Forum Mieszkańców Zabrza  

Ogłoszenie 

Poprzedni temat :: Następny temat

ul. Szkubacza i Mielżyńskiego
Autor Wiadomość
mrowa30 
Forumowicz

Dzielnica miasta: Helenka

Wysłany: Sob 22 Maj, 2010   ul. Szkubacza i Mielżyńskiego

Witam! Piszę pracę magisterską o Zabrzu i potrzebuje informacji o ul. Szkubacza i ul. Mielżyńskiego. Interesuje mnie przede wszystkim rok ich budowy oraz informacje na temat podmiotów gospodarczych, które tam powstały. Niestety w Urzędzie Miasta nie są mi wstanie podać tych informacji (albo nie chcą). Liczę na Waszą pomoc w tej kwestii. Z góry dziękuje za wszelką pomoc.

Born_stubborN 
Obywatel Zabrza

Dzielnica miasta: spoza Zabrza

Wysłany: Sob 22 Maj, 2010   

Musisz sprawdzić dokładnie Głos Zabrza i Rudy Śląskiej.

Ul. Szkubacza powstała coś koło 1999 roku chyba, bo jako mały harcerzyk uczestniczyłem w jej otwarciu. Ale to tylko tyle z tego, co pamiętam.

Informacje na ten temat MUSZĄ być w UM (bodaj Wydział Strategii), albo już w Archiwum UM. Jeżeli będziesz miał pismo z uczelni i załatwisz zgodę to nie mogą nie pozwolić.

mrowa30 
Forumowicz

Wysłany: Sob 22 Maj, 2010   

Niby masz racje ale w praktyce wygląda to trochę inaczej. Aby znaleźć coś w archiwum musisz dokładnie wiedzieć jakiego dokumentu szukasz i w której paczce może on być. A ja nie jestem w stanie zdobyć takiej informacji, bo odsyłają mnie do innych wydziałów i mówią, że nic na ten temat nie wiedzą. :( Dlatego proszę Was o pomoc.

stAn 
Obywatel Zabrza

Dzielnica miasta: spoza Kraju

Wysłany: Nie 23 Maj, 2010   

sprawdź kiedy powstało centrum M1 i przejrzyj w bibliotece zabrzańskie tygodniki z roku poprzedzającego. mogę dodać, ze na początku ulica szkubacza nazywała się piłsudskiego, widać myśleli, że je wcześniej połączą.

Tom 
Obywatel Zabrza

Dzielnica miasta: Centrum

Pomogę troszkę, kojarzyłem że była impreza na temat urodzin M1 i znalazłem w archiwum aktulaności, w październiku 2009 roku były obchodzone 10 urodziny M1.

llaneta 
Mieszkaniec Zabrza +

może ta strona coś pomoże http://www.zabrze.aplus.pl/index_nowy.html

Alojz 
Forumowicz

Wysłany: Pon 24 Maj, 2010   Re: ul. Szkubacza i Mielżyńskiego

mrowa30 napisał/a:
Witam! Piszę pracę magisterską o Zabrzu i potrzebuje informacji o ul. Szkubacza i ul. Mielżyńskiego. Interesuje mnie przede wszystkim rok ich budowy oraz informacje na temat podmiotów gospodarczych, które tam powstały. Niestety w Urzędzie Miasta nie są mi wstanie podać tych informacji (albo nie chcą). Liczę na Waszą pomoc w tej kwestii. Z góry dziękuje za wszelką pomoc.
Ul. Szkubacza (początkowo jako ul. Piłsudskiego) powstała wraz z CH M1, które zostało otwarte (w części) w październiku 1999 r. Fragmentem rozwiązania komunikacyjnego, które wtedy powstało, jest węzeł z wiaduktem w ciągu obecnej DK88 (tzw. "stara autostrada"). Salon meblowy Bodzio - przy ul. Szkubacza - został otwarty pod koniec 2004 r., zaś salon samochodowy Skody w pierwszej połowie 2005 r.
Ul. Mielżyńskiego została oddana do użytku na przełomie 2001 i 2002 r. Fragment tej ulicy powstał już wcześniej, jako dojazd do Makro (w 1998 r.). Natomiast pod koniec 2007 r. zmodernizowano (zbudowano rondo) skrzyżowanie tej ulicy z al. Korfantego i ul. Bruno. Otwarcie centrum ekspedycyjno-rozdzielczego Poczty Polskiej przy ul. Mielżyńskiego/Szkubacza to koniec 2007 r. Salon meblowy Black Red White przy ul. Mielżyńskiego otwarto w pierwszej połowie 2008 r.

mrowa30 
Forumowicz

Wysłany: Pią 11 Cze, 2010   

Dziękuję Wszystkim za pomoc :)

Odpowiedz do tematu