Forum Mieszkańców Zabrza  

Ogłoszenie 

Domena www.zabrze.slask.pl na sprzedaż. Chcesz być właścicielem domeny ? KONTAKT: rutek(@)outlook.com

Poprzedni temat :: Następny temat

Plac Teatralny
Autor Wiadomość
Nemo 
Obywatel Zabrza

Dzielnica miasta: Centrum

Wysłany: Pon 22 Lut, 2010   

we_st napisał/a:
Jacrecht napisał/a:
Za kilka lat zapomnimy co to korki :pimp:

a potem się obudzimy...
tak właściwie to na śląsku nigdzie nie ma korków. Kiedyś myślałem, że są ale potem pojechałem do Łodzi w godzinach szczytu... uwierzcie - u nas korków nie ma.

Wicja 
Forumowicz

Łódź faktycznie jest z tego znana i jeszcze z byłego prezydenta ale ja jakoś nigdy w samej łodzi nie stałem, jadąc od Gdańska, w Zgierzu jak najbardziej.
We Wrocławiu stałem, w Jankach i w Zabrzu na Paderewskiego i pl. Teatralnym.
W zabrzu może faktycznie aż takich korków nie ma na godziny stania ale też mieszkańców mamy ok. 180 tys., a poza tym człowiek mniej więcej wie gdzie się w swoim mieście nie pchać i jak objechać.

Nemo 
Obywatel Zabrza

Wicja napisał/a:
nigdy w samej łodzi nie stałem, jadąc od Gdańska,
Rozumiem, że w kierunku Katowic. To jedyna przejezdna w miarę trasa dlatego myśląc, że tak wygląda całe miasto jak głupek wpakowałem się w centrum z którego wyjechałem po prawie dwóch godzinach... Nie ma na śląsku tak zakorkowanych miejsc. Coś takiego widziałem jeszcze tylko w Warszawie.

wilcz3k 
Obywatel Zabrza

Jacrecht napisał/a:
Mi się wydaje, że problem zaniknie wraz z oddaniem do użytku kolejnych odcinków DTŚki czy autostrady A1. W końcu większość kierowców pcha się przez centrum, gdyż nie ma innej alternatywy. Za kilka lat zapomnimy co to korki :pimp:

Jeśli oddadzą całosc DTŚ i puszczą A1 poza zabrze to owszem ale póki co masakra, a bedzie moim zdaniem grzej w momencie kiedy oddadzą odcinek DTŚ do ronda koło mosiru bo tam będzie sie konczyc ten odcinek i wiele osob bedzie tam wjezdzac i zjezdzac zwłaszcza ze potem jest prosta droga w stronę multikina a tam zjazd na DK88 (centrum Gliwic lub centrum Bytomia) lub prosto na TG przez mikule...

Virek 
Forumowicz +

Nemo napisał/a:
tak właściwie to na śląsku nigdzie nie ma korków. Kiedyś myślałem, że są ale potem pojechałem do Łodzi w godzinach szczytu... uwierzcie - u nas korków nie ma.

To fakt.
Nigdzie indziej nie zdarzyło mi się stojąc w korku wysiąść z samochodu*), żeby rozprostować kości... Tamtą trasę na długo zapamiętałem, 400km przejechałem w ponad 8 godzin, a na same korki w Łodzi zeszły prawie dwie godziny.
Acha, I nie były to godziny szczytu, bo to było po godzinie 19.

*) Nie licząc korków poza miastem, spowodowanych stłuczkami itd.
Ostatnio zmieniony przez Virek Pon 22 Lut, 2010, w całości zmieniany 1 raz  

bzyq_74 
Starszy forumianin

Wysłany: Wto 23 Lut, 2010   

1.
Wicia, Nemo postawienie barier zamiast obecnych separatorów ruchu na DK 88 wiązałoby się z koniecznością poszerzenia tej drogi.
Montaż barier pociąga za sobą konieczność wydzielenia 0,5 metrowej opaski (zabranie po 0,5m z każdego zewnętrznego pasa ruchu), ponieważ przy barierach nie zbliżysz się za mocno do osi jezdni - możesz w najlepszym przypadku przyhaczyć lusterkiem.
Poszerzenie dlatego, aby była minimalna przepisowa szerokość pasa ruchu.

2.
Aby usprawnić ruch na odcinku Mikulczycka-Stalmacha-Wolności to jak piszecie trzeba zsynchronizować światła na Wolności-Stalmacha lub wręcz wydłużyć ich działanie na tym kierunku.
Obecnie zatory na Stalmacha powodują też dziury na Stalmacha jak i na torowisku Wolności-Stalmacha - pojazdy jadąc wolniej zmniejszają przepustowość na Stalmacha
Idąc dalej zmieniłbym organizację ruchu robiąc główną drogę na kierunku Stalmacha Wolności.

Aby ominąć korek na Mikulczyckiej w godz szczytu (15-17), jadę Hagera, potem Religi i kręcę na Platana (na Religi na lewoskręcie omijam korek) skąd przez rondo do Stalmacha.

[ Dodano: Wto 23 Lut, 2010 ]
Sorry za OT bo nie tyczy się Placu Teatralnego

quote="Jacrecht"]Mi się wydaje, że problem zaniknie wraz z oddaniem do użytku kolejnych odcinków DTŚki czy autostrady A1. W końcu większość kierowców pcha się przez centrum, gdyż nie ma innej alternatywy. Za kilka lat zapomnimy co to korki :pimp: [/quote]

Korki długo nie znikną. :yay:
Są plany połączenia DTŚ-ki z Biskupicami koło Lidla na Porębie, które by odciążyło głównie Stalmacha/Plac Teatralny. Kiedy to połączenie wybudują - nie wiadomo :evil:

Drugą sprawą jest wybudowanie ul. Nowopaderewskiego (ok 800m) od Makoszowskiej do ronda przy De Gaulla/Matejki, co ma nastąpić do przyszłego roku.
I pociągnięcie dalej tej ulic w śladzie torów kolejowych do skrzyżowania Roosevelta / Piłsudzkiego.

Obrazki w poście #2893
Kod:
http://www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=428549&page=145

W poście #2897 link j/w jest ładna wizualka przebudowy ul. De Gaulla od Goethego do Wolności, co nas czeka w tym roku po wakacjach (oj będzie się działo=korkowało). :twisted:

Wicja 
Forumowicz

Wysłany: Wto 23 Lut, 2010   

bzyq_74 i tu się z Tobą zgadzam w zasadzie w pełnej roziciągłoci, postawienie brarier faktycznie wymaga więcej miejsca ale wg mnie te separatory niczego nie rozwiązują i stwarzają zagrożenie, a zalegający z ich powodu śnieg zwęża jezdnię prawie tak samo jak barierki z pasami.
I własnie dlatego uważam, że ich zastosowanie jest kiepskim pomysłem. Wieczoren sa słabo widoczne, a w deszczu to już wcale.
A co do zmiany pierwszeństwa na Stalmacha-Wolności, to BRAWO.

Odpowiedz do tematu