Forum Mieszkańców Zabrza  

Ogłoszenie 

Domena www.zabrze.slask.pl na sprzedaż. Chcesz być właścicielem domeny ? KONTAKT: rutek(@)outlook.com

Poprzedni temat :: Następny temat

Czego Wam brakuje w mieście ?
Autor Wiadomość
daghda 
Zabrzanin +

Dzielnica miasta: Centrum

Wysłany: Wto 21 Paź, 2008   

No to ja Tobie pisze, co mnie mowia moi znajomi, ktorzy niekoniecznie chca byc ciagnieci za raczke po miescie. Jezeli nie jest to ich pierwszy wypad, to nie ma problemu - ale ktos totalnie obcy w miescie...? Sam kiedys probowalem namowic kogos do pojscia do Managera - ale nie chcial isc i szukac...

Zapraszam Ciebie, drogi Wolff'ie do Brna - polecam restauracje "Svejk" albo "Spalicek" - zakladam, ze nie znasz miasta. Rozumiesz, o co mi chodzi czy nie bardzo...?

luk 
Obywatel Zabrza

wolff jeszcze dostaniesz nagrodę za promocję miasta :D

Nemo 
Obywatel Zabrza

luk napisał/a:
Artystyczna w DMiTcie masz do 22 :P czasami dłuzej :kicking:
bez jaj o 22 to ja często do knajpy dopiero przychodzę 8)

lamor 
Obywatel Zabrza

Nemo napisał/a:
bez jaj o 22 to ja często do knajpy dopiero przychodzę 8)

bez jaj??? ....... hmmm to masz je na rzepy????

Tom 
Obywatel Zabrza

Ja wychodzi do knajpy to jaja w domu zostawia :P

wolff 
Obywatel Zabrza

Dzielnica miasta: spoza Zabrza

daghda napisał/a:
Zapraszam Ciebie, drogi Wolff'ie do Brna - polecam restauracje "Svejk" albo "Spalicek" - zakladam, ze nie znasz miasta. Rozumiesz, o co mi chodzi czy nie bardzo...?

Aaaa, dziękuję za zaproszenie, może skorzystam. :D

W pewnym małym miasteczku, paręnaście lat temu wysiadając (4 kumpli z plecakami) z pociągu zamierzaliśmy coś przekąsić i wypić przed dalszą podróżą ale tym razem już PKSem. Wpadłem na genialny pomysł. Podeszliśmy do taksówki w ilości szt. 1 stojącej przed dworcem, z numerem bocznym 1 :) i poprosiliśmy o podwiezienie do knajpy gdzie można by spokojnie, szybko i dobrze zjeść, napić się piwa ew. czegoś mocniejszego (np CocaColi :wink: )
Dobrze pany - usłyszeliśmy - tylko zapłata za kurs z góry po 20zł od łebka (dzisiejsze 2 PLN).
Popatrzeliśmy na siebie i zgodziliśmy się na takie rozwiązanie.
Wpakowaliśmy sie do taksówki, bagaże do bagażnika, kierowca odpalił maszynę, wykręcił kierownicą max w lewo, ruszył i zatrzymał sie dokładnie naprzeciw miejsca w którym wsiedliśmy, po przeciwnej stonie ulicy.
Ok - powiedział - jesteśmy na miejscu.
Jest pan pewien że to ta knajpa ? - zapytałem.
Jestem - odpowiedział - bo to jedyna w promieniu 20 km :hahaha:

twardy
[Usunięty]

dostał w czajnik ? :)

wolff 
Obywatel Zabrza

Dzielnica miasta: spoza Zabrza

twardy napisał/a:
dostał w czajnik ? :)

Chyba zartujesz :) Myśmy chcieli jeszcze z tamtąd wyjechać cali a nie w czarnych workach.

If 
Obywatel Zabrza

Dzielnica miasta: os.Janek

fajna przygoda :D hehehe

luk 
Obywatel Zabrza

wolff, a nie lepiej było sie spytac, gdzie najblizsza knajpa?

Nemo, probuj moze akurat sie załapiesz :D Chociaż Ciebie to wpuszczę :D (jak wypalisz wkoncu CD) 8)

daghda 
Zabrzanin +

Wysłany: Śro 22 Paź, 2008   

wolff, hehehehhehehhe - niezle :D

dratewka 
Obywatel Zabrza

Dzielnica miasta: Rokitnica

tak, z dworca fajnie na kawe do Managera iść... tam czasem bywają sceny jak z W11 - w sierpniu byłam świadkiem jak 10 chłopa (tajniaków) aresztowało 4 typów , taka akcja że cukier w kawie sam się wymieszał :wink:

If 
Obywatel Zabrza

Dzielnica miasta: os.Janek

musze czesciej do menagera chodzic :D

romekm 
Obywatel Zabrza

Wysłany: Wto 10 Lut, 2009   

Postanowiłem temat trochę odgrzać. Pisaliście tutaj że w centrum nie można znaleźć ani jednego porządnego pubu, kawiarni itp itd

A co mam w centrum?

Jednego McDonalda i ze 20 banków wszelakich marek. A pubu żadnego porządnego. Nic co można by sobie wybrać, nic gdzie można by pójść, a dlaczego?

Bo miasto zwiększyło czynsz od lokali użytkowych i dlatego centrum Zabrza stoi, w wywiadzie pytałem o to Pani Szulik i porównywałem do Gliwic, ale "Zabrza do Gliwic porównywać nie można, (...) a Zabrzanie chętnie korzystają z tych banków"

I coś mi się widzi, że centrum dalej będzie umierać, wszystko weźmie Platan i tylko na obrzeżach miasta będą jakieś podłe budy.

Plac Warszawski jest atrakcyjny, ale jak ma do niego trafić turysta, który nie zna miasta i nie ma nikogo znajomego tutaj.

Podobno będą wkrótce zamykać parking i zrobią tam taki jakby rynek z pubami, parczkiem małym itd itp jak w Gliwicach, aha i Szczurołapa dadzą.

Pomysł może dobry, pod warunkiem, że zachęci się przedsiębiorców odpowiednimi cenami... niskimi, a nie horendalno wysokimi.
www.inoi.pl - Najlepszy hosting dla firm!

wilcz3k 
Obywatel Zabrza

Wysłany: Wto 10 Lut, 2009   

Rutek zamknął mój temat a szkoda bo ten temat jest stary, jeszcze sprzed kryzysu zreszta mało konkretów :) Od siebie dodam że kręgielnia ponoć ma być przy multikinie tam przy działkach co zresztą ktoś juz pisał, a pubów w Zabrzu jest naprawde sporo, kto pisze inaczej widocznie nie obskoczył wszystkich, co ciekawe dobrym pomysłem byłby pub oddzielony dla palących i niepalących ale jak tak widze to w zasadzie 75% osób które chodzi do pubów pali papierosy, przynajmniej takie jest moje zdanie jak widze inne osoby, ja nie pale i strasznie wkurza mnie np. fakt że po wizycie w pubie musze prac wszystkie ciuchy łącznie z kurtką gdzie kurtka jest duża, puchowa to musze dwa prania robic, a chodzić w takich nie moge bo niecierpie tego dymu, wytrzymam w knajpie wieczór, ale nie żeby potem chodzic caly tydzien w takiej kurtce...

Odpowiedz do tematu