Forum Mieszkańców Zabrza  

Ogłoszenie 

Domena www.zabrze.slask.pl na sprzedaż. Chcesz być właścicielem domeny ? KONTAKT: rutek(@)outlook.com

Poprzedni temat :: Następny temat

Okradanie mieszkań na zapałkę
Autor Wiadomość
kolok.miszcz
[Usunięty]

Wysłany: Pią 17 Paź, 2008   Okradanie mieszkań na zapałkę

Cytat:
Pragniemy ostrzec wszystkich mieszkańców naszego miasta przed nową metodą przestępczą, która jest wykorzystywana przez bandytów w celu okradania naszych mieszkań. Sprawcy przy użyciu zapałek blokują domofon powodując, że ten nieprzerwanie dzwoni. Reakcje właścicieli na dzwoniący domofon w mieszkaniu każdorazowo są takie same. Osoby te wychodzą z mieszkania schodząc przed klatkę schodową. W tym czasie do mieszkania wchodzi sprawca przestępstwa, który ukrywa się na wyższej kondygnacji budynku i plądruje mieszkanie dokonując kradzieży najczęściej tych przedmiotów, które znajduję się w pobliżu drzwi wejściowych. Gdy właściciel mieszkania zdenerwowany faktem, że ktoś zrobił mu głupi kawał z zapałką wchodzi z powrotem do mieszkania sprawca wybiega z budynku. Ofiarami tych przestępstw stają się najczęściej starsze osoby. Ostatnie tego typu przypadki policjanci odnotowali w dniu wczorajszym w Zabrzu przy ulicy Wawrzyńskiej oraz przy ulicy Jaworowej. Wskazane ulice nie oznaczają jednak, że przestępcy działają jedynie w zabrzańskiej dzielnicy Helenka. Podobne zgłoszenia dotarły do nas także z innych dzielnic Zabrza. Stąd zwracamy się z apelem do wszystkich, którzy są nam w stanie pomóc w przeciwdziałaniu tego typu przestępstwom. Informujmy o tej metodzie sąsiadów, napiszmy o tym w gazetach i na portalach internetowych. O pomoc w ostrzeganiu mieszkańców prosimy administratorów budynków, listonoszy, księży, pracowników socjalnych i wszystkich tych których nie wymieniliśmy, a którzy czują się odpowiedzialni za nasze bezpieczeństwo. Jednocześnie zwracamy sie z prośbą o pilne informowanie Policji o niepokojących spostrzeżeniach oraz informacjach mogących pomóc w zatrzymaniu sprawców tych przestępstw. Przed kilkoma miesiącami Wasza pomoc w informowaniu o metodzie na tzw. wnuczka, pracownika instytucji lub typowego domokrążcy przyniosła bardzo dobre efekty. Całkowicie udało się wyeliminować ten rodzaj przestępstw. Mamy nadzieję, że z nową metodą przestępczą także sobie wspólnie poradzimy. Wszelkie informacje prosimy kierować korzystając z numerów alarmowych Policji 997 lub 112.
zabrze.kmp.gov.pl

Potwierdzam- wczoraj kręciło się trzech takich młodych w wieku około 16-17 lat. Myślałem że roznoszą ulotki czy coś, bo widziałem jak dzwonili po domofonach. Także miejcie się na baczności...

dratewka 
Obywatel Zabrza

Dzielnica miasta: Rokitnica

Wysłany: Pią 17 Paź, 2008   

ooo, dobrze wiedzieć :)

SEV 
Mieszkaniec Zabrza

Dzielnica miasta: Centrum

Wysłany: Pią 17 Paź, 2008   

W zasadzie bardzo nie rozsądne jest opuszczanie mieszkania zostawiając drzwi otwarte.
Ale fakt , osoby starsze nie zawsze biorą pod uwagę iż są na świecie ludzie nieuczciwi.

RED 
Obywatel Zabrza

Dzielnica miasta: Helenka

Wysłany: Wto 21 Paź, 2008   

No proszę...warto i to wiedzieć! Trzeba przestrzec starsze osoby-babcie o takich wygłupach. Pozdrawiam

lamor 
Obywatel Zabrza

RED napisał/a:
Trzeba przestrzec starsze osoby-babcie o takich wygłupach.

wygłupach???..... masz "niezłe" podejście do przestępstwa :evil:

kolok.miszcz
[Usunięty]

Sąsiadce wszedł jeden do mieszkania, podczas gdy zeszła na dół i dyskutowała z dwoma na temat ich dzwonienia po domofonach. Mam tak skonstruowany domofon, że nie da się zapałki wsadzić i musieli dzwonić aż ktoś zejdzie. Na szczęście w mieszkaniu był jej mąż- co prawda niedołężny i nie rozpoznaje już ludzi ale to wystarczyło dla spłoszenia intruza.

we_st 
Obywatel Zabrza

Dzielnica miasta: spoza Zabrza

Dobrze mieć w takich przypadkach psa...

haszczyc
[Usunięty]

tylko naiwni daja sie okrasc;)) najlepiej zeby polacy brali przyklad z np WŁOCH, tam niema klamek zewnetrznych ;) i jak sie zamknie drzwi to juz nikt ich nie otworzy z zewnatrz ;)

Nemo 
Obywatel Zabrza

haszczyc napisał/a:
tylko naiwni daja sie okrasc;))
Problem ten dotyczy zwłaszcza osób starszych i nie jest to śmieszne.

haszczyc napisał/a:
najlepiej zeby polacy brali przyklad z np WŁOCH, tam niema klamek zewnetrznych ;) i jak sie zamknie drzwi to juz nikt ich nie otworzy z zewnatrz ;)
Jasne, miałem taką kiedyś w domu i nigdy więcej. Któregoś dnia przyszedł facet spisać licznik no to wyszedłem na korytarz w szlafroku skrzynkę mu pokazać... W ostatniej chwili wsadziłem palce w szparę zamykających się drzwi. :consores:

SEV 
Mieszkaniec Zabrza

Nemo napisał/a:
Jasne, miałem taką kiedyś w domu i nigdy więcej

Ja również , rozwiązanie; kluczyk zamiast medalika na łańcuszku
minus; Nie każdemu się podoba

Nemo 
Obywatel Zabrza

SEV napisał/a:
rozwiązanie; kluczyk zamiast medalika na łańcuszku
nie noszę biżuterii :yay:

luk 
Obywatel Zabrza

Wysłany: Śro 22 Paź, 2008   

Nemo napisał/a:
SEV napisał/a:
rozwiązanie; kluczyk zamiast medalika na łańcuszku
nie noszę biżuterii :yay:

To sobie w ... do wsadź :lol:

romekm 
Obywatel Zabrza

Wysłany: Czw 23 Paź, 2008   

Temat znowu schodzi na OT. A co do tematu to też to słyszałem i też poznałem przykład blisko mojego osiedla. Niestety sprawca zdążył uciec przez okno na parterze, zdążył skraść portfel z komody, jednak osoba poszkodowana powiedziała że były tam same drobniaki i że nie starczy mu nawet na kajzerkę.

Tak czy inaczej sytuacje te powtarzają sie w całym Zabrzu, i chyba czas rozwiesić plakaty na wszystkich drzwiach wejściowych.
www.inoi.pl - Najlepszy hosting dla firm!

lamor 
Obywatel Zabrza

Wysłany: Czw 23 Paź, 2008   

romekm napisał/a:
chyba czas rozwiesić plakaty na wszystkich drzwiach wejściowych.

Pod warunkiem, że wydrukujesz je na własny koszt, a potem będziesz je sprzątał

luk 
Obywatel Zabrza

Wysłany: Pią 24 Paź, 2008   

romekm, a co byś zrobił jakby cały czas dzownił tobie domofon? Czekał byś az plakat zareaguje? czy zszedł na dół zobaczyc co i jak?

Odpowiedz do tematu