Forum Mieszkańców Zabrza  

Ogłoszenie 

Domena www.zabrze.slask.pl na sprzedaż. Chcesz być właścicielem domeny ? KONTAKT: rutek(@)outlook.com

Poprzedni temat :: Następny temat

Psie kupy
Autor Wiadomość
radiana 
Forumowicz +

Dzielnica miasta: Zaborze

Wysłany: Śro 02 Kwi, 2008   Psie kupy

Witam!

Jak w temacie. Chciałabym poznać Wasze opinie na temat sprzątania po psach. Czy widzicie, żeby w waszym otoczeniu, ktoś to robił? A jeśli wy sprzątacie, to gdzie zaopatrujecie się w torebki? I po trzecie, czy widzicie w miejscach spacerowych kosze na odchody?

Czy w ogóle uważacie, że sprzątanie po psach jest potrzebne?

:) czekam na (p)odpowiedzi

haszczyc
[Usunięty]

Wysłany: Śro 02 Kwi, 2008   

nigdy nie widzialem by ktos sprzatal nigdzi nie widzialem kosze na odchody :) ja z psem nie spaceruje wokol bloku :) ide z nim sobie do lasu i tam wszystkie swoje potrzeby zalatwia;) ale na trawniku wokol osiedla chyba najgorzej jest po zimie bo to wszystko widac i smierdzi...

BTN 
Zabrzanin

Dzielnica miasta: Centrum

W centrum na Parkingu za UM są takie kosze oraz w parku na Roosewelta (za apteką Remedium, w stronę skrzyżowania z ul. 3-go Maja). Ino czy są tam psie kupy czy inne śmieci to nie powiem bo nie zaglądałem ;)

radiana 
Forumowicz +

Teraz mam 11 tygodniowego psa. Ale wcześniej, miałam przez 11 lat psa, który w ogóle nie był wyprowadzany na dwór pod opieką. To znaczy, pół swojego życia hasał po okolicy bez kontroli. Działo się tak do czasu, gdy nie zachorował na cukrzycę i trzeba było się nim opiekować. Dodam, że miałam go od 10 roku życia, więc na początku kilka lat siłą rzeczy odpowiedzialni za niego byli głównie rodzice. Potem, już ja mu robiłam zastrzyki i chodziłam do weterynarza, przejmując większość obowiązków.

Ale chodzi głównie o to, że sporo ludzi nie pilnuje swoich psów, tak jak to miało miejsce "na moim podwórku", gdy byłam młodsza. Dlatego duża część osiedlowych trawników sieje zgrozę. Skutkiem nieodpowiedzialności właścicieli. Nie będę się rozpisywała na temat bakterii, które w taki sposób trafiają do ludzi, dzieci bawiących się na obsikanych i zawalonych kupami boiskach i placach zabaw. Robaki, tasiemce itp.

Teraz i wcześniej (gdy już przejęłam odpowiedzialność za psa), wyprowadzany był na okoliczne łąki i wtedy problem się rozwiązuje. Tam nikt nie zbiera kup, bo i po co. Ale jak zaszczepić w ludziach obowiązek i poczucie estetyki jeśli chodzi o miejskie trawniki?

OCZY 
Obywatel Zabrza

Wysłany: Czw 03 Kwi, 2008   

Minie jeszcze sporo lat zanim w Polsce zakorzeni się ten zwyczaj...u nas nie ma czegoś takiego jak społeczna, wspólna odpowiedzialność za nasze otoczenie ;) przeciętny mieszkaniec osiedla sądzi że o chodniki ma dbać miasto, o trawniki spółdzielnia, o kosze na śmieci MPK itp...w życiu nie wpadniemy na to że byłoby po stokroć lepiej gdybyśmy włożyli trochę własnego wysiłku w utrzymanie czystości.

Co do koszy na psie kupy - nie spotkałam. Co do woreczków, wiem że kiedyś można było dostać za darmo w urzędzie miasta, ale niewiele, kilka sztuk, następnie zalecali zakupywać je w kioskach, ale nie wiem czy do dzisiaj dostępne jest to w kioskach bo...mi pies umarł więc teraz już mnie ten problem średnio dotyczy. Ale nadal interesuje.

dodam jeszcze że zawsze rozbawiało mnie że na tych papierowych torebkach był zakres wagowy, np 5-15 kg, 16-30 kg - można było pomyśleć że chodzi o wagę kupy :exclaim:
Ostatnio zmieniony przez OCZY Czw 03 Kwi, 2008, w całości zmieniany 1 raz  

Nemo 
Obywatel Zabrza

Są kosze na kupy przy parku w okolicy Wolności/De Gaulle'a
Sam psa nie mam a psie kupy pod moim oknem doprowadzają mnie do szewskiej pasji. Większość sąsiadów nie sprząta ale ostatnio widziałem jak właścicielka największego bydlęcia w okolicy to robi :lol: Od razu ją polubiłem :)

wolff 
Obywatel Zabrza

Dzielnica miasta: spoza Zabrza

Brak jakiejkowiek kontroli robi swoje. Straż miejska też woli tego problemu niewidzieć. Ja jestem pokłucony z kilkoma właścicielami psów z mojego osiedla a dwom obiecałem że im nasram na wycieraczkę pod drzwiami na klatce schodowej. :evil:

Nemo 
Obywatel Zabrza

:lol: wolff, jak to zrobisz to daj znać, usiądę z aparatem na schodach i będę czekał na reakcje sąsiada :hahaha:

radiana 
Forumowicz +

Wczoraj pytałam mojego weterynarza o torebki na psie odchody. I kiedyś, rzeczywiście UM sponsorował akcję dawania za darmo torebek. Ona się skończyła i nie jest kontynuowana. Została chyba zakończona fiaskiem - patrząc po okolicy.
Dowiedzialam się też, że trzeba te kupy gdzieś wrzucać. - Do kosza ogolnego nie można. Nie ten rodzaj odpadów. Więc jak na dzielnicy nie ma specjalnych pojemników na odchody, to można je sobie po spacerze do domu zanieść i wyrzucić do kosza..albo w kiblu spuścić.
Najgorzej, że nawet mój 15letni brat uważa pomysł sprzątania po psie za wymysł. A pierwszy argument jaki pada - to trzeba to nosić pod nosem cały spacer?
W dzisiejszej GW jest artykuł na temat psich kup w Tychach. Polecam lekturę:) Może zaczerpniemy dobre wzorce?

wolff 
Obywatel Zabrza

Dobre wzorce wpaja się pałą a nie perswazją czy prośbą. Gdyby SM robiła akcje i kleili po 500 PLN mandatu to niejeden by się szybko nauczył gdzie ma chodzic z pieskiem. Obok mojego bloku są łąki i pola i częśc z właścicieli piesków tam je wyprowadza. Jednak druga połowa ogranica się do wypuszczenia pieska przed blok bez żadnej kontroli - tych tempię i jak tyko mogę to zawiadamiam SM o włascicielu takiego czworonoga - place zabaw dla dzieci w tym piaskownice oraz skwery i ogródki przed klatkami nie są odpowiednim miejscem na psie potrzeby. :evil:

we_st 
Obywatel Zabrza

Jestem właścicielką psa. Sprzłtam po moim pupilku, gdy zdarzy mu się posadzić klocka na terenach "niezielonych". Tu na myśli mam miejsca inne od łąk i terenów niezamieszkanych. Wcześniej jednak (przy pierwszym psie) uparcie nie sprzątałam, bo trudno się przełamać do zbierania odchodów zwierzęcych, gdy oblane i nie tylko (nie przez czworonogi, choć czasem sprawcy ledwo na dwóch nogach się utrzymują) są klatki schodowe i przejścia między domami. Starałam się jednak zawsze go wyprowadzać w miejsca oddalone od placów zabaw i na pewno nie pod czyimiś oknami

Kox 
Obywatel Zabrza

wolff napisał/a:
a dwom obiecałem że im nasram na wycieraczkę pod drzwiami na klatce schodowej.
"a co pan tu robi" "sram jak pani pies" :D

radiana 
Forumowicz +

Dla mnie, nadal pozostaje nie rozwiązana jedna kwestia - Spółdzielnia Mieszkaniowa, która funduje lokatorom i posiadaczom psów kosze na psie odchody? To są takie w Zabrzu?
Druga sprawa, lepienie mandatów. Przychodzi mi na myśl coś w rodzaju:

"Uprzejmie donoszę..."

Łącząc tym samym oba te wątki wychodzi mi coś takiego, że posiadacze psów lepią mandaty (za pośrednictwem SM) niepokornym posiadaczom psów. A na nich, żeby spółdzielnia znalazła bat i zareagowała-to ci sami mieszkańcy muszą np. przegłosować potrzebną do tego uchwałę..albo podjąć decyzję podczas zebrania lokatorów. Decyzję o tym, że chcą dostawać mandaty...

A może się mylę i inaczej to działa?

Sexy 
Obywatel Zabrza

Wysłany: Pią 04 Kwi, 2008   

kiedys, z jakies 2 lata temu w spoldzielni mozna bylo dostac woreczki na odchody, nie wiem czy jeszcze tak jest, trzeba sie przejsc i zapytac.

a co do sprzatania po psach jestem za, zreszta w uk jest to czesto spotykane.

Merii
[Usunięty]

Wysłany: Pią 04 Kwi, 2008   

ja powiem krótko nie sprzątam ale jestem za sprzątaniem jednak tylko w przypadku jak będą kosze na odchody, gdzieś ten temat już był i tam już o tym wspominałam, że nie będę chodzić z psem i z workiem w rece ileśset metrów czy ileś km żeby to wyrzucić, gdzie po drodze piesek zorbi jeszcze więcej kupek, a ja niestety tych koszy nie postawię

Odpowiedz do tematu