Forum Mieszkańców Zabrza  

Ogłoszenie 

Poprzedni temat :: Następny temat

Przesunięty przez: rutek
Pon 01 Sty, 2007
Obiekty rozrywkowe
Autor Wiadomość
cybeer 
Obywatel Zabrza

Dzielnica miasta: Centrum

Wysłany: Nie 09 Paź, 2005   Obiekty rozrywkowe

Kino Roma

Dziś mało kto już pamięta, że Roma była niegdyś kinem premierowym. To właśnie tu zabrzanie mogli po raz pierwszy obejrzeć filmy takie jak „Kosmiczny mecz”, czy pamiętny „Terminator”. Odbywały się tu koncerty, również uznanych wykonawców, i próby młodych zespołów. Sporo ożywienia do życia kulturalnego miasta wniósł utworzony przy kinie Dyskusyjny Klub Filmowy, działający – choć może już nie tak prężnie – do dziś.

Teatr Nowy w Zabrzu

Początkowo (1959 r), gdy zapadła decyzja władz państwowych i wojewódzkich, by Zabrze otrzymało swój własny stały teatr dramatyczny nastąpiły naturalne kłopoty ze znalezieniem odpowiedniego miejsca dla owego budynku. Bo zespół był już gotów, oparty głównie na siłach tak aktorskich jak i technicznych oraz administracyjnych katowickiej „Estrady” – objazdowy teatr dramatyczny. Miał się on więc przekształcić w stały teatr zabrzański. Na jego siedzibę wybrano wówczas z braku innych pomieszczeń, budynek, należący do Spółdzielni Remontowo – Konserwacyjnej, mieszczącej się naprzeciwko sali koncertowej Filharmonii Górniczej.
Z pomocą teatrowi przyszła Huta „Zabrze”i oddala hutniczy Dom Kultury, z tym że Państwowy Teatr Nowy miał w zamian za to dawać dla załogi huty dwa bezpłatne przedstawienia w miesiącu.

cybeer 
Obywatel Zabrza

Wysłany: Czw 27 Paź, 2005   

Miejski Ogród Botaniczny

Miejski Ogród Botaniczny jest położony w śródmieściu Zabrza. Zgodnie z podziałem Polski na strefy klimatyczne obszar Wyżyny Śląskiej znajduje się w strefie klimatycznej zachodniej i charakteryzuje się klimatem umiarkowanie ciepłym o wpływach oceanicznych, stwarzającym dogodne warunki dla wegetacji roślin.
Ogród powstał w 1938 roku jako ogród przyszkolny.

cybeer 
Obywatel Zabrza

Wysłany: Nie 16 Lip, 2006   

Powstal w Zabrzu nowy obiekt rozrywkowy przy ul. Webera (boczna Pilsudskiego) ( na ternie dawnej cegielni). Nie wiem jak dokladnie sie nazywa , ale na jego ternie znajduje sie m.in :
- dwa ogrodki piwne ( zywiec 0,5 - 4,50 zl, Warka 0,5 - 3,50zl , frytki - 3 zlkielbasa z grila - 4 zl)
- scena na ktorej gra i spiewa orkiestra ( mozna skladac dedykacje i zyczenia)
- parking dla samochodow i rowerow ( jak narazie bezplatny - oby tak zostalo)
- ubikacje ( toy-toy)
- ochrona obiektu
- caly teren ogrodzony

Dowiedzialem sie , ze w przyszlosci bedzie dodatkowo :
- mozliwosc przejechania sie na koniu lub kucyku
- beda zaadaptowane nizej usytuowane stawy

narazie tylko tyle wiem :)

Zapraszam do mojej prywatnej galerii w celu obejzenia zdjec.

kamilzielinski 
Forumowicz

Dzielnica miasta: Zaborze

Wysłany: Wto 11 Kwi, 2017   

Jeszcze od siebie dodam spis teatrów dla dzieci na śląsku: http://pozytywka.com/9-na...zieci-na-slasku
Osobiście bywałem już w (oprócz naszego teatru na placu teatralnym) w teatrze zagłębia w Sosnowcu oraz w Śląskim teatrze w Katowicach :)

jjusti18 
Forumowicz

Wysłany: Czw 09 Lis, 2017   

Hejka kochani skoro jesteśmy przy takim temacie to właśnie słyszałam że niedługo ma odbyć się taneczny spektakl http://boxality.com którego twórcą jest A. Egurolla. Interesuje się tańcem od najmłodszych lat i chętnie wybrałabym się, bo ponoć to ma być ciekawa opowieść taneczna. Związku z tym moje pytanie brzmi: gdzie mogę zakupić bilet?

Odpowiedz do tematu