Forum Mieszkańców Zabrza  

Ogłoszenie 

Domena www.zabrze.slask.pl na sprzedaż. Chcesz być właścicielem domeny ? KONTAKT: rutek(@)outlook.com

Poprzedni temat :: Następny temat

Stan dróg i ocena robót drogowych
Autor Wiadomość
Born_stubborN 
Obywatel Zabrza

Dzielnica miasta: spoza Zabrza

Wysłany: Czw 29 Lip, 2010   

De Gaulle'a - DRAMAT. Robotnicy robią do godz. 17 max, samochody stoją co najmniej do wysokości DMiT.

Wolności - DRAMAT. Odcinek od Rudy Śl. do TEMEDu zabiera nawet 25 minut.

Paderewskiego --> 3 Maja - DRAMAT. Aby z Autostrady dojechać do Centrum trzeba mieć w godzinach szczytu około 40 minut. Jedyna droga w kierunku "na południe" jest non stop zakorkowana.

Jak jeszcze raz przeczytam w jakiejś gazecie, że Zabrze jest świetnie skomunikowane i przyjazne kierowcom, to czeka mnie zawał całego ciała.

bzyq_74 
Starszy forumianin

Dzielnica miasta: Centrum

Zamiast Wolności jadę Korczoka/Pawliczka - 5-7 min od Merca do Temedu.
Z A4 kręcę na Kończycach w lewo przez Beskidzką i kopalnię, potem osiedle Janek i Jaskółczą do DeGola - do 10 min.

BTN 
Zabrzanin

Remont pasa na DeGaulle'a to skandal. Jakiś (bez)mózg z UM wypowiadał się, że robotnicy będą pracować na 3 zmiany. Tymczasem, tak jak ktoś wyżej zauważył, po godz. 17 już ich nie ma! Przejazd tą drogą to koszmar!

Tom 
Obywatel Zabrza

Ostatnio tamtędy przechodziłem to co się tam dzieje to samowolka, ludzie blokują skrzyżowanie, zamiast wykorzystać dwa pasy to stoją w korku na jednym a i zauważyłem ze niektórzy to już w jednym ogonku stoją od wiaduktu w stronę szkoły i dalej, a nie tak jak kiedyś że po parami się stało.

Born_stubborN 
Obywatel Zabrza

Bo jazda "na suwak" to ciągle czarna magia. I to dotyczy nie tylko Zabrza, ale chyba całego kraju. Stąd każdy siedzi w ogonie, bo jak tylko zjedzie na bok robić drugi pas, to go potem nikt nie wpuści.

Jedno trzeba władzom przyznać. Motywują do spacerów i dbają przez to o zdrowie mieszkańców.

bzyq_74 
Starszy forumianin

Wysłany: Pią 30 Lip, 2010   

Born_stubborN napisał/a:
...i dbają przez to o zdrowie mieszkańców.

Wdychania spalin samochodów stojących w korku na Degola :loll:

Dziś znów pada więc robota stoi :evil:
Potem będzie za gorąco i to samo.

Born_stubborN 
Obywatel Zabrza

SZOK :sygnal:

Jest godzina 19:38 a panowie w pomarańczowych kamizelkach układają kostkę na De Gaulle'a! Ale z terminem i tak nie zdążą. Najpierw miało być skończone 22 lipca (tak informowała strona UM), potem zmienili na koniec lipca (tak mówił jakiś urzędas w TV), a pewnie potrwa jeszcze z tydzień lub dwa.

Ola 
Starszy forumianin

bzyq_74 napisał/a:
Zamiast Wolności jadę Korczoka/Pawliczka - 5-7 min od Merca do Temedu.

Szkoda tylko, że na taki pomysł wpadła zdecydowana większość innych kierowców. Mieszkańcy Zaborza, żeby dostać się z podporządkowanych na Korczoka muszę dzięki temu odstać swoje (ostatnio - chyba we wtorek - z zegarkiem w ręku, od 16:15 do 16:32, żaden cham mnie nie puścił). Nie mówiąc o biednych pieszych, którzy nieraz narażają życie żeby przejść na drugą stronę ulicy. Pisma w sprawie świateł na skrzyżowaniu Korczoka/Wyciska UM uznaje za bezzasadne. Ręce opadają.

dratewka 
Obywatel Zabrza

Dzielnica miasta: Rokitnica

właśnie wróciłam z kilkudniowego wypadu na Wielkopolskę... drogi tam mają cudne :-) dobrze oznakowane, jedzie się jak po stole... pozazdrościć :-)

bzyq_74 
Starszy forumianin

Wysłany: Sob 31 Lip, 2010   

Ola, musimy się uzbroić w cierpliwość, tam gdzie są remonty ( DTS-ka, kanalizacja) zawsze zwężenia, zamknięcie ulic generują zwiększony ruch na przyległych ulicach.
Najgorsze to to, że tak się pitolą z robotą i zamiast stać np w korkach miesiąc stoi się 2-3.

Teraz z wielu ulic jest ciężko wyjechać.
A na Zaborzu najbardziej wnerwiają mnie kierowcy tych zdezelowanych niebieskich autobusów miejsckich o rej SPI xxx jadących zawrotną prękością 30km/h :evil:

Tom 
Obywatel Zabrza

A to masz na myśli kierowców i autobusy z Transkom Piekary Śląskie :D obsługują 234, 111 i coś jeszcze chyba, 89 o ile pamiętam :P

Ola 
Starszy forumianin

Tak, te autobusy robią prawdziwą furorę i wśród pasażerów, i wśród kierowców :) . Mam duże pokłady cierpliwości, ale już są na wyczerpaniu. W poniedziałek, z Sobieskiego dojechałam A4 szybciej do Katowic na pl. Rady Europy, niż wyjeżdżający w tym samym momencie co ja, z pod bloku, sąsiad do Black Red White pod Makro :) Autentyk!

Salzi 
Starszy forumianin

Dzielnica miasta: os.Janek

Wysłany: Pią 06 Sie, 2010   

Ktoś zna termin zakończenia prac na De Gaulle'a?

Tom 
Obywatel Zabrza

Wysłany: Pią 06 Sie, 2010   

Według tego co kiedyś pisali na stronie UM to już dawno jest po remoncie... ale kto się tam tym przejmuje..

Born_stubborN 
Obywatel Zabrza

Wysłany: Sob 07 Sie, 2010   

Aktualizacja we wczorajszych nowinach: remont skończy się do połowy sierpnia :)

A więc już 4 termin w ciągu miesiąca. No i przestali wreszcie ściemniać o pracy w nocy, bo teraz nawet już nie zaczynają o 7 rano tylko po 9 i kończą o 16.

A Urząd Miejski za 2 tygodnie jak zwykle odtrąbi wspaniały sukces za pośrednictwem lokalnych szmatławców. I jeszcze powiedzą, że udało im się w terminie i zapobiegają korków.

Ciekawe czy otwarcie mostu na Kłodnicy też pójdzie tak wspaniale. Bo nie wiem czy zauważyliście, ale przez całe Zabrze prowadzi teraz tylko jedna droga w kierunku z Południa. 180 tysięcy mieszkańców a jedna droga wjazdowa od południa. BRAVO

Odpowiedz do tematu