Forum Mieszkańców Zabrza  

Ogłoszenie 

Domena www.zabrze.slask.pl na sprzedaż. Chcesz być właścicielem domeny ? KONTAKT: rutek(@)outlook.com

Poprzedni temat :: Następny temat

Plany wakacyjne...
Autor Wiadomość
dratewka 
Obywatel Zabrza

Dzielnica miasta: Rokitnica

Wysłany: Czw 19 Lip, 2007   

Tunezja modna tego roku,,,kogo bym nie pytała to Tunezja, ale fajnie tak :) wrócisz szczęśliwie, odpocznij sobie solidnie :)

RED 
Obywatel Zabrza

Dzielnica miasta: Helenka

Nie dla mnie takie ciepłe kraje...Ja tu w PL już umieram, a co dopiero tam! Pozdrawiam i życze wszystkim miłych i udanych wakacji. Ja wybywam z pt na sobotę w nocy. :) Przede mną dość długa trasa nad Bałtyk-pierwszy raz jadę w tak daleką trasę Tico, wcześniej wszędzie dalej Suzuki...a teraz postanowiłem Tico. ;) DU raczej nie wypuszczałem nigdy sie za daleko-najlepiej czuję się w promieniu 200 km od domu, ale wybywałem też 1/2 razy w roku do Przemęckiego Parku Krajobrazowego, a to juz dalej ok 350 km od Zabrza. A teraz proszę...ok. 600km. Pozdrawiam

Mariusz 
Obywatel Zabrza

Dzielnica miasta: spoza Zabrza

Czy ktoś był nad morzem w połowie października ?
Bo ja nie bardzo będę mógł pójść w lipcu, ani w sierpniu no i we wrześniu też nie ...

Nemo 
Obywatel Zabrza

Dzielnica miasta: Centrum

Nad morzem nie byłem, za to w Tatrach jest wtedy fantastycznie :-)

Mariusz 
Obywatel Zabrza

W górach się męczę ... nie potrafię wypoczywać :)

Virek 
Forumowicz +

rutek napisał/a:
Everlast napisał/a:
nie nie tylko tunezyjskimi :lol:
to masz si ę czego obawiać :)
polecisz dymiącym Douglasem :)

Nie jest tak źle, w zeszłym roku leciałem jakimś niewielkim Airbusem.
Fotki z wycieczki na mojej stronie.
Pozdrawiam.

dratewka 
Obywatel Zabrza

Dzielnica miasta: Rokitnica

Wysłany: Pią 20 Lip, 2007   

Mariusz, wiecej jodu bedzie i mniej turystow, gorzej z kapaniem sie w morzu:P

Virek, zdjecia super:-))))

Virek 
Forumowicz +

Wysłany: Pią 20 Lip, 2007   

dratewka napisał/a:

Virek, zdjecia super:-))))

A dziękuję :-)
Żebyscie wiedzieli, jakim wyzwaniem było pisanie na ichniej klawiaturze, a przede wszystkim zalogowanie się na konto pocztowe... :-)

Kika 
Zabrzanin

Wysłany: Nie 22 Lip, 2007   

RED napisał/a:
Nie dla mnie takie ciepłe kraje...Ja tu w PL już umieram, a co dopiero tam!

Jeśli choć raz uda Ci się wyjechać w "ciepłe" kraje to zauważysz różnicę pomiędzy naszymi tropikami, a tamtymi. Tamtejsze ciepło jest zupełnie inaczej odczuwane z bardzo prostej przyczyny - Wilgotność, ale tego trzeba osobiście doświadczyć. :tease:

RED 
Obywatel Zabrza

Wysłany: Nie 05 Sie, 2007   

Już wróciłem z wypoczynku-troszkę dałem czadu i troszkę Polski przejechałem. ;) Zapraszam do prywatnej galerii-troszkę fotek wrzuciłem...
Więc tak...Znad morza (Jastrzębia Góra) wróciłem w niedzielę -trasa 1500km w obie strony, ale przyznam, że troszkę droga męcząca-niesamowite korki-13h jazdy z 4-5 pauzami!! Troszkę próbowałem ominąć korki i udało się, ale w extremalnych warunkach nie raz-pola, lasy, pastwiska-ale była jazda...jechałem za miejscowymi-a oni znają takie objazdy i ominięcia korków. Potem troszkę taksiarze poprowadzili by ominąć korek w Świeciu-remont mostu na Wiśle...tragedia! Przejechałem przez ogródki działkowe i udało się! ;) Z powrotem jechałem inaczej-przez Wejherowo by ominąć Trójmiasto wlk łukiem-jest tragedia-nawet na obwodnicy! Tak troszkę było znów polnych dróg (papierowy "GPS" tak poprowadził)-jakiś most zamknięty-ale co to dla mnie i dla mego Tico...dał radę! Nowy most jeszcze nie oddany, zakaz wjazdu, ale by nie objeżdżać i tego pojechałem jak miejscowi. ;) Od Łodzi do centrum Zabrza (przez Tarn.Góry)-200 km równiutkie 2h-w nocy! Tu dałem ostro czadu, bo byłem już zmęczony tą jazdą-poważnie! Dodam, ze byłem jednym kierowcą-moja narzeczona nie ma prawa jazdy.
Dwa dni odpoczynku w Zabrzu i ponowny wyjazd w drugą stronę-do Sławy...Przemęcki Park Krajobrazowy. Na miejscu auto oszczędzane i stało zaparkowane non-stop i tym oto tylko 720 km nabite na liczniku. Tak wiec nieźle sobie pozwoliłem na wyczyny od maja...
Moze nie uwierzycie, ale od 1 maja do wczoraj zrobiłem 10 tys km!! Poważnie-mam udokumentowany cały przebieg i przeglądy!! Takich tras w takim krótkim czasie nigdy nie pokonałem...Ale autko spisało sie wzorowo i bezawaryjne, a przyznam, ze bałem się wypuścic tak daleko na pn-nigdy nie byłem Tico nad Bałtykiem. W maju balowałem w Białce na długim lik&zie, w czerwcu w Sławie (okolice Leszna), teraz Bałtyk i ponownie Sława, a w miedzyczasie kilka razy Beskidy i troszkę (a moze i dużo) tras na miejscu to tu to tam. No ale po to jest auto...co człowiek zwiedzi, zobaczy to jego! Nic a nic nie żałuję...no moze troszkę auta, bo juz leciwe i ma swój przebieg-ale myslę, ze jeszcze troszkę da radę i mi posłuży! Moze wkrótce wrzuce jeszcze troszkę fotek (amatorskich) do prywatnego albumu z wakacji...Pozdrawiam :)
Ostatnio zmieniony przez RED Nie 05 Sie, 2007, w całości zmieniany 1 raz  

Mariusz 
Obywatel Zabrza

Dałeś czadu ? :-P
To ile tym Tico dałeś rady uciągnąć w momencie najszybszej jazdy ? :-P

No i 13h nad morze to faktycznie dużo ;-)

Fajnie, że Tico dało radę :)

RED 
Obywatel Zabrza

Nad morze w 2 osoby i max załadowane, a teraz do Sławy 4 osoby i max załadowane. Tak obciążonego auta jak teraz nigdy nie miałem-prawie nadkolami z tyłu haczył po kołach-ale co tam! ;) Nie jechałem na wyścigi na żadnej z tras...max 110-120 km/h. A postoje wskazane-mam zbiornik na ok 200 km jazdy, a i stanąć zjeść obiad i rozprostować kości też trzeba. Ale uwierz, ze gdybym miał szybsze auto i nie musiałbym stawać tyle razy (ale po co się męczyć-postoje wg mnie wskazane) zaoszczędził bym czasowo no może 1-1,5 h. Droga nad morze w lik&y to tragedia! Jakby ktoś sie wybierał to niech weźmie to pod uwagę teraz w sezonie...Jak na zachodnie wybrzeże to polecam do granicy z Niemcami autostradą A4 i dalej na pn przez Niemcy-zaoszczędzi sie kupę czasu...no może kosztem 100 km więcej-ale coś za coś. Ja jechałem dokładnie na Półwysep Helski wiec nie było to możliwe. Ale jakbym jechał do Międzyzdrojów, Świnoujścia czy nawet do Pobierowa, Dziwnowa, etc to przeleciałbym przez Niemcy autostradą. Dodam, że 360 km do Sławy to przedział czasowy 4,5-5h jazdy ze std postojami (I-szy na Bielanach). Wyjazd nad morze z Zabrza o 3:30 rano, powrót z nad morza do Zabrza (wyjazd) o 11:30 przed południem, a Sława-wyjazd o 3:00 rano i powrót ze Sławy do Zabrza o 11:30. Troszkę czasu spędziłęm w aucie ostatnio...ale cóż! jak widać DU da radę. Jakby ktoś chciał dokładny opis trasy i jakieś alternatywy boczne by ominąć korek to dajcie znać-chętnie pomogę z dojazdem na Hel czy okolicę. Wszystkie światła, ronda trzymają-tragedia!! Tranzyt przez Łódź OK, Świecie omijać bokiem-przez Grudziądz a i całe trójmiasto także-makabra! Przez Włocławek luzik-płyty betonowe dość dziurawe ale się jedzie przez miasto i przejazd przez Toruń polecam-nie obwodnicą, bo i tak jest kicha-światłą i sie stoi std! Posmakowałem wszystkich alternatyw i mam teraz porównanie i nauczkę na przyszłość jak jechać. Najlepiej by było wyjechać o ok. 22 z Zabrza-wydaje mi się, ze byłoby lepiej-ale nie chciałem jechac całą noc-troszkę sie bałem. Ale o przyzwoitej porze na pewno o poranku przybyłbym na miejsce. Pozdrawiam :)

Mariusz 
Obywatel Zabrza

Ja jadę w piątek w okolice Poznania ;)
A4 do Wrocławia i potem odbijam na Poznań ... Łącznie 391 km. Przewidywany czas podróży to 3h i 22 min w tym jeden postój 15 minutowy.

Kox 
Obywatel Zabrza

jedziesz z tym z foto podpisu? :>ile to pije?

Mariusz 
Obywatel Zabrza

Po mieście 15, w trasie nawet 9 ;) Silnik to tylko 2.8 :)

Odpowiedz do tematu