Forum Mieszkańców Zabrza  

Ogłoszenie 

Domena www.zabrze.slask.pl na sprzedaż. Chcesz być właścicielem domeny ? KONTAKT: rutek(@)outlook.com

Poprzedni temat :: Następny temat

Przesunięty przez: rutek
Pon 01 Sty, 2007
Jak karać pijanych kierowców ?
Autor Wiadomość
luk 
Obywatel Zabrza

Dzielnica miasta: Centrum

Wysłany: Czw 21 Wrz, 2006   

Madziulek, to poprawiam swoje pytanie, czy czesciej sie slyszy o pijanych 14-15 latakch czy o tych starszych wiekiem

wolff 
Obywatel Zabrza

Dzielnica miasta: spoza Zabrza

Wysłany: Pią 22 Wrz, 2006   

luk napisał/a:
Madziulek, to poprawiam swoje pytanie, czy czesciej sie slyszy o pijanych 14-15 latakch czy o tych starszych wiekiem

Czy tu o słyszenie chodzi czy o sam fakt? O pijanych 14-15 latkach to nawet słyszeć nie powinniśmy!! Takie dzieci to powinny być pod stałą opieką. Gdzie byli Ci opiekunowie, może też pijani? Takie przypadki są za częste a powinno ich nie być wcale i dlatego jak się takie coś słyszy to to człowiekowi włosy dęba stają. Następne pytanie jakie się ciśnie na usta to kto im sprzedał alkohol? Taki ktos powinien stracić licęcję na sprzedaż alkoholu na dziesięć lat i zapłacić wysoką grzywnę.

Szamanka 
Zabrzanin +

Wysłany: Sob 23 Wrz, 2006   

Nie mam litosci dla pijanego kierowcy i nie wazne czy jest po jednym piwku czy lampce wina.
Jesli decyduje sie usiasc za kierownica, to niech to bedzie stan calkowitej trzezwosci.
Dla mnie taka osoba ( pod wplywem alkoholu), ktora spowoduje wypadek ( nie wazne z jakim skutkiem), powinna byc traktowana jak morderca ( wiem okrutna jestem).
Wsiadajac do samochodu nie zdaje chyba sobie sprawy jak wielka robi krzywde swoim bliskim i poszkodowanym.

Madziulek
[Usunięty]

Wysłany: Pon 25 Wrz, 2006   

wolff, dziękuję, o to mi mniej więcej chodziło :)

Aither 
Obywatel Zabrza

Wysłany: Wto 26 Wrz, 2006   

Dzieci + alkohol + samochod ? dla mnie to jest nie do pomyslenia... brak odpowiedzialnosci niestety doroslych doprowadza do takich sytuacji... jest zle... i bedzie jeszcze gorzej jesli kary nie beda zaostrzone...

we_st 
Obywatel Zabrza

Co właściwie znaczy pijany? Ile trzeba mieć we krwi, żeby zasłużyć sobie na to określenie? Przyznam się bez bicia, że jechałam parę razy po lampce wina lub dwóch małych piwach do kolacji. Jestem przestępcą? Ja tak nie uważam. Te ilości spożytego alkoholu są prawdziwe i nie przesadzone.

Aither 
Obywatel Zabrza

Kodeks wyraznie mowi o tym ze zabrania sie prowadzenia pojazdu po sporzyciu alkoholu... nie pisze dokladnie ile... jedynym wyznacznikiem jaki jest to stezenie dopuszczalne we krwii... a pojecie "pijany" - zgadza sie jest pojeciem wzglednym... ale osobiscie uwazam, ze nie powinnac prowadzic nawet po lampce wina czy dwoch malych piwach... bo tym razem nic sie nie stalo... ale "tfu tfu" przypadki chodza po ludziach i nastepnym razem - nwet jesli nie z Twojej winy bedzie wypadek - to i tak oberwie Ci sie bi wykryja alkohol we krwii... bywa czesto tak, ze osoba niewinna ale pod wplywem alkoholu jest orzekana winna wypadku, zdarzenia czy kolizji... poza tym nie jestem pewna... ale to nie jest przestepstwo tylko wykroczenie :)

Szamanka 
Zabrzanin +

Komus wystarczy by miec kilka promilkow lampka wina innemu zas beczka piwa.....i tak jak wspomniala Ayden...nie ma pozniej tlumaczenia, ze ja tylko mala ilosc.....

Nie wazne ile wypilam...nie wsiadam wtedy za kolkiem.....mysle tez o innych....

Nemo 
Obywatel Zabrza

Ja nawet cukierków z alkoholem nie jadam jak prowadzę...

luk 
Obywatel Zabrza

Cytat:
Przyznam się bez bicia, że jechałam parę razy po lampce wina lub dwóch małych piwach do kolacji. Jestem przestępcą?

a nie było innych kierowców :?: musiałaś ty jechać?

Merii
[Usunięty]

Wysłany: Czw 28 Wrz, 2006   

jak mam do wyboru pić czy prowadzić to wole odstawić alkohol ... za bardzo kocham siedzieć za kierownica tak bardzo żę mam zamiar bardzo długo za nią siedzieć a za alkohol nigdy w zyciu się nie tknę jak prowadzę ... :D ... ludzie którzy piją i prowadzą nie ważne ile wypil zaprać prawo jazdy dożywotnie

[ Dodano: Czw 28 Wrz, 2006 ]
jak mam do wyboru pić czy prowadzić to wole odstawić alkohol ... za bardzo kocham siedzieć za kierownica tak bardzo żę mam zamiar bardzo długo za nią siedzieć a za alkohol nigdy w zyciu się nie tknę jak prowadzę ... :D ... ludzie którzy piją i prowadzą nie ważne ile wypil zabrać prawo jazdy dożywotnie

Nemo 
Obywatel Zabrza

Merii napisał/a:
zabrać prawo jazdy dożywotnie
Piwko ! Jeśli ktoś pije a potem prowadzi to znaczy że ma ograniczoną wyobraźnię a co za tym idzie nie ma predyspozycji do posługiwania się tak niebezpiecznym narzędziem jakim jest samochód.

luk 
Obywatel Zabrza

Cytat:
jak mam do wyboru pić czy prowadzić to wole odstawić alkohol

ja tez :D na razie dotyczy się to tylko do mojego motoroweu :) , ale to też sie tyczy :D
piwko czy cos to zawsze mozna sobie w dom strzelić jak juz nie trzeba nigdzie jechać

Tom 
Obywatel Zabrza

Ale rowerkiem to jakoś pykasz po piwku jak wracasz z remontu itd. :>
Wogóle jakby nie było jeszcze się trzeba czaić z tym jednym piwkiem ale jeszcze tylko pare miesięcy ;D

rutek 
Administrator

we_st, brawo za szczerość
mi również zdarza sie jazda po paru piwkach a alkoholikiem nie jestem,

Odpowiedz do tematu