Forum Mieszkańców Zabrza  

Ogłoszenie 

Domena www.zabrze.slask.pl na sprzedaż. Chcesz być właścicielem domeny ? KONTAKT: rutek(@)outlook.com

Poprzedni temat :: Następny temat

Przesunięty przez: rutek
Pią 05 Sty, 2007
DTŚ - w Zabrzu
Autor Wiadomość
SEV 
Mieszkaniec Zabrza

Dzielnica miasta: Centrum

Wysłany: Śro 15 Sie, 2007   

Temat starszy ale na czasie.Pytanie do Rutka;
Zaznaczyłem na tej ilustracji kwadratem czerwonym budynek i nie wiem czy to jest Hala sportowa MOSiR ? następnie linia niebieska wygląda na Ul Matejki tak?
Pytam bo trudno mi w to uwieżyć a prace postępują .

Kox 
Obywatel Zabrza

tak to hala MOSiRu

Savio 
Moderator

Koxiu - ja też chciałem odpowiedzieć, ale zastosowałem się do prośby SEV, a mianowicie cyt. "Pytanie do Rutka"... - :(

rutek 
Administrator

Dzielnica miasta: spoza Zabrza

Savio napisał/a:
Koxiu - ja też chciałem odpowiedzieć, ale zastosowałem się do prośby SEV, a mianowicie cyt. "Pytanie do Rutka"... - :(
ale na Was można zawsze liczyć

Kox 
Obywatel Zabrza

przepraszam, możecie mnie ukarać ostrzeżeniem :cry:

SEV 
Mieszkaniec Zabrza

Niema sprawy każda odpowiedż jest dobra jeżeli jest zgodna z rzeczywistością .
Ale odnośnie tematu, obrazki są niezłe tylko jakoś trudno mi uwierzyć że tak to będzie w rzeczywistości, mieszkając w tym kraju tak długo trochę przedsięwzięć już widziałem(np szpital koło reala) i nie wiem...
Poza tym Mistrzostwa 2012. ,,Super sprawa ,szansa dla Polski,będzie OK ! !!....,, itd.
I co? już wiadomo że będzie wpadka.
Mimo wszystko obserwuję naszą średnicówkę i tak jak widać prace postępują.
Jak ktoś ma jakieś nowe wiadomości to chętnie poczytam.

we_st 
Obywatel Zabrza

Kox napisał/a:
przepraszam, możecie mnie ukarać ostrzeżeniem

proponuję zakucie w dyby :lol:

E. 
Forumowicz

Dzielnica miasta: Zaborze

I klęczenie na grochu, twarzą do ściany! :lo2:

[ Dodano: Sro 15 Sie, 2007 ]
A jak będzie przebiegać DTŚ w Zabrzu? Może mi ktoś to unaocznić mapką ?(bo ja nietutejsza)

Savio 
Moderator

tylko bez OT mi tu :)

a w temacie - myślę, że mniej więcej tak będzie to wyglądało - z lotu ptaka oczywiście.

Nemo 
Obywatel Zabrza

E. napisał/a:
Może mi ktoś to unaocznić mapką ?(bo ja nietutejsza)
Rutek to zrobił na początku tego tematu ... :roll:

E. 
Forumowicz

Ale tam jest focia, a ja się jeszcze nie ze wszystkim odnajduję :wink:

[ Dodano: Sro 15 Sie, 2007 ]
No przeca już teraz wszyscy wiedzą, że ja z importu, no... :lol:

Nemo 
Obywatel Zabrza

E. napisał/a:
Ale tam jest focia
nie no, pierwszy post jest z mapą

E. 
Forumowicz

Faktycznie - na pierwszej stronie; i nawet okolicę sobie rozpoznałam :kicking: Bo martwiłam się, czy mi aby z tej DTŚki coś w rodzaju "Domu na granicy" Mrożka się nie zrobi; thx!

wolff 
Obywatel Zabrza

Wysłany: Pon 13 Paź, 2008   

Jest umowa na budowę kolejnych odcinków DTŚ

PAP - 13-10-2008 18:15
Wartą ponad 299 mln zł umowę na budowę dwóch zabrzańskich odcinków Drogowej Trasy Średnicowej (DTŚ) podpisano w Katowicach.

To jedna z najważniejszych arterii komunikacyjnych w woj. śląskim, obok autostrad A-4 i A-1.

Dwa miejskie odcinki trasy w Zabrzu - od granicy tego miasta, gdzie obecnie zaczyna się wiodąca do Katowic trasa, do węzła przy ul. de Gaulle'a, czyli głównej miejskiej arterii północ-południe - zbuduje konsorcjum Budimex-Dromex. Budowa na długości 4,7 km ma, zgodnie z umową, zakończyć się w kwietniu 2011 r.
Jak powiedział prezes zarządzającej trasą spółki DTŚ SA Ireneusz Maszczyk, możliwe jednak, że jeśli pogoda na to pozwoli, wykonawca zdoła zakończyć inwestycję wcześniej - przed końcem 2010 r. Nie wiadomo na razie, kiedy ruszy budowa pozostałych zabrzańskich odcinków wraz z jednym gliwickim - łączącym trasę z powstającą autostradą A-1.

Budowa dwóch odcinków w Zabrzu - Z1 i Z2 - to pierwszy z trzech podkontraktów zabrzańsko-gliwickiej części DTŚ "Zachód". Choć po zmianie zasad finansowania tej pierwotnie centralnej inwestycji jej przyszłość była zagrożona, ostatecznie budowę Z1 i Z2 pokryją: prócz kredytu Europejskiego Banku Inwestycyjnego, środki samorządu województwa oraz miast.

- To rozwiązanie daje nam czas, by doprowadzić procedury dla części zabrzańsko-gliwickiej do zgodności z prawem unijnym, poprzez zmiany następujące w polskim prawodawstwie. (...) Jestem przekonany, że pod koniec przyszłego roku będziemy mogli mówić o podpisywaniu umowy na następne odcinki - Z3, Z4 i G1 - wskazał Maszczyk.

Prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik mówiła w poniedziałek, że samorządy woj. śląskiego będą starały się, by rząd dla ich sfinansowania odstąpił od wprowadzonej na początku tego roku zmiany reguł. Dotyczy ona przeznaczania przez miasta, w których prowadzona jest inwestycja, środków własnych równych otrzymywanej subwencji.

- Przeżyliśmy trudne chwile. Nagle musieliśmy wnieść w tym roku na budowę DTŚ 21 mln zł, kolejne 23 mln zł dołożył samorząd wojewódzki. Ciągle jeszcze liczymy, że uda nam się wrócić do zasad wcześniej obowiązujących. Na wszelki wypadek zarezerwowaliśmy już jednak w przyszłorocznym budżecie kolejne 20 mln z" - powiedziała Mańka-Szulik.

Głównym elementem finansowania budowy nieistniejącej jeszcze części "Zachód" DTŚ w Zabrzu i Gliwicach - o długości 15,8 km - jest kolejna transza kredytu z EBI w wysokości 160 mln. 75 mln euro będzie pochodziło z Regionalnego Programu Operacyjnego Woj. Śląskiego na lata 2007-2013. Pozostałą część prawdopodobnie dołożą Zabrze i Gliwice.

W ramach podpisanej w poniedziałek umowy powstanie: 4,7 km dwujezdniowej trasy po trzy pasy w każdą stronę, 7 wiaduktów drogowych (w tym estakada nad węzłem de Gaulle?a o długości 140 m) 1 wiadukt nad torami, 2 kładki i 2 tunele dla pieszych, połączenia z drogami i ulicami, ekrany akustyczne o długości 3,9 km i 2-6 m wysokości i inna infrastruktura.

Aby przygotować miejsce dla DTŚ w Zabrzu, w ostatnich latach wyburzono tam 80 budynków i wybudowano 382 nowe mieszkania na sąsiadującym z trasą osiedlu Jodłowa. Poniesione do tej pory nakłady to ok. 135 mln zł. Cały teren budowy odcinków Z1 i Z2 ma zostać udostępniony wykonawcy we wtorek.

Choć w przetargu na budowę dwóch pierwszych zabrzańskich odcinków DTŚ najtańszą ofertę (274 mln zł) złożyło konsorcjum Polimex- Mostostal, jego zwycięstwo oprotestował, wskazując na błędy formalne, Budimex-Dromex, który zaproponował drugą cenę - o 25 mln zł wyższą. Konsorcjum to w sierpniu wywalczyło wygraną w przetargu przed sądem.

DTŚ to najważniejsza, obok ukończonego już odcinka autostrady A4, inwestycja drogowa na Śląsku. Obecnie czynna na długości 15,7 km - od granicy Zabrza i Rudy Śląskiej do węzła z trasą S-86 w Katowicach. Łącznie połączy 6 miast - nie zastąpi równoległej autostrady A4, przeznaczonej dla ruchu tranzytowego, lecz obsłuży ruch lokalny, stanowiący ok. 88 proc. całości.

http://budownictwo.wnp.pl...2495_1_0_0.html

SEV 
Mieszkaniec Zabrza

Wysłany: Pon 13 Paź, 2008   

Zobaczymy jak będzie. teren trzeba będzie znowu karczować bo już zarosło chaszczami na dwa metry.

Odpowiedz do tematu