Forum Mieszkańców Zabrza  

Ogłoszenie 

Domena www.zabrze.slask.pl na sprzedaż. Chcesz być właścicielem domeny ? KONTAKT: rutek(@)outlook.com

Poprzedni temat :: Następny temat

Uwaga na fałszywych kurierów z UPS
Autor Wiadomość
haszczyc
[Usunięty]

Wysłany: Wto 27 Sty, 2009   Uwaga na fałszywych kurierów z UPS

Pan Piotr z Zabrza poinformował Alert24 o oszuście, który podając się za kuriera firmy dostawczej UPS, chciał wejść do mieszkania, i prawdopodobnie okraść pana Piotra. - Chciałbym w ten sposób przestrzec czytelników przed nieuczciwym ''kurierem'' i prosić, żeby byli czujni w tego typu sytuacjach - napisał nasz czytelnik.

- Młody mężczyzna tłumaczył, że gdy w grudniu odbierałem przesyłkę dostarczoną przez innego pracownika UPS, zapomniałem oddać mu dokumenty zwrotne. Nalegał żebym złożył podpis na jakimś dokumencie i poszedł poszukać jakiejś faktury. Problem w tym, że ja nigdy nie korzystałem z usług tej firmy kurierskiej i żadnej paczki nie zamawiałem - napisał na Alert24 pan Piotr.

Pan Piotr nabrał podejrzeń wobec mężczyzny, gdy zauważył, że jest on ubrany w dres i nie posiada przy sobie, żadnej legitymacji, identyfikatora z UPS.

- Także lis przewozowy, który przywiózł ze sobą, wydał mi się dziwny. Wyglądał na podrobiony, na dodatek wydrukowany był na 1/4 strony - pisze dalej nasz czytelnik i dodaje: - Niczego oczywiście nie podpisywałem. Nie wpuściłem tego mężczyzny nawet do przedpokoju. I innym radzę zrobić to samo. Podejrzewam, że podszywając się pod kuriera UPS, mężczyzna chciał sprawdzić czy w mieszkaniu nie przebywa samotna, starsza osoba, którą łatwo okraść czy oszukać. Chcę przestrzec czytelników tego portalu, żeby byli czujni w tego typu sytuacjach.

Pan Piotr zadzwonił do firmy UPS z pytaniem, czy ich pracownicy wybierają się do klienta bez odpowiedniego identyfikatora.

- Możemy pana zapewnić, że nasza firma nie wysyła swoich kurierów w weekend do klienta, a tym bardziej bez aktualnego identyfikatora - usłyszał pan Piotr od jednej z pracownic firmy UPS.

Ubranie służbowe to podstawa

- Nasi kurierzy jadąc do klienta, powinni być ubrani w strój służbowy (specjalne kurtki oraz spodnie), a także posiadać specjalne urządzenia do wprowadzania numerów paczek i listów do systemu oraz identyfikator - powiedziała Beata Stefaniuk, przedstawicielka firmy UPS. - Państwa czytelnik zachował się prawidłowo. Jeśli, ktoś ma jakiekolwiek wątpliwości, nie ma obowiązku wpuszczania kuriera do domu - dodała Stefaniuk.

http://miasta.gazeta.pl/k...S.html?skad=rss

dratewka 
Obywatel Zabrza

Dzielnica miasta: Rokitnica

Wysłany: Śro 28 Sty, 2009   

jak czytam ostatnie posty o Zabrzu to normalnie złodziej złodzieja goni 8) skąd ich się tylu wzięło ??

RED 
Obywatel Zabrza

Dzielnica miasta: Helenka

haszczyc napisał/a:
Nalegał żebym złożył podpis na jakimś dokumencie i poszedł poszukać jakiejś faktury

Kurierzy teraz mają taki sprzęt, że nie konieczne podpisywanie papierów, a parafka długopisem na "czytniku kodów kreskowych". ;) Wczoraj był u mnie właśnie kurier z UPC...auto ciemne/brązowe-więc OK, ale zawsze były to auta z reklamami-teraz bez, no i strojów firmowych nie noszą z emblematami...a szkoda. ;( Co do GLS...auta białe firmowe z logo, strojów brak...sprzęt do podpisywania podobny...zero papierków! W DHL-u jest podobnie...auto żółte z reklamą, strój w tych samych kolorach z logo, a sprzęt do podpisu...identyczny. ;) Pozdrawiam

rutek 
Administrator

Dzielnica miasta: spoza Zabrza

RED napisał/a:
Wczoraj był u mnie właśnie kurier z UPC...
chyba UPS

Everlast 
Obywatel Zabrza

rozumiem Rutek, że go załatwiłeś na amen :lol:

RED 
Obywatel Zabrza

Wysłany: Czw 29 Sty, 2009   

rutek napisał/a:
chyba UPS

Chyba na pewno...UPS. :) Same skróty i człowiek już się gubi... ;)

dratewka 
Obywatel Zabrza

albo chyba albo na pewno :-) na pewno, na pewno :D

RED 
Obywatel Zabrza

No tak...trzeba uważać na każdym kroku! ;) Ale przynajmniej dobrze, że na pewno napisałem osobno. ;) Pozdrawiam

dratewka 
Obywatel Zabrza

RED, i słusznie :wink:

Fionna 
Forumowicz

Dzielnica miasta: Centrum

Wysłany: Czw 24 Sie, 2017   

Roznie bywa z tymi kurierami... Dlatego ja najczesciej korzystam ze stronki https://www.ebox24.pl/tani-kurier-krajowy gdzie znajduje najlepsze oferty przesylek kurierskich Ten posrednik ma bardzo duzo opinii bo ponad 1000 na opineo wiec mozecie byc spokojni raczej o swoje paczki

Tunka 
Forumowicz

Dzielnica miasta: os.Kopernika

Wysłany: Sob 16 Gru, 2017   

Ja po kilku przykrych sytuacjach z kurierami za namową koleżanki zaczęłam korzystać z Bliskiej Paczki - https://bliskapaczka.pl/ . Wszystkie przesyłki są rejestrowane i zawsze dochodzą na czas i do odbiorcy. Zero zmartwień,że pójdzie coś nie tak.

krysia23 
Forumowicz +

Dzielnica miasta: Biskupice

Wysłany: Wto 23 Sty, 2018   

A jak szukacie w dalszym ciągu sprawdzonego przewoźnika to zapoznajcie się z ich oferta -
https://www.szybkikurier.eu/kurier-geis Dużo osób chwali sobie Geis. No ale skoro działają terminowo i sprawnie to nie ma się co dziwić. Teraz ci kurierzy tez musza sie starac, bo konkurencja na rynku jest coraz wieksza.

hefalumpa 
Mieszkaniec Zabrza +

Dzielnica miasta: Kończyce

Wysłany: Pią 26 Sty, 2018   

Zawsze trzeba pamiętać żeby być ostrożnym człowiekiem.

Trompka 
Forumowicz +

Dzielnica miasta: os.Kopernika

Wysłany: Czw 22 Lut, 2018   

Otóż to. Przykra sprawa, że są ludzie, którzy starają się wykorzystać naiwność innych. W takich sytuacjach nie pozostaje nic innego, jak tylko to, by zamawiać przesyłki kurierskie przez sprawdzone miejsca. W ten sposób dzięki ciągłemu monitoringowi paczek, będziecie w stanie poznać szczegóły na temat ich położenia. To ważna rzecz.

Grzesio 
Forumowicz

Dzielnica miasta: Centrum

Wysłany: Wto 17 Kwi, 2018   

Chyba będę sprawdzał ich legitymacje, gdy będą przywozili paczkę

Odpowiedz do tematu