Forum Mieszkańców Zabrza  

Ogłoszenie 

Poprzedni temat :: Następny temat

Kiedy światła na 3 Maja- Szczęść Boże?
Autor Wiadomość
jerry 
Forumowicz

Dzielnica miasta: Centrum

Wysłany: Pon 20 Kwi, 2009   Kiedy światła na 3 Maja- Szczęść Boże?

Takie niebezpieczne skrzyżowane, brak możliwości wyjadu, wjazdu, totalne korki, ZUS, Biedronka.... Swiatła pojawiły się prawie wszędzie, gdzieniegdzie niepotrzebnie, w innych miejscach mogły być ronda bo światła tylko utrudniają ruch ale na tym skrzyżowaniu powinny być od dawna.

dratewka 
Obywatel Zabrza

Dzielnica miasta: Rokitnica

Wysłany: Pon 20 Kwi, 2009   

może jakieś pismo trzeba napisać bo nie wiem czy tak sami z siebie postawią tam światła

aren 
Forumowicz +

Dzielnica miasta: os.Janek

Wysłany: Pon 20 Kwi, 2009   Re: Kiedy światła na 3 Maja- Szczęść Boże?

jerry napisał/a:
Takie niebezpieczne skrzyżowane, brak możliwości wyjadu, wjazdu, totalne korki, ZUS, Biedronka.... Swiatła pojawiły się prawie wszędzie, gdzieniegdzie niepotrzebnie, w innych miejscach mogły być ronda bo światła tylko utrudniają ruch ale na tym skrzyżowaniu powinny być od dawna.

Boże... człowieku co ty wypisujesz... Jak nie umiesz wyjechać to trudno. To rada jest jedna nie jeździj autem... albo wyjeżdżaj sobie w prawo....
Jak tam się postawi swiatła to będzie dramat. Już jeden wiekli korek.
Do tego zaraz przy światłach był by most o nośności 30t... i jak to zrobić?? Co w wypadku jak by 3 tiry (przy czym 1 już może sam ważyć te 30 ton..) stały na tym moście w korku??
Pomysł rewelacja...

Ja Codziennie musze na tym skrzyżowaniu wyjechać w lewo.... w godzinach 14-15.... I daje rade... bez świateł....

To prędzej bym się zastanowił nad postawianiem sygnalizacji ostrzegawczej nad przejciami dla pieszych na ul. Korfantego (coś takiego jak nad pasami na ulicy DeGaulea (wiadomo o co chodzi :) ) ) Bo pomimo że jest tam ograniczenie do 50km/h to i tak szczerze powiedzmy sobie kto tam tyle jedzie.... Prawie nikt. A im lepiej oświetlone przejścia dla pieszych tym lepiej.... Dokłądając do tego migające żółte światło które samo w sobie powoduje że się zwalnia.

jerry 
Forumowicz

Jak się codziennie jeździ to by się widziało że na most jest 36 ton a nie 30 i na feralnym przejściu ograniczenie było(było zimą, nie wiem czy jeszcze jest) 30km/h a nie 50, wielka tablica na moście była/jest? I właśnie Ci szybcy co tak wyjeżdżają z bocznych aby zdążyć i ci co zasuwają 3 Maja nie jeden raz prawie by mnie i nie tylko mnie rozjechali na tym przejściu, nawet dzisiaj widziałem taką sytuację, nie wiesz to się nie wypowiadaj, ja wiem ile tu jest wypadków, albo na przejściu, albo na moście, bo zasuwają jak szaleńcy.

aren 
Forumowicz +

tak a światła skutecznie ograniczą to... Paraliż już na całego... światła przy DMiT... korek na 20 minut....
Dorobić światła na 3 go maja... (5 na jej długości) i już zupełnie pozamiatane....

A 30 ton czy 36 to jest taka róznica że faktycznie ful wypas. Jeden tir waży 30t..... do tego po tonie auta osobowe i gotowe....
To ja bym miał lepsze rozwiązanie... progi zwalniające... tak popularne... idealnie się nadają do tego aby spowolnić kierowców...

Jak nie umiesz przejść przez to przejście to 200m wstecz (w strone makoszów) masz przejście w pełni bezpieczne bo ze światłami...
BTW... jak się widzi wariata to się nie wskakuje przed maskę....

Cytat:
nie wiesz to się nie wypowiadaj

Cytat dnia... Jak ludzie wskakują (dosłownie) przed samą maskę (wiem dlatego się wypowiadam) to jest zagrożenie...
A jak każdy kto ma problem z przejsciem przez pasy, czy wyjazdem z bocznej uliczki chciał żeby mu światła postawić to byśmy mieli świetnie przejezdne miasto... co 100m światła...

jerry 
Forumowicz

To nie moja wina,że światła zamiast być zsynchronizowane działają na opak- asynchronicznie, tak aby powodować korki. Dzisiaj przejechały przez skrzyżowanie na raz 2 auta, ciekawe że między tymi autami, na pasach była kobieta, a Ci sobie przejechali. Albo wracam z córką ze szkoły, bo mała jest . Auto się zatrzymuje wchodzę na ulicę i wpadam prawie pod inne auto które przelatuje szybko omijając te co się zatrzymało. Takie przypadki to codzienność, plus korki na Szczęśc Boże, wypadki....Wiem,że kierowcy chcą jak najmniejszej ilości świateł bo w Zabrzu to jest tragicznie z przejazdem, ale tu akurat by się przydały.

Kox 
Obywatel Zabrza

tak,na każdym skrzyżowaniu światła.to dobry pomysł przejazd z dzielnicy Makoszowy do Tarnowskich Gór to godzinka z głowy

malaga 
Zabrzanin +

Wysłany: Wto 21 Kwi, 2009   

jerry napisał/a:
Takie przypadki to codzienność, plus korki na Szczęśc Boże

Chyba chodzimy innymi ulicami, choć nazywają się tak samo...
Jakie Ty masz korki na Szczęść Boże? Że się chwilę stoi przy wyjeździe na 3go Maja to już korki???

wolff 
Obywatel Zabrza

Dzielnica miasta: spoza Zabrza

Bardzo często jeżdżę przez Szęść Boże i przecinając 3-go Maja jadę na Plac Warszawski i do głowy by mi nie przyszło aby nazwać sytuacje na tym skrzyżowaniu korkiem. Jak ktoś nie umie jeździć to proponowałbym wiąść kilka odpłatnych lekcji np w LOKu lub u Liska.

BTN 
Zabrzanin

Dokładnie tak jak napisaliście wyżej. W godzinach szczytu trzeba trochę dłużej postać aby wyjechać z tej ulicy lecz nie ma mowy o żadnym korku (ktoś nadużył tego słowa określając tak na 5-6 samochodów próbujących wyjechać). Światła w tym miejscu przyniosły by więcej szkody niż pożytku, co z tego że nagle wyjazd ze Szczęść Boże byłby mniej kolizyjny jak i tak 3go Maja byłaby jeszcze bardziej zapchana niż teraz. W dodatku światła na każdym skrzyżowaniu to wyjątkowo głupi pomysł.

haszczyc
[Usunięty]

tam swiatla ? buhaha to tak jak by dać swiatla na skrzyzowaniu ul sienkiewicza z 3-go maja ktos kto nie umie wyjechac z szczesc boze albo poprostu kupic auto dynamiczne :D

luk 
Obywatel Zabrza

to ja chce jeszcze światła na skrzyżowanie Bol.Śmiałego z Roosevelta :P i tak dalej i tak dalej, gdzie przez chwile przyjdzie postać

Ola 
Starszy forumianin

To ja też chce światła. Moja propozycja to skrzyżowanie ul. Karczewskiego z ul. Korczoka. Kiedy teraz ul. Pawliczka jest traktowana jako przelotówka zamiast ul. Wolności, to żeby wyjechać z pod domu na główna ulicę czekam czasami aż za 8 samochodami!!! Toż, to skandal i by się światła przydały :D .. Ja tam chce światła :D ..

aren 
Forumowicz +

Wysłany: Śro 22 Kwi, 2009   

za to według mnie np. rondo zamiast skrzyżowania na ul. Wolności z ul. Lutra (brysza? tam gdzie stał młyn :) ) było by ułatwieniem:) bo tam trzeba uważać i na tramwaje i na auta z każdej strony:) Ja nie mówie że teraz się nie da wyjechać (zresztą i tak zawsze jade przez ul. floriańską (?? tam gdzie jest filharmonia) bo łatwiej wyskoczyć na tory a póxniej ładnie się włączyć do normalnego ruchu:)

Ale rondo na tak, bądź co bądź dużym i chyba jednym z bardziej kłopotliwych skrzyżowań, było by chyba opowiednim wyjściem. :)

wolff 
Obywatel Zabrza

Dzielnica miasta: spoza Zabrza

Wysłany: Śro 22 Kwi, 2009   

Rondo tak, ale na skrzyżowaniach gdzie nie ma tramwaju, zwłaszcza skręcającego w prawo/lewo. Poza tym i tak z powodu tramwaju musiało by mieć światła. Drugim minusem to szczupłość miejsca na rondo - a takie jak jest na skrzyżowaniu Trocera i Kupca mijało by się z celem, przepustowość takiego skrzyżowania spadła by o połowę.
Bądzmy realistami i myślmy rozsądnie, są miejsca gdzie instalacja świateł lub przebudowa na rondo mogą tylko pogorszyć sytuacje i przepustowość.

Odpowiedz do tematu