Forum Mieszkańców Zabrza  

Ogłoszenie 

Domena www.zabrze.slask.pl na sprzedaż. Chcesz być właścicielem domeny ? KONTAKT: rutek(@)outlook.com

Poprzedni temat :: Następny temat

Przesunięty przez: rutek
Pon 01 Sty, 2007
Czarne punkty
Autor Wiadomość
rutek 
Administrator

Dzielnica miasta: spoza Zabrza

Wysłany: Czw 12 Paź, 2006   

ja tam ścinam codziennie, może nie te Zabrzańskie ale Katowickie :)

RED 
Obywatel Zabrza

Dzielnica miasta: Helenka

Jeśli mówisz o rondzie przy Spodku...to raczej nie jest możliwe jego ścięcie! ;) W grudniu ma być otwarta inwestycja na nim (galeria)-ale czy się uda?? A tak poza tym trzeba na nim uważać-jedno z nielicznych rond gdzie z pasa środkowego/wewnętrznego można zjechac w bok-znaczy z ronda! No bo ma wyznaczone pasy na jezdni...dlatego! Oczy szeroko otwarte trzeba mieć! Ale przyznam się, ze bywają gorsze...Tego sie nie boję i jakoś sobie radzę! ;) Jak puszczą pod spodem/tunelem drogę to troszkę sie odciąży... :)

Nemo 
Obywatel Zabrza

Dzielnica miasta: Centrum

A wiecie, że to pierwsze rondo w Polsce?

Virek 
Forumowicz +

nemo1125 napisał/a:
A wiecie, że to pierwsze rondo w Polsce?

Pod względem...?

apropos czarnych punktów - skrzyżowanie Franciszkańska - Grunwaldzka rzeczywiście jest jakiś dziwne - STOP zwłaszcza od ulicy Trocera jest jak najbardziej wskazany, bo dopiero niemalże po wjechaniu na skrzyżowanie można zorientować sie w sytuacji.
Rondo na Trocera - nie wiem po co komu ;-) - musze przyznać, że kilka razy zdażyło mi się je ściać - ale wtedy śpieszyło mi się bardzo.
skrzyżowanie Skłodowskiej z Korfantego - znajomy mnie zasypuje zdjeciami stłuczek z tego miejsca. I to zazwyczaj są zda(e)rzenia samochodów jadących z północy (rozpedzonych). A te krzaki na pasie zieleni mają za zadanie tak ograniczyć widoczność, by jadący Skłodowskiej od wschodu na zachód mieli ograniczoną widoczność na skrzyzowanie i mocno zwolnili.

Z drugiej strony Al. Korfantego tak kuszą, że nie zdażyło mi się tam jechać 50 - co kiedyś odczułem po kieszeni - jednakże trzeba być świadomym tego, że Ci czekajacy na przecznicach sądzą że jedzie się 50 i decyzję jechać/nie jechać ustalają na podstawie odległości.
A w razie kolizji jest dylemat - winny jest ten, co "wymusił", czy ten, co zap*dalał ponad 80? Na pewno jest możliwość udowodnienia tego (wielkosć uszkodzeń pojazdów, rozrzut części, ew. droga hamowania), ale czy w toku dochodzenia zawsze to wychodzi?

pzdr. Virek

Nemo 
Obywatel Zabrza

Virek napisał/a:
Pod względem...?

No tak, nie sprecyzowałem. Pierwsze wybudowane w Polsce :-)

wolff 
Obywatel Zabrza

Dzielnica miasta: spoza Zabrza

Wysłany: Pią 13 Paź, 2006   

Na skrzyżowaniu Al Korfantego z ul Gdańską jest kolejna niekonsekwencja z przepisami o ruchu drogowym. Przyznam się że nie spotkałem gdzie indziej takiego rozwiązania. Jadąc z północy Alejami i skręcając w Gdańską mamy postawiony znak "uwaga na drogę z pierszeństwem przejazdu". No to ja się pytam - dlaczego mam ustąpić pierwszeństwa jeżeli skręcam w prawo z ulicy z pierszeństwem? Wychodzi na to że skręcający w lewo i jadący na wprost z ulicy podporządkowanej mają pierszeństwo przed skręcającym w prawo z ulicy z pierszeństwem. Coś mi się to kłuci nie tylko z PoRD ale i ze zdrowym rozsądkiem.

Nemo 
Obywatel Zabrza

Wysłany: Pią 13 Paź, 2006   

Jeszcze do niedawna jadąc z dołu nie było takiego znaku, teraz jest.

Aikon 
Starszy forumianin

Wysłany: Sob 14 Paź, 2006   

Do niebezpiecznych zakrętów należy zaliczyć również ten na skrzyżowaniu ul.Heweliusza z Nowodworską.Bardzo często kierujący pojazdami na obcych nr rej jadąc ul Heweliusza w kierunku ul.Nowodworskiej nie dostrzegają tego zakrętu i jadą na wprost tzn prosto w pole.Takich wypadów w kartoflisko jest więcej oczywiscie zimą .

RED 
Obywatel Zabrza

Dzielnica miasta: Helenka

Wysłany: Nie 15 Paź, 2006   

Cytat:
No tak, nie sprecyzowałem. Pierwsze wybudowane w Polsce :-)

A to nie wiedziałem...Podejrzewam, że wybudowane za czasów Ziętka tak jak i wszystkie dwupasmówki, "Gwiazdy", "Kukurydze", Wpkiw, Spodek...wiele człowiek zrobił dla Śląska.

Merii
[Usunięty]

Wysłany: Pią 13 Lip, 2007   

nie wiedziałam gdzie to wrzucić
Kod:
http://www.kazdy-moze-przegrac.pl/

bardzo fajne :D

Savio 
Moderator

Wysłany: Pią 13 Lip, 2007   

"wygrałem" za I razem - ale jest super.... :)

Odpowiedz do tematu