Forum Mieszkańców Zabrza  

Ogłoszenie 

Poprzedni temat :: Następny temat

ALIMENTY
Autor Wiadomość
necia 
Forumowicz

Dzielnica miasta: Zaborze

Wysłany: Śro 29 Paź, 2008   ALIMENTY

Witam moj problem dotyczy bardzo wiele kobiet w naszym kraju, chodzi o alimenty a dokładniej o trudności w sciąganiu ich. Moja sprawa ciągnie sie juz 10 lat i przez 10 lat komornik twierdzi ze dłuznik jest niewypłacalny, przez 10 lat komornik nieustalił miejsca zamieszkania dłuznika tym samym mam wierzyc ze dłuznik przez 10 lat nie podjoł pracy... Dziwny bardzo jest fakt iz dłuznik sie rozlicza w urzędzie skarbowym bo z jego zwrotu dostalam 60 zl wiec jesli nie pracuje nie ma dochodow to z czego sie rozlicza??? Miejsca zamieszkania pewnie tez nie podal w urzędzie... Czy w takim razie mogę pisac do sądu skarge na komornika? Dług rosnie a komornik chyba nie ma zamiaru w tej sprawie czegokolwiek zrobic. Bardzo prosze o rade bede wdzięczna za kazdą wskazówke :)

haszczyc
[Usunięty]

Wysłany: Śro 29 Paź, 2008   

lepiej napisz to gdzies na jakims forum prawniczym tam ci pomoga bankowo

necia 
Forumowicz

Ja mam tylko nadzieje ze ktos podzieli sie własnym doswiadczeniem w tych sprawach a za porade prawną trzeba placić :wink: nawet tu na necie

we_st 
Obywatel Zabrza

Dzielnica miasta: spoza Zabrza

A funduszu alimentacyjnego nie ma. Coś słyszałam, że takowy ma wrócić. To pierwsze. A druga rzecz. Komornik, to tak jak kurator - jak masz pecha, to trafisz na "olewatora". Znam podobne przypadki.
Co zrobić? Odszukaj na własną rękę nieodpowiedzialnego tatusia i za potwierdzeniem odbioru podaj adres do wiadomości komornikowi.
A tak w ogóle, to jestem ciekawa, czy tatuś widuje swoje dziecko. Jeśli nie pozwalasz na kontakt z dzieckiem (a sąd wcześniej o tym zadecydował), to sama jesteś sobie winna, że nie dostajesz kasy.

If 
Obywatel Zabrza

Dzielnica miasta: os.Janek

we_st napisał/a:

A tak w ogóle, to jestem ciekawa, czy tatuś widuje swoje dziecko. Jeśli nie pozwalasz na kontakt z dzieckiem (a sąd wcześniej o tym zadecydował), to sama jesteś sobie winna, że nie dostajesz kasy.

yy z tego co wiem to alimenty powinien płacic bez wzgledu na to czy ma mozliwosc widywania sie z dzieckiem czy nie

necia 
Forumowicz

Nikt mu nigdy nie zabranial widywac sie z corką :) od 10 lat nie widzial jej na oczy na własne zyczenie,co do funduszu owszem jest ale on nie splaci mi zaległych alimentow :)

we_st 
Obywatel Zabrza

If napisał/a:
yy z tego co wiem to alimenty powinien płacic bez wzgledu na to czy ma mozliwosc widywania sie z dzieckiem czy nie

To wiem. Napisałam tak tylko dlatego, bo wielu ojców zgodnie z wyrokiem sądu mają prawo do spotkań z dziećmi, co niestety mamy skutecznie uniemożliwiają. Jeśli na własne życzenie, to zupełnie inna para kaloszy :)

dratewka 
Obywatel Zabrza

Dzielnica miasta: Rokitnica

necia, no fakt, najlepiej poszukać tatusia na własną rękę...
w tej sytuacji jest tylko jedna dobra wiadomość - któregoś dnia owy tatuś może postarać się o alimenty od Twej córki gdy ona już będzie dorosła i samodzielna finansowo- wtedy jak udowodni sądowi że on jej nie płacił alimentów to się spokojnie odwoła... chore nasze prawo...
czasem tak jest że zaległych alimentów nie da się ściągnąć.. czyż tatuś nie pracuje, nie ma renty?? z czego zatem żyje??

necia 
Forumowicz

Jakies dochody musi mieć jesli jak juz wspomnialam rozlicza sie w urzędzie, co do miejsca pobytu wskazalam kiedys komornikowi zblizony adres ale ona (bo to jest Pani) zarządala dokladnego adresu. Zastanawiam sie nad odebraniem praw rodzicielskich "tatusiowi" aby uniknąć takiej sytuacji o jakiej wspomniala dratewka, chociaz nie wiem czy to coś da.

dratewka 
Obywatel Zabrza

Dzielnica miasta: Rokitnica

necia, właśnie odebranie praw nic nie da- ot, taka luka w prawie... wiem, bo orientowałam się :)

we_st 
Obywatel Zabrza

Jak naprawdę nie wiesz gdzie ojciec się podziewa, to lepiej pozbawić go praw rodzicielskich. Bo np. jego obecność będzie obowiązkowa przy odbiorze paszportu, będzie musiał wyrazić zgodę na wyjazd za granicę, itp. Ale zrób to w ostateczności

Fioletek 
Forumowicz +

Dzielnica miasta: Kończyce

Wysłany: Wto 23 Maj, 2017   

Ściąganie alimentów od ojca dziecka nie jest łatwe. Niestety często rodzic, który ma płacić alimenty, pracuje na czarno i przez to jest niewypłacalny. Jeśli należą Wam się alimenty, warto o nie walczyć, choć walka nie będzie łatwo. Zobacz kiedy należą się takie pieniądze: http://alimenty.org/

Odpowiedz do tematu