Forum Mieszkańców Zabrza  

Ogłoszenie 

Poprzedni temat :: Następny temat

Wprowadzenie opłat za przejazd autostradą A4
Autor Wiadomość
Guderian 
Starszy forumianin

Dzielnica miasta: Biskupice

Wysłany: Pią 01 Cze, 2012   Wprowadzenie opłat za przejazd autostradą A4

Chcę się z Wami podzielić wrażeniami z dnia kiedy nastąpiło otwarcie "bramek".
31.05 pojechałem samochodem służbowym do Węglińca (20km.od Zgorzelca).Jadąc autostradą ,na tablicach świetlnych ,wyświetlany był napis: od dnia 01.06.2012 autostrada płatna. Na bramkach już pełna mobilizacja ,a jest godzina 11.
Po załatwieniu spraw w Węglińcu ,wracam.Bramki pod Wrocławiem mijam o godz. 23 ,pobieram bilet z automatu na którym mam napisane że wjeżdżam dn.31.05.2012 godz.23 z minutami.No i jadę ,jadę myśląc kiedy dotrę do domu ,od 6 rano jestem w pracy :D . Jest godz.2 z minutami ,dojeżdżam do bramek przed Sośnicą ,no myślę sobie ,nareszcie.
Podjeżdżam pod okienko,daję pani bilecik,a pani do mnie "dzień dobry -16,20 poproszę :exclaim: ,ja się pytam za co?
a ona za przejazd, ja na to że wjechałem jeszcze w maju,i nie było nigdzie informacji o tym że wjeżdżając przed datą wprowadzenia opłat ,też zapłacę .
A ona że owszem była taka informacja w radio.
Już mi się ciśnienie podniosło i pokazuję jej że samochód jest nowy ,firmowy i nie ma radia ,więc nie mogłem takiej informacji usłyszeć.
Na to ona że albo płacę ,albo zawoła zwierzchnika,
Mówię ,wołaj dziecko
:D
No i przyszedł jakiś chłopczyk ,ja mu opowiadam swoje a on mi swoje. Mówię że nie zapłacę bo nie mam czym,nie mam karty,nie mam pieniędzy .
A on na to że wezwie policję i dostanę 500zł kolegium . Pytam go za co? Za to że nie mam pieniędzy??? A on że ja mu tarasuję pas ruchu i takie tam.
Mówię mu dzwoń ,poczekamy.
No to on zadzwonił ale po jeszcze jakąś panią, i za nim ona przyszła gość mówi że chce mój dowód osobisty,na pytanie po co mu,odpowiedział że musi spisać moje dane,oczywiście nie dałem mu dowodu,i jak chce dam mu dowód rejestracyjny i niech pisze fakturę czy co tam chce na firmę.
Znowu jakieś telefony ,zamiast policji przychodzi ładna i uprzejma pani.
Opowiadam wszystko od początku,ona na to ze mnie rozumie,nie jestem pierwszy z takimi problemami ,ale pierwszy który się postawił :wink:
Stoję na tych bramkach już ok. godziny,nie mam kasy ani karty ,a oni mi wmawiają że na pewno mam pieniądze tylko nie chcę zapłacić.
Dobre podejście,każdy kierowca jest potencjalnym złodziejem i chce ich okraść.
Minęła godz.3 myślę sobie mam banknot 10 euro,zapłacę i jadę .
Pytam czy mogę w Euro? Jasne że tak.
Ok ,ale ja bym chciał resztę też w Euro, i znowu problem :) ,bo oni mogą przyjmować opłatę w Euro ale resztę wydają w złotówkach.
Pytam po jakim kursie? A gostek że 4,20. Pytam co to za kurs skoro w NBP było 4.30 a w kantorach 4,40.
A on że oni dostają taki kurs z Generalnej Dyrekcji Dróg i Autostrad.
Mówię mu że znowu jestem w plecy,raz że nie była podana dokładna informacja co do zasad pobierania opłat,potem straszą mnie kolegium za to ze nie mam 16,20zł, a teraz chcą mnie w oczy orżnąć na pieniądzach.
Nic myślę sobie,jestem już zmęczony,22 godzina w samochodzie ,płacę i jadę .
Teraz się wyspałem i rozmyślam nad całą sytuacją ,jakby się to skończyło gdyby przyjechała policja?
Ale nic,prywatnie na pewno nie pojadę już autostradą ,a jadąc służbowo muszą mi dac duuużo pieniędzy :D

tewie 
Forumowicz +

Dzielnica miasta: Pawłów

Wysłany: Sob 02 Cze, 2012   

He he ....., dobre .
Mnie wydaje się że lokalizacja tego punktu poboru powinna być usytuowana za Rybnicką / Gliwicką bo tak jadą np z Zabrza do Gliwic i chcąc wjechać na rybnicką trzeba będzie stać w kolejce na bramkach a za chwilę zjazd i płacić chyba 15 groszy .

we_st 
Obywatel Zabrza

Dzielnica miasta: spoza Zabrza

Wysłany: Sob 09 Cze, 2012   

haha, trzeba było zjechać z autostrady przed 24...

Guderian 
Starszy forumianin

Dzielnica miasta: Biskupice

Wysłany: Nie 10 Cze, 2012   

Gdybym wiedział to bym zjechał :)

Odpowiedz do tematu