Forum Mieszkańców Zabrza  

Ogłoszenie 

Domena www.zabrze.slask.pl na sprzedaż. Chcesz być właścicielem domeny ? KONTAKT: rutek(@)outlook.com

Poprzedni temat :: Następny temat

Kawa czy Herbata?
Autor Wiadomość
OCZY 
Obywatel Zabrza

Dzielnica miasta: Centrum

Wysłany: Śro 23 Lis, 2005   Kawa czy Herbata?

Dla mnie kawa może nieistnieć...uważam że powinno byc ustawowo nakazane MYCIE ZĘBÓW po wypiciu kawy ;) Za to dobra herbatka, earl grey...mmm z cytrynką...z sokiem malinowym :D Pycha, ale w sume potrafiłabym sie obejść...a Wy co wybieracie i dlaczego ? :)

kwg
Mieszkaniec Zabrza +

Wysłany: Śro 23 Lis, 2005   

odpowiem jak kobiety , bo ostatnio cos lubisz tematy feministyczne :exclaim: :
kawa, bo tak .

Sexy 
Obywatel Zabrza

Dzielnica miasta: Zaborze

kawa, bo przynajmniej sen mnie nie bierze. ale potrafilabym sie obejsc... co do herbaty to jest mi obojetna... bardzo ja rzadko pije :wink:

Retoliqa32 
Forumowicz

Dzielnica miasta: os.Kopernika

Wysłany: Śro 16 Maj, 2018   

Sexy napisał/a:
kawa, bo przynajmniej sen mnie nie bierze. ale potrafilabym sie obejsc... co do herbaty to jest mi obojetna... bardzo ja rzadko pije :wink:

Mam podobne zdanie w tym temacie. Też bardziej preferuję kawę.

____

ładunki częściowe kraków - Compex

Szamanka 
Zabrzanin +

Dzielnica miasta: spoza Zabrza

Zalezy od nastroju,ale czasami kawe poprostu moj organizm potrzebuje,gdy rano moglabym wywolac smierc budzikom...wtedy pomoca jest kawusia

Sa dni i czasami cale tygodnie( kiedy sie wysypiam) ze ten czarny napoj moglby dla mnie nie istniec.Mam na swojej polce rozne rodzaje herbatek( mniej jednak owocowych)...zielone liscie,jakas czerowna z chinskiego buszi u smiesznej nazwie :rotfl: ,sa tam rozne ziola pomocne na babskie dolegliwosci,jest tez przywieziona z Turcji( tudziez tez jablkowa).Poprostu gdy widze nowosci to musze je wyprobowac

Uwielbiam tez czekolade na goraco.

Zeby bylo extrawagancko to polecam kawe po irlandzku

patinka 
Mieszkaniec Zabrza +

Dzielnica miasta: Mikulczyce

kawa zawsze rano - bo tak ;-)
koniecznie ze smietanka :) jak mam ochotę to jeszcze po południu, ale rzadko, ta poranna mi wystarcza :)

herbatę okazjonalnie, szczegolnie z miodem i cytrynką, mniam. owocowe tez lubie...

tedi 
Obywatel Zabrza

Dzielnica miasta: spoza Zabrza

Kawe pije tylko dlatego bo inni ja pija,wiec jak to sie mowi-dotrzymuje towarzystwa.Nie jest mi potrzebna.
Zdecydowanie wybieram herbate zielona i czarna z cytryna.

Tom 
Obywatel Zabrza

Ja pije herbate a kawe czasami lub wtedy gdy jestem zmęczony na rowerze i potrzebuje coś aby dalej z siebie wycisnąc energie bo trzeba do domu dojechąc albo aby się ogrzać, ale i tak zostaje przy herbatkach :tease:

dratewka 
Obywatel Zabrza

Dzielnica miasta: Rokitnica

ochhhhhh :scratchchin: kawa tak, ale nie mocna i zawsze z mleczkiem i cukrem :grin: dzis taką uraczyl mnie kolega :wink:
uwielbiam cappuccino (niekoniecznie wiedenskie) ! !!!!
ale moja wielka miloscia zawsze była, jest i bedzie herbata - owocowa, z cytryna, bawarka, zielona z opuncja .....ją pije litrami :grin: :grin:

cybeer 
Obywatel Zabrza

Wysłany: Czw 24 Lis, 2005   

Szamanka napisał/a:
...Mam na swojej polce rozne rodzaje herbatek( mniej jednak owocowych)...zielone liscie,jakas czerowna z chinskiego buszu smiesznej nazwie sa tam rozne ziola ...jest tez przywieziona z Turcji( tudziez tez jablkowa).Poprostu gdy widze nowosci to musze je wyprobowac....

:scratchchin: Szamanka a ty herbaty to pijesz czy z nich czarujesz ??? :grin:

Ps. a tak na poważnie to herbata i tylko herbata im torebka dluzej w szklance tym herbata lepsza i obowiazkowo bez dodatkow typu cytryna , cukier itp

OCZY 
Obywatel Zabrza

Mam pytanie ;) bo widze że tu sporo miłosników kawy....czy nie przeszkadza wam że kawa tak fatalnie pachnie i sprawia że w ustach niezbyt świeżo i miło również? A może macie jakies na to sposoby? bo szczerze mówiąc tylko ten brzydki zapach z ust powstrzymuje mnie przed piciem noi może jeszcze - fatalny jak dla mnie smak ;) No więc co, tik taki czy pasta i szczotka pod ręką? ;) ;);)

Savio 
Moderator

Sposobów picia i przyrządzania kawy jest tyle ile jej rodzajów :)

Z pewnością kawa czarna i bez cukru pozostawia w ustach inny "ślad" niż kawa biała i słodzona. Myślę jednak, że odświeżanie ust po kawie jest tak samo wskazane jak po każdym innym posiłku - że nie wspomne o papierosach - z czysto higienicznego punktu widzenia.

OCZY 
Obywatel Zabrza

Savio to Ty palisz ? ? ? ? ? :rotfl:

Savio 
Moderator

Nie - powiedziałem już to Tobie na spotkaniu. Nie palę już od 9 lat.

dratewka 
Obywatel Zabrza

Dzielnica miasta: Rokitnica

OCZY rozbawil mnie Twoj post :lol: ze swiezoscia w ustach maja wiekszy problem palacze niz milosnicy kawy :tease: moja kawa jest zawsze biala i slodka.....i milusio pachnie :grin: ze swiezoscia w ustach nie mam problemow (co w moim zawodzie jest podstawowym wymaganiem) a taki problem moze miec swoje zrodlo w prochnicy lub chorobach wrzodowych!!!!
zgodze sie jedynie ze sa kawy ktore nie nalezna do pysznych - wszystko zalezy od gatunku :thumpsup:

Odpowiedz do tematu