Forum Mieszkańców Zabrza  

Ogłoszenie 

Poprzedni temat :: Następny temat

Przesunięty przez: rutek
Pon 01 Sty, 2007
Obiekty Edukacyjne
Autor Wiadomość
cybeer 
Obywatel Zabrza

Dzielnica miasta: Centrum

Wysłany: Wto 05 Lip, 2005   Obiekty Edukacyjne

1. Szkoła Podstawowa nr. 5

Szkoła Podstawowa nr 5 w Zabrzu przy ul. Królewskiej 4 (dawna Zedlitzstraße, później Krasickiego) jest jedną ze starszych w Zabrzu. Pierwsze przymiarki związane z budową szkoły miały miejsce już w 1903 roku. Szkoła nasza tak jak wiele innych istniała jako wyznaniowa aż do października 1939 roku. Inicjatorem przedsięwzięcia był ówczesny Powiatowy Inspektor Szkolny Polatzek, a autorem projektu szkoły gliwicki architekt E. Petzke.
Zakładano wówczas budowę budynku obejmującego 16 klas, ale wzrastające potrzeby przyczyniły się do zmiany tego projektu i zdecydowano się ostatecznie na 24 sale.
Budowę szkoły rozpoczęto 1 kwietnia 1904 roku, a już rok później szkoła mogła rozpocząć swoją pracę dydaktyczną.

2. I LO

POdane przez Etyl'a

http://www.zso.zabrze.pl

Zapraszam

3. Zespol szkol ekonomiczno uslugowych plac Trauguta 1

Dnia 1-go sierpnia 1957 roku zostało otwarte Technikum Ekonomiczne w Zabrzu. Przez rok pracowało ono w pomieszczeniach przy ulicy 3-go Maja wraz z Technikum Budowlanym, po czym przeniosło się do gmachu przy placu Traugutta 1, gdzie obecnie znajduje się Zespół Szkół Ekonomiczno-Usługowych.
W początkowym okresie Technikum Ekonomiczne dzieliło budynek z internatem Zasadniczej Szkoły Górniczej. Dopiero w roku szkolnym 1960/61 przejęło w posiadanie wszystkie pomieszczenia. Rok ten był pomyślny również z innego powodu - szkoła otrzymała z Inspektoratu Szkolnego dyplom uznania za osiągnięcia na polu szerzenia idei oszczędzania.

OCZY 
Obywatel Zabrza

Wysłany: Śro 06 Lip, 2005   

cybeer napisał/a:
2. I LO

(...)W 1951 r.szkoła zostaje przeniesiona do gmachu przy ul. 1 Maja 12, gdzie mieści się do dnia dzisiejszego(...)

Skończyłam I LO, ale jak przez 4 lata codziennie tam chodzilam, tak zawsze myślałam że moja szkoła jest przy ulicy Wolności, koło młyna...więc chyba cos sie nie zgadza?

cybeer 
Obywatel Zabrza

chyba cos pomieszalem.

dziekuje za odnalezienie bledu.
do wyjasnienia dane o I LO zostaja usuniete z tego dzialu .

OCZY 
Obywatel Zabrza

Alez nie ma za co, a jakbys wiedział coś o historii prawdziwego 1 LO to z wielka ochota przeczytam, pozdrawiam! :)

buczek21 
Obywatel Zabrza

Dzielnica miasta: Zaborze

OCZY napisał/a:
Alez nie ma za co, a jakbys wiedział coś o historii prawdziwego 1 LO to z wielka ochota przeczytam, pozdrawiam! :)

Sory za OT...
Ale mi w I lo podobała sie ta zajeb** fototapeta koło sekretariatu.... :lol:
Czesto bywałem w tej szkole na wagarach...odwiedzajac znajoma :wink:
Fototapeta poprostu miazdzyła :lol: troche kiczowata,ale dawała klimat :lol:
A pozniej ja zamalowali :crybaby: łobuzy

OCZY 
Obywatel Zabrza

Ja nie widziałam tam żadnej fototapety koło sekretariatu :shock: Jedna była na pierwszym piętrze, ale sekretariat to na drugim był, to nie wiem...

buczek21 
Obywatel Zabrza

OCZY napisał/a:
Ja nie widziałam tam żadnej fototapety koło sekretariatu :shock: Jedna była na pierwszym piętrze, ale sekretariat to na drugim był, to nie wiem...

Oj to sorki :wink:
Pierwsze pietro...
Fototapeta-z tym zielonym "buszem".Palny,paprotki itd...Pozniej zrobili tam pejrzarz zabrza..na tym ochydnym ceglastym kolorze :zly:

OCZY 
Obywatel Zabrza

Niom paprotki pamietam ;) ale dobrze że nie wiesz co tam teraz jest :D

buczek21 
Obywatel Zabrza

OCZY napisał/a:
Niom paprotki pamietam ;) ale dobrze że nie wiesz co tam teraz jest :D

Powiedz...plisssssss :wink:
ps:prosze Admina o nie jechanie nas po majtach :lol: Za robienie burdelu z topica :lol:

OCZY 
Obywatel Zabrza

Wysłany: Czw 07 Lip, 2005   

Może "teraz" to złe słowo, bo nie byłam tam już dobrych pare lat, ale pamiętam że te paprotki zostały zastąpione przez logo szkoły, które wymyślili uczniowie: był konkurs, i wygrało takie jedno logo na które składały sie duże litery L, O i cyfra I. Po namalownaiu wyglądało to jak potężny wózek inwalidzki (O nakładało sie na L itd) Katastrofa to była (nie żebym miała coś do osób niepełnosprawnych, ale inaczej wyobrażałam sobie logo mojego liceum :wink: )

A chyba nikt nam nic nie zrobi za śmiecenie w tym topiku :wink: w końcu to jakby nie było o historii I LO więc zgadza sie z tematem :D

cybeer 
Obywatel Zabrza

Wysłany: Pon 18 Lip, 2005   

OCZY napisał/a:
...A chyba nikt nam nic nie zrobi za śmiecenie w tym topiku :wink: w końcu to jakby nie było o historii I LO więc zgadza sie z tematem :D

jak najbardziej OCZY

i wiecie co ? o tym waszym liceum nie moge nic w necie znalesc , moze mi pomozecie ??? chocby jedna linijka bo mam teraz luke miedzy 1. a 3. punktem

OCZY 
Obywatel Zabrza

Jedyne co posiadam w domu to pare starych zdjec (reprodukcji oczywiscie) tak gdzieś sprzed 100 lat...ale chyba nic tu po tym ;)

.:: ETYL ::.
Forumowicz +

ja obecnie uczęszczam do I LO - jeszcze tylko jedna klasa i matura
oto nasza strona internetowa: http://www.zso.zabrze.pl

Tom 
Obywatel Zabrza

Ja teraz ide do CE a tak to chodziłem 9 lat do 'dwunastki' -> 6 w podstawówce a teraz 3 w gimznazjum. A tak wogole to fajnie jakbys znalazl lub posiadasz jakies informacje o mojej danwej szkole :wink:

OCZY 
Obywatel Zabrza

Etyl --> nie znalam tej strony, dzięki ;) bardzo miło wspominam tamte czasy, gdy chodziłam do liceum i z chęcią bym sie cofneła w przeszlości ;)

Odpowiedz do tematu