Forum Mieszkańców Zabrza  

Ogłoszenie 

Poprzedni temat :: Następny temat

grillowanie
Autor Wiadomość
jalamia 
Forumowicz

Dzielnica miasta: Centrum

Wysłany: Nie 06 Maj, 2007   grillowanie

No i sezon grillowy rozpoczęty...:) Ci co mieszkają w domkach mogą sobie zarzucić tą przyjemność kiedy tylko chcą. Ja niestety mieszkam w bloku i co??? Mieszkam we własnym mieszkaniu, mam własny balkon a nie mogę zrobić własnego grilla!!! Bo nie wolno! Jako członek spółdzielni jestem skazana na obchodzenie się smakiem :( Moim zdaniem powinny być gdzieś wydzielone miejsca na osiedlach, w których można sobie przyjść z własnym sprzętem, kulturalnie posiedzieć, pointegrować się z innymi ludźmi i zjeść grillowane przysmaki. Ostatnio np. chłopaki ode mnie z bloku rozpalili sobie grilla przed blokiem na trawie ( dość daleko od samochodów) i co? I nie minęło 10 min jak przyjechała straż miejska! Może są jakieś takie miejsca, ale szczerze mówiąc nic mi się nie obiło o uszy. Co wy na to?

Everlast 
Obywatel Zabrza

Dzielnica miasta: Helenka

Wysłany: Nie 06 Maj, 2007   

Ja jestem przeciwny grilowaniu na osiedlu. Po pierwsze wydbywający się zapach nie wszystkim może się podobać a po drugie grilowanie to ta przyjemność która jest połączona z naturą - tutaj jednak bloki, sąsiedzi, samochody :( nie nie to bez sensu.

jalamia ale jeśli chcesz osiedle lub balkon to proszę bardzo są przecież grile elektryczne :wink:

Ja już dawno rozpocząłem sezonik :wink: grilowy

jalamia 
Forumowicz

Grill elektryczny to nie to samo!!! To jak pizza z mikrowelli. Ja mówię o wydzieleniu miejsc do grillowania. Osobiście też nie byłabym zachwycona jakby ktoś grillował przy moim samochodzie, ale gdyby były jakieś specjalne miejsca, to moim zdaniem nie byłoby to wcale takie znowu głupie.

Merii
[Usunięty]

jalamia, a nie lepiej pogrilowac gdzies indziej jak w domu czy pod domem :?: my czesto wyruszamy gdzies np na najbliżej położone jakieś pola zakątki oddalone od domu mały spacerek niczemu nie zaszkodzi a i troszkę od cywilizacji można się oderwać :) albo na rowerek i gdzieś w dalsze rejony jest dużo pomysłów a i dużo do tego nie trzebasię przykładać żeby było super

buczek21 
Obywatel Zabrza

Dzielnica miasta: Zaborze

jalamia,
Poroniony bardzo ten pomysł z "osiedlowym" grillem....
Daje głowe ze w ciagu tygodnia opanowała by go kompletnie "smietanka" towarzyska osiedla....Czyli wszystkie łebki,zuliki,i nieroby osiedlowe...
Idealnie miejsce na chlanie browarków,winek..I do tego mozna przygrillowac...Totalny wypas :lol:

BTN 
Zabrzanin

Otóż to, chcesz sobie grillować to rusz tyłeczek gdzieś dalej. Wg mnie kiełbaska lepiej smakuje na łonie natury, z dala od samochodów czy patrzących z okien ludzi na każdy twój kęs grillowanego przysmaku.

rutek 
Administrator

Dzielnica miasta: spoza Zabrza

buczek21, wydaje mi się że masz całkowitą rację,
chociaż wolałbym abyś jej nie miął

jalamia 
Forumowicz

Wysłany: Pon 07 Maj, 2007   

Chętnie ruszę się gdzieś dalej tylko gdzie? Bo ciorać 50 km tylko po to, żeby coś zjeść to to jest poroniony pomysł. Łono natury powiadacie... hmmm. świetnie, świetnie, tylko już widzę jak w naszym uroczym parku (bądź co bądź łono natury) staną obok mnie panowie w specyficznych czapeczkach i wlapią mandat za możliwość zaprószenia ognia. Dzięki serdeczne :) Powiedzcie gdzie tu niedaleko jest jakieś fajne miejsce do tego typu uciech dla podniebienia a pojadę tam z pewnością :)

Nemo 
Obywatel Zabrza

Jedź gdziekolwiek tylko nie smrodź mi pod domem. Miasto to nie łąka więc jeśli nie masz działki to masz pecha i trochę musisz się najeździć.

Merii
[Usunięty]

jalamia, ale po co jechac 50km masz krócej np na czechowice a jeszcze bliżej są ubocza zabrza gdzie jest natura i daleko nie trzeba jechać wystarczy wziąść mapkę i dobrze poszukać

we_st 
Obywatel Zabrza

Dzielnica miasta: spoza Zabrza

Ja jednak upierałabym się przy grillu elektrycznym. Gdy nie ma możliwości na tradycyjne grilowanie, taki elektryczny daje też dużo satysfakcji. A kiełbaski i tak najlepiej smakują upieczone na patyku przy ognisku :tease:

zgadzam się kiełbaska na ognisku jest naj naj naj

..: Everlast ::..
Ostatnio zmieniony przez Everlast Pon 07 Maj, 2007, w całości zmieniany 1 raz  

Magda:) 
Forumowicz +

Dzielnica miasta: Makoszowy

a ja nie mam problemu z grilowaniem ogniskiem i ogniem otwartym :P Mieszkam z bolu a otacza mnie z 2ch stron las i dzialki 8) Takze mam 2 mozliwosci

OCZY 
Obywatel Zabrza

Wysłany: Pon 21 Maj, 2007   

W okolicy Zabrza jest mnóstwo ciekawych miejsc na grilowanie ;) Chociażby jezioro między biskupicami i mikulczycami - cisza, spokój, moim zdaniem bez problemu mozna sobie tam grilla rozstawić (widziałam jak rybacy grilowali) i spędzić urocze popołudnie ;)

Ewentualnie polecam Chechło - nie jest to może zbyt blisko, ale za Tarnowskie Góry wyjechać to też nie jest daleko a miejsce jest po prostu IDEALNE - od 3 lat tam jeżdże w sezonie letnim praktycznie co tydzień,, na grila, pod namioty, popływać itd :) polecam

Zawsze też można sie do kogoś wprosić kto ma działkę ;)

BTN 
Zabrzanin

Dodam iż na rowerze nie jest to tak daleko od Zabrza a wysiłek fizyczny wzmaga głód przez co upichcona kiełbaska smakować będzie jeszcze bardziej!

Merii
[Usunięty]

na Chechło popływać mi się odechciało jak słyszałam że o ile się nie myle to w zeszłym sezonie toi toi'e tam pływały :yay: my to znowu jeżdzimy bliżej na Czechowice i też jest super :D a co do Zabrzańskich okolic jest ich mnóstwo tak jak Oczy wspomniała
Ostatnio zmieniony przez Merii Pon 21 Maj, 2007, w całości zmieniany 1 raz  

Odpowiedz do tematu