Forum Mieszkańców Zabrza  

Ogłoszenie 

Poprzedni temat :: Następny temat

Pensje dla pan domu ???
Autor Wiadomość
Peter 
Obywatel Zabrza

Dzielnica miasta: spoza Zabrza

Wysłany: Śro 16 Sie, 2006   Pensje dla pan domu ???

Kobiety, ktore zrezygnuja z wlasnej kariery zawodowej na rzecz wychowania
dzieci i zajmowanie sie domem, powinny otrzymywac pensje - uwaza 82%
ankietowanych, ktorzy wzieli udzial w sadazu TNS OBOP.

Pytanie: kto ma ta pensje wyplacac?

maz???
panstwo???
firma???

Ps

W Niemczech uchwalono niedawno ustawe wprowadzajaca tzw.
" Familien Geld " zastepujacy obecny zasilek wychowawczy.
Ostatnio zmieniony przez Peter Śro 16 Sie, 2006, w całości zmieniany 1 raz  

Aither 
Obywatel Zabrza

Wysłany: Śro 16 Sie, 2006   

przyznam sie szczerze ze taka praca domowa to istne pieklo... obecnie przechodze przez taki etap, na szczescie nie mam dziecka wiec o tyle mam mniej roboty... ale uwazam ze to nie jest tak jak wiekszosc osob sie zdaje "fajnie - niepracuje i wciaz odpoczywa". Co do Twojego pytania Peter... takowa pensje mialby wyplacac maz... ale jest tutaj pewne niedociagniecie... bo jesli bedzie to pensja... maz bedzie musial placic skladki na zone a przeciez jesli jego zona nie pracuje to zaklad pracy z pensji meza sciaga skladki ubezpieczeniowe na zone... wniosek - placilby dwa razy skladki... ze swojej pensji musialby rowniez placic skladke emerytalna, zdrowotna i rentowa... czyli wszystkie zusowskie swiadczenia... a jak wiemy nie sa one przeciez male :) wniosek - od zarobku brutto meza odliczane sa jego zusy (itp) z netto placi zonie co dla niej jest brutto (a przeciez nie moze byc mniej niz najnizsza krajowa) i od tego znow odprowadzany jest podatek i zus... po przeliczeniu... rodzinie zostanie niewiele na zycie chyba ze maz zarabiac bedzie krocie... wniosek... fajnie byloby dostawac taka wyplate... ale co z tego ze przez ten pomysl i tak bedzie mniej tych pieniedzy...
osobiscie uwazam to za urojony pomysl politykow... a sadze ze chca w taki sposob wplynac na wynik wyborow...

we_st 
Obywatel Zabrza

To na pewno nie przejdzie, ale przynajmniej zmusi do myślenia. Może w końcu ktoś się zastanowił nad tym ile kosztuje praca w domu. A z drugiej strony co z pracującymi kobietami, które odwalają całą tą robotę jako "drugi etat". Mają pracować za darmo? Albo z racji na to, że mąż pomaga pensja ma być podzielona na dwa? Jestem taką niepracującą panią domu i najlepszą wzapłatą dla mnie jest dobre słowo i gdy widzę, że docenia się to co robię
Gdybym przeliczyła moje godziny pracy, mój staż, praca bez wolnych sobót, niedziel i świąt oczywiście do tego nadgodziny i nie raz praca w nocy. Nie wiem kogo byłoby stać na taką gosposię.

Aither 
Obywatel Zabrza

we_st, i tutaj jest wlasnie ta absurdalna sprawa :) bo musialoby sie okazac ze kobieta bedzie zaraciac dwa razy tyle co mezczyzna :) a to juz godzi w meska dume :)

twardy
[Usunięty]

W głowach się już poprzewracało całkiem :)
W takim razie ja chce drugą pensję dla wszystkich panów domu: za to że np. robią remonty itd. i takie tam inne :)
Chociażby jak za pracę sezonową :wink:

Aither 
Obywatel Zabrza

twardy_pl napisał/a:
obią remonty

w moim domu kobiety je robia :D hahahahaa to dobry pomysl upominac sie za remonty :loll: ojj.... mnoj maz bedzie mial przewalone jak za wszystko bedzie musial placic :D jeszcze wprowadza oplaty za sfery lozkowe... :lol: i to dopiero faceci poplyna na tym :D

twardy
[Usunięty]

Ayden napisał/a:
jeszcze wprowadza oplaty za sfery lozkowe...

to się nazywa w zależności od pobierającego opłatę - sutenerstwem albo .... k***m :D

tak więc raczej nie radzę miłe Panie :D

Aither 
Obywatel Zabrza

twardy_pl, no no no... bedziesz mi takie rzeczy wygadywal... po prostu boicie sie zeby was kobiety do golej zlotowki nie oberznely :lol: wiedzialam ze teraz sie tego chwycice :)

Madziulek
[Usunięty]

Ktoś kiedyś wyliczył, że za pracę w domu powinno się otrzymywać około 1200 pln brutto i rzeczywiście jest problem - kto ma tą pensję wypłacać?

mąż - bez sensu bo i tak to pójdzie ze wspólnego budżetu więc żaden zysk
państwo - kasa pójdzie z podatków, więc suma sumarum z naszej kieszeni
firma - jak właścicielka firmy bym protestowała, dlaczego mam płacić osobie, która w rezultacie dla firmy żadnej pracy nie wykonuje.
Podsumowując - no cóż pozostaje nam wdzięczność ze strony rodziny, ponad to nie robimy tego tylko dla nich ale dla samych siebie również. Jeżli zaś oboje pracują to obowiązkami należy się dzielić, kwestia dogadania się.

twardy_pl napisał/a:
Chociażby jak za pracę sezonową

Fakt jak za sezonową, raz na dwa, trzy lata? ;)

OCZY 
Obywatel Zabrza

Dzielnica miasta: Centrum

A ja powiem tak - wiem że praca w domu potrafi dac w kość - ale wiem też że nie musi. Wystarczy dobra organizacja i systematyczne sprzątanie 2 razy dziennie po 20 minut a nie raz w tygodniu przez całą sobotę! :D

A te pensje to jakas niedorzeczność - która kobieta wtedy postarałaby się znaleźc pracę po urodzeniu dziecka :disgust: - żadnej by sie nie opłacało na 8 godzin odrywać sie od dzieciaka i być na każde zawołanie szefa skoro może mieć zapłacone za to że posprząta w domu albo i nie posprząta - no bo kto by sprawdzał to czy żona ma w domu porządek?

Jest to poroniony pomysł! I mówię to z czystym sumieniem bowiem nie mam pracy i taki zasiłek za małe porzadki przydałby mi się, lecz to jest błazeństwo i nie chcę brać w tym udziału ;)

Aither 
Obywatel Zabrza

teoretycznie rzec biorac nikt nie sprawdzi czy posprzatanie i czy zupa nie byla za slona.... jednak jak juz bylo wspomniane... obowiazkami trzeba sie dzielic jednakze bardzo czesto bywa ze maz przychodzi z pracy i twierdzi ze jest zmeczony i na nic nie ma sily... powiedzmy ze oboje pracuja... maz jest zmeczony... ale zona nawet jesli jest - to musi to zrobic... i gdzie tu sprawiedliwosc ? Uwazam, ze kwestia dogadania sie... :)

wolff 
Obywatel Zabrza

Gdybym był pracodawcą w firmie ktorą mam na myśli (wiem ale nie powiem :lol: ) to płacił bym co niektórym paniom tylko po to, żeby nie przychodziły do pracy!! :nono: :D

we_st 
Obywatel Zabrza

Ayden napisał/a:
maz jest zmeczony... ale zona nawet jesli jest - to musi to zrobic... i gdzie tu sprawiedliwosc ?
wcale nie musi. Ma zakodowane gdzieś głęboko takie coś jak poczucie obowiązku. Wydaje jej się, że musi a wcale tak nie jest. :exclaim: Co dziwniejsze mąż też jest święcie przekonany, że to żona musi posprzątać, ugotować, poprać itp itd. Trzeba tylko wybić z głowy mężowi takie pomysły i samej uwierzyć, że niczego nie musimy. A obowiązki? Przyjemnie dzielić się z partnerem. A po drugie kto sprząta mniej bałagani
Ostatnio zmieniony przez we_st Śro 16 Sie, 2006, w całości zmieniany 1 raz  

Aither 
Obywatel Zabrza

wolff, tez chce taka prace :D

we_st, no moze nie pod kazda prace domowa mozna to podpiac... pranie musisz zrobic... zakupy tez... bo trudno miec pusta szafe czy lodowke... rozumiem, ze jesli jest kurz to nie musze go dzis strzec zrobie jutro ale sa pewne obowiazki w domu ktorych nie ma mozliwosci zwlekac niewiadomo ile :)

we_st 
Obywatel Zabrza

Zawsze to może zrobić druga połowa. :wink:

Odpowiedz do tematu