Forum Mieszkańców Zabrza  

Ogłoszenie 

Domena www.zabrze.slask.pl na sprzedaż. Chcesz być właścicielem domeny ? KONTAKT: rutek(@)outlook.com

Poprzedni temat :: Następny temat

MEDIA MARKT... dla idiotów !
Autor Wiadomość
Poli 
Zabrzanin

Dzielnica miasta: spoza Zabrza

Wysłany: Pon 18 Wrz, 2006   

ok...popytam:] i moze tez w necie poszukam czegos :wink: dzieki za rade:D

Mariusz 
Obywatel Zabrza

Mogę wam coś doradzić ... jeśli bierzecie coś o dużych rozmiarach (TV, monitor, DVD, tuby, komputer, itp.) z Media to nie bierzcie kartonów oblepionych taśmą firmową Media Markt. Szukajcie oklejonych normalną taśmą (szara, przezroczysta), zazwyczaj pod tymi co są oklejone firmową taśmą MM.
Te przedmioty o dużych rozmiarach, które są obklejoną firmówką są ze zwrotów ... bo często jest tak, że jak ktoś im zwróci wadliwy towar to oni to zamiast oddać danej firmie do serwisu to wrzucają na górę produktów dla kolejnego potencjalnego klienta ...

luk 
Obywatel Zabrza

Dzielnica miasta: Centrum

nie do końca bo mógł się karton uszkodzić w transporcie, albo nerwowo otwieali i potargali :D

Ale jak trafimy na cos złego to przecież mozna oddać

rutek 
Administrator

Wysłany: Wto 19 Wrz, 2006   

Mariusz, to co napisałeś nie zawsze jest prawdą.
Otóż firmowe produkty Media dość czesto oblepione są taśmami z ich logo.
Z tego co napisałeś to wówczas 100% produktów musiałoby być ze zwrotów. Ja raczej ugryzł bym to z innej strony. Właśnie zwykła taśma oznacza że jest coś nie oryginalnie zamknięte.
Dość czesto mozemy spotkać również produkty zapięte na tzw plastikową tasiemkę (nie wiem jak to nazwać) na nich również jest logo MediaMarkt.

Mariusz 
Obywatel Zabrza

Wysłany: Wto 19 Wrz, 2006   

To co napisałem wyżej było praktykowane jeszcze niecały rok temu, potem to w gazecie opisano i najwidoczniej odeszli od takich praktyk :) Tylko na czyją korzyść ? :)
Wolę się trzymać z dala od MM :)

Kox 
Obywatel Zabrza

Wysłany: Śro 20 Wrz, 2006   

taki mały OT Poly jesli szukasz cyfry w dobrej cenie zajrzyj na www.fotobasia.pl ja ich znalazłem na allegro jak moja dziewczyna szukala cyfry,kupiła Konica-Minolta Z3 taniej o 300zł niż w MEdia i saturnie na stronie zamawiasz a w naszym wypadku po 8h aparat byl do odebrania w firmie ;)

rutek 
Administrator

Wysłany: Śro 20 Wrz, 2006   

że tak się wtrące do tematu,
najlepsze fotki wychodzą na Canon'ach. I polecam tylko tą firme jesli zależy Ci na jakości. Żaden Kodak, HP czy inny Samsung.

HK 
Mieszkaniec Zabrza +

Dzielnica miasta: Helenka

Wysłany: Czw 21 Wrz, 2006   

Zgadzam się z tym że na Canonie wychodzą bardzo dobre zdjęcia (chociaż często znaczenie ma też to gdzie się je wywołuje...)
Całkiem dobre są też Minolty. Aktualnie mamy w domu dwie, jedną taką "kieszonkową" (już jej nie sprzedają, niestety) i drugą taką trochę większą. A jeśli ktoś już bardzo lubi eksperymentować z aparatem to też jest dobra Minolta A200.
A co do tego gdzie kupić aparat cyfrowy to polecam FotoJoker w M1 w Zabrzu. Jest tam taka pani (chyba ma na imię Kasia), która naprawdę zna się na fotografii, zawsze służy radą i jest naprawdę bardzo miła
Pozdrowionka
PS nasze aparaty to akurat kupiliśmy w jakimś sklepie który sprzedawał na allegro.
oczywiście wcześniej przeszliśmy sie po różnych okolicznych sklepach, żeby zobaczyć dany aparat i potem juz szukaliśmy konkretnego modelu na allegro. Było jakieś 200zł taniej
Polecam:)
Ostatnio zmieniony przez HK Czw 21 Wrz, 2006, w całości zmieniany 1 raz  

Madziulek
[Usunięty]

Wysłany: Czw 21 Wrz, 2006   

HK napisał/a:
chociaż często znaczenie ma też to gdzie się je wywołuje...)

Wiem, że trochę dobiegnę od tematu ale polecam Empik, tam naprawdę idzie bardzo tanio wywołać zdjęcia i nawet (jeśli wybierze się taką opcję) można je otrzymać przesyłką do domu. Ostatnio od złożenia zamównienia do otrzymania ich minęło niespełna 3 czy 4 dni. Polecam. :)

nowakm 
Forumowicz

Wysłany: Śro 15 Lis, 2006   

Hmmm, ja w Media robię zakupy sporadycznie, jak ewidentnie nie chce mi się szukać czegoś gdzie indziej. Ale w sumie to od dawna wiem, że Media jest właśnie dla idiotów.
Cenowo powalają wszystkich chyba, rzadko się zdarzy, że coś mniej kosztuje. Ale trzeba im przyznać mają dużo większy wybór niż w innych sklepach.

Nie przejmucie się, nam też się zdarzają wpadki, a na reklamy media nabierają się tylko idioci, jeżeli uważają, że jest tanio :) (to oczywiście nie o Was), :D
Pozdrawiam.

lisa 
Forumowicz +

Wysłany: Śro 15 Lis, 2006   

absolutnie nie polecam MM - wysokie ceny, niefachowa obsługa, a co najbardziej irytujące: obsługi szukać należy z wielkim transparentem "CZY KTOŚ TU PRACUJE?". chociaż pewnie zjawiliby się w mig gdyby tylko spróbować coś wynieść.
natomiast sprzęt foto najlepiej jest obejrzeć dokładnie w sklepie, a potem kupić upatrzony model przez internet. osobiście polecam Nikona, bo sama mam i sprawuje się dobrze.

Nemo 
Obywatel Zabrza

Wysłany: Czw 16 Lis, 2006   

Też polecam Nikona choć kupiłem go właśnie w MM :D (korzystne raty :-) ) warta uwagi jest też marka Pentax.
Potwierdzam, iż obsługa w MM jest denerwująco widoczna i jednocześnie nieobecna a jeśli chodzi o ceny to jak kupowałem kuchenkę okazało się że promocja w MM jest o 200,00 zł droższa niż cena sugerowana przez producenta, jak poszukałem jeszcze trochę to kupiłem ten sam model o 300,00 zł taniej niż w Sklepie Idiotów, za to mają dobrą ofertę kredytową.

Polecam ten sklep www.fotobasia.pl

Crovv 
Zabrzanin +

Dzielnica miasta: Zaborze

Wysłany: Czw 16 Lis, 2006   

hmm a ja sobie jakis czas temu sprawilem Fuji i swietnie dziala no i rewelacyjnie wyglada . Same zakupy oczywiscie przez net a dokladniej Allegro .
Co do rat hmm niby sa spoko ale zawsze jakis % na tym maja , chociaz napewno to dobre rozwiazanie jesli nie masz akurat takiej kasy .
Ostatnio widzialem ze MM wprowadzil raty 20x0 % , rok temu bylo 10x0% :) .
Chociaz sama oferte MM ma fajna ciekawa i czesto ceny sa spoko glownie w promocjach .
Ale pracownicy hmm no coz tam pracowac moze kazdy nawet osoba bez wiedzy , wszystko ok przeciez zawsze sie moze przyuczyc . Tyle ze czesto pracownicy nie znaja podstawowych rzeczy ......... Chociaz ja sam nie przepadam jesli ktos od samego wejscia do sklepu przybiega i pyta czy cos podac badz pomoc , czy moze pan czegos szuka ..........a ja czasem nie wiem czy czegos szukam . A moze mi cos w oko wpadnie :) . Wiec wszystko zalezy od upodoban sklepowych bym powiedzial . Ale braki w wiedzy personelu ehh czasem masakra :)

Crovv

rutek 
Administrator

Wysłany: Pią 17 Lis, 2006   

chwaliłem MM we wcześniejszych postach
jeśli chodzi o sprzęt AGD
jednak,
przekonałem się że w sprzecie Audio Video kompetencja osób tam sprzedających jest żenująca. Oto przykład.
Przy zakupie platformy "n" sprzedawca nie wiedział podstawowych rzeczy jak np, co to jest konwerter :) , oraz pytania o złącze HDMI to była już tragedia. Ludek biegał, pytał się kolegów w odpowiedzi uzyskałem taką bzdurę że głowa boli.
Drugi przykład.
Gdy interesowałem się zakupem aparatu cyfrowego i pytanie na temat podłączenia do kompa uzyskałem odpowiedź że aparat nie można podłączyć do PC :) ,
po chwili że jednak można przez kabel UBS :) :) :)
gdy zapytałem co to za kabel sprzedawca stwierdził że zawsze myli i jest to USB :)
normalnie szok jak niska kompetencja jest tych osób.
MM to jednak sklep idiotów.
:D

we_st 
Obywatel Zabrza

Wysłany: Pią 17 Lis, 2006   

rutek napisał/a:
normalnie szok jak niska kompetencja jest tych osób.

też mnie to zastanawia. Biorąc pod uwagę, warunki jakie trzeba spełniać, by dostać tę pracę. Jak otwierali MM - wymagania mieli bardzo wysokie

Odpowiedz do tematu