Forum Mieszkańców Zabrza  

Ogłoszenie 

Poprzedni temat :: Następny temat

Samochód rodzinny
Autor Wiadomość
klaudiak 
Forumowicz

Dzielnica miasta: Centrum

Wysłany: Czw 23 Lut, 2017   Samochód rodzinny

Witam Sprawa wyglada tak, ze aktualnie poszukuje samochodu dla mojej rodziny. Mieszkamy w duzym miescie wiec glownie stawiam na cos mniejszego i bardziej dynamicznego, nie interesuja mnie kombi. Wiecie, zeby bylo latwo wszedzie zaparkowac oraz miec dobre przyspieszenie co czesto sie przydaje. Nie jestem moze jakims wielkim ekspertem w tej dziedzinie, ale najlepiej wedlug mnie prezentuje sie marka Renault .. wypatrzylem juz nawet calkiem fajny model Twingo (zdjecie pogladowe wkleje nizej). Moje pytanie odnosnie osob jezdzacych tym modelem: jak wyglada awaryjnosc tego samochodu, czy mozna dostac tansze zamienniki oraz ile kosztuje jego eksploatacja tzn. wymiana olejow, filrtow oraz spalanie. Wiecie chcialbym kupic cos co posluzy kilka dobrych lat, bez wiekszych wkladow finansowych. Z gory dziekuje za wskazowki.

wafel 
Forumowicz

Dzielnica miasta: spoza Zabrza

Wysłany: Pią 24 Lut, 2017   

Auto wyglada bardzo przyzwoicie. Pamietaj takze o czestym sprawdzaniu wszystkich plynow oraz filtrow i oleju. Z tymi olejami to chyba teraz ciezko, prawda? Z tego co sie orientuje to niestety wiekszosc producentow idzie w ilosc nie w jakosc. Wiecie moze czy da rade kupic teraz dobry olej w miare przystepnej cenie? Samochod jakim dysponuje to wlasnie Alfa 159 tylko z mniejszym motorem na pokladzie. Ostatnio gdy wymianialem olej kupiony w jakims przydrogowym serwisie nie bylem zachwycony. Czesto w takich pseudo warsztatch powiedza, ze wleja cos dobrego a tak naprawde dobra to jest tylko cena uslugi dlatego chcialbym od teraz wziasc sprawy w swoje rece. Zastanawiam sie glownie na jakims Castrolem wypatrzonym w tym sklepie https://www.feuvert.pl/e-sklep/oleje.html Macie moze na jego temat wyrobiona opinie? W sumie w tej polce cenowej to chyba nie bedzie lepszego wyboru jednak wole sie upewnic. A tak przy okazji co ile tys km wymieniacie u siebie olej? Pozdro

Niedzielak 
Forumowicz +

Wysłany: Wto 28 Lut, 2017   

Zależy ile masz w portfelu na zakup samochodu. My kupowaliśmy skodę octavię po sprawdzeniu w warsztacie i wizycie w myjni http://www.myjnia-reczna-gliwice.pl/ wygląda przyzwoicie i stan techniczny na swój przebieg 100 tys jest OK.

Kasii 
Forumowicz

Dzielnica miasta: os.Kopernika

Wysłany: Sob 01 Lip, 2017   

Sama teraz będę kupować samochód rodzinny, ponieważ niedługo będzie nas troszkę więcej. Myślałam o zakupie Mazda 6 jednak w wersji Kombi z tego roku, ponieważ jest dość pakowna. Czytałam troszkę o niej i zwróciła na siebie uwagę- do tego zakochałam się w jej wyglądzie :) Ważnym faktem jest to, że dzięki usprawnieniom jakie wprowadzili do jej budowy podwozia i nadwozia samochód stabilnie zachowuje się na prostych, a prowadzenie jest proste i precyzyjne.

Niedzielak 
Forumowicz +

Wysłany: Nie 02 Lip, 2017   

Co najczęściej psuje się w samochodach i o regeneracji auto części tutaj maxmag.pl/top5-jakie-czesci-warto-regenerowac-w-autach-uzywanych/ poradnik dla przyszłych posiadaczy samochodów i tych, którzy już muszą naprawiać. :)

felipa 
Forumowicz

Wysłany: Śro 02 Sie, 2017   

Jeśli chodzi o auto rodzinne to najważniejsze żeby było duże, bezpieczne i komfortowe. Dobrze też żeby miało instalację lpg bo to jednak duża oszczędność przy takich większych samochodach. Na tej stronie http://optimagas.com/kalkulator-oszczednosci można sobie obliczyć ile zaoszczędzisz jak umówisz się na montaż zestawu optima

paciorek 
Forumowicz

Dzielnica miasta: Kończyce

Wysłany: Śro 02 Sie, 2017   

Bardzo ładny ten fiacik, i wygląda na całkiem spore, rodzinne autko. Będziecie mieli z niego radoche :)

Fionna 
Forumowicz

Wysłany: Wto 19 Wrz, 2017   

Ja bym postawila raczej na cos wiekszego. Moze minivan albo kombik? Polecam forda galaxy, ja go mam i jest meeega pojemny :) Odwiedzcie salon forda http://www.ursyncar.pl i poogladajcie sobie samo autko jak i korzystne oferty

kaliner2 
Forumowicz

Wysłany: Nie 24 Wrz, 2017   

Wow taki samochód to z pewnością strzał w dziesiątkę!
kantorybaltica.pl

ceglany 
Forumowicz

Wysłany: Nie 24 Wrz, 2017   

Duże, bezpieczne i wygodne

julka 
Forumowicz +

Wysłany: Pon 25 Wrz, 2017   

Moim zdaniem kombi najlepsze. Jest w nim dużo miejsca i w środku, i w bagażniku.

Kolorek 
Forumowicz

Dzielnica miasta: Biskupice

Wysłany: Śro 08 Lis, 2017   

Moim zdaniem najlepsze samochody to samochody nieawaryjne ! Zdecydowanie warto zainwestować w taki samochód, bo póżniej trzeba będzie szukać części zamiennych w takich sklepach jak http://reparts.pl/, kojarzycie może ich? Znalazłem na internecie i zastanawiam się czy warto z nimi współpracować, bardzo chętnie wysłucham Waszych opinii

tobiasz25 
Forumowicz

Dzielnica miasta: Biskupice

Wysłany: Pon 20 Lis, 2017   

My mamy pakownego opla na rodzinkę czteroosobową jest wystarczający.

Ragnar22 
Forumowicz

Wysłany: Wto 28 Lis, 2017   

Moim zdaniem bardzo fajną opcją jeśli chodzi o samochód rodzinny jest Renault Kadjar... Przede wszystkim mamy dwa w jednym. Bardzo ciekawy, stylowy samochód z dobrymi osiągami a z drugiej strony dostajemy fujnkcjonalne i bardzo pojemne autko. Sprawdzi się z pewnością zarówno w mieście jak i na dalsze wypady :) Skłanialbym się ku niemu. I jak ładnie wygląda

malinkowa 
Forumowicz

Dzielnica miasta: Zaborze

Wysłany: Sob 09 Gru, 2017   

teraz panuje moda na duże samochody dla rodziny. I to dobrze, bo wózek, walizki i wszystko inne się pomieści. Mój mąż kocha SUVy, wcześnniej miał jakieś używane, ale w końcu jak urodziło nam się dziecko to zaczął szukać czegoś nowego. Chodziliśmy razem po kilku saloalonach i ansz wybór padł na peugeot 2008. Mąż dbał o całe wyposażenie, a ja wybrał kolor :) mieliśmy szczęście, że trafiliśmy na wyprzedaż rocznika i udało się zaoszczędzić trochę kasy :)

Odpowiedz do tematu