Forum Mieszkańców Zabrza  

Ogłoszenie 

Poprzedni temat :: Następny temat

Rusza budowa Poczty Polskiej
Autor Wiadomość
rutek 
Administrator

Dzielnica miasta: spoza Zabrza

Wysłany: Pią 27 Paź, 2006   Rusza budowa Poczty Polskiej

W poniedziałek, 30.10.br. o godzinie 13.00, na placu budowy centrum logistycznego Poczty Polskiej w Zabrzu przy ulicy Szkubacza, odbędzie się uroczystość wmurowania kamienia węgielnego.

Na poniedziałkowej uroczystości swoją obecność potwierdził Minister Transportu Jerzy Polaczek. Wśród zaproszonych gości są: Prezydent Zabrza, Marszałek Województwa Śląskiego, Przewodniczący Sejmiku Śląskiego, Wojewoda Śląski, Komendant Wojewódzkiej Policji i Straży Pożarnej, śląscy posłowie i senatorowie oraz regionalne media.

Poczta Polska działkę o powierzchni 16 ha w rejonie Szkubacza i Mielżyńskiego kupiła od miasta już w 2003 r. Po spełnieniu wszystkich formalności i zebraniu odpowiedniej kwoty potrzebnej na zrealizowanie inwestycji, Poczta latem tego roku rozpoczęła prace budowlane. Planowane ich zakończenie przewidziane jest na połowę 2007 r. Do końca przyszłego roku potrwają prace wykończeniowe i montaż maszyn sortujących. Łącznie pomieszczenia centrum ekspedycyjno-rozdzielczego będą miały powierzchnię 180 tys. m kw. oraz olbrzymi parking manewrowy. Planowany koszt inwestycji to ponad 100 mln zł, a liczbę zatrudnionych osób szacuje się na 1200 osób.

Tak duże centra logistyczne istnieją już w Krakowie, Łodzi, Poznaniu i Warszawie.

Zabrzańskie centrum będzie obsługiwać ruch lokalny i międzynarodowy.

(źródło: BPUMwZabrzu)

emenefix 
Forumowicz

Dzielnica miasta: Zaborze

Wysłany: Śro 02 Maj, 2007   

Cóż. Budowla pnie się w górę. Oto moja fota sprzed 3 dni:

Margolcia 
Obywatel Zabrza

Dzielnica miasta: Maciejów

Wysłany: Czw 03 Maj, 2007   

No to fajnie :) A do tego niektórzy będą mieli sznasę na pracę :kicking: Tylko pytanie, jak bedą kształotwały się usługi cenowo :?:

Kox 
Obywatel Zabrza

Dzielnica miasta: Centrum

Wysłany: Czw 03 Maj, 2007   

Margolcia napisał/a:
Tylko pytanie, jak bedą kształotwały się usługi cenowo
nic sie przecież niezmieni,to jest terminal obsługujący całe południe,tzn wszystkie paczkii z urzędów pocztowych na południu trafiaja tu do nas,u nas są sortowane i wysyłane dalej

Margolcia 
Obywatel Zabrza

Wysłany: Pią 04 Maj, 2007   

No fakt :) Tylko jak długo Poczta Polska będzie funkcjonowała :?: Powstają coraz to nowsze firmy które oferują tańsze usługi pocztowe. W pracy korzystaliśmy z usług naszej poczty, a w chwili obecnej z usług InPostu, bo ta firma jest o wiele tańsza :wink:

Nemo 
Obywatel Zabrza

Margolcia napisał/a:
bo ta firma jest o wiele tańsza
Ale nie wszędzie dociera i przesyłki tylko do wielkości ryzy papieru.

Margolcia 
Obywatel Zabrza

To fakt, ale nawet na takiej przsyłce poleconej między Pocztą Plską a InPostem jest ponad 1 zł :wink:

Kox 
Obywatel Zabrza

Masz racje Margolcia jest coraz więcej innych firm,ale ja np troszke działam na allegro i jak narazie na 100 przesyłek 1 z InPostu była,reszta PP.

Margolcia 
Obywatel Zabrza

Wysłany: Sob 05 Maj, 2007   

Ludzie są tak zaganiani, że nawet nie mają zielonego pojęcia, że takie firmy powstały :wink:

Kox 
Obywatel Zabrza

myśle że pojęcie mają,ale poczta wg mnie zaczyna działać coraz lepiej,paczki które wysyłam na ogół w 24h docierają do adresata,pieniądze z przesyłki pobraniowej wysłanej w poniedziałek na koncie mam już w środe/czwartek a kiedyś trwało to ponad tydzień.Oczywiście panie w okienkach pracują jak dawniej bo dzisiaj 4 osobowa kolejka przy okienku paczkowym na poczcie głównej kosztowała mnie 50min!!! straconego czasu.Reszta bez zastrzeżeń

HK 
Mieszkaniec Zabrza +

Dzielnica miasta: Helenka

Kox napisał/a:
ale poczta wg mnie zaczyna działać coraz lepiej

może Ty masz to szczęście:)
u mnie to dosyć różnie wygląda...
mam zaprenumerowaną taką bezpłatną gazetkę, która przychodzi 4 razy w roku
raz nie przyszła, a po interwencji okazało się że została wysłana; firma okazała się w porządku i drugi raz wysłała to poleconym
drugi przypadek: mieliśmy dostać takie gadżety - też gdzieś "ulotniły" się po drodze (też zostały wysłane na pewno)
już nie wspomnę o tych awizach, które były wkładane do skrzynki w chwili gdy ktoś na 100% był w domu....
i to tłumaczenie: "niech pani wyśle dziecko na pocztę po tą przesyłkę..." (nie szkodzi, że te "dzieci" skończyły już szkoły średnie....)
albo o listach, które były wrzucane do skrzynek na następnej ulicy, choć wcale nie mają podobnej nazwy....

Kox 
Obywatel Zabrza

HK napisał/a:
już nie wspomnę o tych awizach, które były wkładane do skrzynki w chwili gdy ktoś na 100% był w domu...
tez miałem takie przypadki,rodzice w domu ja wracam z pracy i widze "paczkonosza" wychodzacego z klatki,pytam czy było coś dla mnie a on mi mówi "tak ale nikogo niema,zostawiłem awizo" a paczki nawet z samochodu nie wyciagnal,2 razy sie powtórzyło ze siedziałemi czekałem w domu a zastałem awizo,zrobiłem zadyme,poszedłem do naczelnika poczty i teraz paczuszki są codziennie u mnie ;) z listonoszem żyje w zgodzie i listy polecone zostawia u starszej sąsiadki,jak narazie na kilkadziesiąt paczek 1 zagineła i co najlepsze wysłana z Siemianowic ;)

Margolcia 
Obywatel Zabrza

Wysłany: Nie 06 Maj, 2007   

Tu to się z Tobą zgodzę. Z dostawą paczek są jeszcze problemy. Często mam zostawiane awiza w skrzynce :(

dratewka 
Obywatel Zabrza

Dzielnica miasta: Rokitnica

Wysłany: Sob 23 Cze, 2007   

HK napisał/a:

już nie wspomnę o tych awizach, które były wkładane do skrzynki w chwili gdy ktoś na 100% był w domu....

zgadza sie....
PP jest - w moim odczuciu - jak monopolista, a zabiegany człowiek nawet nie wie gdzie można skorzystać z usług np. InPostu, bo poczta często jest "po drodze"

Margolcia 
Obywatel Zabrza

Wysłany: Nie 24 Cze, 2007   

Ostatnio widzę spore zmiany co do doręczania przesyłek. Dawniej zastawałam awizo w skrzynce pocztowej, a ostatnio jak mnie nie było w domu to kurierzy (bo sytuacja miała miejsce dwa razy) zostawił awizo wraz z kontaktowym numerem telefonu, dzięki czemu uniknęłam wycieczki po przesyłkę na pocztę. Wielkie podziękowanie w stronę takich miłych kurierów :licked2: i oby ich było więcej :D

Odpowiedz do tematu