Forum Mieszkańców Zabrza  

Ogłoszenie 

Domena www.zabrze.slask.pl na sprzedaż. Chcesz być właścicielem domeny ? KONTAKT: rutek(@)outlook.com

Poprzedni temat :: Następny temat

problem z woda
Autor Wiadomość
Krzysiek 
Forumowicz

Dzielnica miasta: Centrum

Wysłany: Śro 30 Cze, 2010   problem z woda

Witam!

Chciałbym się dowiedzieć czy inne dzielnice poza centrum też maja problem w ostatnim czasie z dostawami wody... A dokładnie - zimna zamiast ciepłej, bardzo słabe ciśnienie lub wręcz brak wody itp. Problem występuje w różnych porach dnia i nocy.
Oczywiście ZSM ma to w głębokim poważaniu poinformowanie o jakichkolwiek pracach/problemach na sieci wodnej (argument - wodociągi nie wystosowały oficjalnego pisma o prowadzonych pracach czy awariach ). W dziale technicznych ZSM coś pobąkują o awarii na rurociągu z Goczałkowic... czeski film nikt nic nie wie...
Może ktoś ma informacje co się dzieje i jak długo to potrwa ?
Dziś woda się wolniutko sączy :D

Pozdrawiam!
KM

Merii
[Usunięty]

Wysłany: Czw 01 Lip, 2010   

A do wodociągów Pan dzwonił. Zawsze przy jakichkolwiek awariach nie uderzam do zarządu tylko do firm do których należy dana "rzecz z usterką". Ah całe szczęście, że ja sobie dogrzewam wodę :D tzn. piec nie ja :lol:

PTR 
Forumowicz

Dzielnica miasta: Biskupice

Na Biskupicach jakoś w tamtym tygodniu też był taki problem. Słabe ciśnienia a potem zupełnie brak wody.

Krzysiek 
Forumowicz

Merii napisał/a:
A do wodociągów Pan dzwonił. Zawsze przy jakichkolwiek awariach nie uderzam do zarządu tylko do firm do których należy dana "rzecz z usterką".

Witam!

Informacje u "źródła" zazwyczaj są pełniejsze niż np z ZSM, natomiast ADM ma również jakieś zadania i obowiązki wobec swoich mieszkańców. Dzwoniąc do wodociągów można uzyskać info nt wody, ale dlaczego nie leci ciepła to już zapewne wyślą do PEC'u, a w końcu się okaże że coś nawala w osiedlowej hydroforni. Bo gdyby nie było wody w ogóle to można zrozumieć awarie poza infrastruktura spółdzielni, natomiast w sytuacji gdy w pionie kuchennym jest wszystko ok, a w łazience nie ma ciepłej w ogóle i ciśnienie praktycznie zerowe to już chyba raczej dział techniczny ZSM powinien udzielić informacji.
Chodzi o pewne zasady, dzwoniąc do DT facet się żali że cały dzień odbiera tylko telefony w sprawie wody- natomiast na pytanie czemu nie powiesza jakiejś informacji - w słuchawce cisza i znowu gadka że nie maja oficjalnego info od wodociągów... To samo jak dzwoni się do ADM'u - panie oczywiście przytakują, że informacja być powinna ale znowu jakoś tak wyszło że nic nie ma.
Zapewne są gorsze spółdzielnie od zabrzańskiej - natomiast wg mojej oceny przepływ informacji, organizacja czy też stosunek wobec zwykłych mieszkańców pozostawia wiele do życzenia.
Pozostaje tylko walczyć o to by było lepiej by wreszcie te skostniałe struktury zrozumiały że mieszkańcy mogą żyć bez spółdzielni , natomiast spółdzielnia bez mieszkańców istnieć nie będzie...

Pozdrawiam!

Merii
[Usunięty]

Wysłany: Pią 02 Lip, 2010   

Krzysiek napisał/a:
Bo gdyby nie było wody w ogóle to można zrozumieć awarie poza infrastruktura spółdzielni, natomiast w sytuacji gdy w pionie kuchennym jest wszystko ok, a w łazience nie ma ciepłej w ogóle i ciśnienie praktycznie zerowe to już chyba raczej dział techniczny ZSM
tak to to już inna sprawa 8) Niestety wszelkie zarządy mają wszystko w czarnej d... :evil:

Wucz 
Forumowicz +

Dzielnica miasta: Helenka

Wysłany: Nie 25 Lut, 2018   

Ja ostatnio zakupiłem sobie butelkę filtrująca ze strony http://dafi.pl/produkty/butelka-filtrujaca-dafi/ . Noszę ją ze sobą d racy, czy na treningi i uzupełniam brak wodą z kranu. Zastanawiam się jeszcze nad zamontowaniem filtra w domu, żeby tylko z takiej przefiltrowanej wody korzystać.

fugazi 
Forumowicz

Wysłany: Nie 11 Mar, 2018   

Krzysiek napisał/a:
Merii napisał/a:
A do wodociągów Pan dzwonił. Zawsze przy jakichkolwiek awariach nie uderzam do zarządu tylko do firm do których należy dana "rzecz z usterką".

Witam!

Informacje u "źródła" zazwyczaj są pełniejsze niż np z ZSM, natomiast ADM ma również jakieś zadania i obowiązki wobec swoich mieszkańców. Dzwoniąc do wodociągów można uzyskać info nt wody, ale dlaczego nie dentysta Wałbrzych leci ciepła to już zapewne wyślą do PEC'u, a w końcu się okaże że coś nawala w osiedlowej hydroforni. Bo gdyby nie było wody w ogóle to można zrozumieć awarie poza infrastruktura spółdzielni, natomiast w sytuacji gdy w pionie kuchennym jest wszystko ok, a w łazience nie ma ciepłej w ogóle i ciśnienie praktycznie zerowe to już chyba raczej dział techniczny ZSM powinien udzielić informacji.
Chodzi o pewne zasady, dzwoniąc do DT facet się żali że cały dzień odbiera tylko telefony w sprawie wody- natomiast na pytanie czemu nie powiesza jakiejś informacji - w słuchawce cisza i znowu gadka że nie maja oficjalnego info od wodociągów... To samo jak dzwoni się do ADM'u - panie oczywiście przytakują, że informacja być powinna ale znowu jakoś tak wyszło że nic nie ma.
Zapewne są gorsze spółdzielnie od zabrzańskiej - natomiast wg mojej oceny przepływ informacji, organizacja czy też stosunek wobec zwykłych mieszkańców pozostawia wiele do życzenia.
Pozostaje tylko walczyć o to by było lepiej by wreszcie te skostniałe struktury zrozumiały że mieszkańcy mogą żyć bez spółdzielni , natomiast spółdzielnia bez mieszkańców istnieć nie będzie...

Pozdrawiam!

Słyszałem, że są z tym problemy ale nie sądziłem, że aż takie! Warto zapoznać się z tym tematem!
Ostatnio zmieniony przez fugazi Nie 11 Mar, 2018, w całości zmieniany 1 raz  

Wucz 
Forumowicz +

Dzielnica miasta: Helenka

Wysłany: Pon 20 Sie, 2018   

Ja znalazłem odpowiednie dla siebie rozwiązanie. Zainwestowałem w dzbanek do filtrowania wody kranowej. Natrafiłem w sieci na filmik ze strony http://zabrze.slask.pl/viewtopic.php?t=4337 i uważam, że to był bardzo dobry zakup.

niksa 
Forumowicz

Dzielnica miasta: os.Mł.Górnika

Wysłany: Pon 10 Wrz, 2018   

Słuchajcie mam do Was pytanie, czy słyszeliście o uzdatnianiu wody przy pomocy lampy UV? Sama całowicie przypadkiem spotkałam się z tym sposobem znajdując w sieci ten filmik: https://youtu.be/dTEiq31td_c Orientujecie się gdzie najlepiej stosować taką metodę?

milkamania 
Forumowicz

Wysłany: Śro 19 Wrz, 2018   

Uzdatnianie wody przy pomocy lampy UV to na pewno nie w Zabrzu.. mam już dość tej zakamienionej wody z kranu..

Odpowiedz do tematu