Forum Mieszkańców Zabrza  

Ogłoszenie 

Domena www.zabrze.slask.pl na sprzedaż. Chcesz być właścicielem domeny ? KONTAKT: rutek(@)outlook.com

Poprzedni temat :: Następny temat

Plac Teatralny
Autor Wiadomość
Wicja 
Forumowicz

Dzielnica miasta: Centrum

Wysłany: Sob 20 Lut, 2010   Plac Teatralny

Witam

Co sądzicie o pracy osoby odpowiedzialnej w zabrzańskim urzędzie miejskim za drogi (nie wiem kto to jest i jak się nazywa to stanowisko) ?
Moim zdaniem osoba ta powinna już dawno co najmniej straciś ciepły stołek. Najbardziej dokuczliwe jest chyba skrzyżowanie ul. Mikulczyckiej, K.Miarki, Religi i Powstańców Śląskich.
Denerwuje mnie to, że od Mikulczyc są dwa pasy do skrętu w lewo, podczas gdy już na ul. Religi jest jeden pas w prawo na Stalmacha i tam właśnie kieruje sie jak oceniam ok. 80% ruchu. Zaczyna się wciskanie z obydwu pasów na prawy do skrętu w Stalmacha co przy braku jakiejkolwiek synchronizacji sygnalizacji świetlnej powoduje, że kierowcy skręcający z Mikulczyckiej w Religi nie dają rady opuścić skrzyżowania co z kolei blokuje jadących ul. Miarki w którymkolwiek kierunku i jadących z ul. Religi prosto na ul Miarki. Jakie korki tam sie tworza i to pod oknami UM wszyscy chyba wiemy. Według mnie (zastrzegam, że się na tym nie znam i próbuję to rozgryźć tylko na zdrowy rozsądek) nalezy zostawić tylko jeden pas do skrętu w lewo z ul. Mikulczyckiej i zsynchronizować sygnalizację świetlną od skrzyżowania wyżej opisanego aż do skrzyżowania ul. Stalmacha z ul. Wolności przy Spółdzielni Inwalidów "POSTĘP".

Następne beznadziejne posunięcie, to "RONDO" (rondko) na skrzyżowaniu ul. Trocera i Tkocza, żrednicy ma ze 2 m, niczego nie załawia bo można przez nie przejechać prosto jak sie ktoś zagapi, dłuższe pojazdy nie mają szans jechać po okręgu i nawet nie próbują. Od 2001 roku jeżdżę tamtędy co najmniej 2 razy dziennie przez 5 dni w tygodniu i nie widziałem jeszcze nigdy nawet stłuczki (prawdopodobnie jakieś się zdarzają) więc po co zostały na tego bubla wydane nasze pieniądze ? Domyślać się tylko mogę, że był ktoś komu trzeba było dać zarobić.

Kolejny temat z kategorii po co to komu i kto na tym zarabia, to tzw. separatory ruchu montowane w zabrzu przy kazdej nadazającej się okazji. Dla mniej domyslnych chodzi o te gómowe coś montowane między pasami ruchu na zabrzańskim odcinku DK 88
(Al. J.Nowaka Jeziorańskiego) czy na nowych rondach na Al. Korfantego.
Separatory te nie zwiększają w żaden sposób bezpieczeństwa bo przejechać rozpędzony samochód może je bez problemu, a działają wręcz przeciwnie bo przypadkowe najechanie może spowodować wyrwanie kierownicy z ręki i utratę kontroli nad pojazdem, zimą odkłada się przy nich śnieg bo uniemożliwiają dokładne odśnieżanie całej szerokości jezdni przez co pasy ruchu stają się po prostu węższe. Trwałość tych separatorów też jest żadna co można zauważyć na nowo otwartych rondach na Korfantego, większości już brakuje (i dobrze).

Przepraszam za ewentualne błędy i proszę, piszcie co o tym myślicie.

Tom 
Obywatel Zabrza

Wysłany: Sob 20 Lut, 2010   

Jeśli chodzi o takie małe ronda to duże pojazdy mają prawo po nich jeździć normalnie, dlatego są lekko wypukłe albo po prostu tylko namalowane, często nie przejeżdżam tamtędy ale według mnie ono jest po to aby się lepiej włączało do ruchu tym co jadą od strony Korfantego. Ja tam problemu nie widzę w z tym skrzyżowaniem.

Wicja 
Forumowicz

Wysłany: Sob 20 Lut, 2010   

Większego problemu faktycznie nie ma, tylko, że na to poszły nasze pieniądze i po co ?

stAn 
Obywatel Zabrza

Dzielnica miasta: spoza Kraju

Wysłany: Nie 21 Lut, 2010   Re: Plac Teatralny

Wicja napisał/a:

Następne beznadziejne posunięcie, to "RONDO" (rondko) na skrzyżowaniu ul. Trocera i Tkocza, żrednicy ma ze 2 m, niczego nie załawia bo można przez nie przejechać prosto jak sie ktoś zagapi, dłuższe pojazdy nie mają szans jechać po okręgu i nawet nie próbują. Od 2001 roku jeżdżę tamtędy co najmniej 2 razy dziennie przez 5 dni w tygodniu i nie widziałem jeszcze nigdy nawet stłuczki (prawdopodobnie jakieś się zdarzają) więc po co zostały na tego bubla wydane nasze pieniądze ? Domyślać się tylko mogę, że był ktoś komu trzeba było dać zarobić.

oooo skoro nie widujesz tam stłuczek to znaczy ze spełnia swoje zadanie, bo ja tamtędy chodziłem wiele lat do szkoły i stłuczek było całkiem sporo (choć nie tyle co troszkę wyżej na skrzyżowaniu franciszkańskiej z grunwaldzką - które z resztą też już poprawiono)

Virek 
Forumowicz +

Wysłany: Nie 21 Lut, 2010   Re: Plac Teatralny

stAn napisał/a:

oooo skoro nie widujesz tam stłuczek to znaczy ze spełnia swoje zadanie, bo ja tamtędy chodziłem wiele lat do szkoły i stłuczek było całkiem sporo (choć nie tyle co troszkę wyżej na skrzyżowaniu franciszkańskiej z grunwaldzką - które z resztą też już poprawiono)

Poprawiono... światła postawili i jest prawie dobrze. Prawie, bo nocą światła nie działają.
Kiedyś nocą wracając do domu widziałem jak niemalże doszło do wypadku - samochód jadąc od Trocera nie zatrzymał się na STOP i przemknął przed jadącą Grunwaldzką taksówką. Taksówka zahamowała, na chwilę zatrzymała się (pewnie kierowca musiał się otrząsnąć z tego zdarzenia), następnie cofnęła i skręciła we Franciszkańską w pogoni za tamtym samochodem.

A co do zmiany na jeden pas do skrętu w lewo to prywatnie jestem przeciwny - codziennie rano tam skręcam i jadę na Biskupice, i nie wyobrażam sobie stania w korku na jedynym pasie. Zresztą wielokrotnie miałbym ochotę palnąć w łeb mondrym kierowcom, którzy pchają się na skrzyżowanie wiedząc, że nie zjadą z niego na czerwonym i zablokują ruch. Dotyczy to szczególnie kierowców skręcających z Mikulczyckiej w "Religi" (już uprawomocnili nową nazwę ulicy?) Przydałby się policjant, który w trybie ekspresowym powlepia parę mandatów na opamiętanie. O ile nie zrobi się taka kolejka do mandatów, że inni kierowcy go zlinczują ;-)

Nemo 
Obywatel Zabrza

Wysłany: Nie 21 Lut, 2010   

Wicja napisał/a:
co o tym myślicie.

Wicja napisał/a:
nalezy zostawić tylko jeden pas do skrętu w lewo
Nie. Tam jest duży ruch zarówno na Stalmacha jak i do Palanta i Biskupic. Po prostu problemem nie do rozwiązania jest jeden pas na stalmacha.

Wicja napisał/a:
(rondko) na skrzyżowaniu ul. Trocera i Tkocza
no tu się zgodzę. Pieniądze w błoto. Wcześniej były stłuczki bo ktoś zawsze chciał się wepchnąć. Teraz są bo rondo jest tak małe, że kierowcy o tym kto był na nim pierwszy a co za tym idzie miał pierwszeństwo dowiadują się dopiero w momencie stłuczki.

Wicja napisał/a:
po co to komu i kto na tym zarabia, to tzw. separatory ruchu
Zostały zamontowane na dk88 po to aby w tych miejscach uniemożliwić debilom zawracanie co zdarzało się dosyć często. Doszło z tego powodu do kilku tragicznych wypadków.
Dlatego separatory a nie barierki bo są tańsze ale moim zdaniem powinny tam się pojawić bariery.

Wicja 
Forumowicz

z barierami na DK byłoby lepiej, miejsca zabierają tyle samo, a już tak łatwo się nie przeleci na przeciwny pas, tylko czy ta droga jest na tyle szeroka żeby było cokoleiwk na jej srodku ?

Co do skrzyżowania na placu teatralnym, to dalej będę sie upierał, że większość ruchu jest skierowana na Stalmacha i po skeceniu z dwch pasów w Religi i tak większośc pcha się na ten jeden pas do skrętu w Stalmacha. To jest przyczyną tego, że pas w kierunku Biskupic i Platana często jest zajęty przez samochód usiłujący się wcisnąć na prawy pas w kierunku Stalmacha i jak się tak samochody z tych dwóch pasów na Religi zaczną łączyć w jeden, to potem na skrzyżowaniu zostają spóźnialscy z Mikulczyckiej.

Nemo 
Obywatel Zabrza

Wicja napisał/a:
czy ta droga jest na tyle szeroka żeby było cokoleiwk na jej srodku ?
jest.
Wicja napisał/a:
jak się tak samochody z tych dwóch pasów na Religi zaczną łączyć w jeden, to potem na skrzyżowaniu zostają spóźnialscy z Mikulczyckiej.
myślisz, że w wypadku gdy będzie jeden pas to nikt nie będzie wjeżdżał na skrzyżowanie gdy po drugiej stronie będą stali? :roll: bez jaj.

Wicja 
Forumowicz

Czyli dobrze jest jak jest ?
Przecież to skrzyżowanie od Mikulczyckiej w Religi ma większą przepustowość niż Stalmacha-Wolności i do tego brak synchronizacji swiateł na długości od "Teatralnego" przez Religi-Stalmacha i Stalmacha-Wolności. Mało, że dwa pasy jadą w lewo z Mikulczyckiej, to już za chwilę zatrzymują się na Religi-Stalmacha, jak tu się zrobi zielone, to i tak stoją bo kolejka do Stalmacha-Wolności. Po wyjeździe z stalmacha już takich stałych utrudnień w Stronę Zaborza nie ma (chyba, że coś kopią ale to już trudno).

Nemo 
Obywatel Zabrza

Wicja napisał/a:
Czyli dobrze jest jak jest ?
Tego nie powiedziałem ale proponowane przez Ciebie rozwiązanie niczego nie zmieni poza większym korkiem na Mikulczyckiej.

Wicja 
Forumowicz

Wysłany: Pon 22 Lut, 2010   

Z tym korkiem, to może być tak, że nie będą już stali Ci co chca skręcić w prawo w Miarki, a Ci co bedą jechaki w lewo w Religi będa mieli jako taki wgląd w sytuację za sketem bo już nie będa z lewego pasa (Platan, Biskupice) wjeżdzać na lewy i będzie łatwiej ocenić czy zdązy zjechać ze skrzyżowania czy nie. Cały czas kombinuję i dochodzę do wniosku, że synchronizacja świateł może mieć większe znaczenia niż ilośc pasów.

wilcz3k 
Obywatel Zabrza

Nie wiem jak wy ale jak ja chce jechać z mikulczyckiej w stronę miarki to skręcam w prawo i przy teatrze i potem pierwsza w lewo i jestem bez korków i czekania :)

Wicja 
Forumowicz

Faktycznie, można w prawo jechać przez Niedziałkowskiego i Jagiellońską ale ktoś spoza zabrza może nie znać tej drogi, poza tym większym autem, może się nie złamać żeby skręcić w Jagiellońską.
Najwikszym problemem jest jednak fakt, że w godz. szczytu samochody z Mikulczyckeij na Religi stoją na skrzyżowaniu i nie można przejechać ani z Miarki w Religi, ani z Powstańców Śląskich w Religi i Mikulczycką i często z Miarki w Mikulczycką też nie, Wszystko Stoi.

Jacrecht 
Starszy forumianin

Dzielnica miasta: Zaborze

Mi się wydaje, że problem zaniknie wraz z oddaniem do użytku kolejnych odcinków DTŚki czy autostrady A1. W końcu większość kierowców pcha się przez centrum, gdyż nie ma innej alternatywy. Za kilka lat zapomnimy co to korki :pimp:

we_st 
Obywatel Zabrza

Dzielnica miasta: spoza Zabrza

Jacrecht napisał/a:
Za kilka lat zapomnimy co to korki :pimp:

a potem się obudzimy...

Odpowiedz do tematu