Forum Mieszkańców Zabrza  

Ogłoszenie 

Poprzedni temat :: Następny temat

Kiedy światła na 3 Maja- Szczęść Boże?
Autor Wiadomość
Nemo 
Obywatel Zabrza

Dzielnica miasta: Centrum

Wysłany: Śro 22 Kwi, 2009   

aren napisał/a:
tam gdzie stał młyn
Wielokrotnie już się nad tym zastanawiano i podobno specjaliści nie widzą rozwiązania. Na rondo za mało miejsca a to co tam jest w tej chwili to podobno najlepsze co może tam być.

Born_stubborN 
Obywatel Zabrza

Dzielnica miasta: spoza Zabrza

Wysłany: Czw 23 Kwi, 2009   

Nemo napisał/a:
Wielokrotnie już się nad tym zastanawiano i podobno specjaliści nie widzą rozwiązania. Na rondo za mało miejsca a to co tam jest w tej chwili to podobno najlepsze co może tam być.

Jakie miasto, tacy specjaliści. Rok temu była nawet petycja która zawierałą dwa rozwiązania, ale została odrzucona.

Mimo, że sam jestem ogromnym zwolennikiem przerobienia tego czegoś na rondo, to przyznać trzeba, żesprawa jest z rzędu tych bezsensownych. Nawet w Warszawie czy Katowicach nie widziałem ronda połączonego ze skrzyżowaniem linii tramwajowych. Poza tym trzebaby wreszcie zamknąć wjazd/wyjazd na Wandy od strony Brysza, robiąc z niej parking z wjazdem od Pl. Warszawskiego. Ale na ten temat było już wiele na tym forum powiedziane.

Nemo 
Obywatel Zabrza

Born_stubborN napisał/a:
Jakie miasto, tacy specjaliści.
To akurat byli specjaliści policyjni ...

Born_stubborN 
Obywatel Zabrza

Potrzebni są specjaliści od budowy dróg i rozwiązań komunikacyjnych, a nie od wlepiania mandatów.

Kox 
Obywatel Zabrza

Born_stubborN napisał/a:
Nawet w Warszawie czy Katowicach nie widziałem ronda połączonego ze skrzyżowaniem linii tramwajowych.
a ja znam takie rondo nawet w Zabrzu,zjazd z DTŚ na granicy Zabrza-Rudy Śl wpadamy na rondo które przecina tory tramwajowe

Nemo 
Obywatel Zabrza

Born_stubborN napisał/a:
Potrzebni są specjaliści ... rozwiązań komunikacyjnych,
Z ciekawości zapytam. Gdzie takich można znaleźć ?

wolff 
Obywatel Zabrza

Wysłany: Pią 24 Kwi, 2009   

Panowie, nie przesadzajcie. Fachowców z branży transportowej mamy nienajgorszych tylko jak do tej pory nie byli w stanie sie wykazać z powodu braku inwestycji w tym kierunku. Co do ronda z przejazdami tramwajowymi to są takie i to niemało a przykład z końca DTŚ-ki nie jest tu najszczęśliwszy bo to nie przez rondo przebiegają tory a bezpośrednio przed nim jak zjeżdzasz z DTŚki. Takim dużym rondem z linią tramwajową było znane na całym Śląsku rondo obok spodka w Katowicach oraz drugie jeszcze istniejące w Rudzie Śląskiej Chebziu i ono jest najbardziej podobne do tego które mogło by być zbudowane w Zabrzu przy młynie.

Born_stubborN 
Obywatel Zabrza

Wysłany: Pią 24 Kwi, 2009   

Kox napisał/a:
Born_stubborN napisał/a:
Nawet w Warszawie czy Katowicach nie widziałem ronda połączonego ze skrzyżowaniem linii tramwajowych.
a ja znam takie rondo nawet w Zabrzu,zjazd z DTŚ na granicy Zabrza-Rudy Śl wpadamy na rondo które przecina tory tramwajowe

Tory przecinają, ale się nie krzyżują na rondzie. O to mi chodziło. I w tym największy problem

free199 
Forumowicz

Wysłany: Pon 21 Cze, 2010   zgadzam się

To skrzyżowanie jest niebezpieczne! Niedawno miałam tam stłuczkę. Zbyt duży ruch się tam odbywa, jest niebezpiecznie.

wolff 
Obywatel Zabrza

Wysłany: Wto 22 Cze, 2010   

Światła na skrzyżowaniach to wcale nie jest dobre rozwiązanie. Dzisiejsi kierowcy, zwłaszcza młodzi mają problemy w chwili ich wyłączenia, poprostu głupieją i nie wiedzą kto, kiedy i gdzie ma pierszeństwo. Starsi też tak przyzwyczajają się do świateł że w chwili ich wyłączenia lub awarii dostają głupawki czyli opanowuje ich tzw wtórny analfabetyzm.

Born_stubborN 
Obywatel Zabrza

Wysłany: Wto 22 Cze, 2010   

Ja jestem od kilku lat zwolennikiem rozwiązania okrągłego, tzn. rond. W Rybniku czy Żorach sprawdzają się świetnie. Mniej wypadków, regulują ruch i zmniejszają korki, choć natężenie ruchu jest tam podobne do Zabrza.

daghda 
Zabrzanin +

Wysłany: Śro 23 Cze, 2010   

Z maym wyjątkiem - wieczny korek na Rondzie Płn. Irlandii ;-) Z resztą się zgadzam.

Born_stubborN 
Obywatel Zabrza

Pólnocnoirlandzkie faktycznie zakorkowane non stop, ale to raczej wynika z tego, jakie drogi się tam krzyżują. Wodzisławska to masakra niemal o każdej godzinie a i z obwodnicy sporo się zjeżdża. Wszak podobno 66% ludności Radlina i 36 % ludności Wodzisławia pracuje w Rybniku. Ale co by było, gdyby tam były światła...

Gdybyśmy mieli takie rozwiązania jak Rybnik to by się z Kończyc na Helenkę jechało 15 a nie 50 minut.

daghda 
Zabrzanin +

Tak naprawdę to chyba nie ma idealnego rozwiązania - u nas widziałbym parę rond, poprawę organizacji ruchu, etc. Może się poprawi :roll:

Ola 
Starszy forumianin

Ja bym się już na same ronda w Zabrzu zgodziła, bylebym z Mikulczyc na Zaborze o godz. 14:00 nie wracała 60 min!

A na dodatek, na Wolności (na wysokości wylotu z Pawliczka) jest znowu ruch wahadłowy bo coś kopią. Podobno telekomunikacja, ale pewna nie jestem - tylko słyszałam. Jednak mniejsza o to kto i co kopie, szkoda tylko, że nie było to przemyślane, bo przecież chyba można było to zrobić, w tym samym czasie, jak robiona była kanalizacja?? A nie kopać drogę dwa razy i ludziom życie utrudniać.
Ostatnio zmieniony przez Ola Śro 23 Cze, 2010, w całości zmieniany 1 raz  

Odpowiedz do tematu