Forum Mieszkańców Zabrza  

Ogłoszenie 

Domena www.zabrze.slask.pl na sprzedaż. Chcesz być właścicielem domeny ? KONTAKT: rutek(@)outlook.com

Poprzedni temat :: Następny temat

Chirurgiczne usuwanie ósemki !!!!
Autor Wiadomość
forgotten 
Forumowicz

Dzielnica miasta: Centrum

Wysłany: Czw 27 Wrz, 2012   Chirurgiczne usuwanie ósemki !!!!

Witam
ze skierowaniem od mojego dentysty trafiłem na trauguta do akademickiego centrum stomatologii. Podczas wizyty oglądała mnie pracująca tam dr chirurg szczękowy.
Wyrok brzmi - do usunięcia!

Po pierwsze - jestem facetem, czyli stomatologofobem, po drugie - mam fatalne doświadczenie po wizycie na chirurgi stomatologicznej w biskupicach, gdzie nawet po trzecim zaaplikowanym znieczuleniu nadal czułem ból bardzo wyraźnie podczas wyrywania szóstki (przypuszczam że była to zwykła lidokaina) ...więc sama myśl o tym, jakim piekłem musi być chirurgiczne usuwanie ósemki bez dobrego znieczulenia, skutecznie odciąga mnie od wstawienia się tam na wyznaczony już termin.
Trochę poczytałem na innych forach jak ludzie to przechodzili i tylko Ci, którzy byli prywatnie z dobrym znieczuleniem opisali to jako zabieg bezbolesny.
Robię w gacie :)

Kto z was jest po takim zabiegu, właśnie na trauguta u nas w zabrzu, niech wyjawi prawdę

Krzysiek 
Forumowicz

Wysłany: Pon 01 Paź, 2012   

Witam!

Osobiście byłem z 2 ósemkami + 1 siódemką w ACS w Bytomiu. W Zabrzu nie było odpowiadających mi terminów. Mając za sobą kilka gabinetów stomatologicznych muszę powiedzieć, że bylem pozytywnie zaskoczony. Liczyłem się z faktem, że ACS to studenci i że jak za darmo, to może być mniej komfortowo niż prywatnie.... Usuwanie przebiegało sprawnie. Jak student ma problem to zawsze pomaga mu wskazówkami lekarz, bądź sam przejmuje inicjatywę.
A zanim tam trafiłem to w kilku gabinetach usłyszałem ceny od 150-500zł za usunięcie.... (i kupę argumentów żeby jakoś uzasadnić parę stów za parę minut pracy).
Następnym razem jak będę zmuszony usunąć zęba za więcej jak 50zł w zwykłym gabinecie, to na pewno pojadę do ACS.

Pozdrawiam
KM

królowaBona 
Forumowicz +

Dzielnica miasta: Biskupice

Wysłany: Wto 19 Lut, 2013   

trzeba poprostu trafić na dobry gabinet i dobrego lekarza . Nawet normalna lignokaina można tak znieczulić że jestes w stanie kombinerkami sobie zęba usunąć ;) :D
Wcale to nie jest bolesny zabieg , tylko grożnie brzmi i wygląda

Jaś 
Obywatel Zabrza

Dzielnica miasta: Rokitnica

Wysłany: Wto 19 Lut, 2013   

ósemkę i nie tylko wyrywał mi dr Artur Czapkiewicz przyjmuje na oś Kopernika moim zdaniem expert od wyrywania zębów polecam

kajak 
Forumowicz

Wysłany: Pią 13 Lut, 2015   

Wybieram się właśnie na konsultację w sprawie ósemek, które nie chcą się wyrżnąć. Czy możecie kogoś polecić? Od razu mówię, że bardzo się boję i najlepiej jakby dał mi pełne znieczulenie, uśpił i żebym obudziła się po wszystkim. Znajomy chodzi do poradni Arnika, ale nie wiem, czy jest tam jakiś specjalista od ósemek, chirurg szczękowy itp. Czy ktoś zna tę poradnię?

krakowc 
Forumowicz

Dzielnica miasta: os.Skłodowskiej

Wysłany: Pią 13 Lut, 2015   

Moje wyrzynały się kilka lat(!) ,Męczące to było,ale w końcu są. Zbierałam się niby,żeby wyrywać,w końcu nadal je mam.

[ Dodano: Pon 16 Lut, 2015 ]
Tylko obyś trafił na sensownego chirurga szczękowego...

chatekpuchatek4 
Forumowicz +

Dzielnica miasta: Helenka

Wysłany: Czw 26 Lut, 2015   

Moje ósemki sprawiły mi wiele problemów jak rosły, jednak są zdrowe i na razie ani myślę je usuwać

panjacek1985 
Forumowicz +

Dzielnica miasta: Rokitnica

Wysłany: Śro 29 Lip, 2015   

Okropne doświadczenie, miałem usuwane, no cóż... trzeba to przeżyć

magneta 
Forumowicz +

Dzielnica miasta: spoza Zabrza

Wysłany: Wto 13 Cze, 2017   

Niestety tak, ale warto z tą ósemką iść prywatnie do sprawdzonego chirurga gdzie dostanie się dobre znieczulenie i na pewno będzie łatwiej przejść ten zabieg. Ja ósemkę usuwałam w http://estelime.pl/ i wiadomo po zabiegu aż się zagoiło bolało, ale sam zabieg nie i byłam zadowolona.

Zenx 
Forumowicz

Wysłany: Czw 23 Sie, 2018   

Ja przez zabieg przeszedłem całkiem gładko. Jednak po tym, jak zeszło znieczulenie ból był naprawdę nie do zniesienia. Dopiero retard przyniósł mi ulgę. Nie życzę nikomu usuwania ósemek.

Odpowiedz do tematu