Forum Mieszkańców Zabrza  

Ogłoszenie 

Domena www.zabrze.slask.pl na sprzedaż. Chcesz być właścicielem domeny ? KONTAKT: rutek(@)outlook.com

Poprzedni temat :: Następny temat

Co zrobic jesli widzisz ze kierowca nie potrafi jezdzic ?!
Autor Wiadomość
Crovv 
Zabrzanin +

Dzielnica miasta: Zaborze

Wysłany: Czw 28 Wrz, 2006   Co zrobic jesli widzisz ze kierowca nie potrafi jezdzic ?!

O to jest moje pytanie , jedna pani z mojego bloku nie potrafi jezdzic .
Ani do przodu ani do tylu .... Dzis odpalala auto bez sprzegla na biegu ... chwila moment i by walnela w auto ktore stalo przed jej autem . Co najgorsze cofa patrzac jedynie do przodu nie uzywa lusterek .... Dzis spod bloku wyjezdzala 15 minut w ciagu tego czasu myslalem ze rozwali 5 aut w tym moje .
Wywoluje to smiech a zarazem strach kobieta "wozi" autem dziecko swoje , wiec jak na cos trafi nie zabije tylko siebie .Glupota zapytacie ? pewno tak .
Co w tym wszystkim najlepszego ze po 15 minutach walki z parkingiem , pustym oczywiscie o godizne 9 rano , podszedl pan zaparkowal jej auto i na tym sie jej poranna jazda zakonczyla .
Wiele smiechu jest przy tym eh jak byscie widzieli ze ludzie potrafia odpalac auto na biegu albo biegi bez sprzegla zmieniac .... A pani przy tym wszystkim nie tracila humoru .....
No i co zrobic w takim wypadku ?

Crovv

Nemo 
Obywatel Zabrza

Dzielnica miasta: Centrum

Wysłany: Czw 28 Wrz, 2006   

Crovv napisał/a:
albo biegi bez sprzegla zmieniac
To ja potrafię bez zgrzytów robić :-) A wracając do tematu to można by policję zawiadomić bo moła sobie prawko kupić i naprawdę jest wtedy niebezpieczna.

Everlast 
Obywatel Zabrza

Dzielnica miasta: Helenka

Dziwne pytanie zadajesz :eek:
a co możesz zrobić ? odpowiadam nic !
Jesli ta pani posiada uprawnienia do kierowania pojazdami mechanicznymi to znaczy, że przeszła stosowne szkolenie i egzamin ukończony wynikiem pozytywnym.
jeśli natomiast spowoduje kolizję z innym pojazdem będzie miała problemy.

Moim zdaniem powinno się zacząć od tego czy wogóle ma prawo jazdy, bo to co opisujesz wygląda mi na brak pj

Crovv 
Zabrzanin +

to jest taka babka ok 40 i cos tam sie chwalila gosciowi ktory przeparkowywal jej auto ze od daaawna nie jezdzila autem ............... Prawko moze i ma ale jesli je zdala ma ladne nogi.
Naprawde jest niebiezpieczna . Jak byscie widzieli co ona robi na parkingu eh nie potrafie sobie wyobrazic ze ona gdzies w miasto jedzie . Brak wyobrazni ! ! A potem bedzie ze znow kobieta .

Crovv

Everlast 
Obywatel Zabrza

Dzielnica miasta: Helenka

jeśli bedziesz widział jej manewry na parkingu zadzwoń na policję i opowiedz co się dzieje oraz to że istnienie podejrzenie, ze pani ta nie ma uprawnień. Przyjadą i sprawdzą. Jesli bedzie miała to temat zamknięty !

we_st 
Obywatel Zabrza

Dzielnica miasta: spoza Zabrza

Oj i znalazł się temacik. O pijanych kierowcach już jest. Zastanówmy się kto jest groźniejszy na drodze: kierowca z wieloletnią praktyką po dwóch piwach (dosłownie), czy osoba nie potrafiąca zapanować nad pojazdem. Mam na myśli tu tzw niedzielnych kierowców, którzy robią trasę raz w tygodniu do kościoła i z powrotem i to tylko w pogodne dni, bo gdy pada nie wyjeżdżają z garażu. Albo starsza pani, która jedzie autem 50 km/h autostradą, bo szybciej nie potrafi. Dalej małolat, który przez hałas w aucie nie słyszy własnych myśli (pod warunkiem, że myśli) a co dopiero dźwięków dochodzących z zewnątrz np. karetki na sygnale. Takie oszołomienie dźwiękiem jest porównywalne do upojenia alkoholowego. Za to nie zabierają ani prawka, ani samochodu, choć moim zdaniem jest równie niebezpieczne

Merii
[Usunięty]

no i ładnie jak bedzie miała prawo jazdy to nic nie można zrobić, głupie to prawo no ale cóż wszyscy mogą robić dużo a im i tak mało, niektórzy to nawet lekarzy przekupują bo znam osobe która ma problem z kierunkami, migacz w prawo a on w lewo, migacz w lewo a on w prawo za każdym razem o jejku :kwasny:

Nemo 
Obywatel Zabrza

we_st napisał/a:
kierowca z wieloletnią praktyką po dwóch piwach
Znajomy policjant sprawdzał na alkomacie czy może jechać po jednym piwie, okazało się, że nie może bo ma ponad 0,2 promila (waży ponad 80 kg) więc po drugim piwie ten doświadczony kierowca zmienia się w małolata który nie słyszy własnych myśli (pod warunkiem, że myśli).

we_st 
Obywatel Zabrza

Nie chodzi mi tutaj o zgodę na jazdę "po spożyciu", tylko o to, że inni w równym stopniu są zagrożeniem na drodze

Nemo 
Obywatel Zabrza

Podobno równie niebezpieczne jak picie jest jazda ponad siły a w efekcie senność, kiedyś robiłem takie numery jak 1700 km w 20h (polonezem) ale teraz widzę jakie to było niebezpieczne i po 10h ide spać.

Crovv 
Zabrzanin +

nemo to akurat racja 5gear kiedys robil testy .
Tyle ze nie o tym tutaj mowa , ta pani wygladala jak by ktos ja posadzil za kierownica i tylko powiedzial gdzie sa pedaly i biegi ale nie powiedzial co do czego wlasciwie jest .
To jest caly problem . Moze i ona kiedys sobie przypomni jak sie jezdzi ale ile osob wczesniej na tym ucierpi ? . I naprawde to wygladalo jak byscie 5 latkowi dali jechac autem .
Jestem ciekawy czy policjanci nie maja mozliwosci sprawdzic na miejscu albo poslac kobite na jakies testy bo naprawde wygladalo to bardzo zle .

Nemo 
Obywatel Zabrza

Obawiam się, że jedyne co można zrobić to trzymać się od niej z daleka. Jeśli ma pj to ma prawo jezdzić :-(

Madziulek
[Usunięty]

Z tego co opisałeś Crovv, wynika, że kobieta stanowi niezłe zagrożenie dla siebie i otoczenia. Ja stawiam, że prawo jazdy posiada, ale leżały przez 20 lat w szufladzie :) . Można zawsze za nią jechać i w między czasie powiadomić policję, iż ma się podejrzenie pijanego kierowcy przed sobą na co wskazuje sposob jazdy tej osoby. Skoro tak parkuje to przypuszczam, że na ulicy nie zachowuje się lepiej ;)

Mariusz 
Obywatel Zabrza

Lewy kierunek i mnie nie ma ... jeszcze mi przy 70km/h przyhamuje bez powodu i będzie zonk ...

luk 
Obywatel Zabrza

Crovv, a moze bys sam sie spytał jej o te prawko :D albo podejdz i powiedz ze jestes z policji :P jak bedzie w strachu to nawet nie bedzie chciał abys pokazał odznakę :D

Odpowiedz do tematu