Forum Mieszkańców Zabrza  

Ogłoszenie 

Domena www.zabrze.slask.pl na sprzedaż. Chcesz być właścicielem domeny ? KONTAKT: rutek(@)outlook.com

Poprzedni temat :: Następny temat

ICE - ważna informacja RATOWNICZA!
Autor Wiadomość
Mariusz 
Obywatel Zabrza

Dzielnica miasta: spoza Zabrza

Wysłany: Sob 21 Lip, 2007   

Przepraszam, ale nikogo prócz lekarza czy osoby z pogotowia ratunkowego lub faktycznego ratownika medycznego słuchać się nie będę ...

Odpowiedzialność za udzielenie pierwszej pomocy ciąży na mnie ...
W razie pomyłki pójdziesz za mnie siedzieć ?

Od tego są kursy, książki i manekiny by każdy mógł się nauczyć i popisać się w razie takiej sytuacji znajomością pierwszej pomocy ...

Ja też mam kursy pierwszej pomocy: w podstawówce, w gimnazjum, w liceum, przy prawie jazdy i w pracy ...

Savio 
Moderator

Wysłany: Sob 21 Lip, 2007   

Romek napisał/a:
skąd wziełeś termin noszowy pierwsze o tym słysze

noszowy - przenosi rannych.

Termin obowiązujący w naszym kraju - sanitariusz z noszami inaczej :) - bardzo często pojawia się w krzyżówkach :)

Romek
[Usunięty]

Wysłany: Nie 22 Lip, 2007   

Sz.P. Savio, on napisał oddzielnie więc to nie moja wina a co do noszowego to nie spotkałem się z taką nazwą i nie jestem total bezmózgim głupkiem który nie domyślał się że nosozwy nosi rannych ps. krzyżówki rzadko rozwiązuje ;) . Mariusz, zgodzę się z Tobą że grozi odpowiedzialność karna za to ale są ludzie którzy mają po 40 lat i twierdzą że oni kiedyś na PO w szkole mieli pewnie powiesz że kiedyś się ratowało ludzi i przeżyli z tym się zgodzę ale teraz poszła technika tak do przodu że ludzie którzy teraz się uczą potrafią więcej zdziałać i przeżywalność jest większa. Bym ci musiał opowiedzieć moją przygodę z kobietą która nie potrafiła nic ale nie będę przynudzał, a co do słuchania kogoś to osoba która nie ma pojęcia o PP powinna wykonywać polecenia osoby po kursach lub ratownika wiadome że jak są 2 osoby z wiedzą to szybciej można komuś uratować życie niż jak byś miał pod sobą osobę która jest blada z tej dziedziny. Pewnie pamiętasz łańcuszek jak przebiega :wink: pamiętaj że tu się liczy wspólne działanie a nie wyścig kto najlepiej zrobi warto tu powiedzieć osobą które nie mają pojęcia o PP że należy udzielić pomocy na tyle ile się potrafi, nie słuchać co "gapie" mówią bo pieprzą bez sensu i nie przejmować się czy ja dobrze zabandażowałem/am że jak przyjedzie pogotowie to opieprza mnie że to źle zrobiłem/am nie ważne jak to zrobimy byle pomoc takiej osobie a i tak jak przyjedzie Pogotowie rozcina ten bandaż ;)

Savio 
Moderator

... zabolało ...

Gdybyś sam zajrzał np. do słownika w internecie to nie byłoby z Twojej strony takich pytań, a pisząc o tarktowaniu Ciebie jako bezmózga dajesz wyraz jedynie własnemu rozżaleniu na temat swoich deficytów. To oczywiście jedynie moja opinia.

Używając zwrotu Sz. P. odebrałem to jako złościwość z Twojej strony, przy braku złosliwości z mojej. Nie życzę sobie takich zwrotów.

Wracamy do tematu "noszowych" i innych sanitariuszy.

lamor 
Obywatel Zabrza

Dzielnica miasta: Centrum

Romek postaraj sie używać w swoich postach znaków interpunkcyjnych. Uwierz... one naprawdę bardzo ułatwiają czytanie innym userom. Zanim naciśniesz znaczek "wyślij" przeczytaj jeszcze raz co napisałeś... popraw to i potem ślij dalej. Czasami trzeba Twoje posty czytać po parę razy aby wychwycić sens tego co napisałeś.
PS
Nie odbieraj tego jako złośliwość.

A co do tematu ratownika przedmedycznego to zgadzam sie z innymi, że rzadko kto będzie słuchał gostka który będzie chciał dyrygować jakąś grupa w trakcie udzielania pierwszej pomocy.... obojętnie ile kursów by skończył (taka już mentalność Polaków, że każdy z nas wie wszystko najlepiej) szczególnie gdy jeszcze okaże się, że ten gostek ma mniej lat od potencjalnych gapiów. Inna sprawa gdy ma jakiś identyfikator (kurtka, znaczek lub cokolwiek innego). Nie neguje oczywiście Twego zacięcia w udzielaniu pomocy (jak najbardziej Ci sie to chwali).

Romek
[Usunięty]

Przyznajcie mi kurcze chociaż raz że mam racje,chodzi mi o to że 2 osoby muszą ze sobą współpracować bo to nie jest żaden wyścig że każdy robi samemu. A co do ludzi to że niechcą wykonywać np. moich poleceń to nie moja wina bo zamiast pomóc wolą głupio docina jak mi kiedyś pewien chłopak " taki młody i myśli że uratuje" itd. gdy wykonałem swe czynności i czekałem na przyjazd pogotowia powiedziałem temu kolesiowi że skoro jest taki cwaniak to sam mógł udzielić pomocy a nie stać i głupio docinać. Taki tłum gapiów ma + i - . Np. Pomaga w szybszym dotarciu służb bo widzą ich zdaleka, a - to że często stoją blisko zdarzenia i utrudniają prace , a Także nie są chętni do pomocy. Myśle że w sprawie tego postu "powiadomowić w nagłym wypadku..." powinien wypowiedzieć się nasz forumianin Strażak

lamor 
Obywatel Zabrza

Romek napisał/a:
Przyznajcie mi kurcze chociaż raz że mam racje,

Udzielenie pierwszej pomocy w nagłych wypadkach jest jak najbardziej potrzebne. W tym przypadku przyznaję Ci rację

Mariusz 
Obywatel Zabrza

lamor napisał/a:
Romek napisał/a:
Przyznajcie mi kurcze chociaż raz że mam racje,

Udzielenie pierwszej pomocy w nagłych wypadkach jest jak najbardziej potrzebne. W tym przypadku przyznaję Ci rację

:loll:

Romek
[Usunięty]

lamor, Dzięki piwko za to

wolff 
Obywatel Zabrza

Wysłany: Pon 24 Wrz, 2007   ICE - ważna informacja RATOWNICZA!

List gen. Wiesława B. Leśniakiewicza (PSP) w sprawie ICE:

PROSZĘ PRZECZYTAJ - ważna informacja RATOWNICZA!

Przekazuję informację, z prośbą o rozpropagowanie.

Ratownicy medyczni, policjanci, strażacy i wszyscy inni, którzy interweniują na miejscu wypadków, wielokrotnie napotykają na trudności, kiedy muszą skontaktować się z krewnymi lub bliskimi poszkodowanych.
Włoskie media, po przeprowadzonych rozmowach z pracownikami służb ratowniczych - zaproponowały, abyśmy w specjalny sposób oznakowali w swojej komórce numer, – pod którym to w nagłych wypadkach można byłoby skontaktować się z bliskimi poszkodowanych.
Bardzo często telefon komórkowy jest jedynym przedmiotem, który można przy nich znaleźć. Szybki kontakt pozwoliłby na uzyskanie takich informacji jak grupa krwi, jakie przyjmują leki, czy cierpią na jakieś choroby, czy są alergikami...
Ratownicy zaproponowali, aby każdy w swoim telefonie umieścił na liście kontaktów osobę, z którą trzeba się skontaktować w nagłych wypadkach.
Lista kontaktów w naszych telefonach - zwykle jest bardzo długa i nie wiadomo, kogo w pierwszej kolejności powinniśmy powiadomić.
Według włoskich ratowników, międzynarodowy skrót, pod którym można byłoby umieścić taki numer to: ICE (=In Case of Emergency) tzn. w nagłym wypadku.
Takie oznakowanie uprościłoby pracę wszystkim służbom ratowniczym.
Gdyby ktoś chciał umieścić więcej osób w swoim telefonie mógłby je oznaczyć w następujący sposób: ICE1, ICE2, ICE3, itd. Pomysł jest łatwy w realizacji, nic nie kosztuje - a może być bardzo użyteczny.
Przecież dzisiaj prawie każdy dysponuje telefonem komórkowym i zabiera go ze sobą niemal wszędzie. Aktualnie podobna akcja jest rozwijana w innych krajach Europy (i nie tylko). Ponieważ szczególnie w Polsce, gdzie ginie o wiele za dużo osób w ruchu drogowym, (ale dotyczy to przecież nie tylko takich sytuacji), proszę Państwa o wprowadzenie pod hasłem ICE "namiarów" Waszych najbliższych.
ZRÓB TO SAMO W KOMÓRCE DZIECKA

Jednocześnie proszę o popularyzację tej idei.

Nie kosztuje nic, a może pomóc ocalić życie.

WZÓR ZAPISU W KOMÓRCE :
ICE SYN
+ 48 600 82 10 62

wolff 
Obywatel Zabrza

Wysłany: Wto 25 Wrz, 2007   

Wiedzialem że gdzieś to tu widziałem jednak nie moglem znaleźć dlatego założyłem nowy.
Przebywałem ostatnio wśród grona ratowników górskich i medycznych a z racji mojego dawnego zawodu również wśród strażaków, poruszaliśmy temat ICE wielokrotnie a że i na forum przybyło wielu nowych użytkowników pozwoliłem sobie go odświezyć. Jeżeli admin uważa że niepotrzebnie to prosże go przenieść do kosza. :-)

Nemo 
Obywatel Zabrza

Wysłany: Wto 25 Wrz, 2007   

Lepiej je scalić :)

wokal79 
Forumowicz

Wysłany: Pią 08 Maj, 2009   

Byłem klika tygodni temu w Norauto i przy kasie były wyłożone karty ICE, które można wypełnić i nosić w dokumentach. Na pewno równie ciekawa inicjatywa, szczególnie dla dzieci i osób starszych.

Wokal79

samum 
Forumowicz

Dzielnica miasta: Zaborze

Wysłany: Pon 29 Cze, 2009   pp

Witam. Jesli znajdzie sie tu grupka conajmniej 10 osob chetnych do nauki udzielania pierwszej pomocy to jestem w stanie przeprowadzic taki kurs gratis. Chce aby jak najwiecej osob potrafilo w Zabrzu, pomoc drugiemu czlowiekowi do czasu przyjazdu karetki.

Merii
[Usunięty]

Wysłany: Pon 29 Cze, 2009   

Ja bym się pisała 8)

Odpowiedz do tematu