Forum Mieszkańców Zabrza  

Ogłoszenie 

Domena www.zabrze.slask.pl na sprzedaż. Chcesz być właścicielem domeny ? KONTAKT: rutek(@)outlook.com

Poprzedni temat :: Następny temat

Bycie trendy...jest trendy?
Autor Wiadomość
tedi 
Obywatel Zabrza

Dzielnica miasta: spoza Zabrza

Wysłany: Pon 06 Lut, 2006   Bycie trendy...jest trendy?

Bycie trendy oznacza stworzenie wlasnego,oryginalnego trendy-wizerunku.Ale to cos wiecej niz wyglad,tu nie chodzi jedynie o wlasny styl ubierania sie,czesania,"noszenia sie".
Byc trendy-sluchac odpowiedniej muzyki,interesowac sie odpowiednimi sprawami,rozmawiac na odpowiednie tematy,chodzic w odpowiednie miejsca,na konkretne imprezy,spotykac sie z trendy ludzmi...
Czy warto?
Czy przez ten "trend bycia trendy" jednostka nie staje sie nudna,jednoznaczna z innymi,nie zatraca wlasnej indywidualnosci...?

dratewka 
Obywatel Zabrza

Dzielnica miasta: Rokitnica

Wysłany: Wto 07 Lut, 2006   Re: Bycie trendy...jest trendy?

tedi napisał/a:

Czy przez ten "trend bycia trendy" jednostka nie staje sie nudna,jednoznaczna z innymi,nie zatraca wlasnej indywidualnosci...?

jak najbardziej istnieje takie zagrozenie, tedi :grin:
kazdy z nas jest inny i Bogu dzieki bo mamy różnorodnośc i uzupełniamy sie :thumpsup: jest bardziej kolorowo :grin: jesli ktos chce byc w 100% trendy to tak naprawde nie ma własnego stylu i kopiuje to co mu podunie nowy katalog itp. fajnie jest wiedziec co jest trendy i jesli cos z tej całej gamy "rzeczy trendy" mi pasuje to moge sobie wybrac, ale bez przesady....najwazniejsze aby byc SOBĄ ! ! :grin: :grin:

tedi 
Obywatel Zabrza

Wysłany: Wto 07 Lut, 2006   Re: Bycie trendy...jest trendy?

dratewka napisał/a:
najwazniejsze aby byc SOBĄ ! ! :grin: :grin:

No wlasnie,ale czasami bywa tak,ze spoleczenstwo nie toleruje naszego "bycia soba".Prawie dziennie widze na naszym osiedlu chlopaka,ktory nosi dlugie spodnice.Troche dziwne,to fakt.Ale jak dlugo mozna na niego patrzec i sie wysmiewac?Ma swoj styl,jest soba,wiec dlaczego inni nie potrafia tego zaakceptowac?

OCZY 
Obywatel Zabrza

Dzielnica miasta: Centrum

Wysłany: Wto 07 Lut, 2006   

Długie spódnice? Buahah! No bez przesady ;) Zajebisty ma styl koleś :hahaha: Sorki...jesteśmy tylko zacofanymi Polakami, może w Niemcach to jest trendi...a jeśli tak, to przyjdzie do Polski za pół roku..o Boże :bleble:

A co sądzicie o samym słowie trendi? W Twojej szkole Dratewko widziałam kiedyś plakat na którym było to własnie słowo z następującą pisownią: TRĘDI. Kurde, to topiero było trendi ;) Skojarzyło mi się z trądem :(

LadyO 
Obywatel Zabrza

bardzo chętnie mówimy, że nie poddajemy się żadnym modom, trendom, ze chcemy byś sobą, lansować swój własny styl etc. a tak naprawdę wiele z nas za wszelką cenę chce się upodobnić do postaci z TOPlisty. stylizujemy sylwetki, ubieramy się zgodnie z zasadami obowiązującej mody, dostosowujemy do mody język, którym się komunikujemy, muzykę której słuchamy, książki które czytamy, dopasowujemy fryzury i makijaż do tego, co proponują nam styliści, zamiast do własnych warunków i możliwości. a to wszystko po to, by być TRENDY.
jeżeli z tego, co proponuje nam moda potrafimy wybrać coś, co możemy uznać za "swój styl", to wtedy mamy szansę, że odniesiemy sukces: będziemy trendy, lecz zachowamy swój styl i harmonię życia.
osobiście jestem za :)

OCZY 
Obywatel Zabrza

A moim zdaniem dla każdego co innego jest trendi - dla kogoś będą to buty szpilki do zawiniętych dżinsów, dla kogoś innego stringi wystające ze spodni, a jeszcze dla kogoś klasyczny żakiet w prążki. Moda lansowana przez media rzadko kiedy jest brana pod uwagę przez kobiety w Polsce, a jednak jesteśmy jednymi z najlepiej wyglądających kobiet w Europie :) O czymś to świadczy :tease: Chyba o tym że mamy swój styl i nie musimy za wszelką cenę śledzić trendów :tease:

Peter 
Obywatel Zabrza

OCZY napisał/a:
...a jednak jesteśmy jednymi z najlepiej wyglądających kobiet w Europie :) O czymś to świadczy :tease:

Oczki masz 100% racji, jak gdzies w swiecie zobacze
ladna i gustownie ubrana dziewczyne, to zaraz nasluchuje czy
po polsku rozmawia, czesto tak jest :)

we_st 
Obywatel Zabrza

Oczy=> w innym poście pisałaś, że pisanie listów miłosnych nie jest trendy. A pisałaś takowe, albo dostałaś kiedyś taki? Może i nie jest modne, ale za to jakie romantyczne. Teraz wysyła się akty? :eek:
Poddać się modzie jest łatwo. Gdy widzę dziewczyny z niemałą nadwagą i spod spodni wystają oprócz wałków tłuszczu cieniutkie stringi, to niedobrze mi się robi. Bycie trendy jest ważniejsze od smaku i samokrytycyzmu. Dziewczyny klną nie gorzej od chłopaków, bo to trendy, piją na umór, bo to trendy. Pisać można bez końca, ale co to da?

Peter 
Obywatel Zabrza

we_st napisał/a:
Gdy widzę dziewczyny z niemałą nadwagą i spod spodni wystają oprócz wałków tłuszczu cieniutkie stringi, to niedobrze mi się robi. Bycie trendy jest ważniejsze od smaku i samokrytycyzmu. Dziewczyny klną nie gorzej od chłopaków, bo to trendy, piją na umór, bo to trendy. Pisać można bez końca, ale co to da?

Oczywiscie, ze nic nie da,

bo na glupote jeszcze nikt lekarstwa nie wynalazl. :(

dratewka 
Obywatel Zabrza

Dzielnica miasta: Rokitnica

OCZY napisał/a:

A co sądzicie o samym słowie trendi? W Twojej szkole Dratewko widziałam kiedyś plakat na którym było to własnie słowo z następującą pisownią: TRĘDI. Kurde, to topiero było trendi ;) Skojarzyło mi się z trądem :(

ciups!! i ja tego nie widziałam?? nie mam czasu gapić na plakaty ale chyba muszę zacząć :lol:
a tak poza tym to OCZy ma racje....Polki ubieraja sie najlepiej :thumpsup: widziałam Amerykanki i byłam w szoku ze tak niewiele ich łączy z tymi z serialami :rotfl: faceci zresztą też :)
okazuje sie ze dajemy sobie radę i wybieramy właściwe ciuchy na nasza kieszeń :grin:

OCZY 
Obywatel Zabrza

Oo tak! :thumpsup: Londyn - stolica mody, a Brytyjki to totalna porażka.... Niemki - to samo, jak przyjeżdża do mnie czasem rodzina z niemiec to serce mi sie kraja, tak żałośnie wyglądają, ale podobno to najdroższe ciuchy :) Paryż to już inna historia....tam by sie ten Twój sąsiad w sukience nadawał Tedi :)

LadyO 
Obywatel Zabrza

dratewka napisał/a:
widziałam Amerykanki i byłam w szoku ze tak niewiele ich łączy z tymi z serialami :rotfl: faceci zresztą też :)
okazuje sie ze dajemy sobie radę i wybieramy właściwe ciuchy na nasza kieszeń :grin:

amerykanie jako naród są ogólnie niechlujni jeśli chodzi o ubiór. widok człowieka w wymiętym ubraniu na ulicy nie jest rzadkością, nie wspomnę o mieszaninie deseni, kolorów i stylów. amerykaninowi tak naprawdę jest obojętne, czy zakłada skarpetki do pary, czy jedną żółtą a drugą czerwoną. dla mnie są "przerysowani" - tak jak postaci megaserialu "moda na sukces".

tedi 
Obywatel Zabrza

OCZY napisał/a:
Długie spódnice? Buahah! No bez przesady ;) Zajebisty ma styl koleś :hahaha: Sorki...jesteśmy tylko zacofanymi Polakami, może w Niemcach to jest trendi...a jeśli tak, to przyjdzie do Polski za pół roku..o Boże :bleble:

Mylisz pojecia.
Nigdzie nie napisalam,ze to jest w Niemczech trendy.Chcialam tylko wyjasnic,ze chlopak ma swoj styl i skoro mu sie to podoba,to niech sobie chodzi nawet w damskiej bieliznie.Poza tym wyobraz sobie,ze w "zacofanej"Polsce tez juz widzialam panow w spodniczkach :tease:

Dodano po 1 minutach:

OCZY napisał/a:
...tam by sie ten Twój sąsiad w sukience nadawał Tedi :)

A gdzie ja napisalam,ze to moj sasiad? :scratchchin:

LadyO 
Obywatel Zabrza

...albo w damskich spodniach. podobno w tym roku noszenie przez panów damskich modeli dżinsów też jest trendy :)

Margolcia 
Obywatel Zabrza

Dzielnica miasta: Maciejów

Mówcie i myslcie co chcecie ale ja uważam że POLKI ubieraja się bardzo gustownie na każdą okazję i wcale nie muszą wzorcować się na pokazach mody czy gazetkach z modą. Co wejdzie na rynek zawsze jest przez nie umiejetnie dobrane do garderoby którą posiadają w swojej szafie :thumpsup:

Odpowiedz do tematu