Forum Mieszkańców Zabrza  

Ogłoszenie 

Poprzedni temat :: Następny temat

Uwierzył nawigacji i wjechał do jeziora
Autor Wiadomość
Merii
[Usunięty]

Wysłany: Wto 28 Paź, 2008   

jak się jest nieostrożnym to tak :P

wilcz3k 
Obywatel Zabrza

Dzielnica miasta: Centrum

haszczyc napisał/a:
wilcz3k, wiec widzisz sam kazdy z nam jadac troszke szybciej by tam wpadl ;) )

Hehe ale teraz wyobraź sobie sytuacje taką, fajna prosta droga, ciemno, żadnych latarni, teren niezabudowany, cisniesz sobie spokojnie 90km/h i tylko znak ze zakaz wszelkiego ruchu ale nie dotyczy pojazdow rolniczych, myslisz sobie że moze gorsza droga, jakies pola ale przejedziesz, zmniejszasz tylko predkosc np. do 50km/h a tu jeb jezioro na środku drogi! :o Jakby jakies info postawili albo cokolwiek... Jakos tak poprostu dziwne ze droga wprost do jeziora prowadzi :)

haszczyc
[Usunięty]

tak juz jest od ponad roku zero znakow jakis zakazow ktore ewidentnie mowia co sie tam kryje za tym zakretem nic ;) na innych forach wyczytalem ze tam jest tylko ten jeden znak ktory jest na tej fotce i nic droga prowadzi przez sztuczne jezioro ktore powstalo ponad rok temu najlepsze jest to ze w nawigacji w mapach dalej istnieje ta droga jako skrót :D

luk 
Obywatel Zabrza

Wysłany: Śro 29 Paź, 2008   

No ale ten jeden znak wystarczy, czy w innych sytuacjach potrzebujemy więcej znaków, żeby np. zrozumieć, że tu na prawdę jest przejscie dla pieszych?

wolff 
Obywatel Zabrza

Dzielnica miasta: spoza Zabrza

Luk - piwko. A reszta niech się zapisze na ponowny kurs na prawo jazdy ale do jakiejś porządnej firmy a nie tam gdzie dają prawko za kury i gęsi. :twisted:

we_st 
Obywatel Zabrza

luk napisał/a:
No ale ten jeden znak wystarczy, czy w innych sytuacjach potrzebujemy więcej znaków, żeby np. zrozumieć, że tu na prawdę jest przejście dla pieszych?

Teoretycznie masz rację. Ale gdyby to nie samochód wjechał do jeziora tylko np. traktor, albo kombajn, bądź nie daj Boże karetka pogotowia do wypadku to co? Rozumiem okoliczni rolnicy znają drogę, ale już kierowca karetki niekoniecznie. Moim skromnym zdaniem jakieś info, albo jakiś szlaban powinno być.

luk 
Obywatel Zabrza

we_st, ale kazdego kierowce obowiązuje ten zakaz, a kierowca karetki może go złamać, pod zachowaniem szczegolen ostrożności, tylko co to za ostożnośc jak sie jedzie do chorego.

A druga sprawa to dzwoniący powinnien też poinfomować o tym, ze takie coś jest na drodze no a kierowca troche znać teren

wilcz3k 
Obywatel Zabrza

Wysłany: Czw 30 Paź, 2008   

luk napisał/a:
we_stA druga sprawa to dzwoniący powinnien też poinfomować o tym, ze takie coś jest na drodze

Ciekawe kto będzie o tym pamiętać jak komuś będzie ktoś na rękach umierać... :gwizd:

wolff 
Obywatel Zabrza

wilcz3k napisał/a:
luk napisał/a:
we_stA druga sprawa to dzwoniący powinnien też poinfomować o tym, ze takie coś jest na drodze

Ciekawe kto będzie o tym pamiętać jak komuś będzie ktoś na rękach umierać... :gwizd:

Każdego dnia slużby typu Pogotowie Ratunkowe, Straż Pożarna, Policja, Straż Miejska otrzymują od służb drogowych raport o bieżących i planowanych wyłączeniach dróg z ruchu kołowego, wszelkich pracach prowadzonych w ciągach ulicznych mogące utrudniać ruch. Raport ten jest jest podawany zainteresowanym, zwłaszcza kierowcom w rózny sposób. W PSP np było kiedyś tak że rano przy zmiane służby był odczytywany na głos oraz na bieżącej mapie (planie miasta) ulice były zaznaczane odpowiednim kolorem. W innych służbach jest wieszany an tablicy ogłoszeń i wszyscy musieli się z nim zapoznać.
W PSP istnieje takie coś jak Karta Dojazdowa - jest to wycinek planu miasta z zaznaczonym dojazdem do jednej konkretnej ulicy. Kart jest tyle ile ulic w mieście. Karty są na bieżąco aktalizowane i nie do pomyślenia jesy aby nie było np zaznaczone że ktoraś z ulic dojazdowych jest zamknięta dla ruchu a karta nie uwzględniała by objazdu. W chwili alarmu dowódca sekcji biegnie pod okienko punktu dowodzenia a tam juz na niego czeka:
Karta dojazdowa jednej konkretnej ulicy gdzie miało miejsce zdarzenie.
Zgłoszenie o zdarzeniu z dokładnym adresem, opisem zdarzenia itp info.
Oraz wiele innych np czystych druczków, formularzy, wezwań, zgłoszeń itp.
Te służby naprawdę są przygotowane na to aby nie błądzić i dojechać na miejsce jak najszybciej więc nie wymyślajcie bzdur typu że kierowca pracujący w tych służbach nie zna terenu po którym się porusza i jeździ na ślepo lub żeby mógł zapomnieć że jakaś ulica jest wyłączona z ruchu. Codziennie podpisuje się pod raportem zmian i jeżeli zabłądzi w terenie to już musi to być naprawdę debil.

we_st 
Obywatel Zabrza

wolff napisał/a:
nie wymyślajcie bzdur

teraz ja zwrócę ci uwagę, że o "pisanie bzdur" bardzo się oburzyłeś w innym temacie. Trzymaj się zasady "nie rób drugiemu, co tobie nie miłe" :)

wolff 
Obywatel Zabrza

we_st napisał/a:
wolff napisał/a:
nie wymyślajcie bzdur

teraz ja zwrócę ci uwagę, że o "pisanie bzdur" bardzo się oburzyłeś w innym temacie. Trzymaj się zasady "nie rób drugiemu, co tobie nie miłe" :)

Ja wytłumaczyłem dlaczego wg mnie wymyślacie bzdury w przeciwieństwie do Rutka.

Gdybym postąpił jak Rutek to mój post małby tylko dwa słowa. - "Wymyślacie bzdury"
Proszę mi więc nie zwracać uwagi bo to w zupełnie innym kontekscie napisane.
Chyba lubisz komuś dowalić bez uzasadnienia lub nie rozumiesz na czym polega niestosownośc Twojej uwagi.
Dziwię Ci się, miałem o Tobie wyższe mniemanie.

[ Komentarz dodany przez: rutek: Czw 30 Paź, 2008 ]
post nie na temat

[ Dodano: Czw 30 Paź, 2008 ]
Rutek, wpisywanie uwag na czerwono pod moimi postami nic Ci nie da. Za każdym razem będę Ci to wypominał dotąd dopuki nie odpowiesz na moje pytanie w temacie komputery. Niestety ja jestem taki że nie odpuszczam jeżeli mnie ktoś "ubodzie" bez wytłumaczenia.

Tom 
Obywatel Zabrza

Wysłany: Śro 28 Sty, 2009   

Kolejna osoba zaufała GPS, tym razem wydarzyło się to bliżej bo w Rudzie Śląskiej.

http://miasta.gazeta.pl/k...e_samochod.html

stAn 
Obywatel Zabrza

Dzielnica miasta: spoza Kraju

njwieksza zenada jest to ze to rozlewisko jest tam 10 lat i nikt z tym nic nie robi. ba nawet w druga strone, ktos to zarybil i teraz wedkarze sobie tam przesiaduja. paranoja.

haszczyc
[Usunięty]

moze ktos pokazac te miejsce na mapie np na google.maps.pl ?

Nemo 
Obywatel Zabrza

Jak jest niski stan wody to tam jeżdżę ale często drogi nie widać spod wody a po obu stronach staw :-) Google też twierdzą, że da się tam przejechać http://mapy.google.pl/?ie...5,0.013947&z=17

Odpowiedz do tematu