Forum Mieszkańców Zabrza  

Ogłoszenie 

Poprzedni temat :: Następny temat

Uwierzył nawigacji i wjechał do jeziora
Autor Wiadomość
rutek 
Administrator

Dzielnica miasta: spoza Zabrza

Wysłany: Śro 28 Sty, 2009   

wierzyć mi się nie chce jak można być takim debilem i wjechać tam gdzie podpowiada nawigacja,

brak mi słów

RED 
Obywatel Zabrza

Dzielnica miasta: Helenka

To są te tanie nawigacje tajwańskie...Mało jest takich przypadków, że NAVI mówi "skręć w lewo"-nie jeden skręci...a tam zakaz! Wtedy się nie patrzy na znaki-przecież mamy pilota! Jak kogoś nie stać na porządny sprzęt i z dobrym oprogramowaniem to niech sobie daruje jakąś Mantę czy Klarka...za 200zł! Szkoda kasy, a niebezpieczeństwo duże. Mi tak trakowy sprzęt nie potrzebny...A jak zabłądzę gdzieś w Lesznie (co się zdarzyło) czy jakiejś innej Legnicy...to taxiarz wytłumaczy jak jechać. ;) A teraz to mam CB-więc w ogóle z auta nie trzeba wysiadać... ;) Ale na ogół mam wzorową orientacje i takowe sprzęty mi zbyteczne...Jakby było std w aucie to by było, ale na pewno bym nigdy tego nie kupił. ;) Dobra mapa/plan też pomoże

rutek 
Administrator

Używam navi przede wszystkim ze względu na przybywającą liczbę fotoradarów stacjonarnych. Nie dlatego, że nie znam trasy tylko dlatego, że nie pamiętam gdzie stoją szare pudła.
Czy puste to już inna sprawa.
Raz w tygodniu aktualizuje bazę ze strony miplo.pl i w drogę.

RED 
Obywatel Zabrza

Dzielnica miasta: Helenka

Wysłany: Czw 29 Sty, 2009   

A tam jest info o każdym pudle? Znaczy jest sygnał przed dojazdem do fotoradaru...tak? Ale rozumiem, ze o atrapach nie informuje np takich jak przy DTŚ-ce? Czy tez masz sygnał? ;)
http://komorkomania.pl/20...-antyradar-gps/
Jest coś takiego, które pomaga je zlokalizować...i ponoć legalne! ;)

wolff 
Obywatel Zabrza

RED napisał/a:
To są te tanie nawigacje tajwańskie...Mało jest takich przypadków, że NAVI mówi "skręć w lewo"-nie jeden skręci...a tam zakaz! Wtedy się nie patrzy na znaki-przecież mamy pilota!

A myślisz że te drogie nawigacje są pod tym względem lepsze? Wszystko zależy od oprogramowania i aktalizacji map. Jeżeli np kupiłeś nawi w 2006 roku i nie aktalizowałeś zawartego w nim oprogramowania i map to możesz ją sobie wsadzić w tyłek niezależnie od tego czy dałeś za nią 300 czy 3000 PLN

RED napisał/a:

Jak kogoś nie stać na porządny sprzęt i z dobrym oprogramowaniem to niech sobie daruje jakąś Mantę czy Klarka...za 200zł! Szkoda kasy, a niebezpieczeństwo duże.

A niby w czym jest lepsza nawi za 3000 od Larka czy Manty za 200? Ma lepszy procesor (jest szybsza) i ma kupę bajerów i wodotrysków z których i tak nie wykorzystasz nawet 30%. O jakim niebezpieczeństwie mówisz, bo nie kumam, wybuchnie Ci w twarz?
Jezeli chcesz z czegoś korzystać i ma Ci to przynieść profity, chociażby w kwesti zaoszczędzonego czasu na szukaniu konkretnego adresu to pomoże Ci w tym nawi z dobrym oprogramowaniem. Potrzebne jest jednak do tego odrobina rozumu i zdrowego rozsądku. Tak jak już w tym wątku pisałem nawi ma Ci pomagać a nie Tobą kierować to nie jest autopilot.

RED napisał/a:
Mi tak trakowy sprzęt nie potrzebny...A jak zabłądzę gdzieś w Lesznie (co się zdarzyło) czy jakiejś innej Legnicy...to taxiarz wytłumaczy jak jechać. ;) A teraz to mam CB-więc w ogóle z auta nie trzeba wysiadać... ;) Ale na ogół mam wzorową orientacje i takowe sprzęty mi zbyteczne...Jakby było std w aucie to by było, ale na pewno bym nigdy tego nie kupił. ;) Dobra mapa/plan też pomoże

Nigdy nie mów "nigdy". Dziś Ci niepotrzebne bo i po co? Pracujesz jako kurier i codziennie rozwozisz przesyłki pod kilkadziesiąt adresów w nieznanych Ci miastach? Wydać kikanaście, kikadziesiąt stów po to aby korzystać z tego 2-3 razy w roku to naprawdę nie ma sensu.

Kox 
Obywatel Zabrza

Dzielnica miasta: Centrum

RED napisał/a:
A tam jest info o każdym pudle? Znaczy jest sygnał przed dojazdem do fotoradaru...tak?
to działa na zasadzie dodawania punktów ustawiania radarów,ludzie podają współrzędne tych miejsc i tworzona jest sieć.Tak samo z "suszarkami" gdzie można dograć miejsca w których ostrzega o częstych pomiarach prędkości suszarkami

malaga 
Zabrzanin +

Wysłany: Czw 08 Paź, 2009   

Trochę w tym samym temacie...

1. Wejdź na: www.maps.google.pl
2. Wybierz "Pokaż trasę".
3. W adresie początkowym wpisz "Tokio".
4. W adresie końcowym wpisz "San Francisco".
5. Kliknij "Pokaż trasę".
6. Zobacz instrukcję w punkcie 24 i 38

:D :D :D :D

Nemo 
Obywatel Zabrza

Hehe, ale przecież przy odrobinie szczęścia dotrzesz na miejsce :lol:

malaga 
Zabrzanin +

E, co to dla nas - ponad 10 tysięcy kilometrów tak dobrym środkiem transportu... Pikuś ;)

jacekviola 
Obywatel Zabrza

Wysłany: Pią 09 Paź, 2009   

malaga napisał/a:
Trochę w tym samym temacie...

1. Wejdź na: www.maps.google.pl
2. Wybierz "Pokaż trasę".
3. W adresie początkowym wpisz "Tokio".
4. W adresie końcowym wpisz "San Francisco".
5. Kliknij "Pokaż trasę".
6. Zobacz instrukcję w punkcie 24 i 38

:D :D :D :D

heheh

navi to dobra rzecz dla osób jezdzących dużo po obcych miastach - i póki nie zostanę kurierem czy kims w tym stylu navi nie zamierzam kupić. Całą Polskę zjezdizlem wg mapy i z cb i nie potrzebuję navi zeby nad morze dojechać czy w góry
Niestety, wielu ludziom nawigacja wyłącza ten jakże istotny element w mózgu odpowiedzialny za myślenie.

stAn 
Obywatel Zabrza

Dzielnica miasta: spoza Kraju

Wysłany: Pią 09 Paź, 2009   

heh, ja gdyby nie gps to bym nigdy nie wiedzial kaj samochod zostawilem :roll:

Kika 
Zabrzanin

Wysłany: Sob 10 Paź, 2009   

stAn napisał/a:
heh, ja gdyby nie gps to bym nigdy nie wiedzial kaj samochod zostawilem :roll:

popieram, szczególnie gdy jestem w innym kraju :)

wolff 
Obywatel Zabrza

Wysłany: Pon 12 Paź, 2009   

Jesienią często jeżdżę na grzyby. Navi do kieszeni, wchodzę w las i nie zawracam sobie głowy zwracaniem uwagi w którym kierunku idę żeby później trafić do somochodu. Kilkanaście razy jechałem już pod adres do którego bez navi nie bylbym w stanie trafić. Wszystko ładnie pięknie jak się jedzie głównymi drogami ale wystarczy np pod Krakowem zjechać z A4 i szukać wiochy do której nie prowadzi żaden drogowskaz. Trzeba np pokonać kilkanaście skrzyżowań i rozjazdów w większości równorzędnych i tylko cud może sprawić żeby nie pobłądzić i minąć wiochę szerokim łukiem dziwiąc się że to już Myślenice a wiochy po drodze nie było. :lol:

bzyq_74 
Starszy forumianin

Wysłany: Wto 23 Lut, 2010   

Też jestem zwolennikiem używania navi jak nie znam miasta, czy mam dotrzeć do jakieś wiochy, której nigdzie nie ma na drogowskazach.
Wiadomo primo to obserwacja znaków i pobliskich jezior :lol:

Odnośnie CB to najbardziej mnie śmieszy jak ktoś (gorol) pyta o ulicę i pada odpowiedź:
Jakie miasto i tu gość wymienia miasta, w których ta ulica się znajduje :hahaha:

mucha 
Forumowicz

Wysłany: Wto 03 Wrz, 2013   

No niestety, wielu ludzi wyłącza myślenie, kiedy włącza nawigację i potem są tego efekty.

Odpowiedz do tematu