Forum Mieszkańców Zabrza  

Ogłoszenie 

Domena www.zabrze.slask.pl na sprzedaż. Chcesz być właścicielem domeny ? KONTAKT: rutek(@)outlook.com

Poprzedni temat :: Następny temat

W co warto jest inwestować
Autor Wiadomość
jj81 
Mieszkaniec Zabrza +

Dzielnica miasta: Rokitnica

Wysłany: Pią 05 Lut, 2016   W co warto jest inwestować

Witam wszystkich. Sprzedalismy stary dom na wsi. Mam obecnie 60 tys złotych. W co warto jest zainwestować?

arcziarczi 
Mieszkaniec Zabrza

Dzielnica miasta: Maciejów

Wysłany: Pią 05 Lut, 2016   

Nikt Ci tutaj nie odpowie na to pytanie bo jest wiele sposobów inwestowania pieniędzy. Fundusze inwestycyjne oraz giełda mogą dać Ci dobre pieniądze ale z kolei są dość ryzykowne. Z kolei na lokatach nie da się w dzisiejszych czasach dobrze zarobić bo są nisko oprocentowane ( rocznie na 2,8% - i to najlepsza lokata jaką widziałem). Zastanawiałeś się moze nad zainwestowaniem części oszczdnosci w złoto? OBecnie złoto jest w dobrych cenach tak wiec można na nim dobrze zarobic.
Zerknij sobie na złote monety tutaj:
http://www.coinart.pl/monety-k161.html

widziszo 
Forumowicz

Dzielnica miasta: Centrum

Wysłany: Sob 06 Lut, 2016   

Ja zawsze powtarzam, najlepiej zadbać o własne zdrowie. Nie trzeba dużo wystarczy dieta, ćwiczenia, elektryczna szczoteczka do zębów i można zaoszczędzić na lekarzach

gospil 
Forumowicz

Wysłany: Sob 06 Lut, 2016   

Inwestycja ojcowizny to poważna sprawa. Ja chętnie bym kupił właśnie dom na wsi, no ale tobie chyba nie o to chodzi. Mieszkania na wynajem to też śliga sprawa bo nazwą cię potem sutenerem jak tego w sejmie.
Przede wszystkim zadaj sobie pytanie: na jak długo chcesz kasę zamrozić?
Jak na krótko to można grać walutą na Forexie. Obserwacja rynku mówi że dziś mało co jest pewne. Kapitał spekulacyjny tłucze się po giełdach powodując 10 procentowe wahania w skali tygodnia. Jeżeli chcesz coś pewnego to poszukaj jakiegoś Fakturanta co szuka udziałowców. To dziś najszybciej rozwijający się rynek. Co roku przyrost firm w tej branży usług jest na poziomie 20 %. Teraz po wprowadzeniu podatku bankowego usługi faktoringu będą się cieszyć jeszcze większym powodzeniem. Wiele banków inwestuje w tą branżę, szczególnie w sektorze medycznym. W Polsce znam tylko jedną firmę zajmującą się od 15 lat faktoringiem w medycynie - Magellan - (http://www.magellan.pl/PL/Oferta/DlaBiznesu/FinansowanieDlaBiznesuBezPrzeniesieniaRyzyka/FaktoringZRegresem/Default.aspx) . Nie wiem czy szukają inwestorów bo mają się dość dobrze. Jeżeli chodzi o granie na giełdzie to podobno tam trzeba mieć z milion.

Maritta 
Forumowicz +

Dzielnica miasta: Makoszowy

Wysłany: Śro 10 Lut, 2016   

Ja tutaj zgadzam się z jednym z przedmówców, że inwestowanie pieniędzy z ojcowizny to spora odpowiedzialność, bo jednak szkoda byłoby je źle ulokować. Myślę sobie, że takie pieniążki można śmiało zainwestować w ziemię. Grupa kapitałowa Saveinvest wprowadziła do życia bardzo fajny program Grunt to Zysk. Minimalna wpłata wynosi u nich 5 tysięcy, a potem można resztę spłacać ratalnie. Poza tym tak sobie myślę, że nabywając działkę, możemy się zatroszczyć o naszą przyszłość. Sama kiedy patrzę na stan mojego konta emerytalnego, wpadam mówiąc kolokwialnie w czarną rozpacz, a tutaj byłyby spore pieniążki czy dla nas, czy dla dzieci, ponieważ ceny ziemi na pewno nie spadną. Z resztą wspomniana przeze mnie grupa kapitałowa ma ogromne doświadczenia w tego rodzaju inwestycjach. Chociażby w Gąskach za ich sprawą powstało studium na ok 80 działek, a łącznie sprzedali ich 400, co moim zdaniem pozwala obdarzyć Saveinvest zaufaniem. Na temat samego programu można dowiedzieć się więcej na http://www.grunttozysk.pl/

rejtan 
Forumowicz

Wysłany: Pon 11 Lip, 2016   

Oszczędzanie pieniędzy może wydawać się czynnością bezsensowną. Po co oszczędzać skoro lepiej by pieniądze pracowały. Czytamy o tym nawet w "Przypowieści o talentach" - (Mt 25.14-30). Pieniądze nie wolno zakopać w ziemi, ale nimi obracać tak by przynosiły zysk.
Dlaczego powinniśmy w ogóle oszczędzać?
Doradcy z PKO Ubezpieczenia wymieniają 5 głównych powodów . Na czarną godzinę, na emeryturę, na wydatki związane ze zdrowiem, na wydatki związane z dziećmi, na większe potrzeby.
Gdzie oszczędzać? Czy trzymanie pieniędzy na 3% lokacie nie jest biblijnym zakopywaniem talentów w ziemi?
Każdy powód oszczędzania wymaga od nas innego miejsca oszczędzania. Lokata bankowa krótkookresowa (o ile dopuszcza wcześniejsze korzystanie z gromadzonych pieniędzy) to najlepsze miejsce do gromadzenie środków na doraźne potrzeby. Lokaty długookresowe ułatwiają zgromadzenie środków na planowane większe wydatki. Na emeryturę można gromadzić środki w Funduszach emerytalnych, a na koszty leczenia najlepiej oszczędzać na Ubezpieczeniowych Funduszach Kapitałowych http://pkoubezpieczenia.pl/ .

luba 
Forumowicz

Dzielnica miasta: spoza Zabrza

Wysłany: Sob 14 Sty, 2017   

Na oszczędzanie wpływa wiele różnych elementów. Na przykład zakupy. Dobrze je robić nie częściej niż raz w tygodniu. W ciągu tygodnia robimy listę i trzymamy się jej podczas wizyty w sklepie. Na taką wizytę w sklepie nie chodzimy na głodniaka! Unikamy reklam i powtarzamy sobie ze nie należymy do cywilizacji konsumpcyjnej. Budżet domowy opieramy o gradację ważności. Najpierw opłaty, potem pilne wydatki, do których należy pewna suma którą odkładamy.
Ja staram się również stosować do zaleceń kalkulatora budżetu domowego https://kapitalni.org/pl/kalkulatory . To świetnie podnosi naszą świadomość.

andre 
Forumowicz

Dzielnica miasta: Biskupice

Wysłany: Sob 11 Lut, 2017   

W mieszkania i wynajmować. Tylko oczywiście w większych miastach: jak mieszkania rzeszów, wrocław, poznań warszawa. Gdzie jest też sporo studentów i jest praca.

ribi 
Forumowicz +

Wysłany: Pon 13 Lut, 2017   

arcziarczi napisał/a:
Zastanawiałeś się moze nad zainwestowaniem części oszczdnosci w złoto? OBecnie złoto jest w dobrych cenach tak wiec można na nim dobrze zarobic.
Zerknij sobie na złote monety

No właśnie też mi się wydaje, że inwestycja w złoto to dobry pomysł pytanie tylko gdzie można w dobrej cenie sprzedać takie złote monety? Korzysta się ze stron typu http://skup.zlota.pl/ czy z jakichś innych rozwiązań?

eni 
Forumowicz

Dzielnica miasta: spoza Kraju

Wysłany: Sob 08 Lip, 2017   

Gdybym tylko bardziej znała się na rynku akcji i miała większą wiedzę o Giełdzie Papierów Wartościowych to inwestowałabym w akcje. Tak dla przykładu na akcjach ONICO S.A. można było zarobić ponad 33 procent w ciągu ostatniego roku.

slikart 
Forumowicz

Dzielnica miasta: os.Kopernika

Wysłany: Pon 10 Lip, 2017   

Powiadają że warto est inwestować w nieruchomości ale trzeba miec do tego spore fundusze..

radeklisicki 
Forumowicz

Dzielnica miasta: Biskupice

Wysłany: Pon 10 Lip, 2017   

w mieszkania w miastach studenckich :)

WerkkaM 
Forumowicz

Dzielnica miasta: Maciejów

Wysłany: Pon 11 Gru, 2017   

Też uważam, że nieruchomości mieszkaniowe to bardzo dobra inwestycja. Jednak do tej trzeba mieć cierpliowść bo zwraca sie latami. Jednak jak macie już pieniądze i myslicie tylko o powolnym pomnażaniu swojego kapitału to polecam. Jak również firmę Status - firma zarządzająca nieruchomościami warszawa pomogą wam ogarnąć wszystkie sprawy związane z zarządzaniem i administracją nieruchomości mieszkaniowych jak osiedla czy wspólnoty

elka854 
Forumowicz

Dzielnica miasta: Grzybowice

Wysłany: Nie 17 Gru, 2017   

rozumiem

Gucio 
Starszy forumianin

Dzielnica miasta: Rokitnica

Wysłany: Wto 19 Gru, 2017   

A zastanawialiście się kiedykolwiek nad inwestycją w indeksy giełdowe? Czytałam ostatnio trochę o ofercie domu maklerskiego TMS: https://www.tms.pl/oferta/indeksy-gieldowe. Myślę, że to może być całkiem dobra opcja. W ofercie mają aż 19 kontraktów opartych o giełdy krajów takich jak USA, Japonia, Niemcy, Hiszpania czy Francja. Jedynym kosztem, jaki możemy napotkać, są spready.

Odpowiedz do tematu