Forum Mieszkańców Zabrza  

Ogłoszenie 

Domena www.zabrze.slask.pl na sprzedaż. Chcesz być właścicielem domeny ? KONTAKT: rutek(@)outlook.com

Poprzedni temat :: Następny temat

Czytacie ksiązki?
Autor Wiadomość
stAn 
Obywatel Zabrza

Dzielnica miasta: spoza Kraju

Wysłany: Śro 06 Maj, 2009   

a ja ostatnio przegladalem ksiazki na google books (glownie amerykanskie tam są) pod kątem drobnych wzmianek o zabrzu.

duzo tam ciekawostek,

np w ksiazce o "nielegalnych radiostacjach w słuzbie rewolucji" ;) wspominaja o tym ze w trakcie budowy osiedla kopernika odkryto w jednym z niezamieszkanych jeszcze blokow sprzet nadawczy, w ktorym audycje lecialy z taśmy

albo w ksiazce o deutsche banku i nazistach wspominaja ze dyrektor zabrzanskiego oddzialu zostal skazany na śmierć w 1943 za sianie defetystycznych nastrojów (doniosla na gestapo jego osobista sekretarka, ktora slyszala przez zamkniete drzwi jego biura jak sie brzydko wyraza o hitlerze)

w ksiazce the civilization of crime przeczytalem ze w latach 1903-1907 okreg (? - kreise) zabrzanski byl na 4 miejscu pod wzgledem liczby dokonywanych przestepstw w calych prusach. zgadnijcie kto nas wyprzedzil... w kolejnosci chorzow (krolewska huta), katowice, bytom potem zabrze i dopiero za nim altreich (bremen). mielismy wtedy na 139 tysiecy mieszkancow 3017 przestepstw, ale spoko, katowice na 35 tyś mieszkancow mialy 3167 dokonanych przestępstw :)

no duzo takich wlasnie nikomu nieprzydatnych rzeczy :) ale lubie

Nemo 
Obywatel Zabrza

Dzielnica miasta: Centrum

łoł :)

Tom 
Obywatel Zabrza

Jakbyś znalazł coś jeszcze takiego to gdzieś to tutaj zamieść :)

zing_zong 
Forumowicz

Dzielnica miasta: Biskupice

Wysłany: Czw 16 Lip, 2009   

Polecam Roberta Siverberga - świetne s-f jak ktos lubi

jacekviola 
Obywatel Zabrza

Wysłany: Pią 17 Lip, 2009   

skonczylem czytac Klausa Von Belowa - "Byłem adiutantem Hitlera" no i "Wspomnienia" Alberta Speera. Doskonałe dokumenty historii okresu II wojny
Ostatnio zmieniony przez jacekviola Pią 17 Lip, 2009, w całości zmieniany 1 raz  

Born_stubborN 
Obywatel Zabrza

Dzielnica miasta: spoza Zabrza

Wysłany: Pią 17 Lip, 2009   

A ja wreszcie mogę rozpocząc czytanie wakacyjne i poświęcić się czemuś innemu niż pogranicze śląsko-morawskie w średniowieczu :)

Od przedwczoraj męczę "Igrzyska w Berlinie" G. Waltersa.

poczytna 
Forumowicz

Dzielnica miasta: Pawłów

Wysłany: Śro 28 Paź, 2015   

Ja ostatnio wróciłam do klasyki i połknęłam "Mistrza i Małgorzatę" i "100 lat samotności" - dobrze czasem wrócić do kultowych pozycji. Zaczęłam też czytać "Grając w miłość". Niemniej nie mam jeszcze zdania, bo dopiero co zaczęłam - książka z serii "romansidło". OOO, ale ostatnio skończyłam czytać biografię Wisławy Szymborskiej. Cudo ! No przede wszystkim opowieść o przepięknej postaci z przeplatanymi jej wierszami.

matyldi 
Forumowicz

Wysłany: Pią 30 Paź, 2015   

czytamy czytamy :) tv też sobie czasem pooglądam, ale wolnymi wieczorami z chęcią siadam przy książce :)

jagnam 
Forumowicz +

Wysłany: Wto 15 Gru, 2015   

Ja również czytam. W domu mam prawdziwą bibiliotekę. Warto jest sprawić sobie czytnik ebook. Bardzo wygodne rozwiązanie. Jakiś czas temu sobie kupiłam i jestem zadowolona. Ma wszystkie formaty książek oraz jest to bardzo wygodne.

Gdyby ktos był zainteresowany to aktualnie są dość spore przedświąteczne promocje na czytniki w sklepie rtv Euro agd:
http://www.euro.com.pl/czytniki-ebookow.bhtml
Polecam szczególnie Kindle.Warto jest go sobie wziąc w Euro na raty. Dzięki temu nie będzie to tak duży wydatek.

Matej 
Forumowicz

Dzielnica miasta: spoza Zabrza

Wysłany: Wto 01 Mar, 2016   

Lubię czytać, ale wiecznie mam wyrzuty sumienia, że nie robię tego w takim zakresie, w jakim bym chciał. Czasu ciągle jest bowiem za mało.

stateczna 
Forumowicz

Dzielnica miasta: Kończyce

Wysłany: Czw 05 Paź, 2017   

A lubicie sensacyjne książki? To polecam https://www.taniaksiazka....t-p-897633.html To książka o szpiegostwie, tajnych agentach. Akcja książki toczy sie w szesnastowiecznej Anglii za panowania Elżbiety II.

krysia23 
Forumowicz

Dzielnica miasta: Biskupice

Wysłany: Sob 14 Kwi, 2018   

Ja sobie nie wyobrażam życia bez książek i tym samym zarażam moje dzieci. Jak szukacie fajnych pozycji dla młodych czytelników to polecam "Kroniki Saltamontes" Moniki Marin. To trylogia, trzeci tom ma się pojawić jakoś w kwietniu. Super powieści, dużo przygód, tajemnic ale też pokazujących, ze życie nie zawsze jest kolorowe. To opowieść o dwóch chłopcach - sierotach. A powieść również dla dziewczynek. Moja Natalka pochłonęła pierwszy tom w jeden weekend ;)

Wanda 
Forumowicz

Wysłany: Pon 16 Kwi, 2018   

Jestem w trakcie czytanie od nowa wszystkich części Harrego Pottera. Ta książka nigdy mi się nie znudzi :) Mam 24 lata, a wracam do tych książek już z 4 raz. Ile razy czytaliście Harrego? Przyznajcie się :)

zabrzyk 
Forumowicz +

Dzielnica miasta: Helenka

Wysłany: Wto 07 Sie, 2018   

Raczej zdecydowanie częściej ebooki, np. aktualnie - http://virtualo.pl/ebook/bieguni-i120540/
Lubię pozycje ambitne, ciekawe, z których można cokolwiek konkretnego wywnioskować.
A tutaj naprawdę Tokarczukowa zapodała szereg tematów do przemyśleń.
Coś takiego mi się podoba.

pawelmazur 
Forumowicz

Dzielnica miasta: Zaborze

Wysłany: Wto 07 Sie, 2018   

Bardzo często mi się to zdarza :)

Odpowiedz do tematu