Forum Mieszkańców Zabrza  

Ogłoszenie 

Poprzedni temat :: Następny temat

Psie kupy
Autor Wiadomość
atenka 
Forumowicz +

Dzielnica miasta: Centrum

Wysłany: Wto 27 Sty, 2009   

wolff, rozumiem twoją irytację, ale nie przesadzajmy z tym uśpieniem! to tak, jakby proponować kneblowanie wszystkich dzieci na podwórku, żeby nie wrzeszczały, bo rodzice nie potrafią ich wychować. problem leży rzeczywiście w edukacji, a to po prostu wymaga czasu i konsekwencji. ja sama widziałam , jak na oczach strazy miejskiej piesek pewnej pani zrobił kupkę i odszedł (wraz z panią) niespiesznym krokiem. straż miejska ani drgnęła. nawet potem się wkurzałam na siebie, że nie podeszłam i z nimi nie pogadałam :(

poza tym psi pakiet (oczywiście bez woreczków już) widziałam na Wolności, na wysokości skrzyżownia z Miarki. tylko po co? psy raczej załatwiają swoje potrzeby na trwaniczkach w prakach i skwerkach, niż na środku ruchliwej ulicy.

stAn 
Obywatel Zabrza

Dzielnica miasta: spoza Kraju

wolff napisał/a:
Pomału zaczynam być przeciwnikiem posiadania psa w mieście

w moim miescie posiadanie psa bylo przez wiele lat zabronione, ostatnio jednak zlagodzono te przepisy. psy sa tak drogie (tanszego niz 3000 euro nie znajdziesz) a podatki od nich tak wysokie ze i tak niewiele osob sie na nie decyduje.

nathaniel 
Forumowicz +

A ja chcę tylko zauważyć, że te kupy, o których mówi wolf nie tylko należą do psów...
Tak na obronę.

I na matki z dziećmi też będę najeżdżać, bo rzucają zasrane pampersy gdzie im się żywnie podoba. Bo co są matkami to im wszystko wolno?! No ludzie złoci...

A tak... tak dygresja znowu.

Sorrki! :roll:

dratewka 
Obywatel Zabrza

Dzielnica miasta: Rokitnica

posiadanie psa to odpowiedzialność a nie wszyscy to wiedzą, skoro nie potrafią się nauczyć po nim sprzątać :-) sama widzę przed swoim blokiem, jak ludzi z mego bloku wychodzą z psem, który załatwia swe potrzeby na trawniku, po którym później biegają dzieci tychże ludzi - porażka jakaś :lol:

Nemo 
Obywatel Zabrza

nathaniel napisał/a:
I na matki z dziećmi też będę najeżdżać, bo rzucają zasrane pampersy gdzie im się żywnie podoba. Bo co są matkami to im wszystko wolno?!
Psich jednak więcej

atenka 
Forumowicz +

ja zabieram się profesjonalnie do rzeczy. właśnie nabyłam... kupozbieracza :D

http://allegro.pl/item540...a_trzy_hit.html

dratewka 
Obywatel Zabrza

atenka, rewelacyjny zakup :D

Atena 
Forumowicz +

Dzielnica miasta: Mikulczyce

Oja i atenka tu nawet jest :D

Może to było już poruszone ale wybaczcie nie chce mi się tylu stron wertować ;p
Czy w Zabrzu jest jakiś nakaz mówiący o sprzątaniu psich kup czy tylko mieszkańcy są zachęcani do tego?
Czy Straż Miejska ma prawo wlepić mandat za nie robienie tego?

daghda 
Zabrzanin +

Straż Miejska może ukarać Cię mandatem za zanieczyszczanie. Oprócz tego (chyba) jest jeszcze obowiązek prowadzenia psa na smyczy a w szczególnych przypadkach (duży pies) zakładanie pupilowi kagańca. Z reguły kończy się na upomnieniu i nakazie posprzatania, ale mandat to już nawet 500 Zł może kosztować. Lepiej złapać za telefon i dopytać ;-)

If 
Obywatel Zabrza

Dzielnica miasta: os.Janek

uwazam ze jak juz wprowadza sie nakaz sprzatania po swoich psach to niech takie przyrządy będą ogólnodostępne .. biedni ludzie nie beda czegos takiego kupowac .. poza tym zdecydowanie za mało jest odpowiednich koszy .. z kupą nie bede zasówac do domu zeby ja wyrzucic. Jesliby postawili śmietniki na kupy na moim osiedlu to jak najbardziej sie dostosuje i podejrzewam ze nie tylko ja ale wiekszość właścicieli czworonogów.

dratewka 
Obywatel Zabrza

Wysłany: Śro 28 Sty, 2009   

dlatego ciekawa jestem jak to będzie - czy tylko centrum miasta dostało takie śmietniczki czy dzielnicom też coś skapnie :P

wolff 
Obywatel Zabrza

Dzielnica miasta: spoza Zabrza

If napisał/a:
uwazam ze jak juz wprowadza sie nakaz sprzatania po swoich psach to niech takie przyrządy będą ogólnodostępne .. biedni ludzie nie beda czegos takiego kupowac .. poza tym zdecydowanie za mało jest odpowiednich koszy .. z kupą nie bede zasówac do domu zeby ja wyrzucic. Jesliby postawili śmietniki na kupy na moim osiedlu to jak najbardziej sie dostosuje i podejrzewam ze nie tylko ja ale wiekszość właścicieli czworonogów.

Poglądy masz, nie obraź się ale jeszcze z minionej epoki. To Ty chcesz mieć psa, nikt do tego Cię nie zmusza, a jak chcesz mieć psa to MUSISZ się dostosować do wszystkich nakazów i przepisów z tego wynikających. Niestety ale jest to Twoim zas... obowiązkiem a posiadanie pupila nie może być uciążliwe dla osób postronnych. Miasto może (ale nie musi) ułatwić Ci pozbycie sie torebki z kupką Twojego pupila, za to Ty MUSISZ po nim posprzątać a gdzie to wyrzucisz to już Twoja głowa, jeżeli jest to dla Ciebie uciążliwe to się pozbądź pupila.

If 
Obywatel Zabrza

tak najlepiej oddac do schroniska .. nie zgodze sie z Toba .. owszem niech juz bedzie tak ze torebki kazdy nabywa we własnym zakresie .. jezeli czegos chca egzekwowac to niech nie uniemozliwiaja tego ludziom. Czy z poprzedniej epoki mysle ze nie ale to jest moja opinia. Odchodów nie powinno sie wyrzucac do zwykłych koszy na śmieci.
Wiec jesli czegos sie wymaga od ludzi to powinno sie to ludziom umozliwic. Z tym ze nasze prawo jest absurdalne.

Swoja droga ma ktos paragraf dotyczacy sprzatania po pupilach ?? Bo nie umiem sie go doszukac

nathaniel 
Forumowicz +

Hallo If...
a nie uważasz, że w ten sposób usprawiedliwiasz swoje lenistwo?!
/taa, sprzątałam, jakoś siły i ochoty straciłam - nikt tego nie egzekwuje, nikt poza mną tego nie robił itd. Trzeba wrócić, znowu nawyki zmienić.

W każdym razie zrozumiałabym gdybyś mówiła o biodegradalnych woreczkach, papierowe ok tylko są naprawdę strasznie niewygodne.

If 
Obywatel Zabrza

nie lenistwo, jakby kosze byly to bym spzatala, ale nie bede z kupami do domu zasówac, swoja droga ja z psem do lasu chodze - na szczesacie mam blisko, wiec nie sram psem ludziom pod oknami. Za to jak jestem w Gliwicach z moim psem to po niej sprzatam, bo moj chłopak mieszka w samym centrum, nie ma tam co prawda odpowiednich koszy wiec wyrzucam do normalnych.

Odpowiedz do tematu