Forum Mieszkańców Zabrza  

Ogłoszenie 

Poprzedni temat :: Następny temat

Wybieg dla psów
Autor Wiadomość
Czarrrna_ 
Forumowicz

Dzielnica miasta: Centrum

Wysłany: Sob 16 Lip, 2011   Wybieg dla psów

Witam. Zgodnie z prawem pies nie może biegać bez smyczy w żadnym parku czy zieleńcu. Pozostaje zatem smycz i kaganiec lub łamanie prawa.
Straż miejska wystawia mandaty jeśli już puścimz pieska, a przecież każdy kto posiada psiaka (tym bardziej te większe) zdaje sobie doskonale sprawę z tego, że potrzebuje on solidnego wybiegu.
Sama mam psa i szukałam informacji na temat jakiegoś wybiegu dla niego w naszym mieście, ale niestety nie mamy nic takiego.
Chcę więc napisać petycje w tej sprawie, myślę że to byłoby świetne rozwiązanie dla większości mieszkańców, nawet tych którzy nie posiadają piesków, a przeszkadzają im te biegające luźno po parkach. Rozumiem ich doskonale, bo sama gdybym np. miała dziecko, bałabym sie o jego bezpieczeństwo.
Nie mam tylko pomysłu, gdzie taki miałby powstać... Najlepiej w jakimś lasku, albo podobnej okolicy. Byłoby ogrodzone, kilka przeszkód do zabawy (myślę, że o to byśmy mogli się juz postarac we własnym zakresie, tylko niech nam dadzą miejsce), kilka ławek dla wlascicieli, pojemniki na pozostalości po psiakach i wiecej nie potrzeba. Jakies małe oczko, czy zbiornik z wodą do szaleństw to byłaby już w ogóle rewelacja :)
W innych miastach są takie 'psie parki' i jest to super rozwiązanie dla posiadaczy i reszty mieszkańców.
Co o tym myślicie?? Popytajcie znajomych. Może jakieś propozycje co do miejsca?
Pozdrawiam i mam nadzieję, że wątek się rozwinie...:)

corsiarka 
Zabrzanin +

Dzielnica miasta: os.Janek

Wysłany: Nie 31 Lip, 2011   

Pieska niestety nie mam, ale uważam, że taki "park" dla czworonogów to super pomysł.
Właściciele bez obaw przed mandatem i uwagami osób które nie bardzo czworonogi lubią mogliby pieska wyprowadzić na spacer, a psina wyszaleć do bólu.
Co do koszy na psie kupki to dobrze gdyby były nie tylko w takim parku. Wymaga się żeby po piesku posprzątać, ale co potem zrobić z tym pakunkiem? Wrzucić do zwykłego kosza na śmieci (chyba nie powinno się tak robić) czy pakować do torebki i zanieść do domu bo specjalnych do tego celu jest jak na lekarstwo.

volverka 
Forumowicz

Wysłany: Wto 17 Kwi, 2012   

ja sprzątam, pakunek zabieram do domu, wrzucam na kompost

voski 
Forumowicz

Dzielnica miasta: Zaborze

Wysłany: Śro 18 Kwi, 2012   

Też sprzątam, ale cały czas mam wrażenie że jestem w mniejszości:(

corsiarka 
Zabrzanin +

Wysłany: Wto 24 Kwi, 2012   

Już mam pieska i oczywiście sprzątam po moim pupilu.

voski napisał/a:
Też sprzątam, ale cały czas mam wrażenie że jestem w mniejszości:(

też tak się czuję patrząc na trawniki

honda213 
Forumowicz

Dzielnica miasta: Centrum

Wysłany: Wto 01 Maj, 2012   

Zgadzam się z Czarrrną Sama mam dwa kochane psiaki;)
nie ma u nas w miescie takiego miejsca aby psiaki mogłby się wyszaleć a właściciel bez obaw może spuścić ze smyczki swoje czworonogi
odpowiednie pojemniki na pakunki ;) ogrodzenie przeszkody poprosto byłby to luksus dla naszych psiaków a dla właścicieli bez stresowy spacer

bartek 
Forumowicz

Dzielnica miasta: Helenka

Wysłany: Śro 02 Maj, 2012   

Piesek to super sprawa, ale i obowiązki ! !! Ludzie z centrum muszą za każdym razem sprzątać po pupilu. Ale czy takie parki dla piesków by się sprawdził :?: . Czy dalej właściciele by sprzątali po swoich pieskach :?: . Tego problemu nie ma na innych dzielnicach naszego miasta bo z psem można wyjść na jakieś pole.

Maciejów 
Forumowicz

Dzielnica miasta: Maciejów

Wysłany: Sob 30 Mar, 2013   

Ja mam dwa Labradory codziennie wyprowadzam je na łąkę za DHL-em jadąc od ul. Wolności. Łąka jest częściowo zalesiona przez jakieś młode drzewa, dokładna lokalizacja to za dhl-em jadąc od Wolności po lewej stronie, jest tam mało uczęszczana droga z płyt betonowych gdzie można bez problemu zaparkować. Gorąco polecam to miejsce straż miejska na pewno tu nie podjedzie a łąka jest naprawdę ogromna.

Odpowiedz do tematu