Forum Mieszkańców Zabrza  

Ogłoszenie 

Poprzedni temat :: Następny temat

Przesunięty przez: rutek
Pon 01 Sty, 2007
Jak karać pijanych kierowców ?
Autor Wiadomość
Nemo 
Obywatel Zabrza

Dzielnica miasta: Centrum

Wysłany: Czw 07 Wrz, 2006   Jak karać pijanych kierowców ?

Godzina 0:30, puste ulice stoisz na czerwonym do lewoskrętu. Słychać nadjeżdżający szybko samochód, czekasz aż minie cię z prawej. Nie minął… miał prawie dwa promile…
Nie wiem jakim cudem ucierpiały tylko auta, może potem umieszczę zdjęcie auta poszkodowanego.

Nieżyjący już Janusz Kulig zapytany kiedyś jaka karę widziałby dla pijanych kierowców odpowiedział: „karę śmierci”.

A wy jak często spotykacie pijących idiotów za kierownicą ?

Jaka karę proponujecie?

OCZY 
Obywatel Zabrza

Wysłany: Czw 07 Wrz, 2006   

Trudno powiedziec jak często spotykam pijanych kierowców, czasem widzę kogoś kto podejrzanie zachowuje sie na drodze, lecz pewności nigdy nie mam. A co do kary: kara śmierci z oczywistych powodów odpada. Proponuję dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych i konfiskatę samochodu. Do tego duża kara pienięzna (duża= taka którą dany osobnik będzie spłacał latami w ratach :disgust: ) I wtedy sądze że nie odważy się już siąść za kółko.

Aha, i samochód konfoskowac nawet gdy nie należy do tego kierowcy ;) Wtedy będzie musiał jeszcze spłacać właściciela pojazdu a i właściciel zastanowi sie 100 razy zanim pożyczy swoje auto pijakowi :D

Nemo 
Obywatel Zabrza

OCZY napisał/a:
Aha, i samochód konfoskowac nawet gdy nie należy do tego kierowcy ;) Wtedy będzie musiał jeszcze spłacać właściciela pojazdu a i właściciel zastanowi sie 100 razy zanim pożyczy swoje auto pijakowi :D

To ciekawa propozycja, podoba mi się :)

Aither 
Obywatel Zabrza

Dzielnica miasta: spoza Zabrza

zgadzam sie z OCZY w tym przypadku, kara smierci to lekka przesada, ale odebranie prawa jazdy z klauzula "do konca zycia" jest pomyslem dobrym. Tylko jak znam zycie... tacy i tak potem jezdza dalej (no i pija dalej), nie ma sposobnosci aby takiego czlowika potem przypilnowac. Konfiskata samochodu... tez powinna byc... a splata samochodu.,... nie ludzcie sie od momnetu gdy wprowadza "bankrudzctwo" osob fizycznych to niczego nie bedzie splacal... wiec to moze byc nietrafiony pomysl.

Madziulek
[Usunięty]

Ja rozpoczęłabym od pierwszych kroków doproadzenia pojazdu do poprzedniego stanu poprzez wyklepanie uszkodzonych elementów tymże pijanym delikwentem :devil red: :wink:
A tak poważnie to zgadzam się z moimi poprzedniczkami dożywotnie odebranie prawajazdy jest odpowiednią karą (Niestety przypuszczam, że 1 na 100 pijanych kierowców już więcej nie siądzie po spożyciu alkoholu za kierownicą poraz kolejny), podobnie jak kara pieniężna.

Całe szczęście, że tym razem nie było ofiar śmiertelnych.

Crovv 
Zabrzanin +

Dzielnica miasta: Zaborze

Mysle ze powinni wymyslic jakas kare ktorą bedzie pamietal .
Co do kasy i pieniedzy to kase moze i da lub nie , a bez prawka jezdzil dalej bedzie .
Ja bym dal kare : roczne czyszczenie miejskich publicznych ubikacji , czyszczenie wnetrz szamb i sprzatanie oczyszczalni sciekow . Albo prace przy myciu zwlok .
Cos co by zadzialalo by na psychike takiego pana , jeszcze raz to zrobie a bede musial znowu ... .
Mysle ze ostatni pomysl jest drastyczny ale lepszy od kary smierci :)

Crovv
Ostatnio zmieniony przez Crovv Czw 07 Wrz, 2006, w całości zmieniany 2 razy  

OCZY 
Obywatel Zabrza

O kur*** praca przy myciu zwłok :disgust: Nawet nie spojrzałabym na butelkę z alkoholem jakby coś takiego wprowadzili za jazde po pijaku :shocking: :shocking: :shocking:

Everlast 
Obywatel Zabrza

Dzielnica miasta: Helenka

Co wy tak strasznie reagujecie na zwłoki ?
ja mam z nimi do czynienia od dobrych kilku lat - niedługo bedzie kilkunastu lat.
Powiedziałbym zwłoki " rzecz ludzka " ;) dlatego nie ma co tak reagować :)

Konfiskata samochodu - ok zgadzam się, ale .... taki delikwent moze i zapewne kupi sobie drugi i co wtedy ???

Jak dla mnie to dożywotnie zabranie prawa jazdy, poruszanie się pojazdem mechanicznym po zakazie sądowym jest już przewstępstwem tak wiec jest wysokie prawdopodobieństwo, iż taki " kierowca " trafi za kratki.

ja bym wprowadził darmowe prace fizyczne na rzecz miasta lub konkretnych instytucji ale nie 20, 30 godzin tylko przez kilka miesięcy.

A czy widzę pijących jadących kierowców to odpowiadam, że NIE Nie wiedziałem nikogo aby jechał i pił w tym samym momencie :)
a na poważnie to większość osób kierujących pod wpływem alkoholu łapana jest przpadkiem, choć coraz cześciej otrzymujemy anonimowe telefony o osobach wsiadających za kółko po drinku - za co się chwali społeczeństwo ;)

Arturo 
Forumowicz

Dzielnica miasta: Zaborze

Everlast napisał/a:

ja bym wprowadził darmowe prace fizyczne na rzecz miasta lub konkretnych instytucji ale nie 20, 30 godzin tylko przez kilka miesięcy.

Jest coś takiego w naszym prawie ale niestety egzekucja takiej kary nie jest taka prosta.. rzekłbym nawet niewykonalna, właśnie dlatego nie jest stosowana.

może troche OT ale polecam zobaczyć..
http://dzentelman.com/arc...adki-na-drodze/

OCZY 
Obywatel Zabrza

Everlast - to że dla Ciebie widok zwłok jest tak naturalny jak poranne mycie zębów nie oznacza że każdy odbiera to tak samo. Trochę empatii :tease:

A z taką długotrwałą pracą na rzecz miasta czy czegoś tam mogło by być ciężko - przeciez ludzie pracują też normalnie żeby sie utrzymać - trudno by było przez 3 lata ciągnąć dwa etaty, mogło by to spowodować katastrofalne skutki dla owego delikwenta :D Jestem pewna że mycie zwłok załatwiło by wszystko ;) Najlepiej ofiar wypadków drogowych - choć czasami to już nie ma co myć :disgust:

Everlast 
Obywatel Zabrza

Dzielnica miasta: Helenka

Arturo - masz rację, ze takowy przepis jest ale muszę cię uświadomić iż jest stosowany ;)

OCZY
- ok rozumiem, może nie dla każdego takie widoki sa normalne, ale co bedzie jeśli ten ktoś kto ma myć zwłoki a na nim to żadnego wrażenia nie robi ? ba nawet polubię tę pracę hm ???

a w zasadzie do czego ma służyć mycie zwłok ?
Ty zajmuje się Zakład Medycyny Sądowej gdzie przeprowadzane są sekcje zwłok, ale to nie jest takie mycie o jakim myslicie typu gąbka, mydełeczko i ręcznik tylko - woda i przeważnie ręcznik papierowy. :gwizd:

OCZY 
Obywatel Zabrza

Heh, widziałam to w prosektorium więc wiem jak to wygląda, gdyby ktoś kazał mi to jednak zrobic za karę to sądzę że kara odniosłaby pożądany skutek. Sądzę że 99% osób poczuło by się dosadnie ukaranymi wykonując taką właśnie czynność :D

Magda:) 
Forumowicz +

Dzielnica miasta: Makoszowy

OCZY napisał/a:
Sądzę że 99% osób poczuło by się dosadnie ukaranymi wykonując taką właśnie czynność

Ale czy zwłoki wlasnie takiego mycia sobie zyczą :D Ja raczej bym nie chciała zeby ktos kto Mnie zabił pozniej Mnie czyscił :P

Mariusz 
Obywatel Zabrza

Dzielnica miasta: spoza Zabrza

A ja powiem tak:

konfiskata samochodu - NIE. Wyobraźcie sobie sytuację, że rodzina bierze auto na kredyt. Mają przed sobą 5 lat spłacania ... auto jest potrzebne do przewożenia chorych dzieci, a przez jedno głupstwo ojca, czy matki mieliby stracić jedyny środek transportu ? Na to się nie godzę ...

Godze się na dożytownią utratę prawa jazdy w ciężkich przypadkach. W innych przpadkach na 3, 5 i 10 lat. I jeszcze coś ... przymusowe rozmowy z kierowcami, którzy doprowadzili do wypadku będąc w stanie nietrzeźwości. Taki ludziom dopiero się otwierają oczy na to jakiego przestępstwa (czy też wykroczenia - w zależności od tego ile ‰ było we krwi).

twardy
[Usunięty]

Everlast napisał/a:
Konfiskata samochodu - ok zgadzam się, ale .... taki delikwent moze i zapewne kupi sobie drugi i co wtedy ???

i :

Mariusz napisał/a:
konfiskata samochodu - NIE

Hmm, uważam że jak najbardziej tak - ale tylko samochodu będącego własnością kierowcy (wliczam w to zakup przez niego pojazdu w kredycie lub leasingu). Zabranie pojazdu pożyczonego to byłaby ciężka przesada i stosowanie nieuzasadnionej odpowiedzialności zbiorowej.

Mariusz napisał/a:
Godze się na dożytownią utratę prawa jazdy w ciężkich przypadkach

Nie zgadzam się. Każdy przypacdek prowadzenia na bani jest ciężki i stanowi przestępstwo z pkt widzenia prawa. I wcale nie trzeba do tego spowodać wypadku czy kolizji.

Mariusz napisał/a:
przymusowe rozmowy z kierowcami, którzy doprowadzili do wypadku będąc w stanie nietrzeźwości

Mariusz.... to bylaby musztarda po obiedzie. Trzeba edukować zawczasu a nie po fakcie (czyżbyś hołdował przysłowiu że polak mądry po szkodzie? ;) ).

Magda:) napisał/a:
Ale czy zwłoki wlasnie takiego mycia sobie zyczą

Zwłoki niczego sobie nie życzą bo nie żyją. Rodzina zwłok może za to sobie czegoś nie życzyć :)

Arturo napisał/a:
Jest coś takiego w naszym prawie ale niestety egzekucja takiej kary nie jest taka prosta.. rzekłbym nawet niewykonalna, właśnie dlatego nie jest stosowana

Po czym wnosisz ? Wszystko zależy od tego jak to by zorganizować.

Generalnie jednak rzecz ujmując, nie ma złotego środka mającego na celu prewencję i karę.

Odpowiedz do tematu