Forum Mieszkańców Zabrza  

Ogłoszenie 

Domena www.zabrze.slask.pl na sprzedaż. Chcesz być właścicielem domeny ? KONTAKT: rutek(@)outlook.com

Poprzedni temat :: Następny temat

Sygnalizacja na maciejowie
Autor Wiadomość
Romek
[Usunięty]

Wysłany: Nie 08 Kwi, 2007   Sygnalizacja na maciejowie

Ost. zauważyłem że pojazdy jadące od strony centrum do gliwic pędzą jak oszaleli nie dziwie się im kawałek długiej prostej to można poszaleć chodzi mi o skrzyżowanie ulic Kondratowicza,wolności i myśliwskiej jest to duże skrzyżowanie i jak ktoś jedzie rozpędzony a trafi na zielone dochodzi często do wypadków ale do tego się przyzwyczaiłem ale najbardziej mnie nie pokoi sygnalizacja znajdująca się troszke wcześniej (patrząc od strony centrum) dokładnie chodzi mi o sygnalizacje która jest zamontowana w celu gdy przejeżdża tramwaj załancza się czerwone ale obowiązuje tylko tych które będą przejeżdżać przez torowisko w kierunku DHL centrum dializ itd. Ostatnio dochodzi do dziwnych sytuacji już nie raz widziałem że jadący na wprost których nie obowiązuje te czerwone zatrzymują się i stwarzają zagrożenie dosłownie moge takich ludzi nazwać idiotami są 2 pasy w strone centrum i 2 pasy do gliwic i jadąc do centrum osoby jadące na wprost jadą zew. pasem a ci skręcający w prawo mają czerw. jak jedzie tramwaj ost. bylem świadkiem o mały włos tragedii. Jadący Tir załadowany pędzi i trafił na skrzyżowaniu z ul kondratowicza na zielone więc pędził dalej a przed nim maluszek (fiat 126p) kobieta kierująca maluszkiem jadąca zew. pasem dla której nie dotyczyło czerwone z nieznanych przyczyn zahamowała a tir pędzący za nią też zaczoł hamować bo by rozwalił maluszka w drobny mak na szczęście zapaliło się zielone i maluszek ruszył a tir hamował (bo sami wiecie jakie maluch ma przyspieszenie) to był normalnie cud nawet dziś widziałem jak samochód jadący dość szybko na prost zahamował bo widział czerwone ja myśle żeby oznaczyć bardziej te miejsce
Ostatnio zmieniony przez Romek Nie 08 Kwi, 2007, w całości zmieniany 1 raz  

rutek 
Administrator

Dzielnica miasta: spoza Zabrza

Wysłany: Nie 08 Kwi, 2007   

racja,
również byłem światkiem takiego zachowania kierowcy jak tego w maluszku,

ale co poradzisz ?
rozumiem ze należałoby lepiej oznakować sygnalizację ? i czego dotyczy ?

Adi 
Starszy forumianin

Dzielnica miasta: Zaborze

Wysłany: Nie 08 Kwi, 2007   

Jak ktoś się na przepisach nie zna i nie umie rozróżnić dla kogo jest przeznaczony sygnalizator to niech nie siada za kółko bo właśnie takie sytuacje stwarza !

Romek
[Usunięty]

Wysłany: Pon 09 Kwi, 2007   

Ja myślałem o postawieniu znaku że w prawo będzie się przejeżdżału przez torowisko do Firm: DHL, Centrum Dializ, Renatult, i Honda,Bp i Strzałki żeby by były że ten pas jest tylko do skręcania w prawo bo praktycznie od tego zjazdu następuje jego zamknięcie. i można jechać tylko tym pasem który był wcześniej zewnętrzny.

Adi 
Starszy forumianin

Romek napisał/a:
Ja myślałem o postawieniu znaku że w prawo będzie się przejeżdżału przez torowisko do Firm: DHL, Centrum Dializ, Renatult, i Honda,Bp...

O to to trzeba by się do tych firm zwrócić bo to jest reklama.

Nie długo zacznie się akcja malowania oznakowania pionowego to będą strzały na jezdni (choć wydaje mi się, że jeszcze tam są).

Romek
[Usunięty]

Według mnie powinni to jeszcze przed wakacjami pomalować

Adi 
Starszy forumianin

Romek napisał/a:
Według mnie powinni to jeszcze przed wakacjami pomalować

Spokojnie, powinno być zrobione w tym miesiącu.

Romek
[Usunięty]

żartujesz

Adi 
Starszy forumianin

Nie :)

Romek
[Usunięty]

no to dobra wiadomość mam nadzieje że będzie bezpieczniej a co najważniejsz czy dotrzymają słów i namalują te pasy aby tam nie doszło do tragedii

Adi 
Starszy forumianin

Teraz nie zrozumiałem, ktoś Ci gdzieś obiecał jakieś pasy tzn. przejście dla pieszych?

Romek
[Usunięty]

nie takie pasy (przejście) :lol: tylko chodziło mi o oznaczenie jezdni (strzałki na nich itd.)

Adi 
Starszy forumianin

a ha, hehe, dotrzymają, co roku są odnawiane i teraz też będą :wink:

Romek
[Usunięty]

Ale chodzi mi nie o odnowienie ale o namalowanie ich pisałem o niebezpiecznych światłach gdzie ludzie niewidzą co zrobić pisałem powyżej

Adi 
Starszy forumianin

Romek piszemy o tym samym skrzyżowaniu?!

Nie byłem pewien ale podjechałem sobie tam dziś przy okazji i tak jak myślałem, wszystko ok. Zobacz fotkę z dzisiejszego popołudnia, zarówno w stronę centrum jak i do Gliwic jest oznakowanie poziome w super stanie! Do tego dochodzą znaki pionowe typu F. Jadąc w kierunku centrum na skrajnym prawym pasie przed skrzyżowaniem jest linia wskazująca zatrzymanie, nie ma jej na lewym pasie!!! Skrzyżowanie super czytelne. Dlaczego kierowcy zatrzymują się na czerwonym świetle (przeznaczonym tylko dla skręcających do stacji, salonu Renault, DHL itp.) nie wiem?! Dla mnie wynika to właśnie z nieznajomości przepisów, ignorowaniu znaków.

Odpowiedz do tematu