Forum Mieszkańców Zabrza  

Ogłoszenie 

Domena www.zabrze.slask.pl na sprzedaż. Chcesz być właścicielem domeny ? KONTAKT: rutek(@)outlook.com

Poprzedni temat :: Następny temat

Przesunięty przez: rutek
Wto 28 Sie, 2007
nakaz skrętu w prawo przy wyjeździe z JET na ul. K.Miarki
Autor Wiadomość
Merii
[Usunięty]

Wysłany: Pon 27 Sie, 2007   

można se tutaj pisać a i tak tego nie zmienią :P

rosama 
Forumowicz

Dzielnica miasta: Mikulczyce

Scr3m napisał/a:
tylko po co 8)

Ale co "po co"? Po co możnaby umożliwić wyjazd w obydwu kierunkach?... No, żeby było prościej!
Luuudzieeee!!!
Żeby nie trzeba było zawracać na skrzyżowaniu albo jeździć bocznymi uliczkami i robić idiotycznych objazdów. Jak ktoś tankuje na JET i chce jechać do Biskupic, to ma objechać ćwierć Zabrza najpierw? Jeśli by to była jednokierunkowa - to OK, w lewo nie można byłoby jechać, ale to jest normalna DWUKIERUNKOWA jezdnia!
No po co?
A po co jechać do Katowic średnicówką, jak można po staremu? Po co łatwiej, jak można trudniej, no nie?.... :thumbdown:

Scr3m 
Obywatel Zabrza

Dzielnica miasta: Centrum

rosama, bez przesadyzmu ;) dojechać w prawo do skrzyżowania 5 metrów i potem zawrócenie to jest taki wielki problem.
A chodzi o bezpieczeństwo, zwłaszcza w godzinach szczytu.
Na pewno by się zaraz znaleźli idioci którzy by stanęli na pasie ruchu w kierunku centrum, i wtedy całe skrzyżowanie stoi. I nie tyko takie sytuacje by się zdarzały.

Kox 
Obywatel Zabrza

Scr3m napisał/a:
dojechać w prawo do skrzyżowania 5 metrów i potem zawrócenie
zwracanie na skrzyzowaniu również jest wykroczeniem

Tom 
Obywatel Zabrza

Mu pewno chodziło aby dojechać do skrzyżowania drogi dojazdowej do hotelu, tam zawrócić i znowu na drogę wyjechać :)
A taki objazd może zrobili ze stacji aby zaraz wypalić to co się zatankowało i aby znowu zatankować :D ;)

rosama 
Forumowicz

A od kiedy zawracanie na skrzyżowaniu jest wykroczeniem???!!!
Nooo, ładnych rzeczy ja się tutaj dowiaduję... Super...
Pokaż mi artykuł który mówi o tym wykroczeniu, ew. jaka jest przewidziana za to kara? :nono:
Na egzaminie końcowym na prawo jazdy egzaminator kazał mi jechać wedle jego wskazówek, a na końcu powiedział: proszę jechać do punktu początkowego. Więc NA SKRZYŻOWANIU z drogą podporządkowaną zawróciłem i pojechałem. I dostałem prawo jazdy...
Więc?... :exclaim:

Kox 
Obywatel Zabrza

moge sie mylić ale z tego co wiem zawracanie na skrzyzowaniu jest wykroczeniem,ale moze poczekajmy na naszych stróżów prawa oni maja wieksze pojecie na ten temat

Adi 
Starszy forumianin

Dzielnica miasta: Zaborze

Scr3m napisał/a:
taaak.

To były by jedne z droższych jaj naszego urzędu ;)

I tu się zdziwisz. Urząd za to nie zapłacił ani grosza.

A wracając do sedna tematu. To tak to jest jak komuś coś nie pasuje i musi zrobić kilka dodatkowych czynności to mu się to nie podoba i krzyczy aby to zmienić po jego myśli, nie ważne, że będzie to sprawiało problem, zagrożenie itp. Ma być jak ktoś chce i koniec.
Nakaz skrętu w prawo jest ze względów bezpieczeństwa.
W ogóle trochę inaczej miało wyglądać to skrzyżowanie stąd taki dziwny układ jezdni zaraz za skrętem z pl. Teatralnego w ul. K. Marki na wjeździe do stacji JET. Niestety wątpię by kiedyś zostało ono przebudowane.

rosama napisał/a:
A od kiedy zawracanie na skrzyżowaniu jest wykroczeniem???!!!
Nooo, ładnych rzeczy ja się tutaj dowiaduję... Super...
Pokaż mi artykuł który mówi o tym wykroczeniu, ew. jaka jest przewidziana za to kara? :nono:
Na egzaminie końcowym na prawo jazdy egzaminator kazał mi jechać wedle jego wskazówek, a na końcu powiedział: proszę jechać do punktu początkowego. Więc NA SKRZYŻOWANIU z drogą podporządkowaną zawróciłem i pojechałem. I dostałem prawo jazdy...
Więc?... :exclaim:

A powiedz mi jak się wykonuje manewr zawracania? Wymaga to na takiej drodze zjechania do środka jezdni. Jeśli na K.Miarki zjedziesz do środka jezdni i zaczniesz zawracać to się nie wyrobisz chyba, że poruszasz się Smartem.
I teraz:
"Zabrania się zawracania w warunkach, w których mogłoby to zagrozić bezpieczeństwu ruchu na drodze lub ruch ten utrudnić".
A nie wątpliwie zawracanie na tym skrzyżowaniu jest utrudnieniem w ruchu w godzinach szczytu. Jeśli uda Ci się tam zawrócić nie stwarzając żadnego zagrożenia i nie powodując zdarzenia drogowego to ok. Ale jeśli nie daj Boże coś się stanie to prawdopodobnie winą zostanie Ty obarczony. Ale to jest sprawa dyskusyjna.
I kończąc jeśli szkoda Ci te 100ml paliwa żeby to objechać troszkę inaczej to przesiądź sie na rower lub komunikację miejską.
Ostatnio zmieniony przez Adi Pon 27 Sie, 2007, w całości zmieniany 1 raz  

rosama 
Forumowicz

Cytat:
A nie wątpliwie zawracanie na tym skrzyżowaniu jest utrudnieniem w ruchu w godzinach szczytu

I skręt w lewo na skrzyżowaniu (który jest przecież elementem manewru zawracania) pewnie też jest "utrudnieniem w ruchu w godzinach szczytu" oraz ogromnym zagrożeniem dla uczestników ruchu... 8)
Ponieważ ul. K. Miarki ma tylko jeden pas ruchu w każdą stronę to skręt w lewo możesz wykonać nawet od prawek krawędzi jezdni. I wtedy się zmieścisz. Wiem, bo robiłem to dużym autem (nie smartem). :gwizd:
Wytłumacz mi łaskawie w jaki sposób nakaz skrętu w prawo w tym miejscu wpływa na bezpieczeństwo. Bo jeśli chodzi o to, że będziemy przecinać pas ruchu, to może należałoby w ogóle zakazać skrętu w lewo? I jeździć na okrętkę, jak w Bytomiu? :er: I nie mówmy tutaj o natężeniu ruchu, bo ze stacji dałoby się wyjechać spokojnie i w lewo i w prawo, natężenie ruchu nie jest tutaj przeszkodą.

Cytat:
cos na styl jak zrobili z wjazdem na neste na wolności tam też była nakaz jazdy w prawo ale przerobili skrzyżowanie i jest ok

I co? Dało się?...

Pytanie nie dotyczyło oszczędności paliwa, lecz sensowności takiego rozwiązania. A propos oszczędności to wyjeżdżając ze stacji w lewo można zaoszczędzić sporo CZASU!

I jeszcze jedna uwaga: rzeczywiście, po co spalać paliwo (ale nie w jednym samochodzie, lecz w setkach które korzystają co dzień ze stacji) nadkładając kilkaset metrów i zatruwać przy tym środowisko?! Te 100ml pomnóż przez liczbę tych samochodów i będziesz miał inny obraz. Tylko kogo to obchodzi?...

A rowerem bardzo chętnie też jeżdżę i wszystkim to polecam!

Adi 
Starszy forumianin

rosama napisał/a:
Ponieważ ul. K. Miarki ma tylko jeden pas ruchu w każdą stronę to skręt w lewo możesz wykonać nawet od prawek krawędzi jezdni.

Że jak :?:

Art. 22 ustawy prawo o ruchu drogowym
" Kierujący pojazdem jest zobowiązany zbliżyć się:
1) prawej krawędzi jezdni jeśli zamierza skręcić w prawo,
2) do środka jezdni lub na jezdni o ruchu jednokierunkowym do lewej jej krawędzi - jeśli zamierza skręcić w lewo" :!:

Powodzenia!

TAK wyjeżdżając ze stacji chcąc jechać do Biskupic trzeba by przeciąć dwa pasy ruchu! A to jest już manewr nie należący do bezpiecznych.
Jeśli chodzi o NESTE to oni płacili za przebudowę, to było warunkiem uzyskani pozwolenia na budowę. Długo na to czekaliśmy bo się właśnie komuś coś ie podobało.
Tak jak pisałem w rejonie stacji JET tez miało być inaczej, niestety teraz nie wiem jak dokładnie.

rosama 
Forumowicz

Cytat:
jak komuś coś nie pasuje i musi zrobić kilka dodatkowych czynności to mu się to nie podoba i krzyczy aby to zmienić po jego myśli

Nie krzyczę, tylko staram się dociec sensowności takiego rozwiązania.

Cytat:
cos na styl jak zrobili z wjazdem na neste na wolności tam też była nakaz jazdy w prawo ale przerobili skrzyżowanie i jest ok

I co? Dało się?...

Fakt, że się dało wskazuje, że urzędnicy nie są nieomylni i że znak raz postawiony nie może być zmieniony. Podobna sprawa z pierwszeństwem przejazdu na skrzyżowaniu koło M1 i salonu Skody. Kiedyś pierwszeństwo było na skręcie, taraz jest na wprost. I zmieniono to właśnie ZE WZGLĘDÓW BEZPIECZEŃSTWA!

Cytat:
TAK wyjeżdżając ze stacji chcąc jechać do Biskupic trzeba by przeciąć dwa pasy ruchu! A to jest już manewr nie należący do bezpiecznych.

Wobec tego warto by zakazać w ogóle skrętu w lewo... I dalej pytam O SENS!

Cytat:
2) do środka jezdni lub na jezdni o ruchu jednokierunkowym do lewej jej krawędzi - jeśli zamierza skręcić w lewo" :!:

Ciekawe wobec tego, czemu egzaminator nie uwalił mnie na państwowym egzaminie za zawracanie na skrzyżowaniu?... A ze środka jezdni bym się nie zmieścił...

Adi 
Starszy forumianin

rosama napisał/a:
Nie krzyczę, tylko staram się dociec sensowności takiego rozwiązania.

Toteż staram się wytłumaczyć

rosama napisał/a:
Fakt, że się dało wskazuje, że urzędnicy nie są nieomylni i że znak raz postawiony nie może być zmieniony.
.

Napiszę to jeszcze raz i powoli. Tak jak jest teraz w rejonie stacji Neste miało być od początku. Było to warunkiem uzyskania pozwolenia na budowę a że koś to oprotestował i wszystko się przeciągnęło to nie wina urzędników. A przez ten czas jakoś ruch się musiał odbywać stąd zakaz skrętu w lewo.

rosama napisał/a:
Wobec tego warto by zakazać w ogóle skrętu w lewo... I dalej pytam O SENS!

Cytat:

Ciekawe wobec tego, czemu egzaminator nie uwalił mnie na państwowym egzaminie za zawracanie na skrzyżowaniu?... A ze środka jezdni bym się nie zmieścił...

Jeśli tego nie potrafisz zrozumieć to ja nic na to nie poradzę. Nie wiem jak mam Ci to wytłumaczyć.
Dla mnie jeśli nie widzisz sensu istnienia tego zakazu to proponuję ponowny kurs na prawo jazdy choć i on nic nie da bo na kursach nie potrafią przygotować do prowadzenia auta. I nie sugeruj się tak tym egzaminatorem, wszak on też człowiek i też mógł się pomylić, mieć lepszy dzień, być nie douczonym nie wiem znajdź sobie sam wytłumaczenie. I proponuję lekturę ustawy prawo o ruchu drogowym, wiele się wyjaśni.

rosama 
Forumowicz

No i co? Przy Neste teraz jest bezpiecznie? A przy JET byłoby niebezpiecznie?

Dobra... Z mojej strony koniec dyskusji.
Jak ktoś nie potrafi dowieść swojej racji, to:
Cytat:
nie sugeruj się tak tym egzaminatorem, wszak on też człowiek i też mógł się pomylić, mieć lepszy dzień, być nie douczonym

Jasne... Ech... :frustgrey:

Kox 
Obywatel Zabrza

rosama napisał/a:
No i co? Przy Neste teraz jest bezpiecznie? A przy JET byłoby niebezpiecznie?
Neste zeby wogóle mogło powstać musiało przebudowac skrzyzowanie,JET nie musiał i nie zrobił tego zeby zredukowac koszty,a widocznie nikomu nie zalezy na ułatwianiu zycia kierowcom dlatego nikt tego nie zmienia

Nemo 
Obywatel Zabrza

rosama, jak długo masz "prawko" ?

Odpowiedz do tematu