasta , tam pownno tego byc pelno co 5/10 minut patrol pieszy i co 30 minut by car .
Przeciez to wizytowka miasta nie powinno tam byc burd , syfu itp . Powinni zadbac o to by miasto wygladalo a raczej "wizytowka " prezetowala sie jak najlepiej .
Na dzis mam pare pytan :
1. Oni to raczej kalorii nie licza ... ciekawe jak kogos beda gonic
2. Dlaczego do blokady mandatow za zle parkowanie sa pierwsi a nie daja chociaz upomnienia pijaczynom ,
3. Dlaczego mandaty za parkowanie a nie za to ze dany pan ma placone za sprzatakie chodnika i tego nie robi bo kase przepije a prace ma W D!!!! a potem chodniki wygladaja strasznie .
4. Chcialem panowie i panie z SM powiedziec ze tak samo jak my dla was i wy dla nas jestescie , wiec jesli ktos komus cos zwinie oczekuje wrecz natychmiastowej reakcji a nie 30 minutowego przyjazdu badz lepiej ......... Hamburgery naprawde moga poczekac .

Masz rację, patroli w centrum powinno być więcej. Chociaż jest to teren który jest patrolowany najczęściej. Na każdej rozpoczynającej się zmianie kiedy SM rusza w rejon służbowy pojawiają się patrole w centrum, i kiedy już schodzą do bazy również po drodze patrolują obszar centrum miasta.

Ad 1. Zdziwiłbyś się jak to jest z kondycją strażników miejskich z Zabrza;] może nie widać tego po wyglądzie zewnętrznym (chociaż strażnicy nie muszą wyglądać jak koksy), ale ale trochę siły w nogach jest!

Ad 2. Jest program 0 tolerancji dla alkoholu i jeśli SM zobaczy że pijesz w miejscu publicznym to mandat masz na bank;] Droga do udowodnienia tego że ktoś pije czasem jest trudna, i to może być powodem nie wystawienia MKK.

Ad 3. Ktoś kto popełnia wykroczenie, np. staje na zakazie musi liczyć się z tym że może zostać ukarany. Wykroczenie popełnia świadomie to raz, oczy ma skoro wsiada za kierownicę więc widzi że łamie prawo to dwa i zaciska kciuki licząc że SM przechodząc tego nie zauważy! coś tu jest nie tak? To strażnik jest zły bo wystawia mandat? czy kierowca postąpił słusznie łamiąc artykuł z KW? A jeśli przed budynkiem jest syf, zaśnieżony lub oblodzony chodnik to administrator budynku jest zobowiązany ustawowo dbać o to by na nim było bezpiecznie. Jeśli za to odpowiedzialna jest sprzątaczka [co musi potwierdzić umowa między administratorem a osobą sprzątającą] to musi liczyć się z tym że może zostać również ukarana MKK.

Ad 4. 200 000 mieszkańców, tak czasem trudno szybko dotrzeć pod wskazany adres. Pieszym patrolom zwłaszcza. Serce się kraja, ale karetki też czasem nie dojeżdżają tak szybko jak byśmy chcieli.

Mam wrażenie że ludzie zapomnieli o jednej ważnej rzeczy. Schemat jest taki, SM widzi że ktoś popełnia wykroczenie to reaguje, czasem kończy sie mandatem. Osoba ukarana jest już tak obrażona na Strażnika że dobrego słowa raczej nie powie i taki obraz potem leci w świat. Nie ma takiego zwykłego spojrzenia na siebie samego.

rutek 
Administrator

Wysłany: Sob 12 Sty, 2008   

Ezechiel, nawiąże tylko do ostatniej Twojej myśli:
Ezechiel napisał/a:
Osoba ukarana jest już tak obrażona na Strażnika że dobrego słowa raczej nie powie i taki obraz potem leci w świat.
przyznam Ci trochę racji.
Jednak porównam to policjantów.
Wiele, ale to wiele razy zostałem ukarany mandatem przez policje.
Jeszcze więcej razy panowie policjanci byli bardziej wyrozumiali i "odpuszczali sobie" wystawienie mandatu. Potrafili przyjąć do wiadomości fakty, włączyć myślenie i zakończyć na pouczeniu.
Natomiast nigdy, ale to nigdy nie udało mi się w tak prosty sposób przedstawić zaistniałą sytuację aby włączyć myślenie funkcjonariuszy SM, przemówić do rozsądku i doprowadzić do dstąpienia od wystawienia mandatu panom ze SM. I mówię tutaj o odstąpieniu w chwili i czasie wystawiania mandatu.
Mandaty oczywiście były później anulowane, ale dopiero po interwencji na wyższych szczeblach tej w cudzysłowie administracji.

I chociaż ilość moich mandatów była wystawiana w większości przez policjantów,
to mimo wszystko lubię ich bardziej niż strażników.
Dlaczego tak jest ? . . .
. . . trzeba włączyć niestety myślenie.

Ezechiel 
Forumowicz

Wysłany: Nie 13 Sty, 2008   

No to widzę, że często spotykasz się z policją i SM:) I wierz mi na słowo że nie każde spotkanie ze SM jest potwierdzane MKK. Są okoliczności łagodzące - jasne! i jeśli są rozsądne to nawet są brane pod uwagę. To że Ty się nie spotkałeś z taką sytuacją to współczuję. A porównywanie SM do policji nie jest dobre, bo po pierwsze SM ma inny system finansowania [dlatego nie można wcielić strażników do policji i przelewać tę kasę którą dostają na policję, bo widziałem takie pomysły w innych postach]. Po drugie, zadania SM i Policji są różne. Po trzecie wyniki SM pod względem podjętych działań są monitorowane przez władze miasta, co ma wpływ na wiele spraw.

I skoro masz już na koncie anulowanych mandatów plik, to pozazdrościć - masz niezłe wtyki:D

rutek 
Administrator

Wysłany: Nie 13 Sty, 2008   

to nie wtyki - to zdrowy rozsądek

Akwarysta6 
Forumowicz

Wysłany: Sob 19 Sty, 2008   

A ja Straż Miejską popieram. a nawet mam zamiar przy najbliższym naborze starać się o pracę jako strażnik miejski i mam nadzieje, że mi się uda. Kiedyś skorzystałem z pomocy sm, w ten sposób iż na moim podwórzu zawsze odbywają sięlibacje młodzieży w wieku 14-17 lat, ale z uwagi na to, iż jest ich tam np. około 20 jest to troche nieciekawe. Pewnego razu zgłosiliśmy do sm i po 5 minatach przyjechał radiowóz i ich wszystkich pogonił. Pozdrawiam Zabrzańskich Strażników. Mam nadzieje, że uda mi się w jak najbliższym czasie do was dołączyć. :)

twardy
[Usunięty]

Wysłany: Sob 19 Sty, 2008   

Akwarysta6 napisał/a:
Mam nadzieje, że uda mi się w jak najbliższym czasie do was dołączyć. :)

Mam szczerą nadzieję że po kilku dniach/tygodniach/miesiącach nie zaczniesz debilować tak jak oni.

Jeśli jednak tak, to już Ci współczuję wyboru oraz priorytetów moralnych i parytetów zawodowych.

Wolę tysiąckroć policję, niż SM. Mimo wszystko gliniarze są bardziej normalni, reprezentują się jakoś tak bardziej po ludzku :) niż postraż wiejska.

I nie mówię o dogadywaniu się poprzez doładowanie konta kieszenią, jeśli by który myślał ... :)

Odpowiedz do tematu