Forum Mieszkańców Zabrza  

Ogłoszenie 

Domena www.zabrze.slask.pl na sprzedaż. Chcesz być właścicielem domeny ? KONTAKT: rutek(@)outlook.com

Poprzedni temat :: Następny temat

Co sądzisz o Straży Miejskiej

Czy tolerujesz strażników miejskich, jako "stróżów prawa" ?
Tak
37%
 37%  [ 22 ]
Zdecydowanie nie
46%
 46%  [ 27 ]
Jest mi to obojętne
15%
 15%  [ 9 ]
Głosowań: 42
Wszystkich Głosów: 58

Autor Wiadomość
haszczyc
[Usunięty]

Wysłany: Nie 21 Gru, 2008   

Xenomorph, jesli tak bardzo cie to denerwuje wstap do policji i zobaczysz czy to tak latwo byc policiantem i bedziesz zbawiac swiat powodzenia

Everlast 
Obywatel Zabrza

Dzielnica miasta: Helenka

Xenomorph napisał/a:
Mi nie chodzi o sam mandat, tylko o to, że zamiast patrolować niebezpieczne miejsca, to stoją tam gdzie można łatwo nabić se licznik wystawionych mandatów.

a pomyślałeś, że takie mają zadania ? i muszą je wykonać. Policja nie stoi i nie jeździ tam gdzie im się podoba tylko ma wyznaczone miejsca trasy patrolowe i tam ma być.

Xenomorph napisał/a:
Bo normalni ludzie dostają mandaty za pierdoły

posłuchaj dla jednego to pierdoła dla innego nie. Ja też jestem łapany w fotoradary w Polsce i potem ponoszę tego konsekwencje. Nie mam żalu do nikogo jak tylko do samego siebie ... a mogłem przecież zwolnić. :D

Xenomorph napisał/a:
a jak idzie w nocy pijana banda dresów i rzuca mięsem na cały głos, obrażając przy tym policję, to olewają to, w końcu łatwiej uwalić tych spokojnych ludzi (to taki przykład, którego byłem świadkiem)

o strachach policji przed dresami, koksiarzami to słyszałem milion historii. :lol:
Nie neguję tego co piszesz, bo wiem iż takie sytuacje się zdarzają, ale to już ci policjanci powinni stanąć przed lustrem i zapytać się samego siebie " czy dobrze zrobili i czy powinni być policjantami "
Czasami zdarza się tak że jest dwóch policjantów i grupa liczy 10-20 osób ( często agresywnych, pijanych ) Wtedy jeśli nie ma nikogo do pomocy to policjanci przede wszystkim " pilotują " taką grupę w pewnej odległości i patrzą na dalszy ciąg wydarzeń.

Peter 
Obywatel Zabrza

Dzielnica miasta: spoza Zabrza

dratewka napisał/a:
straż miejska mogłaby pomagać nam belfrom trochę, bo jak nasi uczniowie łamią przepisy i opuszczają teren szkoły podczas lekcji to nie ma chętnych by wlepić mandacik, który zapłacą ich rodzice - a chyba mogą to zrobić, jeśli nic nie pokręciłam :wink:

Dratewko masz piwko za dobra propozycje.

Takie rozwiazanie zastosowano w miejscowosci gdzie mieszkam.
Chociaz miasteczko nie jest duze ( ok 30 tys. ), a policyjny posterunek, na prawde
ma niewielka obsade, to mimo wszystko, zawsze wystawiaja " radiowoz " kolo
zespolu szkol ( kompleks w ktorym ucza sie dzieci i mlodziez od lat 6 do matury )
i pilnuja porzadku oraz bezpieczenstwa dzieci.
Malo tego, bardzo czesto wpadaja rowniez policjanci z brygady antynarkotykowej,
maja pieska i staja przy wejsciu, kontrolujac wchodzacych.

Xenomorph
[Usunięty]

Everlast napisał/a:
a pomyślałeś, że takie mają zadania ? i muszą je wykonać. Policja nie stoi i nie jeździ tam gdzie im się podoba tylko ma wyznaczone miejsca trasy patrolowe i tam ma być.

Mi chodzi właśnie o to, że są często wysyłani tam, gdzie są niepotrzebni.
Może piszę zbyt ogólnikowo, bo nie chodzi mi o wszystkich policjantów i strażników, ale o dużą część z nich. O szefostwo, które ich wysyła na nabijanie mandatów też.

Everlast napisał/a:
Xenomorph napisał/a:
Bo normalni ludzie dostają mandaty za pierdoły

posłuchaj dla jednego to pierdoła dla innego nie. Ja też jestem łapany w fotoradary w Polsce i potem ponoszę tego konsekwencje. Nie mam żalu do nikogo jak tylko do samego siebie ... a mogłem przecież zwolnić.

Radar to bezmyślna maszyna, więc to złe porównanie. Poza tym chodzi mi o to, że w momencie wpisywania mi mandatu za przejście przez ulicę, mogli być np. na ul. Sienkiewicza, tam często kogoś okradają albo tłuką i chyba bardziej by się tam przydali? Gdyby tam również pilnowali, to nie miałbym nic przeciwko mojemu mandatowi, z braku 50 zł nie umrę.

Cytat:
Czasami zdarza się tak że jest dwóch policjantów i grupa liczy 10-20 osób ( często agresywnych, pijanych ) Wtedy jeśli nie ma nikogo do pomocy to policjanci przede wszystkim " pilotują " taką grupę w pewnej odległości i patrzą na dalszy ciąg wydarzeń.

To niech wezmą do pomocy tych, którzy z nudów zakładają blokady na koła.

luk 
Obywatel Zabrza

Dzielnica miasta: Centrum

Cytat:
którzy z nudów zakładają blokady na koła.

Nie z nudów lecz z obowiązków, ktore wynikają jako że są w SM

Everlast 
Obywatel Zabrza

Dzielnica miasta: Helenka

Xenomorph, sorki ale nie będę więcej z Tobą dyskutował w tym temacie.

Nie znasz naszych realiów i zasad postępowania- wiec nie dziwię ci się, że nie potrafisz tego zrozumieć co piszę.

W Zabrzu jest masa wolnych miejsc = zapraszam - i jak popracujesz to za jakiś czas zrozumiesz mnie doskonale o tym co pisze.

pozdrawiam

Taurus 
Forumowicz

Dzielnica miasta: Biskupice

Wysłany: Pią 13 Mar, 2009   

Straż miejska jak całkowicie niepotrzebna krążą tylko wokoło Urzędu Miejskiego i zakładają blokady na koła obywatelom załatwiającym jakieś sprawy,którzy nie mają gdzie samochodu zostawić,ponieważ parking jest zajęty przez samochody biurokratów z tegoż urzędu,no i chętnie ukarzą mandatem robotnika wracającego z pracy,który pozwoli sobie na jedno piwko przed sklepem,a co robią idąc koło targu,stoi pirat komputerowy i sprzedaje na ich oczach soft a oni udają że go nie widzą :hahaha:
Powinni mieć odpowiednie uprawnienia i jeździć do wypadków i stłuczek,a policja łapać bandytów i złodziei. :roll:
Ostatnio zmieniony przez Taurus Pią 13 Mar, 2009, w całości zmieniany 1 raz  

dratewka 
Obywatel Zabrza

Dzielnica miasta: Rokitnica

Everlast napisał/a:

W Zabrzu jest masa wolnych miejsc = zapraszam - i jak popracujesz to za jakiś czas zrozumiesz mnie doskonale o tym co pisze.

a za biurko potrzebujecie kogoś? :wink:

[ Dodano: Pią 13 Mar, 2009 ]
Taurus, albo mi się zdaje, albo nie lubisz urzędników z zabrzańskiego UM 8)

wilcz3k 
Obywatel Zabrza

Żadnych wolnych miejsc nie ma, byłem kilka tygodni temu i nie planują nawet przyjmować w ciągu kolejnych kilku miesięcy... Ale za to dzisiaj złożyłem papiery do policji :D Pewno i tak mi sie nie uda ale spróbuje :) Chętnych jest tyle ze szkoda gadać, sito straszne...

Akwarysta6 
Forumowicz

Wysłany: Nie 29 Mar, 2009   

A ja miałem iść właśnie do straży miejskiej, ale na szczęście się nie dostałem, a teraz jestem w Policji i bardzo się z tego cieszę. Pozdro.

wilcz3k 
Obywatel Zabrza

Ja zrezygnowałem ze składania papierów do straży miejskiej bo udało mi się znalezc prace jako elektryk, ale mam złożone papiery na policji więc kto wie, może sie uda na testach ;)

stAn 
Obywatel Zabrza

Dzielnica miasta: spoza Kraju

to wychodzi na to ze do policji ida odrzuty ze strazy miejskiej ;)

rutek 
Administrator

Dzielnica miasta: spoza Zabrza

a wydawałoby się że jest zupełnie odwrotnie :)

Odpowiedz do tematu