Forum Mieszkańców Zabrza  

Ogłoszenie 

Domena www.zabrze.slask.pl na sprzedaż. Chcesz być właścicielem domeny ? KONTAKT: rutek(@)outlook.com

Poprzedni temat :: Następny temat

Budżet Policji
Autor Wiadomość
Savio 
Moderator

Wysłany: Czw 01 Gru, 2005   Budżet Policji

Zastanawiałem się, czy poniższe wywody w ogóle umieścić na łamach forum. Stwierdziłem jednak, że świadomość forumowiczów w kwestii tego, co poniżej jest napisane przyhamuje niektóre stwierdzenia na temat pracy tej formacji.

Policja ponownie została zepchnięta w sferę wegetacji. Projekt jej przyszłorocznego budżetu jest katastrofalny. Połowa rozpoczętych inwestycji będzie musiała zostać wstrzymana, zabraknie pieniędzy na broń, amunicję, benzynę, prąd, ogrzewanie, telefony oraz ekspertyzy kryminalistyczne. Policjanci dostaną zaledwie 70 złotych podwyżki z czego tylko 21 zł. wynika ze wzrostu wskaźnika waloryzacji w sferze budżetowej.

Teraz jednostkom w całym kraju zabraknie środków nie tylko na paliwo, prąd, rachunki telefoniczne, papier, druki procesowe, bieżące remonty, mundury, ale także na zabezpieczanie imprez, ekspertyzy, obsługę monitoringu, wideoradarów, broń, amunicję, wyposażenie policjantów do służby.

Policja będzie znowu zmuszona do wprowadzenia znienawidzonych przez wszystkich limitów kilometrów na każdy radiowóz i znowu się okaże, że zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom jest bardzo utrudnione.

Projekt budżetu policji zakłada w stosunku do 2005 roku ograniczenie o połowę zakupów i inwestycji. Środki wystarczą na zakup 600 radiowozów, gdzie ponad 5700 nadaje się do natychmiastowego wycofania.

Brakuje 19 milionów złotych na zadania związane z przystąpieniem Polski do układu Schengen, zwłaszcza na dzierżawę i korzystanie z łączy teleinformatycznych.

W 2005 roku Policja otrzymała 70 milionów złotych pochodzących z oszczędności przy spłacaniu długu zagranicznego i krajowego – w roku 2006 nie dostanie ani grosza.

Podsumowując:

Na normalne funkcjonowanie, wypełnianie zobowiązań unijnych oraz niezbędne inwestycje i zakupy w przyszłorocznym budżecie Policji brakuje ponad 250 milionów złotych.
Dyplomatycznie ujęto tutaj takie właśnie potrzeby, a przecież w gruncie rzeczy chodzi po prostu o nasze bezpieczeństwo.
Tegoroczny dobór do Policji pokazał, że trudno pozyskać do służby wartościowych ludzi za 1000 zł na rękę.

Przytoczę jeszcze na koniec cytat – słowa pochodzące z ust polskiego policjanta:

„ Wielcy z KGP i KWP zejdźcie czasami „na dół” po to, aby nas wysłuchać, a nie tylko skontrolować. Chcemy wam powiedzieć, czego nam potrzeba, jak widzimy możliwości rozwiązania problemów. To, co jest dobre i sprawdza się „na górze” nie zawsze ma zastosowanie „na dole”. Tylko czy Wy chcecie słuchać?”

„Policja” nr 8.

OCZY 
Obywatel Zabrza

Dzielnica miasta: Centrum

Wysłany: Czw 01 Gru, 2005   

Bardziej mnie martwi podobna sytuacja w służbie zdrowia...i w innych działach użyteczności publicznej niz akurat w Policji...z całym szacunkiem.

dratewka 
Obywatel Zabrza

Dzielnica miasta: Rokitnica

Policja, służba zdrowia, edukacja.....wszedzie brakuje pieniedzy zeby mogło to lepiej funkcjonowac :thumbdown:

Everlast 
Obywatel Zabrza

Dzielnica miasta: Helenka

OCZY napisał/a:
Bardziej mnie martwi podobna sytuacja w służbie zdrowia...i w innych działach użyteczności publicznej niz akurat w Policji...z całym szacunkiem.

Z całym szacunkiem stwierdzam, ze nigdy ale to nigdy nie bylaś w " wielkim " niebezpieczeństwie, a gdyby takowe cie spotkało i czekałabyś 30 minut na policje zamiast 5-10 to bys miała inne zdanie.

Ja osobiscie twierdzę, ze radę sobie dam, ale ucierpią niewinni ludzie którzy czekaja na naszą pomoc.

Savio 
Moderator

Amen.

Oczy - jeśli jest zaczęty jakiś temat to po to, aby o nim dyskutować, wyrażać opinie, wymieniać poglądy - ale wszystko w tym właśnie temacie.

TY oczywiście nie - znowu pełna negacja wszystkiego. Jeśli temat jest o budżecie jednej instytucji, która się ma nijak do innej to po "pierwiastka" burzysz kolejny spokój. Nie masz nic do powiedzenia w tym temacie to nic nie pisz a nie zniechęcaj innych do wypowiedzi. Chcesz ponarzekać na służbę zdrowia - otwórz po prostu taki temat i tam się będziemy wypowiadali właśnie o służbie zdrowia.

Na razie stukam sobie palcami po stole... i czekam aż mi przejdzie.

LadyO 
Obywatel Zabrza

Dzielnica miasta: spoza Zabrza

Everlast napisał/a:
Z całym szacunkiem stwierdzam, ze nigdy ale to nigdy nie bylaś w " wielkim " niebezpieczeństwie, a gdyby takowe cie spotkało i czekałabyś 30 minut na policje zamiast 5-10 to bys miała inne zdanie.

Ja osobiscie twierdzę, ze radę sobie dam, ale ucierpią niewinni ludzie którzy czekaja na naszą pomoc.

zgadzam się. ja (my) też sobie poradzimy... 70 PLN podwyżki też da się przeżyć... najwyżej rzucę palenie.

dratewka 
Obywatel Zabrza

Dzielnica miasta: Rokitnica

Savio napisał/a:

Na razie stukam sobie palcami po stole... i czekam aż mi przejdzie.

:lol: chyba nawet wiem jaką masz teraz minę :grin:

zgadzam sie z wypowiedzia Everlasta, co wiecej......zwykły obywatel nie ma świadomości czym spowodowana jest taka sytuacja i potem ciągle narzeka na Policję, dlatego należy pisac o takich problemach rowniez a nie udawac ze nasi policjanci maja sprzet jak w USA itp. i oczekiwac cudów :lol:

Aither 
Obywatel Zabrza

Ano... powiem tak... znam srodowisko policji nawet dosc dobrze... brakuje doslownie na wszystko... widzialam akcje gdzie papier do drukarki kupowany byl przez samych policjanoow bo nie bylo na czym drukowac jakichs raportow czy co to tam maja... przynosza swoje krzesla do pracy bo nie maja na czym siedziec... nie mowie juz o zapleczu kuchennym bo to im sie jak najbardziej nalezy... co mnie bulwersuje to to ze OBOWIAZKIEM kazdego pracodawcy jest zapewnienie materialow pracownikowi aby ten mogl spokonie pracowac... w przypadku policji to jest nie do spelnienia... z roku na rok obcinane sa pieniadze z budzetu na policje, coraz mniej i mniej... Narzekamy ze imprezy wszelakie czy mecze nie sa dostatecznie ochraniane przez funkcjonariuszy a dlaczego? No bo kto im za to zaplaci... Brak pieniedzy na bron i amunicje ? To karygodne...
1000 zloty na reke ? To kpiny ! Ludzie, ktorzy narazaja zycie wlasne dla bezpieczenstwa spoleczenstwa nie moga tyle zarabiac... ale jednak tak jest... jestesmy daleko za policja USA i nie ma co nawet tego porownywac...
Wdowy... co maja powiedziec kobiety, rodziny, ktore stracily mezow synow w akcjach policyjnych ? dlaczego rzad nie ma pieniedzy aby im pomoc ? Najwiekszy problem polega na tym, ze "wysoko postawieni" nie rozumieja potrzeb zwyklych funkcjonariuszy... nie znaja ich probelmow i klopotow... nie zastanawiaj sie nad tym czy maja na czym siedziec, na czym pisac i czym pisac... nie mysla o tym ze jest zimno... Smuci mnie fakt ze to na pewno przelozy sie na Nasze bezpieczenstwo... Policja ma wiele wspoleno z lekarzem... wystarczy minuta spoznienia... i wlasnie o ta minute moze byc za pozno...
Podziwiam policjantow... czuje do nich wielki respekt i szacunek bo wiem jaka prace wykonuja i co z tego maja... robia tak wiele a nic z tego nie maja...

sorrki za spam :)

Savio 
Moderator

... właśnie mi przeszło ...

OCZY 
Obywatel Zabrza

Everlast napisał/a:
OCZY napisał/a:

Większe prawdopodobienstwo jest że zachoruje i bede musialasie leczyc niż że mnie ktoś napadnie :lol:

Aither 
Obywatel Zabrza

OCZY nie upieralabym sie co do tego :) "Napasc" to nie wybor szminki... nie masz na to totalnie rzadnego wplywu... mozesz starac sie nie stwarzac sytucaji... ale... i to tez nie zawsze pomaga :)

LadyO 
Obywatel Zabrza

Wysłany: Pią 02 Gru, 2005   

hm... ponadto należy założyć, że okrojony budżet poicji i policjantów oraz frustracja tych ostatnich, będą stwarzały sytuacje, które dla nas - społeczeństwa, mogą być trudne, kłopotliwe, niepzyjemne i z poszanowaniem prawa, raczej, niewiele wspólnego będą miały. hm... chyba niczego złego nie napisałam? z całym szacunkiem, oczywiście.

OCZY 
Obywatel Zabrza

Ayden napisał/a:
OCZY nie upieralabym sie co do tego :) "Napasc" to nie wybor szminki... nie masz na to totalnie rzadnego wplywu... mozesz starac sie nie stwarzac sytucaji... ale... i to tez nie zawsze pomaga :)

Ja tylku snuje wnioski patrząc na statystyki i obliczając prawdopodobieństwo. Moi rodzice maja po 50 lat z hakiem - policji przez całe swoje długie życie nie potrzebowali ANI RAZU - z usług służby zdrowa korzystają średnio 2-3 razy w roku - to wychodzi jakieś 100 - 150 razy.
JA mam 24 lata, z usług policji korzystałam raz :exclaim: a mianowicie jakiś tłumok zastawił mi auto i nie mogłam wyjechać wiec pan policjant przyszedl groznie spojrzal, i facet odjechal....a do lekarza chodzę bardzo często....To jest prosta logika moi drodzy, a Ty Savio czym się frustrujesz, czyż nie mam prawa do swojego zdania? Takie jest właśnie moje zdanie :tease:

Gość

ta statystyka, jak wszystkie zresztą, są jest złudna. grabarza potrzebujemy tylko raz w życiu, jednak to nie oznacza, że społeczeństwo ma zaprzestać finansować etaty grabarzy.

kwg
Mieszkaniec Zabrza +

oczy:, powiem tylko że kozystasz z uslug poklicji czesciej niz ci sie zdaje, policja robi co innego niz ty myslisz, zreszta wiekszosc ludzi mysli ze policja siedzi i tylko czeka az ktos zadzwoni do nich :) .
najoierw pomysl jakby wygladalo zycie gdyby np. przez rok policji wcale nie bylo.

Odpowiedz do tematu