Forum Mieszkańców Zabrza  

Ogłoszenie 

Domena www.zabrze.slask.pl na sprzedaż. Chcesz być właścicielem domeny ? KONTAKT: rutek(@)outlook.com

Poprzedni temat :: Następny temat

OTWARTO ODCINEK UL. NOWOPADEREWSKIEGO
Autor Wiadomość
leon 
Forumowicz

Dzielnica miasta: Centrum

Wysłany: Sob 30 Paź, 2010   OTWARTO ODCINEK UL. NOWOPADEREWSKIEGO

Otwarto fragment ul. Nowopaderewskiego, od ronda na skrzyżowaniu ulicy Matejki z ul. gen. de Gaulle'a do ronda na ul. Makoszowskiej. Nowy odcinek ma 660 metrów i usprawni komunikację samochodową i pieszą w centrum Zabrza.

Nowo otwarty odcinek drogi pozwoli na przejechanie z centrum, ul. de Gaulle'a i ul. Matejki na ul. Makoszowską, z pominięciem zatłoczonej zazwyczaj ul. 3 Maja. Mieszkańcy os. Janek natomiast będą mogli zjechać z nowej ulicy wprost na ul. Sportową.

Z Nowopaderewskiego będą też wjazdy i zjazdy na osiedle Dzierzona oraz na teren Zabrzańskich Zakładów Mechanicznych.

Dodatkowo w okresie od 29 października do 2 listopada możliwy będzie dojazd do ronda ulicą Matejki, od strony ulic Jaskółczej i Czołgistów. Ułatwi to komunikację samochodową
zabrzanom, którzy będą odwiedzali w tym czasie cmentarz przy ul. Czołgistów.

Budowa tego odcinka kosztowała 7,3 mln. W przyszłości ulica ma połączyć autostradę A1 i DTŚ z autostradą.

źródło: TVS.pl

PiO 
Zabrzanin +

Wysłany: Pon 01 Lis, 2010   

Miejmy nadzieję że ta droga odciąży 3-go Maja bo w godzinach szczytu bywała całkowicie zakorkowana

sebciom14 
Forumowicz

Dzielnica miasta: os.Janek

Wysłany: Nie 07 Lis, 2010   

Witam.
Dobrze, że wybudowali tą drogę, odciąży 3-go Maja. Lecz mam jedno zastrzeżenie jeśli chodzi o rowerzystów. Mianowicie droga utrudnia poruszanie się rowerem pomiędzy ul. gen. de Gaulle'a a ulicą Makoszowską. Jak wiadomo pomiędzy ulicą Sportową a rondem na de Gaulle'a jest zrobiona ścieżka pieszo-rowerowa, a żeby się przedostać od ulic de Gaulle'a do ulicy Makoszowskiej i na odwrót trzeba byłoby bez z schodzenia z rowera złamać kilka przepisów.

Pierwsze zastrzeżenie: wyjazd z u. Nowopaderwskiego na ulicę Makoszowską.

http://zapodaj.net/cbb7ef2d0a59.jpg.html
http://zapodaj.net/443da8bde6a2.jpg.html

Jak widać na załączonych obrazkach, to nie ma przepisowego wyjazdu bezpośrednio na ulicę Makoszowska. Już przed ulicą według znaku kończy się droga pieszo-rowerowa.

Drugie to przejście pieszo-rowerowe na wjeździe/wyjeździe z osiedla Dzierżonia

http://zapodaj.net/825c7efeee0d.jpg.html

Jak widać, to piesi mają przywilej i mają niskie zejście z chodnika, jednak rowerzyści już mają progi.

Następne zastrzeżenie to wyjazd z drogi Nowopaderewskiego na rondo, mianowicie nie możliwości przepisowego zjazdu na rondo z zjazdu z ronda.

http://zapodaj.net/77eb3666c408.jpg.html
http://zapodaj.net/6ff2433c64c2.jpg.html

Chodzi mi o to, że trzeba byłoby zjeżdżać i wjeżdżać na przejściach dla pieszych co może skończyć się wypadkiem jak i z samochodem jak z pieszym, który byłby w okolicach przejścia. Chce zaznaczyć, że droga de Gaulle'a posiada ścieżkę rowerową, jest w stanie jakim jest, ale jest, i by można było zrobić jednolity ciąg tej drogi. Również zlikwidowano znak przy Simply Market, który oznaczał drogę rowerową.
Moje główne zastrzeżenie jest takie, że w Polsce nie dba się o rowerzystów. Na zachodzie np. Niemcy, Holandia ścieżki rowerowe są nawet pomiędzy miastami ciągnięte po kilkanaście kilometrów.

Pozdrawiam.

homik123456 
Forumowicz

Dzielnica miasta: Zaborze

Wysłany: Czw 11 Lis, 2010   

sebciom14, chyba nie az tak ciezko zajsc z roweru i przeprowadzic go przez przejscie dla pieszych i wtedy masz calkiem legalnie i z przepisami.Kolejna rzecz to zawsze mozesz jechac po ulicy tak jak na innych ulicach i nie bedziesz mial takich problemow jak napisales. Trzeba sobie radzic w zyciu a nie tylko narzekac. Takie sa realia, Polska nigdy nie bedzie taka jak niemcy czy holandia.

homik123456

bzyq_74 
Starszy forumianin

Wysłany: Czw 11 Lis, 2010   

Mnie też to razi i znów rowerzystów olano. Wczoraj był taki sajgon na mieście (ruch kołowy), że należy wszystko robić aby budować drogi rowerowe.
Projektanta, Zamawiającego i Inspektora Nadzoru zagonić do roboty i poprawiać następny kretynizm drogowy.

PiO 
Zabrzanin +

Wysłany: Sob 13 Lis, 2010   

Cieszmy się tym że w naszym mieście powstają nowe drogi a na poprawianie ich będzie jeszcze czas

anetas1984 
Zabrzanin +

Dzielnica miasta: Zaborze

Wysłany: Nie 14 Lis, 2010   

PiO popieram :)

[ Dodano: Nie 14 Lis, 2010 ]
"Jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma" :kicking:

Marian 
Starszy forumianin

Cytat:
Prowadząca do Drogowej Trasy Średnicowej ulica jeszcze w ubiegły piątek (kiedy oddawano ją do użytku) nosiła roboczą nazwę Nowopaderewskiego. We wtorek jej patronem był już Wilibald Winkler. Wnioskująca o zmianę prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik tłumaczy, że szybkie przygotowanie i przegłosowanie stosownej uchwały było możliwe za sprawą korzystnego układu kalendarza.

– Nie było też sprzeciwu ze strony rady dzielnicy. Pewnie dlatego, że przy tej ulicy nie ma jeszcze żadnych budynków, więc nikt nie będzie musiał wymieniać dokumentów – mówi prezydent Zabrza.

zabrze.naszemiasto

PiO 
Zabrzanin +

Ciekawe co było powodem zmiany nazwy ulicy która właściwie jeszcze nie istnieje

irkak80 
Forumowicz

Dzielnica miasta: Helenka

To naprawdę paranoja że budują nową drogę w mieście a nie uwzględniają ścieżek rowerowych. PiO pisze "na poprawianie ich będzie jeszcze czas" a ja uważam że tu niema co poprawiać tylko od razu budować dobrze, bo poprawianie później więcej kosztuje.

PiO 
Zabrzanin +

Niejednokrotnie bywa tak że mają jakiś tam termin oddania danej budowy. Po czym oddaje się taki fragment drogi do użytku by kar nie płacić a później robi się poprawki by kar za niedotrzymanie terminu nie płacić.
Kto tam wie jak jest w tym przypadku. Większość przetargów na budowy i tak jest z góry ustalana kto ma wygrać. Tak było, jest i będzie .

OCZY 
Obywatel Zabrza

Ale po co akurat tam ścieżka rowerowa jak jest całkiem przyjemny objazd lasem? Ulica W.W. (połamać można język) jest ostatnim miejscem w które wybrałabym się na rowerową przejażdżkę więc mam to w nosie czy jest tam ścieżka czy nie ma.

[ Dodano: Nie 14 Lis, 2010 ]
***Dla leniwych:

Wilibald Emanuel Winkler (ur. 25 grudnia 1933 w Zabrzu, zm. 31 października 2010, polski naukowiec, były rektor Politechniki Śląskiej, wiceminister edukacji i wojewoda śląski.

lamor 
Obywatel Zabrza

Wysłany: Pon 15 Lis, 2010   

Dokładnie tak jak pisze OCZY. Po jakiego grzyba ścieżka rowerowa na dwupasmowej drodze? tymbardziej, że faktycznie całkiem przyjemny przejazd rowerem jest przez osiedle lub parkiem.
Może by tak raczej powalczyć o to aby na obecnej ścieżce rowerowej przy ul. De Gaulle'a nie parkowano samochodów??? Bo jakos tym to się nikt za bardzo nie przejmuje. Ale płakać strasznie i larum ogromne podnosić na brak nowych ścieżek przy okazji budowy nowych dróg to jest zaraz wielu chętnych.
Swego czasu była akcja (z pozytywnym skutkiem) na temat parkowania pojazdów na miejscach przeznaczonych dla inwalidów. Więc zamiast płakać jacy to jesteście biedni i poszkodowani bo wam nie chcą ścieżki wybudować zorganizujcie akcje nt. blokowania tych ścieżek które już są.

Merii
[Usunięty]

Jak dla mnie to nie wiem czy ścieżka poprawi mi radochę w jeżdżeniu rowerem, jak jeździłam nigdy nie przejmowałam się ścieżkami których nie było pod kołami mojego roweru i nigdy nie były mi potrzebne, Zabrze nie jest na tyle utrudnionym miastem żeby wszędzie przebiegały ileś tam pasmowe drogi i byłby problem z jakimkolwiek transportem swojej pupencji.

irkak80 
Forumowicz

Dzielnica miasta: Helenka

Ale czy ścieżki rowerowe są po to by jeździć nimi tylko rekreacyjnie? Bardziej chyba chodzi o to by były bezpieczne, wygodne i zachęcały do jazdy codziennej np do pracy, szkoły itp. Ja ktoś chce rekreacyjnie po jeździć to jedzie w jakieś ciekawsze miejsce, a nie w takie gdzie akurat jest kawałek ścieżki rowerowej. Mi też akurat tej ścieżki rowerowej w tym miejscu nie brakuje bo nie moja dzielnica i jeszcze mnie tam nie ciągało ale w przyszłości chętnie z niej bym skorzystał, na przykład jadąc do Chudowa. I fanie by było jakby wzdłuż całej Nowopaderewskiego była ścieżka rowerowa, a z tego co pamiętam to nie była planowana, mam jednak nadzieję że ma pamięć jest zawodna.

Odpowiedz do tematu