Forum Mieszkańców Zabrza  

Ogłoszenie 

Domena www.zabrze.slask.pl na sprzedaż. Chcesz być właścicielem domeny ? KONTAKT: rutek(@)outlook.com

Poprzedni temat :: Następny temat

Europejska Noc Muzeów w ZKWK Guido w Zabrzu
Autor Wiadomość
skendi 
Forumowicz

Dzielnica miasta: Centrum

Wysłany: Pon 09 Maj, 2011   Europejska Noc Muzeów w ZKWK Guido w Zabrzu

Jak co roku Zabytkowa Kopalnia Węgla Kamiennego Guido zaprasza do wzięcia udziału w nietypowym wydarzeniu, organizowanym w ramach Europejskiej Nocy Muzeów. Dotychczas zaskoczylismy juz gości takimi zdarzeniami jak podziemna plaża czy podziemna kraina Narnii. 14 maja 2011 odbędzie się trzecia już edycja Nocy absurdu. Tradycją stało się już, że nie zdradzamy żadnych szczegółów tej imprezy. Zapraszamy od godz. 18.00 :)

zapraszamy do zajrzenia na naszą stronę internetową: http://www.kopalniaguido.pl/

przemekk 
Forumowicz +

Wysłany: Sob 14 Maj, 2011   

o fajnie że ktoś wrzucił info bo szukałem w sieci na pewno się zjawie pytanko można robić zdjęcia i ile kosztuje wejście?

llaneta 
Mieszkaniec Zabrza +

Wysłany: Sob 14 Maj, 2011   

Noc Muzeów jest za darmo

Gogosia 
Forumowicz

Dzielnica miasta: spoza Zabrza

Wysłany: Nie 15 Maj, 2011   

Zapowiadało się nieźle, reklamy wcześniejszych nocy były fantastyczne. Pomyśleliśmy: będzie się działo wyruszyliśmy z Wrocławia, po 2,5 godzinie dotarliśmy na miejsce. Kolejka była masakryczna - te atrakcje jednak ciągnęły.O 22 wyszedł jeden z organizatorów i poinformował nas że wejdzie tylko 500 osób, szybko przeliczyliśmy swoje szanse - widać było, ze jeszcze my wejdziemy. Wchodziło 25 osób co 15 minut. Po godzinie 23 ten sam Pan wyszedł na scenę i powiedział że wejdzie jeszcze 300 osób. W czasie oczekiwania grała muzyka, naszym zdaniem, nie do zniesienia. Było ciemno, jedzenie skończyło się o 22... Przed 24 znów wyszedł Pan i powiedział że wejdą tylko 144 osoby.. i wtedy okazało się że jesteśmy koło 200.
Dziękujemy bardzo organizatorom za miłą Noc Absurdu nr 3 - po 12 godzinach wróciliśmy zawiedzeni do domu. A moc atrakcji - hm chyba odeszła w zapomnienie.
Impreza zaliczyła same minusy, pomocnicy odliczyli 144 osoby..
Beznadziejne tłumaczenia: że nie przygotowali się na tyle ludzi( w zeszłym roku weszło 1500 osób w tym tylko 800), że ludzie z obsługi muszą odpocząć po 8 godzinach pracy na dole w kopalni ( czyli nie przygotowano się na zmienników!!!). Najweselsze jednak było pytanie Pana organizatora "to czemu pani tu dziś przyjechała, a nie wczoraj czy jutro?" - no tak atrakcje są przecież codziennie. CZY TO NAPRAWDE BYŁA TA IMPREZA, NA KTÓRĄ POJECHALIŚMY JAKO NA NOC MUZEÓW???????
Pomysłów było kilka - dać wejściówki przy "KASIE" (mówię o tej budce która stoi przy parkingu), zapisy internetowe, telefoniczne i wiele innych.. Organizatorzy wiedzieli lepiej.... i wyszło jak zwykle.

Jeszcze raz dziękujemy serdecznie za "wspaniałe" przeżycia, prawdziwej nocy absurdu i wybaczcie ale więcej się do was nie wybierzemy - bo chyba tak naprawdę to nie ma po co, a promocja miasta Zabrze jest wspaniała jak wczorajsza noc muzeów.

Virek 
Forumowicz +

Nie chcę się bawić w obrońcę Guido, ale jeśli byliście w kopalni Guido, to zapewne wiecie że pojemność poziomu 320 jest nieco ograniczona. Żeby następne osoby zjechały, ktoś musi wyjechać. Jak kogoś zmusić, żeby wyjechał? numerki? Pobyt czasowy? "jesteś ponad godzinę, musisz wyjechać, bo następni czekają"? A może maski i butle z tlenem wystarczające na godzinę pobytu? :-) )))
W zeszłym roku były zapisy. Być może komuś się to nie spodobało i oprotestował że to dyskryminacja, wiec w tym roku nie było żadnych zapisów i kolejka która po wyprostowaniu sięgnęłaby Lidla.
Mam nadzieję, że w przyszłym roku powrócą zapisy, bo to całkiem niezła opcja.

Byłem na Guido po 18-tej, sfotografowałem kolejkę, uznałem, że większego absurdu na dole na pewno nie zobaczę i poszedłem napić się piwa w miłej atmosferze imć Zagłoby.

Born_stubborN 
Obywatel Zabrza

Dzielnica miasta: spoza Zabrza

Smutne jest to, że VI Zabrzańska Noc Muzeów udała się świetnie i zarówno w Muzeum Miejskim jak i Muzeum Górnictwa ludzie bawili się świetnie i w dość dużej ilości.
Ale to przez kolejki pod Guido będzie się teraz mówiło o całym mieście i całą miejską imprezę podsumuje się niesłusznie jako niewypał.

Virek 
Forumowicz +

Wysłany: Pon 16 Maj, 2011   

A fakt, zapomniałem napisać, że po drodze miałem Muzeum Górnictwa :-)

jerzym 
Forumowicz

Wysłany: Nie 22 Maj, 2011   DONNERSMARCK - FAR AND WIDE

Noc Muzeów – pod ziemią na Guido. Są dwie wersje wymowy tego imienia, miejsca zabrzańskiego i przystanku autobusowo – tramwajowego. Powszechnie stosowaną jest Gujdo. Podobnie jest z Laurahutą.
     Dwie godziny czekania. Prawie 100 oszczędności, czyli były warte. Jako syn bergmana nic co poniżej 300 metrów nie jest mi obce. Dwa razy byłem w śp. KWK Siemianowice na dole. Ciemno, śmierdząco, kask za mały.
     Na Guido (Głido) była to dodatkowo „Noc absurdu”. Za absurd robił „Pies Andaluzyjski” we fragmencie z YouTube. Młodzieży się podobało, rodzicom mniej. Ta Hiszpania lat 20 – 30 to rzeczywiście progresywna była. W dobrym i złym znaczeniu.
     Przewodnik obficie dozował informacje o Donnersmarckach, szczególnie o Guido Henckel von. O koniach co światła nie widziały słonecznego oraz o ich właścicielach – krezusach. Donnersmarckowie to kolejny łącznik pomiędzy Siemianowicami a Zabrzem.
     Do przedszkola w pałacu Hugo Henckel von Donnersmarcka mnie prowadzono w pomroce stalinizmu. Wtedy jakoś ten Pałac egzystował. A od imienia Hugo w Siemianowicach dzielnicę mamy, chociaż nieoficjalną – idzie się na Hugo.
     Był ponadto Guidotto Henckel von …, tym razem ze Świerklańca z pełną romantyzmu i tragizmu historią inwestora i samej inwestycji, repliką Wersalu podobno będącą (toute proportion gardée).
     Trzech Donnersmarcków, byli też inni – wszyscy wielce zasłużeni dla śląskich okolic. Temat rzeka.

http://lauraluizalife.blogspot.com

dratewka 
Obywatel Zabrza

Dzielnica miasta: Rokitnica

Wysłany: Wto 24 Maj, 2011   

noc muzeów a oni o północy kończą? to tylko tak w Zabrzu czy w całym kraju ta noc nie trwa całą noc?

katarzynnaa 
Forumowicz

Dzielnica miasta: os.Skłodowskiej

Wysłany: Nie 30 Mar, 2014   

raz byłam na nocy muzeów w Lodzi to też nie trawło całą noc, a tylko jakoś do 1 w nocy z teog co koajrzę

Odpowiedz do tematu