To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum Zabrze
Forum Zabrze

BEZPIECZEŃSTWO - ICE - ważna informacja RATOWNICZA!

Nemo - Pią 20 Lip, 2007
Temat postu: Powiadomić w nagłym wypadku...
RATMED.PL napisał/a:
Ratownicy medyczni, policjanci, strażacy i wszyscy inni, którzy interweniują na miejscu wypadków, wielokrotnie napotykają na trudności, kiedy muszą skontaktować się z krewnymi lub bliskimi poszkodowanych.

Włoskie media, po przeprowadzonych rozmowach z pracownikami służb ratowniczych - zaproponowały, abyśmy w specjalny sposób oznakowali w swojej komórce numer - pod którym to w nagłych wpadkach można byłoby skontaktować się z bliskimi poszkodowanych.
Bardzo często telefon komórkowy jest jedynym przedmiotem, który można przy nich znaleźć. Szybki kontakt pozwoliłby na uzyskanie takich informacji jak grupa krwi, jakie przyjmują leki, czy cierpią na jakieś choroby, czy są alergikami...

Ratownicy zaproponowali, aby każdy w swoim telefonie umieścił na liście kontaktów - osobę, z którą trzeba się skontaktować w nagłych wypadkach. Lista kontaktów w naszych telefonach - zwykle jest bardzo długa i nie wiadomo kogo w pierwszej kolejności powinniśmy powiadomić.

Według włoskich ratowników, międzynarodowy skrót pod którym można byłoby umieścić taki numer to: ICE (=in Case of Emergency) tzn. w nagłym wypadku.
Takie oznakowanie uprościłoby pracę wszystkim służbom ratowniczym. Gdyby ktoś chciał umieścić więcej osób w swoim telefonie mógłby je oznaczyć w następujący sposób: ICE1, ICE2, ICE3, itd.

Pomysł jest łatwy w realizacji, nic nie kosztuje - a może być bardzo użyteczny. Przecież dzisiaj prawie każdy dysponuje telefonem komórkowym.

Aleksandra Kobacka
dziennik RATMED.PL

źródło: http://www.ratmed.pl
Wydaje mi się, że to bardzo dobry pomysł, warunkiem jego skuteczności jest rozpropagownie go na dużą skalę. A jak wam się to podoba?
Tom - Pią 20 Lip, 2007

Na forum rowerowym w tym tygodniu ktoś założył już temat taki sam jak tutaj :D Pomysł oczywiście dobry ale jak to by się spisywało wśród Polskich lekarzy, ciekaw jestem czy znają ten skrót :)
Nemo - Pią 20 Lip, 2007

Znalazłem to tutaj wiec strażacy pewnie już to znają (a przynajmniej część z nich) :-)
hawranek1980 - Pią 20 Lip, 2007

ja dodatkowo taką informację mam w portfelu.

jak najbardziej popieram

OCZY - Pią 20 Lip, 2007

Fajny pomysł, ale sądzę że nie przyjmie się ;) większość ludzi obsługuje tylko swój model komórki, więc sądzę że lekarze nie będą chcieli tracić czasu żeby odnajdywac książkę telefoniczną w telefonie ofiary, tylko skupią się na ratowaniu życia - przynajmniej mam taką nadzieję! Poza tym wiele telefonów ma blokady klawiatury, niektóre na kody, więc po ptokach ;)
Nemo - Pią 20 Lip, 2007

OCZY napisał/a:
sądzę że lekarze nie będą chcieli tracić czasu
nnie no będą chcieli :-) Chodzi o to, że często właśnie tylko komórke masz przy sobie w trakcie wypadku i z niej właśnie można się dowiedzieć do kogo zadzwonić, zresztą nawet jak masz dokumenty to szybciej za pomocą twojej komórki i telefonu do kogoś bliskiego dowiedzą się czy np nie jesteś na coś uczulony.
OCZY napisał/a:
większość ludzi obsługuje tylko swój model komórki,
no chyba w całej ekipie ratunkowej znajdzie się choć jedna osoba która da sobie radę 8)
Anonymous - Pią 20 Lip, 2007

OCZY napisał/a:
że lekarze nie będą chcieli tracić czasu żeby odnajdywac książkę telefoniczną w telefonie ofiary

jak nie będą chcieli tracić czasu to tego nie będą robić, a zawsze to może służyć awaryjnie, co komu szkodzi dodać wpis do telefonu przyda się to się przyda nie to nie :)

dratewka - Pią 20 Lip, 2007

jak najbardziej ZA...nie ma co gdybyać, co zrobia lekarze, a czego nie...wiadomo, że najpierw ratują poszkodowanych a potem z reguly zawsze sie ktos kontaktuje z rodzina, co oznacza ze na telefon predzej czy pozniej sie natkna :)
Anonymous - Sob 21 Lip, 2007

NEMO, przyjacielu jestem takiego zdania jak ty czyli zdecydowane TAK kiedyś ludzie byli przeciwko "nieśmiertelnikom" dużo osób miało tam adres i jak się nazywają, a z drugiej strony pisało jaką ma krew dany człowiek tak samo ludzie noszą przy sobie o narządach że w razie śmierci chcą oddać ja się zajmuje w tym kierunku od kilku lat jestem "Ratownikiem przed medycznym" i sądzę że to świetny pomysł tak samo genialnym pomysłem było wprowadzenie 112 bardzo ułatwia mi kontakt z służbami gdy udzielam komuś pomocy jest wiele + takich rozwiązań podobnie jak już pisałem w innym temacie było sprowadzenie śmigłowca HEMES do gliwic :) NEMO, Widzę że zaglądasz do Ratmedu tak jak ja, czasami można mnie zauważyć jak się wypowiadam bo należę do forum :wink:
Peter - Sob 21 Lip, 2007

Romek napisał/a:
NEMO, od kilku lat jestem "Ratownikiem przed medycznym"Romku , a co to takiego jest " ratownik przed medyczny ", nie slyszalem
o kims takim. :( Wiem, ze sa sanitariusze, noszowi, pielegniarki i lekarze. :)

Tom - Sob 21 Lip, 2007

Zapraszam do Wikipedii, jest tam fajnie wytłumaczone co i jak ;)

Ratownik Przed medyczny

Mariusz - Sob 21 Lip, 2007

No to wychodzi na to, że każdy z nas jest takim ratownikiem, bo mamy obowiązek w czasie wypadku pomóc poszkodowanym ...
Za nieudzielenie pomocy zgodnie z art. 162 KK grożą 3 lata pozbawienia wolności ...

Peter - Sob 21 Lip, 2007

Mariusz napisał/a:
No to wychodzi na to, że każdy z nas jest takim ratownikiem, bo mamy obowiązek w czasie wypadku pomóc poszkodowanym ...
Za nieudzielenie pomocy zgodnie z art. 162 KK grożą 3 lata pozbawienia wolności ...Dlatego zadalem to pytanie. :wink:

Mariusz - Sob 21 Lip, 2007

Ok ;)
Anonymous - Sob 21 Lip, 2007

Kiedyś gdzy się spotkałem z Ratownikami powiedzieli mi że osoba "zwykła" bez kursów powinna wykonywać polecenia tego który jest Ratownikiem lub ukończył jakieś kursy ja ukończyłem już 4 więc troszke w główce mam. Więc słuchajcie sie mnie :roll: ja teraz będe robił kolejne kursy mam nadzieje że jeszcze w te wakacje zrobie chy 2 -4 kursów + pod koniec sierpnia lub początek września będe zdawał "egzamin" tzn. Kurs kwalifikowanej pierwszej pomocy ponieważ chce zostać Młodszym Ratwonikiem PCK i potem zdobyć kolejne szczeble (awansować) na np. Starszego Ratownika itd. a po 3 latach wybieram się do studium na Ratownictwo Medyczne. Peter, mógł bym już mieć dawno Sanitariusza ale potrzebuje min. 10 osób chętnych na taki kurs wiele kurósów mi "przepadło" bo nie uzbierałem grupy ale mam pytanie do ciebie skąd wziełeś termin noszowy pierwsze o tym słysze


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group