Forum Mieszkańców Zabrza  

Ogłoszenie 

Poprzedni temat :: Następny temat

Stadion ważniejszy niż drogi
Autor Wiadomość
mzzabrza 
Forumowicz

Dzielnica miasta: Mikulczyce

Wysłany: Wto 22 Sty, 2013   Stadion ważniejszy niż drogi

Witajcie

Chciałbym podzielić się filmem, który ukazuje sposób w jaki wydaje się
pieniądze w Zabrzu:

http://youtu.be/lCstOiFf-rQ

W pierwszej kolejności budowany jest super stadion, ale dokończyć tych
ważniejszych, bo dotyczących bezpośrednio mieszkańców nie łaska. Nie
są to zapewne jedyne takie przypadki w mieście. A i na ulicy Leśnej
jest to już druga taka sytuajca w ostatnich latach! Kilka lat temu,
kiedy budowano kanalizację w identyczny sposób zostawiono dla
mieszkańców błotną przeprawę. Wtedy było o tyle gorzej, że później
doszedł jeszcze studzienek miesiącami wystających kilka centymetrów na
asfalt, czychających na nieuważnych kierowców.

Pozdrawiam,
Mieszkaniec Mikulczyc

panilon 
Forumowicz

Dzielnica miasta: Centrum

Wysłany: Nie 27 Sty, 2013   

Tu masz dużo racji takich rozkopanych inwestycji jest bardzo dużo. Na jednym z postów napisałem że nasza pani Prezydent ( dużo robi dla miasta) ale podejrzewam że kierownictwo wszystkich komórek jej podległych w Urzędzie robi jej pod górkę W Zabrzu dużo robi się dla statystyki. Nikt nie kontroluje wykonanych prac w mieście ( jakościowo, ilościowo) Jeżeli dziury w asfalcie lepi się ziemią z trawnika , dziura łatana a w odległości 55 cm następną się zostawiona tylko po to żeby za 2 dni ściągnąć sprzęt żeby polatać tą nie zrobioną To są koszty które idą w nieznane. Ten Twój film ukazuje te nieróbstwa Ale jak by tamtędy jechała P Prezydent do pracy to by tego filmu nie było. Ja pracuje nie daleko Urzędu i widzę co się dzieje. Praca wre tam gdzie widzi i jedzie pani Prezydentowa. Takich anomalii w naszym mieście jest bardzo dużo.

tewie 
Forumowicz +

Dzielnica miasta: Pawłów

Wysłany: Wto 29 Sty, 2013   

No tak to już jest że robi się pokazówki a na wszystko jak zawsze brak kasy . Ulica 3-Maja która jest drogą dojazdową Szanownej Pan Prezydent do pracy , wygląda jak pobojowisko i co z tego wynika ? , ktoś robi dywersję czy jak , znaczy pod górkę .
Igrzyska ot co , wszak nie samym chlebem człowiek żyje .
Jeszcze się taki nie narodził........... .

irkako80 
Forumowicz

Dzielnica miasta: Maciejów

Wysłany: Sob 02 Mar, 2013   

Piszecie że "Pani Prezydent dużo robi" ja się pytam czego? Chyba zdjęć do gazet i autopromocji. Przecież te miasto wymiera, co się dzieje w centrum. Nic!!! Większość lokali świeci pustkami, życie nocne w naszym mieście praktycznie nie istniej, każdy woli pojechać do Gliwic czy Katowic. A budowa kanalizacji, DTŚ czy stadionu to nie żadna zasługa tylko normalna kolej rzeczy, takie inwestycje powinny być już dawno zrealizowane, poza tym kanalizacja i DTŚ były już realizowane za Urbańczyka. Więc przyznanie tytułu "Człowieka roku" to jakieś nieporozumień.

panilon 
Forumowicz

Wysłany: Sob 02 Mar, 2013   

Do irkako80 ja mieszkam w Zabrzu już 55 lat mam 62 lata. Przyznaje Ci b. dużo racji ale wymień jedną inwestycję ( dużą) za Urbańczyka Czy Gołubowicza i innych oni tylko mówili i przygotowywali się do takich inwestycji .Pamiętam jak przed wyborami na prezydenta Zabrza spieszyli się z budową tego mostu nad parkiem Dubiela i co po roku do remontu. Nie chwale po niebiosach panią prezydent, bardzo dużo dużych inwestycji zaczęto i pada .podejrzewam że tak skończy łaźnia , resztę DTŚ . no i stadion. Ale ona ma takich doradców , ekspertów i innych co powinna ich wysłać na wysypisko śmieci . Co do życia miasta Zabrza to co piszesz to mi mój syn też wytyka żeby mógł sie spotkać z kolegami (na małym piwku ) to jedzie do Gliwic To co teraz napisze to nie usprawiedliwia nasza p. Prezydent ,ale za komuny też Gliwice, Katowice a nawet Chorzów były miastami z dużą rozrywką . Zabrze miało w roku tylko dwie duże imprezy to pochód 1-go Maja i Zabrzański Wrzesień , teraz nawet tego nie mamy Dlatego przyznaję Ci bardzo dużo racji ale częściowo POZDRAWIAM wszystkich Zabrzan ( będzie lepiej)

kafer90 
Forumowicz

Dzielnica miasta: Zaborze

Wysłany: Sob 09 Mar, 2013   

Budowa basenu na Koperniku stanęła nie z winy miasta lecz wykonawca ogłosił upadłość, jaka winę ma w tym miasto?
Budowa stadionu to priorytet dla Górnika, bez niego nie mamy szans walczyc o puchary oraz o licencję na grę w ekstraklasie. Niedługo Ruch Chorzów zapewne będzie grał w jakimś innym mieście ze wzgledu na niespełnienie wymogów stadionowych. Będzie stadion, będą dodatkowe 1-2 koncerty rocznie na płycie boiska.
Dlaczego DTŚ ma zostać niedokończona? Przeciez wszystko idzie zgodnie z planem.
Życie nocne Zabrza, porażka to muszę wam przyznać..

Pozdrawiam ;)

BTN 
Zabrzanin

kafer90 napisał/a:
Budowa basenu na Koperniku stanęła nie z winy miasta lecz wykonawca ogłosił upadłość, jaka winę ma w tym miasto?

Ano taką, że miasto w drodze przetargu wybierało inwestora. Problematyczna, tak to ujmijmy, sytuacja finansowa przedsiębiorstwa Budus była znana w momencie wybierania wykonawcy jak i jakiś czas przed, także moim zdaniem zawinił brak dokładnego sprawdzenia kandydata oraz - moim zdaniem - pewne "układy".
kafer90 napisał/a:
Budowa stadionu to priorytet dla Górnika, bez niego nie mamy szans walczyc o puchary oraz o licencję na grę w ekstraklasie. Niedługo Ruch Chorzów zapewne będzie grał w jakimś innym mieście ze wzgledu na niespełnienie wymogów stadionowych. Będzie stadion, będą dodatkowe 1-2 koncerty rocznie na płycie boiska.

I tu się zgodzę, o ile spółka zarządzająca nowym obiektem doprowadzi do wybudowania 4 trybuny w jak najszybszym czasie oraz w przyszłości odpowiednio zarządzi stadionem. Wystarczy nie brać przykładu z miast organizatorów zeszłorocznego Euro.
kafer90 napisał/a:
Dlaczego DTŚ ma zostać niedokończona? Przeciez wszystko idzie zgodnie z planem.

Pare tygodni temu pojawiły się artykuły prasowe o problemach natury finansowej. Bez ogródek - brakuje kasy na dokończenie inwestycji.

panilon 
Forumowicz

Do BTN Bardzo dobrze to wyjaśniłeś(aś) Nic dodać nic ująć

kafer90 
Forumowicz

Wysłany: Nie 10 Mar, 2013   

Słyszałem że kasy brakuje w Gliwicach a nie w Zabrzu.. Chyba że jakies nowe wieści, przytoczysz artykuł?

panilon 
Forumowicz

Nie chce chwalić Gliwic ale pokaż u nich jakąś nie dokończoną inwestycje, u nas ich trochę jest . Jak myślisz po co Zarządca Górnika Zabrze ZARI przejął targowisko na Piastowskiej. Szukają pieniędzy bo grozi zastój na budowie stadionu. Wracając do Gliwic miasto o wiele czyściej i inwestycje ukończone -zaraz mi powiesz ze Gliwice mają więcej kasy w budżecie niż my ale wiedza jak inwestować nie na hura.
Prosił bym bardzo żeby ta wymiana zdań ni e zamieniła się w pisaną kłótnie.

BTN 
Zabrzanin

panilon napisał/a:
Nie chce chwalić Gliwic ale pokaż u nich jakąś nie dokończoną inwestycje

Focus Park
panilon napisał/a:
Prosił bym bardzo żeby ta wymiana zdań ni e zamieniła się w pisaną kłótnie.

Ja sie nie zamierzam kłócić ani bronić "ręcami i nogami" przy swojej racji. Luzik.
Co do brakującej kasy na dokończenie DTŚ miałem na myśli ostatni jej odcinek czyli właśnie ten w Gliwicach. Nieprecyzyjnie to napisałem.

kafer90 
Forumowicz

Jasne kultura przede wszystkim ;) Sprzedanie działki po byłej hucie na której miał stanąć Focus. Nie słyszałem o przejęciu targowiska, można coś jaśniej wytłumaczyć? :)

Gliwice inwestują z głową, ale w Zabrzu dzieje się więcej pod względem inwestycji. Nie znam drugiego prawie 200tys miasta które buduje stadion na 31 tys osób, mam nadzieje ze bedzie on sprawnie zarządzany..

panilon 
Forumowicz

Przodujemy w zaczętych inwestycjach ale w ukończonych jesteśmy w tyle. Chciałbym żeby było odwrotnie. Zobacz nasze ulice , porządek itp. jesteśmy wystawiani w programie < Wiocha > Przejdź sie w sobotę lub w niedziele po centrum zobacz jak wygląda nasze miasto nikt o nie nie dba Wystarczy pojechać na Helenkę lub Rokietnicę już widach gospodarzy O Kończycach nie mówię bo tam Wiecie co mieszka P>P.
Nadal jestem za panią prezydent Powinna słuchać co maja do powiedzenia mieszkańcy. Podejrzewam ze ona w dużej części nie wie jak wygląda miasto ZABRZE Pisałem już poprzednio że podległe jej komórki ukrywają przed nią obecny stan miasta ( syf kiła i mogiła)

kafer90 
Forumowicz

No, szkoda że Zabrze nie żyje codziennie a rozrywką są supermarkety..

panilon 
Forumowicz

Masz racje tych superm....... jest jak mrówek Ja mam nadzieje ze kiedyś ktoś kogoś rozliczy za podjęcie decyzji o wybudowaniu Aldika w tym miejscu Brakuje nam parkingów , nie o podal powstanie nam fajna Sztolnia i zwiedzający będą parkować chyba w Maciejowie . Ta budowla Aldika pasuje w tym miejscu jak mleko na widelcu. Naprawdę jestem ciekawy kto wydał pozwolenie na powstanie tam tego marketu gdzie towar leży w korytach jak dla św..ń Ktoś powinien w Urzędzie postawić wniosek na radzie żeby nazwać Aldik im tych ludzi co podpisywali i głosowali za.
Jak kafer90 napisał o rozrywce w supermarketach Zapraszamy wszystkich na Super- Marketowe- Disco w Zabrzu

Odpowiedz do tematu