Forum Mieszkańców Zabrza  

Ogłoszenie 

Domena www.zabrze.slask.pl na sprzedaż. Chcesz być właścicielem domeny ? KONTAKT: rutek(@)outlook.com

Poprzedni temat :: Następny temat

Rachunki przez internet - jakie doświadczenia?
Autor Wiadomość
superman 
Forumowicz

Dzielnica miasta: Centrum

Wysłany: Pią 06 Lut, 2009   Rachunki przez internet - jakie doświadczenia?

Od sierpnia 2008 r. pracuję w Irlandii. Przed wyjazdem opłaciłem w spółdzielni rachunki za mieszkanie z góry do stycznia 2009 r., bo planowałem zostać tu pół roku. No ale zostaję dłużej. Muszę więc jakoś poradzić sobie z opłatą rachunków na odległość. Jakie macie doświadczenia w płatnościach rachunków przez internet? Czy te stare księgowe w spółdzielniach uznają w ogóle taką formę płatności? :) Dzięki za info!

wolff 
Obywatel Zabrza

Dzielnica miasta: spoza Zabrza

Wysłany: Pią 06 Lut, 2009   

W Makoszowiance ja płacę wszystko przelewami przez internet i nie ma z tym problemów. Dla pewności wpisuję na przelewie mój kod/nr w spółdzielni.

Ola 
Starszy forumianin

Wysłany: Sob 07 Lut, 2009   

W Zabrzańskiej Spółdzielni Mieszkaniowej i w Górniczej Spółdzielni Mieszkaniowej "Luiza" też nie ma problemów z płatnościami przez Internet. Wszystko płatne przelewem i jest dobrze :)

Kox 
Obywatel Zabrza

teraz w wiekszosci firm kazdy odbiorca ma indywidualne konto,tzn ze masz swoj numer konta przypisany i pieniadze laduja zawsze we właściwym miejscu.Ja swoje rachunki płace od dłuzszego czasu przez przelewy z mbanku i nie ma z tym problemów;)

honorka 
Forumowicz

Dzielnica miasta: os.Kopernika

W Luizie nie ma problemu! Czasami jak nieterminowo przeleję, to wystarczy, że faksem puszczę potwierdzenie wydrukowane z banku internetowego, nawet stempla nie trzeba. Zresztą internetowe rachunki to normalka. Ja tak płacę też za komórki, telewizję kablową i prąd. W vattenfall to nawet przeszłam ostatnio za free na specjalną taryfę on-line, dzięki czemu dostaję rachunki na maila i już o nich nie zapominam. Podobnie wyciągi z banku - to w końcu wygodne i ekologiczne, bo nie niszczy drzew!

rutek 
Administrator

Dzielnica miasta: spoza Zabrza

jaka różnica jest pomiędzy płatnością na poczcie czy płatnością przez internet ?

tylko taka że oszczędzasz parę złotych

dziwne macie problemy, jakieś potwierdzenia faxem, po jaką cholerę zapytam ?
jeśli ktoś tak podchodzi do sprawy to proponuje po wysłaniu faksu zadzwonić czy na pewno doszedł a potem podjechać i potwierdzić żeśmy dzwonili.

Wszystkie swoje rachunki płacę przez internet i przez co oszczędzam jakieś trzy dychy miesięcznie

dratewka 
Obywatel Zabrza

Dzielnica miasta: Rokitnica

superman, chyba powinieneś wykonać telefon do spółdzielni, w której płacisz skoro masz wątpliwości "Czy te stare księgowe w spółdzielniach uznają w ogóle taką formę płatności?". Wiele jest młodych księgowych a i te starsze (doświadczeniem) szybko się uczą :-)

honorka 
Forumowicz

Dzielnica miasta: os.Kopernika

Adminie chyba mnie nie zrozumiałeś. :) Płatność przez internet to oczywiście oszczędność pieniędzy, ale i czasu. Pisząc o faksie, chciałam powiedzieć, że księgowo honorują wydruki z netu. Do niedawna trzeba było biegać do banku i stemplować - teraz to już normalna sprawa.
Ostatnio zmieniony przez honorka Sob 07 Lut, 2009, w całości zmieniany 1 raz  

superman 
Forumowicz

Wysłany: Pon 09 Lut, 2009   

Dziękuję za wszystkie informacje! Uspokoiliście mnie trochę. Obawiałem się, że spółdzielnie nie idą z duchem czasu. :) A co do vattenfalla - też muszę to przemyśleć. Płacę bowiem rachunki wg prognozy rocznej, choć nie korzystam w ogóle z mieszkania, bo stoi puste. Ale gdybym dostawał rachunki na maila, to by mi to ułatwiło życie. Niezły pomysł! Oblukam tę opcję. Jeszcze raz dzięki za zainteresowanie moją sprawą!

celina77 
Starszy forumianin

Wysłany: Czw 27 Kwi, 2017   

W tym momencie płacenie rachunków przez internet to normalna sprawa :) Ostatnio jednak rachunki za energię zaczęły mnie przerastać... i zastanawiam się w jaki sposób je obniżyć. Znajoma powiedziała mi, że jej opłacała się zmiana dostawcy, akurat zdecydowała się na http://rafik-pol.pl/tania-energia-elektryczna/ :) Myślicie, że warto?

Odpowiedz do tematu