Forum Mieszkańców Zabrza  

Ogłoszenie 

Poprzedni temat :: Następny temat

Przesunięty przez: rutek
Pon 01 Sty, 2007
Czarny punkt na drodze
Autor Wiadomość
rutek 
Administrator

Dzielnica miasta: spoza Zabrza

Wysłany: Czw 09 Cze, 2005   Czarny punkt na drodze

Pojawiła sie tablica informująca o czarnym punkcie.
Owa tablica znajduje sie naprzeciwko wjazdu na DK4 od strony Maciejowa, niestety widoczna dla jadących już przysłowiową czwórką.

cin 
Mieszkaniec Zabrza +

Dzielnica miasta: Zaborze

Wysłany: Pią 10 Cze, 2005   

Tak, cos 10-11 zabitych, pod setke rannych.

OCZY 
Obywatel Zabrza

Dzielnica miasta: Centrum

Wysłany: Śro 29 Cze, 2005   

Szkoda że te czarne punkty sa tylko na drogach krajowych, powinni taki zrobic na skrzyżowaniu grunwaldzkiej z trocera i z franciszkanska, :wink: choć nie wiem czy w ogóle te czarne punkty wpływają jakoś na polepszenie bezpieczenstwa na drogach? Bo mi sie raczej nie wydaje....

cin 
Mieszkaniec Zabrza +

Wysłany: Czw 30 Cze, 2005   

Generalnie skutkuje, spora czesc ludzi zwalnia wtedy do przepisowej/znakowej predkosci, ale tak robia nie-miejscowi.

Romek
[Usunięty]

Wysłany: Nie 08 Kwi, 2007   

OCZY napisał/a:
Szkoda że te czarne punkty sa tylko na drogach krajowych, powinni taki zrobic na skrzyżowaniu grunwaldzkiej z trocera i z franciszkanska, :wink: choć nie wiem czy w ogóle te czarne punkty wpływają jakoś na polepszenie bezpieczenstwa na drogach? Bo mi sie raczej nie wydaje....
Słuchaj ost. jadąc tamtędy zauważyłem zmiany na ul.Grunwaldzkiej z Franciszkańską jest sygnalizacja świetlna z monitoringiem i na przejściu słychać głos który pozwala przechodzić lub nie fajna sprawa Popieram Miasto za to co zrobiło w tym kierunku na tym skrzyżowaniu ale nie moge zrozumieć na co na drodze z franciszkańskiej w strone trocnera powstało rondo na którym i tak ludzie jeżdżą pod prąd,autobusy po nim przejeżdżają a kawałeczek dalej jest most stary i zepsuty na dodatek który został zwężony i to co się na tym moście dzieje brakuje mi słów wymuszają pierwszeństwo most nienadaje się ani do chodzenia bo nie ma barierek na początku i końcu można wpaść do bytomki pozatym większe auta jadące przez ten most mają problem z przejechaniem.Szanowna Rado miejska Zabrza zajmijcie się tym mostem bo dojdzie do tragedii.

Adi 
Starszy forumianin

Romek napisał/a:
ale nie moge zrozumieć na co na drodze z franciszkańskiej w strone trocnera powstało rondo na którym i tak ludzie jeżdżą pod prąd,autobusy po nim przejeżdżają a kawałeczek dalej jest most stary i zepsuty na dodatek który został zwężony i to co się na tym moście dzieje brakuje mi słów wymuszają pierwszeństwo most nienadaje się ani do chodzenia bo nie ma barierek na początku i końcu można wpaść do bytomki pozatym większe auta jadące przez ten most mają problem z przejechaniem.Szanowna Rado miejska Zabrza zajmijcie się tym mostem bo dojdzie do tragedii.

Rondo jest typu "mini" z przejezdną wyspą. Kierowcy aut osobowych powinni zwolnić i ustąpić pierwszeństwa pojazdom będącym na rondzie oraz stosować się do ruchu okrężnego natomiast autobusy, ciężarówki, które nie wyrobią się na rondzie o takim promieniu mogą przez nie przejechać (specjalnie jego środek jest tylko troszkę podniesiony)! A to, że kierowcy się do przepisów nie stosują to już inna sprawa. Gdyby wszyscy ich przestrzegali nie trzeba by było takich rond, progów itp.!!!

Sygnalizacja nie ma monitoringu, to są kamery do detekcji pojazdów.

Romek
[Usunięty]

Do jakiej detekcji co ty gadasz

Kox 
Obywatel Zabrza

zeby sie swiatla automatycznei zmienialy np w nocy,nie musisz stac na czerwonym a jest pusta droga,tylko swiatla czuwaja i jesli droga glowna jest pusta a na podporzadkowanej ktos sie zbliza do skrzyzowania to automatycznie przelacza sie na zielone i w wiekszosci wypadkow nawet nie musisz sie zatrzymywac

stAn 
Obywatel Zabrza

Dzielnica miasta: spoza Kraju

mam nadzieje ze to madrzejsze rozwiazanie od tych czujnikow montowanych pod asfaltem ktore rowerow nie wykrywaja (na skrzyzowaniu wolnosci z trocera rowerzysta w nocy se moze stac do usr... smierci)

Tom 
Obywatel Zabrza

Tak samo jest na skrzyżowaniu kolo stacji BP i szkoły na Guido. Nie raz już miałem okazje jechac wieczorem tamtędy, z każdej strony czerwone a ja sobie moge stać i czekac na rowerze ...;/

Adi 
Starszy forumianin

Detekcja działa cały dzień, dostosowuje pracę sygnalizacji do warunków na skrzyżowaniu co przy naszym układzie komunikacyjnym nie zawsze działa (szczególnie w czasie szczytu), czasem na mniej uczęszczanych drogach jest w nocy sygnalizacja przełączana w tryb migowy (żółte pulsujące). Fakt kamery są znacznie lepsze niż tzw. pętle indukcyjne umieszczane pod asfaltem ale dopiero teraz zaczynają być częściej stosowane (mniejsze koszty utrzymania, w zależności od typu mogą również rejestrować obraz na skrzyżowaniu).
To, że nie chce się przełączyć czasem na zielone może być spowodowane awarią którejś z pętli (taka uszkodzona nie daje prawidłowego obrazu skrzyżowania sterownikowi i wtedy on podaje np. max. zielone dla kierunku, na którym nie ma akurat ani jednego pojazdu a w efekcie my stoimy na czerwonym).
Jak się nie mylę to rowery też jest w stanie wykryć.

stAn 
Obywatel Zabrza

Dzielnica miasta: spoza Kraju

Adi napisał/a:
Jak się nie mylę to rowery też jest w stanie wykryć.

carbonowe ? ;)

Romek
[Usunięty]

Wysłany: Pon 09 Kwi, 2007   

Wiecie co taka sygnalizacja by była tez gdzieś indziej potrzebna ale ciesze się że ona tam stoi bo nie ma tylu wypadków

Nemo 
Obywatel Zabrza

Wysłany: Śro 11 Kwi, 2007   

Na skrzyżowaniu Niedziałkowskiego i Korfantego są zamienione dwie z czterech pętli indukcyjnych (L1 z R1). W dzień jest to trudne do zauważenia ale w nocy jest bardzo wyraźne. Jadąc Niedziałkowskiego w kierunku centrum pasem do skrętu w lewo zapala się światło do prawo skrętu i na odwrót. Problem może niewielki bo światła w końcu zapalają się prawidłowe a w dzień i tak oba pasy zazwyczaj są zajęte ale jednak świadczy to o „fachowym” wykonaniu sygnalizacji. Efekt tego jest taki, że aby szybko uruchomić w nocy światło do skrętu np. w lewo należy najechać na pętle R1 a potem L2

PS
Oznaczenia tych pętli indukcyjnych oczywiście wymyśliłem na potrzeby tego postu a rysunek popełniłem „na kolanie” :-)

rutek 
Administrator

Dzielnica miasta: spoza Zabrza

Wysłany: Sob 14 Kwi, 2007   

NEMO, bardzo ciekawe,
muszę sprawdzić to tzw namacalnie :)

Odpowiedz do tematu